Skocz do zawartości

Platforma TVP - odbiór, instalacje antenowe


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrobią tego - podkręcenie FEC na wyższy jest jednym ze sposobów ograniczenia odbioru paczki poza Polską. Same pozytywy, bo jeszcze uda się uzyskać parę cennych Mbit/s na transponderze. Odbiorcy w Polsce powinni sobie poradzić, otrzymują najmocniejszy sygnał, a często pojawiające się tutaj problemy z odbiorem leżą wyłącznie po stronie posiadanej anteny satelitarnej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś spotkałem się z czymś podobnym ale na innym tunerze, zamieniłem później miejscami konwertery bo zdawało mi się że mają różne wzmocnienia, nawet podstawiałem inny przełącznik bo też padło podejrzenie że jedno wejście tłumi bardziej, dalej było tak samo ale co się później okazało to antena była zwichrowana, ktoś ją w transporcie pewnie zdeformował ale i tak trzeba było ją wymienić bo między Astrami nie dało się ustawić zeza, po wymianie anteny wszystko było normalnie, to tylko jako ciekawostka ale i wskazówka dla tych co mają monoblocka z anteną ustawioną na HB i problem z odebraniem TVP HD. Inwestowanie w dobrą antenę też ma sens :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znów poległem w walce z paczką TVP z Astry, chociaż przyznam, że wskoczyły mi kanały, ale po przełączeniu na inny kanał i z powrotem na TVP HD to nie było już sygnału. Teraz nawet przy zezie niepoprawnie odbiera HotBird, tzn. Diseqc tłumi tyle sygnału, że na niektórych częstotliwościach wcale go nie ma, albo jeszcze inaczej: tylko na niektórych jest. Po bezpośrednim podłączeniu konwertera do dekodera siła sygnału wynosi 95%! (mówię tutaj o 13E). To samo się tyczy Astry, siła wynosi 85-90%. TVP jak nie odbierało, tak nie odbiera, zastanawiam się jeszcze nad kupnem jakiegoś wzmacniacza sygnału bo długość kabla od anteny do telewizora to jakieś 30-35 m. ale nie wiem czy to w czymś pomoże. Tylko czy ten wzmacniacz nie będzie kolidował z przełącznikiem Diseqc, no i gdzie najlepiej go umieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... przełącznik jest nowy, wymieniłem stary bo chcę sobie zrobić zeza na jeszcze jednego satelitę w przyszłości, tamten obsługiwał tylko 2 satelity, ten nowy natomiast 4 :P . Do dzisiaj wszystko było z nim dobrze, a mam go może z 2 tygodnie, czyżby po moim "dostrajaniu" anteny się zepsuł? To mówisz, że ten wzmacniacz sygnału nie jest u mnie potrzebny i nie zdałby egzaminu? a może jednak by coś zdziałał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NooExist, a zrób Ty nam zdjęcia swojej instalacji antenowej :P Jednemu z forumowiczów też właśnie tylko ten jeden transponder TVP nie działał, a reszta śmigała super. Przyczyną okazała się aluminiowa drabina stojąca obok anteny, tak więc nigdy nic nie wiadomo :wink:

 

BTW: Ciągle łapiesz tą Astrę z zeza? A próbowałeś ustawić tego satelitę jako kierunek centralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadnej drabiny nie mam :P , a zdjęcia mogę zrobić i wstawić, ale jutro bo dzisiaj już nie chce mi się skakać po dachu (może dopatrzycie się czegoś czego ja nie widzę) :lol: Tak Astrę mam ustawioną na zezie, a główny konwerter jest ustawiony na HotBird. Sugerujesz, że mam ustawić antenę na Astrę i zrobić zeza na HotBird? Czemu nie, muszę pokombinować bo bez tego nic nie zrobię 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NooExist - spróbuj tego Sharpa ustawić mniej więcej jak tak biała "kreska" ;) Czyli przesuń go bliżej czaszy i nieco oddal od głownego konwertera, tak aby biała osłona konwertera stykała się z tą "kreską". Jeśli to nie pomoże to proponuję poprosić jakiegoś instalatora, który powiedzmy za ok 50 zł Ci to ustawi miernikiem.

 

thumb_14a6a737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NooExist polecam zakupić miernik sygnału z satki. Tanie, małe urządzenie, a jakie mądre i jak bardzo mi pomogło w ustawianiu anteny na 3 satelity :] Warto raz 25zł dać i nie ma problemów w przyszłości :]

o Edit: ddd3, instalator ustawi dobrze, potem znowu zachce się zabawy to lepiej mieć już swój mierniczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trutek122, ale za taką cenę te mierniki nie identyfikują sygnałów DVB-S2. Tylko DVB-S i analog (PAL). :) Tu potrzebna jest wyższa klasa, co wiąże się z dużo większymi kosztami.

 

@NooExist, zrób tak, jak radzi @ddd3. Dlaczego ten konwerter na Astrę chowa się za tym centralnym? Albo zamień oba konwertery miejscami. Na razie jeszcze nie ustawiaj kierunku centralnego na 19.2E, zobaczmy, czy te sugestie okażą się trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też teraz odnalazłem paczkę na 10.850. Kanały się zapisują, ale w info tuner pokazuje ,że są na 10.862. Poprzednio było prawidłowo i chodziło. Zmieniłem więc LOF konwertera dolnego pasma na 9.760 (o 10 oczek w górę) i częstotliwości się zgodziły. Kanały od razu wskoczyły. Inne kanały z astry w tym HD po zmianie LOF chodzą jak chodziły. Konwerter golden interstar- ma ze trzy dni. Ktoś już pisał, że paczka powędrowała mu na 10.850 więc myślę, że to nie pływa LOF konwertera tylko niedomaga nieco sofcik czy też głowica Samsunga HD z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Od kilku dni probowalem znalezc TVP na czestotliwosci 10862 bez rezultatu, az wczoraj w sobote tuner (Vantage HD 7100S) znalazl wszystkie kanaly TVP . Wydaje mi sie ze klopoty z odbiorem leza po stronie slabego i nie stabilnego jak na razie - sygnalu.

Odbieram na antenie 80x90 z ustawieniem na Astre i z zezem na Hot bird. Sygnal jest na poziomie 77% dla TVP podczas gdy inne sa w przedziale 80 - 90 %. Antena jest w Malmö.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...