Skocz do zawartości

Platforma TVP - tunery


kacper0058
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

atryd-ja znam te tunery,sa tez dostepne w Finlandii.Tyle ze w Skandynawii przyjal sie system kodowania Conax,dzieki temu wiekszosc kanalow kodowanych,tych nadawanych satelitarnie i naziemnie w DVB-T jest odbierana bez problemu.Dzieki powszechnosci tunery z tym systemem sa tanie.Niestety odbierzesz na nich tylko niekodowana czesc pakietu TVP,do kodowanej potrzebny jest tuner z systemem NDS lub z obsluga kart takiego systemu.

Hmm, przecież Viasat koduje właśnie w NDS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy od 15 grudnia ta karta TVP bedzie dzialac na Opticum 9500hd ?

 

czy wiekszosc tunerów ze slotem na karte bedzie dzialac z TVP (skoro ma to byc telewizja dla wszystkich placacych abonament TVP) tak jak dzialają karty C+ oraz TNK czy jednak TVP zaoferuje moduł z kartą tak jak to robi CP ?

 

Jeżeli TVP wypuści te karty to będą one działały na Globo i nie tylko :)

 

Nie będzie żadnych modułów, takowych nie przewiduje NDS. Tuner musi mieć czytnik z tym systemem. Jak wiemy firma Globo oficjalnie instaluje soft z systemem conax tylko, że mało kto używa oficjalnego softu do tego tunera. Zdecydowana większość posiada soft alternatywny który obsługuje wiele systemów kodowania min właśnie NDS. NAwet jak będa jakieś problemy na początku z czytaniem kart NDS to częstotliwość nowych softów do Globo jest spora i szybko problem taki można będzie naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi...

Widziałem przerobione Nboxy z "zielonką" do odbioru platformy TVP.

To chyba słabo patrzyłeś. Jest nawet taki temat na innym forum. :wink:

 

Witam

Czy jest możliwe odbieranie kanałów FTA na niaktywnym tunerze n'ki ADB 5800? Czy jest szansa, żeby na ten tuner pojawiło się oprogramowanie umożliwiające obsługę NDS?

Mario":2jqy7lvr]Tak jest mozliwy odbiór FTA jednak nie można odbierać platformy TVP poprostu soft dekodera nie umozliwia wyszukiwania dodatkowych kanałów.

Jedyna szansa że N dołoży do listy platforme TVP jedna nie liczył bym na takie posunięcie chociaż C+ i Pols@t umozliwiły odbiór platformy TVP.

Czyli to co widziałeś, to mogły być kanały TVP FTA z Hot Birda. A jeśli nie, to powiedz jak niby dopisano kanały TVP z Astry na listę kanałów w nboxie? Chyba, że ktoś wymienił mu cały soft na nieoryginalny. :lol::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na norweskiej stronie viasat mają sklep z tunerami, ten za 995 koron norweskich (Samsung DSB-H670N) kosztuje po przeliczeniu 476 złotych, wersja plusHD firmy PACE - 1434 zł. Jest też jakaś wersja, nawet za 1 koronę. Tylko nie wiadomo czy to na własność czy dzierżawa. Jak ktoś zna norweski to niech wyjaśni :D

 

vpyt.png

 

http://shop.viasat.no/viasat249/viasat-totalpakke/?ProductNumber=N080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atryd-ja znam te tunery,sa tez dostepne w Finlandii.Tyle ze w Skandynawii przyjal sie system kodowania Conax,dzieki temu wiekszosc kanalow kodowanych,tych nadawanych satelitarnie i naziemnie w DVB-T jest odbierana bez problemu.Dzieki powszechnosci tunery z tym systemem sa tanie.Niestety odbierzesz na nich tylko niekodowana czesc pakietu TVP,do kodowanej potrzebny jest tuner z systemem NDS lub z obsluga kart takiego systemu.

Hmm, przecież Viasat koduje właśnie w NDS!

 

Ooops moj blad,mialem na mysli oczywiscie Canal Digital.Nie zmienia to faktu ze Conax jest ogolnie dosc popularnym systemem kodowania uzywanym rowniez w DVB-T i szkoda ze nie uzyla do TVP do swojej "platformy".Znacznie uprosciloby to dostep do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi...

