Skocz do zawartości

Platforma TVP - tunery


kacper0058
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:o Żartujesz sobie :shock: Jak tak, to gratuluję poczucia humoru :] Niby skąd na Mini D1 można byłoby oglądać kanały TVP z Astry, skoro Mini D1 nie obsługuje MPEG4, o DVB-S2 nie mówiąc :roll:

A czy nie jest tak, że MPEG-4 jest potrzebny wyłącznie do odbioru TVP HD?

Czy wszystkie kanały TVP będą wyświetlane w HD, czy też część w SD?

Ja zakładam, że tak jak dotychczas część w SD, więc powinny być odbierane przez zwykłe cyfrowe tunery SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba gonić co poniektórych do słownika aby zapoznali się z terminami MPEG-2, MPEG-4, DVB-S, DVB-S2, HDTV. Pięć podstawowych "słówek" aby zrozumieć wymagania techniczne dla TVP. :)

 

SD może być zarówno w MPEG-2 jak i MPEG-4.

 

Czyli mój tuner DVB-S można wyrzucić do kosza. :lol2:

Oczywiście mam jeszcze Samsunga HD i teraz wystarczy zeza na Astrę, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie z SatKuriera, opatrzeni we wszystkich możliwych sprzętach, nawet tych prototypowych na różnych targach i wystawach, powinni je poznać na pierwszy rzut oka. Jak na razie milczą - czyżby też mieli z tym problemy? :)

Nie, nie chcą się chwalić :P Na materiale w TVP Info w Minęła Dwudziesta z 15 września pokazano trzy odbiorniki, od dołu jest przypuszczalnie Humax, a od góry Echostar. Piszę przypuszczalnie, bo rozpoznawanie po obudowie to nie rozpoznawanie - podobne obudowy mogą stosować różni producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy TVP działają mi na następujących sprzętach:

a) karta SkyStar HD + oryginalny soft Technisata, z DVBDream jest jakiś problem, którego na razie nie rozpracowałem (zawieszanie się)

B) Samsung HD DSB-370G z Cyfrowego Polsatu (teraz pracuje jako tuner FTA). Początkowe problemy (zablokowany tuner - błąd 09 karty) wynikały z braku przekazanych uprawnień. Po telefonie na infolinie, ustawieniu na program CP "dla abonentów" tuner ruszył. Czy co miesiąc/rok będę musiał ustawiać antenę na satelitę HotBird, aby tuner pracował jako FTA czy była to operacja jednorazowa?

----

Jeszcze jedno wyliczenie Samsung HD DSB-370G + 6m Cyfrowego Polsatu 599 zł

Po odjęciu kosztów abonamentu za który płacimy "z góry" przy zakupie (6 mies. Familijny) wychodzi, że sam dekoder kosztuje około 370 zł.

Ile taki sprzęt kosztuje w hurcie? 250? 200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do korzystania z platformy wystarczy dowolny dekoder i antena satelitarna

 

P/S Jest to cytat z dzisiejszego teleexpressu, zatem telewizja publiczna, program TVP1 godzina 17.09.

I jak tu się dziwić skołowaceniu narodu i licznym zapytaniom na forach poświęconych tematyce satelitarnej typu: "dlaczego dekoder mini CP mi tego nie łapie", skoro kolka milionów rodaków ogląda i słucha takie porady...

Pomijam wcześniejszy ciekawy "kwiatek" językowy prezesa Farfała z tego samego programu:

"wszystkie te kanały (...)za darmo- za właśnie ten abonament, który płacą obywatele..." :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do korzystania z oferty aktualnie przebywających na satelicie kanałów owszem, wystarczy dowolny dekoder HD, ale później jeśli chodzi o karty dostępu już nie będzie tak kolorowo, myślę że tutaj zaczną się schody.

 

Powoli zaczną kombinować, ustawa o zniesieniu abonamentu poszła do kosza, więc teraz będą znowu bajki opowiadać, że bez abonamentu nic by nie było. Co prawda jeśli chodzi o platformę TVP która jest wzorowana na BBC jest tak, że w UK tam każdy płaci abonament więc stać BBC uruchomić najróżniejsze kanały. Muszę zobaczyć jak funkcjonuje platforma BBC właśnie, ile kanałów płatnych ile bezpłatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączając się do tematu, czytałem dzisiaj na stronie Telewizji Polskiej http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfrowa informacje o systemie NDS i jego ewentualnego stosowania w modułach CI zwykłych odbiorników HD

- cytuję: " Dostawca systemu dostępu warunkowego dla TVP, firma NDS, nie dopuszcza ze względów bezpieczeństwa stosowania CI (Common Interface) w odbiornikach. Dopuszcza natomiast stosowanie CI+. Emisje płatne będzie można także odbierać za pomocą odbiorników z wbudowanym systemem NDS Videoguard."

Wynika z tego że będziemy się cieszyć platformą niedostępną dla większości .

Kogo będzie stać kupować nastepne dekodery Hd z NDS mając w domu tunery MPEG-4 z wejściami CI, a jeśli to kto będzie chcił mieć pod telewizorem wystawe tunerów jeden łącznie do cyfry w czytniku i modułem Polsatowskim drugi do N-ki i ten trzeci ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś słyszałem jest taki moduł, ale podobno najnowszy odbiornik Golden interstara GI-S 980 2CR 2CI HD PVR w przystepnej cenie, strona firmowa http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=376 mogą odbierać NDS

Opisał to ktos w komentarzach do artykułu Sat kuriera na stronie: https://satkurier.pl/news/49385/nowy-gi- ... d-pvr.html.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą stroną telewizji polskiej to jest tak, że nie są zbyt precyzyjni w wypowiedziach... Weźmy np taką wypowiedź ich "eksperta":

Czy dalej będzie można odbierać sygnał telewizyjny ze zwykłej anteny?

