Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie najistotniejsza zmiana to "Auto remove USB device safely before each power off" czyli wkoncu bezpieczenstwo.

 

Mam pytanie w jaki sposob zgrac aktualna liste kanalow i wgrac ponownie zeby nie ustawiac calosci czyli wlasnych kanalow, kolejnosci i przenoszenia do ulubionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob zgrac aktualna liste kanalow i wgrac ponownie

 

1) Wkładamy pendrive lub dysk do USB z nagranym najnowszym softem i najnowszą listą kanałów ze strony producenta

2) W menu Tools-->aktualizacja przez USB-->typ aktualizacji DumpFile, plik DumpFile.abs (w tym pliku jest zgrana m.in. nasza własna lista kanałów)

3) Wgrywamy nowy soft: Tools-->aktualizacja przez USB--> typ aktualizacji Allcode+bootloader, wybieramy plik A200_coś_tam_coś_tam.abs

4) Tools --> przywróć ustawienia fabryczne (factory setting)

5) Wgrywamy fabryczną listę kanałów: Tools-->aktualizacja przez USB--> typ aktualizacji defaultdb, wybieramy plik z kanałami do Cyfry ze strony producenta "ch_list_Cyfra+_2009.10.27.abs" (jak ktoś ma TNK, to procedura jest inna, do przeczytania na stonie Fergusona)

6) Tools --> przywróć ustawienia fabryczne (factory setting)

7) Wgrywamy naszą listę kanałów: typ aktualizacji userdb, plik plik DumpFile.abs (ten z punktu 2)

 

Kroki 5 i 6 nie są niezbędne, ale dla pewności warto je przejść

 

Wgrałem właśnie z sukcesem najnowszy soft i załadowałem własną listę kanałów z poprzedniego softu (wg. opisu powyżej), wszystko śmiga jak ta lala.

 

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w jaki sposob zgrac aktualna liste kanalow i wgrac ponownie zeby nie ustawiac calosci czyli wlasnych kanalow, kolejnosci i przenoszenia do ulubionych?

Dump file i potem ariva editor , otwierasz plik dumpfile.abs i zapisujesz - export jako userdb, wgrywasz po usb jako userdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki tuner zakupić aby był on z produkcji po 9 listopada czyli ten z poprawioną usterką fabryczną?

Sprawdzić samemu ;)

Napis HDTV oraz "żaba" na opakowanie dają gwarancję tego właściwego już tunera?

Gwarancje daje ci producent. W razie czego, na swój koszt wymieni tuner na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

4) Tools --> przywróć ustawienia fabryczne (factory setting)

5) Wgrywamy fabryczną listę kanałów: Tools-->aktualizacja przez USB--> typ aktualizacji defaultdb, wybieramy plik z kanałami do Cyfry ze strony producenta "ch_list_Cyfra+_2009.10.27.abs" (jak ktoś ma TNK, to procedura jest inna, do przeczytania na stonie Fergusona)

6) Tools --> przywróć ustawienia fabryczne (factory setting)

7) Wgrywamy naszą listę kanałów: typ aktualizacji userdb, plik plik DumpFile.abs (ten z punktu 2)

 

Kroki 5 i 6 nie są niezbędne, ale dla pewności warto je przejść

 

Wgrałem właśnie z sukcesem najnowszy soft i załadowałem własną listę kanałów z poprzedniego softu (wg. opisu powyżej), wszystko śmiga jak ta lala.

 

 

Vochomurka

 

Hmm.

punkty 4 5 6 w ogóle pomijam, natomiast 7 to w ogóle :woot: - ten plik to jest kompletny soft boot i lista, nie wiem czy wgrywając go wgramy samą listę, czy stary soft - czy wogóle odbiornik nie zgłupieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie:

czy możecie mi napisać jakie informacje są u was wyświetlane na temat czytnika kart CA przy umieszczeniu w nim modułu CAM Cyfrowego Polsatu?

 

U mnie jest tylko:

Card status: current actived card--CARD01

CARD01:

 

Nie wiem czy u was test więcej szczegółów? Może coś mam nie tak z modułem albo z dekoderem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w jaki sposob zgrac aktualna liste kanalow i wgrac ponownie zeby nie ustawiac calosci czyli wlasnych kanalow, kolejnosci i przenoszenia do ulubionych?

Dump file i potem ariva editor , otwierasz plik dumpfile.abs i zapisujesz - export jako userdb, wgrywasz po usb jako userdb

 

A o co ta operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten plik to jest kompletny soft boot i lista, nie wiem czy wgrywając go wgramy samą listę, czy stary soft - czy wogóle odbiornik nie zgłupieje ?

