Skocz do zawartości

ViDoc TV (dawniej CTV9)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, maks27 napisał(a):

W moim mieście nie ma żadnego kanału w DVB-T. Vectra jest tylko w paśmie DVB-C i kilka stacji analogowo.

U mnie od początku istnienia DVB-T w polsce jeszcze za czasów Multimedii dostęp był do DVB-T.

Vectra dostała pokaźny park antenowy do odbioru po Multimedii i stąd pewnie zostało DVB-T w kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koz napisał(a):

Gdy pojawiły się Wydarzenia 24 miałem natychmiast dostęp na MUX 1 DVB-T2 w Vectra&Multimedia dodam że identyfikator nadawcy w MUX-8 również mam Emitel stąd moje zdziwnienie że tego kanału nie wyszukuje jest wszystko oprócz  CTV 9

Skąd wiesz że to MUX1 czy MUX8? 

Podaj miasto i kanał na którym są nadawane Wydarzenia 24 i np. Metro. 

 

Mało prawdopodobne jest aby Vectra nadawała MUXy naziemne. Kablówki na swoich urządzeniach kanały umieszczają w paśmie DVB-C zazwyczaj. 

 

Jeśli przy wyszukiwaniu nie znajdujesz CTV9 to na 99% nie odbierasz MUX naziemnych, a akanały które wlączy Vectra do swojej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra nadaje MUX-y naziemne gdyż wtedy gdy jest konserwacja nadajnika   Zielona Góra *Jemiołów*  nie mam dostępu do kanałów które odbieram na tunerze DVB-T2 na VU+ Zero 4K

Lokalizacja Dębno  region: Vectra Gorzów Wielkopolski, kanały DVB T/2 : K9(MUX8) , K68(MUX1),K69(MUX2),K67(MUX3)

Poniżej zrzut z odbiornika obrazujący odbiór z obiektu  Emitel

18676ef5c48f5.jpg

 

3d3d90e82e7b1.jpg

Edytowane przez Koz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały w naszym DVB-T MUX naziemnych są w paśmie UHF od K21 do K49. 

Gorne pasmo zostało uwolnione. 

Jeśli podajesz faktyczny kanał taki jak 67, 68, czy 69 to nie są kanały z MUX naziemnych. 

Czyli prawdopodobnie pobierają syganał z nadajników naziemnych ale na swoich urządzeniach przenoszą na swoje czestotliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dvbtowiec napisał(a):

Kanały w naszym DVB-T MUX naziemnych są w paśmie UHF od K21 do K49. 

Gorne pasmo zostało uwolnione. 

Jeśli podajesz faktyczny kanał taki jak 67, 68, czy 69 to nie są kanały z MUX naziemnych. 

Są to kanały reemitowane przez Vectra modulatorem cyfrowym do częstotliwości wolnych w sieci kablowej ale odbieranych z DVB-T/2 z nadajników naziemnych w rejonie Szczecińskim oraz Lubuskim praktycznie każda kablówka po  Multimedii miała zastosowane takie rozwiązanie bardzo często można spotkać je w renomowanych hotelach w których chcą zapewnić pełny odbiór programów bez żadnego dekodera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Zgadza się, ale ten modulator trzeba zaprogramować. Brak CTV9 świadczy o tym że Vectra nie doprogramowała w modulatorze dodatkowego kanału. 

Oczywiscie ale tak jak pisałem wcześniej Wydarzenia 24 pojawiły się natychmiast w chwili startu i stąd moje zdziwienie że nie mam dostępu do CTV9 bo tam sygnał jest multipleksowany na bieżąco w czasie rzeczywistym,  tak samo zmiana parametrów TVP odbywała się automatycznie.

Edytowane przez Koz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło. CTV9 już ma zgodę KRRiT na zmianę nazwy na ViDocTV

Program telewizji naziemnej „CTV9” zmienia nazwę na „ViDocTV” - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Edytowane przez Fredy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie tak automatycznie. Wydarzenia 24 zastąpiły TVP ABC i w modulator był zaprogramowany na TVP ABC. 

Tutaj masz nowy kanał na ktorego miejscu dawno nic nie nadawało. 

Dla modulatora to był jednak zupełnie inny kanał (kwestia odmiennego SID i innych parametrów sygnalizacyjnych).

Przyczyna braku CTV9 może być inna. Operator musi mieć umowę z nadawcą na reemisję sygnału. Może jeszcze nie została zawarta...

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, monter1981 napisał(a):

Dla modulatora to był jednak zupełnie inny kanał (kwestia odmiennego SID i innych parametrów sygnalizacyjnych).

Przyczyna braku CTV9 może być inna. Operator musi mieć umowę z nadawcą na reemisję sygnału. Może jeszcze nie została zawarta...

@monter1981 Multimedia obecna Vectra zobowiązała się świadczyć dla mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej pakiet naziemny na swojej infrastrukturze w technologii DVB-T/2 taki jaki obecnie jest w "Powietrzu" nie wymaga to żadnych umów a wręcz przciwnie zobowiązuje operatora do dostępu do kanałów powszechnie dostępnych naziemnie ogólnopolsko spółdzielnia nawiązała taką współpracę po demontażu anten tzw AZART-ów tworząc wtedy dla firmy  Multimedia bezpośrednio klientów którym pakiety podstawowe były nie wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe, kiedy poznamy nową oprawę ViDoc TV, KRRIT dziś zezwoliła nadawcy na zmianę nazwy. A prezes RED CARPET w wywiadzie dla Wirtualne Media mówił, że jak tylko dostaną zgodę, zmienią logo i oprawę w ciągu kilku godzin.

 

 

https://www.gov.pl/web/krrit/program-telewizji-naziemnej-ctv9-zmienia-nazwe-na-vidoctv 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taka kiepska ta ramówka ma dobre seriale. Tylko zastanawiam się nad "The Queen of Flow" czy KRRIT się nie przyczepi do wulgaryzmów które co odcinek praktycznie się zdarzają. Nie cały czas, ale się pojawiają.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

Nie taka kiepska ta ramówka ma dobre seriale. 

To jest oczywiste że ramówka znajdzie swoich odbiorców, tylko pytanie ilu. To forum jest dość liczne. Na palcach jednej ręki można policzyć ilu osobom podoba się ramówka i seriale. Badań oglądalność nie mamy, ale pomyślmy ile to procent w skali całego forum. To promile. 

Ja nie jestem fanem oper mydlanych, ani starych filmów, zatem ramówka jest skrojona pod specyficznego widza. Czy ten specyficzny widz wygeneruje aż taki przychód z reklam, bo utrzymanie naziemne kanału kosztuje. Ja w to wątpię. Ten kanał nie jest dla mnie. Komentuję bo jestem z "branży" pasjonatów i z czysto formalnego punktu widzenia mnie to ciekawi, zwłaszcza to co trafia do DVB-T, bo jestem odbiorcą DVB-T. No ale jednak ten kanał jest kompletnie poza moimi gustami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...