Skocz do zawartości

Platforma TVP - tunery


kacper0058
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:censored:

 

Czy na takim czymś będzie się dało odbierać platformę TVP zarówno w wersji niepłatnej i płatnej? Nie znam się na tym, a chciałbym, żeby było jak najtaniej. Mam odpowiedniego kompa, antenę i konwerter też bym znalazł, bo mój stary to "naprawiacz" RTV, także z kablem przesyłającym obraz z kompa do TV problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, na dziś na naszym rynku zdecydowanie prym wiedzie Globo 9500HD. Spełnia on jako jeden z nielicznych wsystkie wymienione przez kolegę wyżej wymagania.

 

Po załadowaniu alternatywnego softu ktory wychodzi naprawdę często możemy stosować w zasadzie wszystkie karty dekodujące obecnych na naszym rynku platform. Twierdzę, ze nie inaczej będzie też z platformą TVP. Już dziś wiadomo, że Globo 9500 potrafi czytać system NDS więc nawet jeśli pojawią się jakieś nieprzewidziane dziś problemy to szybko zostaną one zneutralizowane nowym softem. W zasadzie kupowanie odbiorników certyfikowanych przez TVP może okazać się przedsięwzięciem nieopłacalnym. A to z tej przyczyny, że producenci właśnie w tych odbiornikach (chcąc zminimalizowac koszty) zastosują tylko system NDS co będzie stanowiło poważne ograniczenie w odbiorze jakichkolwiek innych platform. Pamiętajmy o tym, ze TVP jest zainteresowane jak najmniejsza ceną tych odbiorników.

 

Nie ukrywam że mam chrapkę na ten tuner, ale się na razie waham. Nie wiem czy tuner ten po sofcie MCAS będzie w stanie obsługiwać NDS . Kolega cytowany piszę ze jest takie prawdopodobieństwo, czy jesteś tego pewien? :) Jesli tak to byłoby super. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy reklama na głównej www.satkurier.pl:

Tanie tunery dla platformy TVP z Astry w FTA już od 399 zł bez opłat kanały: TVP1, TVP HD, TVP2, TVP INFO

i odsyłająca na stronę http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=107&id=1175 nie jest z lekka nieuczciwą informacją w obecnej chwili jaka spowodowała TVP za sprawą zakodowania sygnałów 3 z wymienionych w reklamie kanałów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tuner HD MPEG-4 obecnie wyprodukowane posiadające uniwersalne czytniki kart - będa mogły czytać kart w sytemie kodowania NDS Videoguard (oczywiscie po zmianie oprogramowania). Z tego co informuje TVP ma nie być modułów CI w tym systemie. Tak więc TVP podbno jest publiczna w niepublicznej dystrybucji modułów ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak stanowczo podkreśliłeś, po wymianie oprogramowania? przeciez przykładowo ferguson HF 8900 obsługuje w czytniku system NDS na oprogramowaniu oryginalnym, a czy da radę obsłużyć karty TVP tego chyba ci nikt na obecna chwile nie jest w stanie jednoznacznie powiedziec, jest tylko nadzieja, że tak. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w telegazecie, w dziale poświęconym platformie, w "pytania i odpowiedzi" wyczytałem, że "NDS" "ze względów bezpieczeństwa" nie dopuszcza modułów "CI", ale moduły "CI+" już tak, więc ciekaw jestem czy to "CI+" jest kompatybilne z "CI", tzn. czy moduł "CI+" będzie działał "zwykłym" złączu "CI"???

 

Liczę, że ktoś mi to wyjaśni, a w ogóle nie rozumiem tego strachu "NDS" przed wypuszczeniem modułów (że niby z modułu łatwiej wyciągnąć oprogramowanie systemu??? - przecież gdyby komuś NAPRAWDĘ na tym zależało, to raczej na pewno już dawno wyciągnąłby wszystko z tunera z "NDS", chociaż ja się na tym nie znam, ale różnica między wbudowanym czytnikiem, a modułem konstrukcyjnie nie jest chyba duża i wszystko zależy tak naprawdę od oprogramowania), tylko utrudniają tym życie końcowemu użytkownikowi i powodują, że ich system nie jest konkurencyjny !

 

Inna sprawa, że "TVP" mogła wybrać inny system (jak o tym teraz pomyślałem, to może przyczyną zostania przy "NDS" było to, że zmieniając system musieliby też wymienić tunery w nadajnikach naziemnych, a to byłby dodatkowy koszt...)...

 

A czy ktoś sprawdzał może czy na "multisystemowym" oprogramowaniu "Globo HD S1" działają jakiekolwiek karty "NDS" (np. te obecne "TVP", które podobno mają też "kablówki")???

 

A może "Globo" wykupi licencję na "NDS" i doda go w oficjalnym oprogramowaniu tunerów z czytnikami (nawet za dodatkową opłatą - to byłoby najlepsze wyjście :jupi:!) :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Byłem u siebie w Katowicach w sobotę na giełdzie elektronicznej, bo szukam tunera hd pod cyfrę. Chciałbym kupić taki, który w przyszłości obsłuży też tvp. Facet z firmy, która handluje tam już ładny kawał czasu(nie będę pisał nazwy ) zapewniał mnie że robili testy karty tvp w NDS, którą używają kablówki i na alternatywnym sofcie opticum9500 wszystko chodziło dobrze. Teraz pytanie. Czy to jest możliwe czy tylko chciał mnie naciąć na sześć i pół stówy bo widział że byłem tym oticumem zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chciał Cię naciągnąć, bo wiedział że ta informacja jest niemożliwa do zweryfikowania przez Ciebie samego. Skąd niby wziąłbyś kartę TVP dla kablówki? Bardziej prawdopodobne, że liczył na to, iż karta TVP w NDS, która jeszcze się nie ukazała, będzie możliwa do odpalenia na tym tunerze, jeżeli wspiera on NDS (i działa np. Sky Digital). Jeśli kiedykolwiek te karty ukażą się dla konsumentów, to będzie to inna odmiana niż ta stosowana w kablówkach. I tu wychodzi znowu, że chciał Cię naciąć, bo na innym forum (którego nazwy nie przytoczę), wypowiadała się osoba pracująca w kablówce i mająca dostęp do takiej karty. Twierdzi, że nie chodzi ona nawet na tunerze z Linuxem. Jest sparowana razem z modułem dostępu, za który TVP zażądało sobie ponad 6000 zł. A więc nie mogli z powodzeniem odpalić takiej karty na Opticumie, nawet jeżeli jakimś cudem ją dostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innym forum (którego nazwy nie przytoczę), wypowiadała się osoba pracująca w kablówce i mająca dostęp do takiej karty. Twierdzi, że nie chodzi ona nawet na tunerze z Linuxem. Jest sparowana razem z modułem dostępu, za który TVP zażądało sobie ponad 6000 zł.

 

Czyli jednak moduły dla "NDS" są, tylko cenę wzieli "z księżyca" (ciekawe czy to cena narzucona przez "NDS", czy "TVP" w ten sposób ratuje swój budżet :D??? - jeśli przez "NDS" to NAPRAWDĘ ktoś się powinien tym zainteresować, nagłośnić i zbadać /komisja śledcza :D / kontrakt na system kodowania, bo ktoś tu z kogoś wyraźnie "ciągnie" NA MAKSA, a chodzi przecież o telewizję podobno publiczną, ale "TVNiarzom" i "Polsatowcom" NA PEWNO na tym NIE ZALEŻY, więc nie ma komu... ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...