15.09.2009

Tak, ale tylko do czasu wyłączenia tradycyjnych nadajników. Proces ten już się rozpoczął i zostanie zakończony w niedalekiej przyszłości.

Niby prawda, ale niepełna, i nasuwa podejrzenia, że chodzi o naganianie klientów producentom sprzętu do odbioru z satelity.

Może z NDS'em jest coś podobnego :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Polsatowskich Samsungów: tak, musi mieć on dostęp do sygnału z 13E, jednak ciężko powiedzieć co ile będzie się blokować w sposób opisany wyżej (tj. Błąd 09). Sam zakup dekodera Polsatu, jakim jest Samsung, żeby oglądać paczkę TVP to ryzykowna opcja, bo odbiornik nadal podlega pod Polsat. Niech im w przyszłości odwali coś i zaczną takie tanio sprzedawane tunery blokować, bo wyczują, że odbiornik jest kupowany z góry z założeniem nie przedłużania opłacania Cyfrowego Polsatu (a Cyfrowy Polsat sprzedaje odbiorniki tanio, bo do nich dokłada licząc na kontynuację subskrypcji) to kto to kupi znajdzie się z ręką wiadomo gdzie. Pomijam kwestię odbioru kanałów kodowanych w przyszłości - będzie to oczywiście niemożliwe.

 

@atryd

Samsung DSB-H670N spełnia wszystkie warunki, niestety nie widziałem go wśród odbiorników prezentowanych na konferencji TVP. Oprócz samego faktu zgodności ze specyfikacją istotne jest, że jest już sprawdzony w bojach przez Skandynawów (wykorzystywany przez Viasat do odbioru oferty HD).

 

@31uisybz (post apropos Teleexpressu)

Ja powiem tak, że sprawa zaczyna się wymykać spod kontroli. Nieprecyzyjne informacje z TV powodują zalew telefonów z pytaniami o odbiorniki. Każdy chce uzyskać dostęp do darmowej platformy TVP, ale gdy klient słyszy cenę - albo nie wierzy i szuka dalej, albo jego zapał gaśnie... TVP masowo promuje swoją platformę (i to dobrze), ale musi być więcej precyzji w podawaniu informacji, więcej szczegółów. Wiele osób, zwłaszcza ludzie starsi, gubią się w tym! Co gorsze bardzo trudno jest wytłumaczyć stan faktyczny, bo gdy pojawia się "zdanie mądrego Pana w garniturze z telewizji" kontra "zdanie sprzedawcy chcącego naciągnąć biednego emeryta" po prostu nie udaje się sprostować faktów... :( Siła TV jest bardzo duża.

 

@WiltuTVSAT & @zibi-s

Jedynie przypominam, że: viewtopic.php?f=29&t=11481&start=0#p260447 Czyli jeśli ktoś ma - super, ale jeśli ktoś nie posiada w/w sprzętów, to póki nie będzie potwierdzenia współpracy z kartami zalecam wstrzymywać się z zakupem, jeśli ma to być zakup specjalnie pod odbiór kanałów kodowanych platformy TVP w przyszłości. Gdy tylko pojawią się karty będzie można zacząć ostre testowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do Samsungów Polsatu.Jak to jest możliwe że w sklepach sprzedawane są te tunery w opcji prepaid na 6 miesięcy a na allegro z opcją na miesiąc ?Nie ma tu jakiegoś przekrętu ?Czy może to są tunery które powinny być dodawane go telewizorów Samsunga a są sprzedawane "na lewo" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem sobie na stronie Viasat (mają taki sam sprzęt jaki wymaga tvp) i znalazłem coś takiego

 

tuner firmy PACE

 

ezlgtz.jpg

 

zdjęcie w wysokiej rozdzielczości

http://i35.tinypic.com/29mvdle.jpg

 

źródło http://www.cisionwire.se/viasat-ab/bild/viasat-plus-hd-pvr

 

i jakiś inny tuner

2wcpllf.png

 

źródło http://www.viasat.se/sites/viasat.se/files/viasat_on_demand/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co tu czytam to az takie problemy beda z kartami do platformy TVP? :(

 

czy od 15 grudnia ta karta TVP bedzie dzialac na Opticum 9500hd ?

 

czy wiekszosc tunerów ze slotem na karte bedzie dzialac z TVP (skoro ma to byc telewizja dla wszystkich placacych abonament TVP) tak jak dzialają karty C+ oraz TNK czy jednak TVP zaoferuje moduł z kartą tak jak to robi CP ?

 

bardzo mi zalezy a tej platformie od 15 grudnia (bo dojdzie polsat, tvn itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atryd-ja znam te tunery,sa tez dostepne w Finlandii.Tyle ze w Skandynawii przyjal sie system kodowania Conax,dzieki temu wiekszosc kanalow kodowanych,tych nadawanych satelitarnie i naziemnie w DVB-T jest odbierana bez problemu.Dzieki powszechnosci tunery z tym systemem sa tanie.Niestety odbierzesz na nich tylko niekodowana czesc pakietu TVP,do kodowanej potrzebny jest tuner z systemem NDS lub z obsluga kart takiego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...