Skocz do zawartości

Platforma TVP - odbiór, instalacje antenowe


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie podstroili wiazke.

 

W Szczecinie, udalo mi sie zlapac transponder z TVP HD, na antenie kempingowej 35cm.

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=20&id=762

3764.jpg

Konwerter Inverto Black Ultra Twin; F = 0,2dB. Odbiornik DM 800.

 

hd_A1_35.gif

Jak widac SNR = 10,8db. Okolo 1,5 dB powyzej progu odbioru, wiec BER oczywiscie 0.

 

Pzdr.J.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też teraz odnalazłem paczkę na 10.850. Kanały się zapisują, ale w info tuner pokazuje ,że są na 10.862. Poprzednio było prawidłowo i chodziło. Zmieniłem więc LOF konwertera dolnego pasma na 9.760 (o 10 oczek w górę) i częstotliwości się zgodziły. Kanały od razu wskoczyły. Inne kanały z astry w tym HD po zmianie LOF chodzą jak chodziły. Konwerter golden interstar- ma ze trzy dni. Ktoś już pisał, że paczka powędrowała mu na 10.850 więc myślę, że to nie pływa LOF konwertera tylko niedomaga nieco sofcik czy też głowica Samsunga HD z CP.

 

Potwierdzam!Po zmianie LOF dolnego pasma konwentera na 9.760 kanaly TVP z tr.10.862 wskakuja od razu i teraz wlaczaja sie bardzo szybko.Poprzednio obraz pojawial sie po ok. 3 sek.Moj tuner to Samsung HD z CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tylko spojrzałem na fotkę (nawet nie czytając posta) i od razu: Przecież to Pan/ Pani pastupam ze Szczecina :!: (Kiedy Słońce wskazuje satelitę itp. itd)

Ps. Przepraszam Moderatora , że w tym miejscu to piszę ale Pan/ Pani "pastupam" miał/ma ciekawą stronkę która mi bardzo pomogła. Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadających już TVP HD z Astry :brawo:

Ja właśnie w związku z tym mam taki mały delemat. Mam PVR-a C+ na antenie 80 z konwerterem twin i nie wiem jaki sposób byłby lepszy w ściągnięciu paczki TVP z Astry. Mianowicie czy użyć monobloka twin, czy może próbować ustawić zeza na astrę.

Proszę o podpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki K333.

W takim razie jak fachowo mam to zrobić jakiego sprzętu użyć. Na allegro spotkałem uniwersalne uchwyty do "zeza" czy to się nada. Jeżeli nie to może są inne do zastosowania. Tak jak pisałem mam konw. twina ( dwa przewody ) do PVR. Dołączając jeszcze kolejny konw. musiał bym poprowadzić jeszcze jeden przewód. Czy może mógłbym to jakoś inaczej połączyć. Jeżeli są takie możliwości proszę o podpowiedzi.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K333

Mówisz zdecydowanie, ja bym polemizował bo np. ja preferuję monoblock bo nie potrzeba przełącznika diseqc i spropwadzania do niego 4 kabi o ile mówimy o układzie dla PVR-a od cyfry przy niezależnym oglądaniu i nagrywaniu astra/hb dla dwóch twinów, rozwiązanie monoblock twin jest tańsze bo nie wymaga przełącznika, dodatkowych kabli i żadnych mocowań na drugi konwerter, wystarczy zamienić konwerter bo większość ludzi 2 kable miała położone a należy wtedy zdadbać tylko o precyzyjne ustawienie anteny i skręcenie konwetera i będzie działać przy antenie 80. Czyli miej kabli, mniej zarabiania końcówek, brak przełącznika i dodatkowego uchwytu dla zeza który też trzeba ustawić - dla mnie mniej znaczy lepiej, łatwiej, mniej awryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie i podpowiedzi.

A więc tak-nadmiar instalacji, grzebania sie w tym wszystkim mnie wkurza. No i właśnie dlatego ja też bym się skłaniał do monobloka, oczywiście pod warunkiem że zadziała i będzie ok. Odnoście monobloka to czytałem na tym forum, że skręt konw. na hot bird jest w prawo natomiast przy astrze w lewo (patrząc na czaszę). A jeżeli tak jest to jak to zrobić w zintegrowanym monobloku ( chyba że jest on wyprofilowany fabrycznie ). Czy ktoś może opisać jak i czy dobrze jest ustawiony sygnał w instalacji monobloka na PVR cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie ma reguły, zależy to od położenia geograficznego, ustawienia pionu masztu i samego konwertera, w moim przypadku musiałem

lużną trąbkę odchylić w dół o 7 stopni - tak mówi przynajmniej podziałka na lewej trąbce za którą złapany jest konwerter patrząc od tyłu anteny przy centralnym HB. Jeśli masz dostęp do profesjonalnego miernika to pójdzie szybciej a tak trochę się pogimnastykujesz jeśli astrę ustawisz precyzyjnie to HB będzie chodził bez kłopotu bo tam nic nie ogląda się z wiązki punktowej a w monoblocku skręcenie konwerterów względem siebie jest sztywne i tego nie zmienisz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz trtrtr to masz monobloka ustawionego na HB i Astrę i wszystko ci chodzi bez problemów. Ja w tej chwili mam na pvr sygnał prawie na maxa czyli ok 4,8 na podziałce i gdybym podłączył monobloka to wszystko chodziło by dobrze :smile:

Jeżeli chodzi o poł. geo. to mieszkam na pomorzu w ok. Koszalina ale ta info to raczej nie ma znaczenia. Azymut i elewacja dla tych sat. jest do ustalenia w zalezności od położenia. Generalnie to chodziło mi o te skrety konwerterów, ale tylko jezeli by to miało wpływ na ustawienie sygnału. Sam zresztą nie wiem jak to zrobię ale stawiam na monobloka.

Dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie neguje instalacji monoblock'a ale osobiście uważam iż układ dwóch konwerterów jest zdecydowanie lepszy pod względem możliwości ustawienia konwertera zezującego. Przy monoblocku na pewno też trzeba dokonać skrętu jego obudowy w dół od strony Astry o te kilka stopni. Monoblocka stosujemy do anten 75-90cm. Pewnie posiadasz taką antenę od Cyfry+ do HD??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem poprzednio dodać że zestaw z monoblockiem jest dobry w przypadku kiedy decydujesz się na TVP HD z Astry i pakiet z pozostałych platform c+, n, cp z satelity HB bo gdybyś chciał oglądać TVP HD i coś z innego satelity to musisz zastosować rozwiązanie jakie proponuje @k3333 bo monoblocki mają rozstaw dla satelitów oddalonych od siebie o 6 stopni, czasem można spotkać nietypowe dla 3 stopni ale to już raczej mało popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Powinieneś złapać, tylko trzeba bardzo precyzyjnie ustawić antenę, u mnie instalator z profesjonalnym miernikiem podchodził do tego dwa razy. Przejrzyj moje zmagania z odbiorem byłej platformy TVP, które są już opisane na pierwszej stronie tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...