Widziałem przerobione Nboxy z "zielonką" do odbioru platformy TVP.

To chyba słabo patrzyłeś. Jest nawet taki temat na innym forum. :wink:

 

Witam

Czy jest możliwe odbieranie kanałów FTA na niaktywnym tunerze n'ki ADB 5800? Czy jest szansa, żeby na ten tuner pojawiło się oprogramowanie umożliwiające obsługę NDS?

Mario":17i5gwsi]Tak jest mozliwy odbiór FTA jednak nie można odbierać platformy TVP poprostu soft dekodera nie umozliwia wyszukiwania dodatkowych kanałów.

Jedyna szansa że N dołoży do listy platforme TVP jedna nie liczył bym na takie posunięcie chociaż C+ i Pols@t umozliwiły odbiór platformy TVP.

Czyli to co widziałeś, to mogły być kanały TVP FTA z Hot Birda. A jeśli nie, to powiedz jak niby dopisano kanały TVP z Astry na listę kanałów w nboxie? Chyba, że ktoś wymienił mu cały soft na nieoryginalny. :lol::P

 

Ja tylko widziałem "fachowców" na giełdzie, którzy sprzedawali takie tunery a w jaki sposób to nie mam pojęcia, bo mało mnie to interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tu w kilku postach, że z dekodera Polsatu Samsung H370G można odbierać pakiet satelitarny TVP. Tymczasem ja od dwóch dni próbuję "złapać" te kanały i nic, ani centymetra paseczka sygnału.

Parametry odbioru wprowadzam "z palca" następujaco. Satelita: Astra 1 (19,2), Transponder: Nowy, Częstotliwość: 10862, Symbol Rate: 22000, FEC: Automatycznie, Polaryzacja: Pozioma, Tryb przeszukania: Wszystkie, Modulation: DVB-S2.

Niestety, paseczek sygnału ani drgnie, to znaczy nie ma go wcale.

Tymczasem na tej samej częstotliwości, tylko z polaryzacja pionową i w standardzie DVB odbiornik znajduje pakiet 14 programów oznakowanych jako sieć Astra, m.in. Playboy TV National Geographic i C+ Futbol.

Co się dzieje? Czy komuś już faktycznie udało się na Samsungu H370G odebrać pakiet TVP czy te wszystkie wypowiedzi na forum mówiące o możliwosci odbioru przy pomocy tego dekodera były tylko teoretyczne?

Mam antenę 125 cm offset, potrójnego "zeza" (na Hotbirda, Syriusza i Astrę 1) z diseq-em i - jak do tej pory - konfiguracja funkcjonuje sprawnie. Odbieram z Astry m.in. TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TW Trwam, ZDF HD, Arte HD. Te dwa ostatnie nadawane sa w kodowaniu MPEG4 więc dekoder ma praktyczną zdolność odbioru tego standardu. Tym bardziej nie wiem więc dlaczego nie odbiera pakietu TVP? Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć na spotkaniu prasowym Farfał wyraził przekonanie (niby po analizie rynku), że STB powinien kosztować ok.300 zł. Trudno się spodziewać, że będzie to kombajn multimedialny.

W ub. roku obserwowałem zachowanie Czechów względem cyfralizacji. Tam STB MPEG2 były w sklepach po ok.95-130 zł (699-1000 koron, no teraz korona trochę droższa, sam tam nabyłem combo Opticum 4000TS za 820 Kc). Jakoś nie widziałem szturmu na przystawki- raczej wymieniano sprzęt spokojnie na telewizory z DTV.

Społeczeństwo podobne w przekroju do polskiego; sądzę , że i u nas wszystko potoczy się wiele wolniej niż przewidują "farfałowcy".

Na razie ta platforma jest przykra dla widza. Nie wszystkie "zezy" działają, powrót wielkich anten, a perspektywa płatnych pojedynczo kanałów z opłatą przelewu lub SMS-a może uczynić "Bezpłatną" tv w całkiem drogą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem na tej samej częstotliwości, tylko z polaryzacja pionową i w standardzie DVB odbiornik znajduje pakiet 14 programów oznakowanych jako sieć Astra, m.in. Playboy TV National Geographic i C+ Futbol.

