Skocz do zawartości

Platforma TVP - tunery


kacper0058
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może by tak w tym wątku pisać coś na temat dekoderów na których można bez problemów oglądać tą platformę. Wielu z nas w tym i ja na pewno nosi się z zakupem dekodera ale mało wiemy na temat odbioru programów na różnych dekoderach i dlatego prosiłbym o opinie na temat sprzętu jaki posiadacie który umożliwia odbiór bezawaryjny (np: bez niespodzianek typu zawieszanie się obrazu lub dżwięku, czy nie odbieranie jakiegoś kanału) a to na pewno pomoże nam w wyborze odpowiedniego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt pokazywała TVP, teraz trzeba tylko obczaić nazwy tunerów :>

 

2h81fls.png

ad1cg.png

2hol161.png

 

 

***************************************************

 

informacja z Globo

UWAGA!!!

Od dnia 15.09.2009 dostępne są niekodowane kanały z nowej platformy TVP z satelity Astra.

Aby odbierać kanały nowej platformy cyfrowej TVP potrzebny jest odbiornik obsługujący standard HD DVB-S2.

Odbiorniki spełniające te wymagania to:

 

 

OPTICUM 9500 HD PVR 2CI 2CX E Plus

OPTICUM 9000 HD 2CI 2CX E Plus

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready

GLOBO HD TS1 2CI 2CX PVR Ready

OPTIBOX HD 2CICX PVR Ready

OPTIBOX HD 2CICX

 

 

Na pozostałych odbiornikach odbiór kanałów DVB-S2 HD jest niemożliwy.

http://www.globo.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Informacji od Strony Globo, to połowicznie się zgadza... ale jak przyjdzie czas na rozbudowę platformy o kanały FTV i Pay? Gdzieś karty kodowe trzeba będzie rozkodować. Na dzień dzisiejszy to wystarczy ( sam myśle o kupnie tunerka od nich), ale trzeba będzie poczekać na rozwój syt z wyborem systemu kodowania i jakie będą alternatywy na ich rozkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja z Globo
UWAGA!!!

Od dnia 15.09.2009 dostępne są niekodowane kanały z nowej platformy TVP z satelity Astra.

Aby odbierać kanały nowej platformy cyfrowej TVP potrzebny jest odbiornik obsługujący standard HD DVB-S2.

Odbiorniki spełniające te wymagania to:

 

 

OPTICUM 9500 HD PVR 2CI 2CX E Plus

OPTICUM 9000 HD 2CI 2CX E Plus

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready

GLOBO HD TS1 2CI 2CX PVR Ready

OPTIBOX HD 2CICX PVR Ready

OPTIBOX HD 2CICX

 

 

Na pozostałych odbiornikach odbiór kanałów DVB-S2 HD jest niemożliwy.

http://www.globo.com.pl/

 

dodałbym jeszcze że pojawiło się oficjalnie [chyba nawet dzisiaj] nowe oprogramowanie dla HD TS1 wersja 24600 i nowa lista kanałów na dzień dzisiejszy http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&category=2&prod_id=28

 

szkoda tylko że nie mam możliwości odbierania tego TVPowskiego EPG na swoim sprzęcie. czekam też na to czy da radę to moje Globo pudełko w razie co odbierać pozostałe kodowane już kanały? czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chcę się wtrącić z informacją, że jak napisałem w innym miejscu: nawet jeśli w czytniku uniwersalnym karta zadziała, to odbiornik nie otrzyma certyfikacji od NDS VideoGuard, ponieważ nie dopuszcza ona działania karty w czytnikach uniwersalnych - mają być tylko z NDS VideoGuard (zresztą generalnie większość producentów CA stawia takie warunki i UCAS jest, choć wygodny, to jest sprzeczny z licencjami systemów CA). Ponieważ odbiornik nie otrzyma licencji od NDS, to nie dostanie jej także od TVP i tego typu odbiorniki nie będą zalecane do odbioru ofert FTV i Pay TV (powtarzam: nawet jeśli zadziałają).

 

Po drugie: obsługa NDS w czytnikach UCAS w jakimkolwiek odbiorniku, jeśli tylko jest, jest dodana mówiąc wprost: na lewo. Może być niepełna, bo nie jest tworzona we współpracy z NDS (nie pozwoliliby na to) tylko na podstawie reverse engeneeringu przez (najpewniej) chińczyków. Jak ktoś chce kupować i się nie boi zaryzykować - niech robi co chce, ale jak nie będzie działać, to mieć pretensje wyłącznie do siebie! Ostrzegałem. Reszcie zalecam czekać do momentu aż:

1) karty NDS VideoGuard się pojawią i ktokolwiek potwierdzi ich działanie na czytnikach uniwersalnych, łącznie z przechodzeniem uprawnień (wersja dla niecierpliwych)

2) poczekać na odbiorniki certyfikowane przez TVP (dla cierpliwych, do tego ciężko przewidzieć ile będą one warte - czy będzie to sprzęt godny uwagi, czy szmelc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem odpowiedź na maila:

 

Witam

 

Do odbioru emisji bezpłatnych potrzebny jest odbiornik wspierający standardy DVB-S2, MPEG-4 i Dolby Digital Plus. Do odbioru przyszłych emisji kodowanych będzie potrzebny odbiornik z systemem NDS Videoguard.

 

Cena karty jest szacowana na ok. 50 zł brutto. Jest to koszt produkcji i dystrybucji kart. Karty abonenckie pojawią się po uruchomieniu części FTV (Free-to-view) oraz płatnej. Nastąpi to w perspektywie kilku miesięcy.

 

Kanały: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia, TV Polonia są oferowane bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiadomo nawet, czy te tunery istnieją naprawdę. :lol: Ja mogę nie znać wszystkich marek tunerów satelitarnych HD na rynku, pomimo że po obejrzeniu konferencji w TVP, przejrzałem mnóstwo sklepów internetowych w Polsce i za granicą, w poszukiwaniu pokazanych tam tunerów - bezskutecznie. Ale panowie z SatKuriera, opatrzeni we wszystkich możliwych sprzętach, nawet tych prototypowych na różnych targach i wystawach, powinni je poznać na pierwszy rzut oka. Jak na razie milczą - czyżby też mieli z tym problemy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...