Co się dzieje?

Ściągasz kanały z tp 10876V, a nie z 10862 H. Zobacz czy nie pomyliłeś się przy wpisywaniu częstotliwości, ewentualnie pokręć trochę konwerterem. Ciekawostką jest fakt że polsatowski samsung pokazuje fec 12/13 zamiast 8/9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie tej debaty

 

"

Czy cyfryzacja w Polsce podzieli los autostrad?

 

W debacie wezmą udział:

- Anna Streżyńska – Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej

- dr Tomasz Sommer – Wiceprezes Instytutu Globalizacji

- Jacek Silski – Prezes Zarządu Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej

- Andrzej Matuszyński – członek zarządu Cyfrowego Polsatu

 

Spotkanie poprowadzi Andrzej Godlewski, szef działu krajowego dziennika “Polska the Times”."

http://transmisja.net.pl/index.php?transmisja_id=6

 

jeden z prelegentów mówił o cenach dekoderów, facet złożył zapytanie ofertowe w chińskich fabrykach i odpowiedzieli mu, że dekoder mpeg4 w wersji combo do tv naziemnej i satelitarnej kosztuje 40 $ ! Dalej mówił, że cena takiego tunera w sprzedaży detalicznej powinna wynosić 80 $ :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

prosilbym was o porade jaki tuner mam zakupić, chciałbym aby:

-obsługa głównie cyfrowej TVP, fajnie by było gdyby obsługiwał też karty Cyfry+ oraz Polsatu.

-wyposażony w jak najbardziej mogące przydać się w przyszłości funkcje (zakup na lata)

-oczywiście wyjście HDMI

-bez zbędnych wodotrysków, za to stabilny bezproblemowy soft

-niech to będzie firma która często wypuszcza nowe firmware oraz jest duże wsparcie tego sprzętu na sieci/forum

-cena do 1000zł

 

dzięki za wszelkie propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej postaci chcesz oglądać TVP czy tylko FTA, czy później też płatną ofertę? Jeżeli chcesz tylko FTA i plus do tego C+ lub CP(moduł) to mogę Ci zaproponować Opticum 9500 HD. Jeżeli chcesz w przyszłości oglądać także płatną ofertę to najlepiej czekać na tunery z certyfikatem TVP, a te raczej nie umożliwią obsługi kart C+ czy CP(moduł). Jeśli chodzi o niecertyfikowane tunery dla płatnej oferty to nikt Ci niczego teraz nie poleci, gdyż nie wiadomo, jak z nimi będzie współpracować karta TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, na dziś na naszym rynku zdecydowanie prym wiedzie Globo 9500HD. Spełnia on jako jeden z nielicznych wsystkie wymienione przez kolegę wyżej wymagania.

 

Po załadowaniu alternatywnego softu ktory wychodzi naprawdę często możemy stosować w zasadzie wszystkie karty dekodujące obecnych na naszym rynku platform. Twierdzę, ze nie inaczej będzie też z platformą TVP. Już dziś wiadomo, że Globo 9500 potrafi czytać system NDS więc nawet jeśli pojawią się jakieś nieprzewidziane dziś problemy to szybko zostaną one zneutralizowane nowym softem. W zasadzie kupowanie odbiorników certyfikowanych przez TVP może okazać się przedsięwzięciem nieopłacalnym. A to z tej przyczyny, że producenci właśnie w tych odbiornikach (chcąc zminimalizowac koszty) zastosują tylko system NDS co będzie stanowiło poważne ograniczenie w odbiorze jakichkolwiek innych platform. Pamiętajmy o tym, ze TVP jest zainteresowane jak najmniejsza ceną tych odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jakie to będą karty, ale nie wiadomo czy będą działać na danym tunerze/dekoderze.

 

 

Dlaczego twierdzisz, że nie wiadomo ? Przecież juz dziś wiadomo, ze system to NDS, widomo równiez, ze każdy posiadacz tunera ma cos takiego jak instrukcja obsługi i tam jest napisane jakie systemy obsługuje czytnik kart. Mój tuner np. obsługuje ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...