Zgadza się, dlatego wybierasz typ aktualizacji userdb, gdzie masz zapisane listy kanałów oraz inne ustawienia użytkownika.

Nie wiem czy u was test więcej szczegółów?

Pozdrawiam

Naciśnij na pilocie czerwony przycisk :) (z najnowszym softem).

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u was test więcej szczegółów?

Pozdrawiam

 

Naciśnij na pilocie czerwony przycisk :) (z najnowszym softem).

 

Vochomurka

 

Po naciśnięciu na pilocie czerwonego przycisku pojawia się napis "BRAK DANYCH"

 

 

Problem polega na tym że moduł jest nowy i nie był używany. Aktywacja nie przynosi efektu a i wznawianie połączenia z satelitą przez iCOK też nie. Albo coś robię nie tak albo coś mam uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś robię nie tak albo coś mam uszkodzone.

 

Odczytywanie statusu karty w czytniku, a sprawdzanie karty w module to dwie różne rzeczy i inne pozycje w menu. Karta powinna być w module i po wybraniu w menu Tools-->Interfejs wspólny CI powinieneś mieć dostęp do dodatkowego menu, które nie zależy od softu tunera,lecz jest sterowane przez soft samego modułu, inaczej mówiąc, w różnych dekoderach to menu powinno wyglądać tak samo. Tam powinieneś znaleźć jakieś informacje o karcie, szukaj czegoś w stylu "Subscription status" - nie znam modułu Polsatu, więc tylko zgaduje na podstawie innych znanych mi modułów, że to mniej więcej tak powinno się nazywać.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva 200 (soft V1.03B9)

Tools->Interfejs wspólny CI -> SLOT1: Not availabile - żadnego dodatkowego menu, informacji...

 

Tools->Czytnik kart CA-> menu z wyborem zegara karty (6 lub 3,6 MHz) i informacje: Card status... tak jak pisałem -- dodam, że po wyjęciu modułu CAM menu Tools->Czytnik kart CA jest niedostępna.

 

Jakiś pomysł?

Może ktoś z modułem CP by to dla mnie sprawdził i dał znać co tam u niego pisze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś robię nie tak albo coś mam uszkodzone.

 

Odczytywanie statusu karty w czytniku, a sprawdzanie karty w module to dwie różne rzeczy i inne pozycje w menu. Karta powinna być w module i po wybraniu w menu Tools-->Interfejs wspólny CI powinieneś mieć dostęp do dodatkowego menu, które nie zależy od softu tunera,lecz jest sterowane przez soft samego modułu, inaczej mówiąc, w różnych dekoderach to menu powinno wyglądać tak samo. Tam powinieneś znaleźć jakieś informacje o karcie, szukaj czegoś w stylu "Subscription status" - nie znam modułu Polsatu, więc tylko zgaduje na podstawie innych znanych mi modułów, że to mniej więcej tak powinno się nazywać.

 

Vochomurka

 

Ferguson Ariva 200 (soft V1.03B9)

Tools->Interfejs wspólny CI -> SLOT1: Not availabile - żadnego dodatkowego menu, informacji...

 

Tools->Czytnik kart CA-> menu z wyborem zegara karty (6 lub 3,6 MHz) i informacje: Card status... tak jak pisałem -- dodam, że po wyjęciu modułu CAM menu Tools->Czytnik kart CA jest niedostępna.

 

Jakiś pomysł?

Może ktoś z modułem CP by to dla mnie sprawdził i dał znać co tam u niego pisze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva 200 (soft V1.03B9)

Tools->Interfejs wspólny CI -> SLOT1: Not availabile - żadnego dodatkowego menu, informacji...

 

Wygląda na to, że tuner nie widzi modułu, może coś nie kontaktuje lub złącze modułu jest uszkodzone.

Wydaje mi się, że nawet sam moduł bez karty powinien wyświetlać jakieś informacje, jeśli w menu tunera wybierzemy "interfejs wspólny". Dopóki tuner nie zobaczy modułu, żadne aktywowanie przez satelitę i puszczanie uprawnień nie ma sensu.

 

Pozdr,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy soft B9 i swoją listę z poprzedniego B5.

Ruszył bez problemu.

 

+ Auto usuń urządzenie USB bezpiecznie przed każdym włączeniem i wyłączeniem.

 

Moim zdaniem powinien się dysk sam bezpiecznie usunąć po wyłączeniu tunera.

 

Jest tak: jeżeli przed wyłączeniem tunera sam, ręcznie, z poziomu menu usunę bezpiecznie dysk to słyszę ,jak przestaje się obracać.

Natomiast jak wyłączę tuner sam, bądź wyłączy się z timera słychać jak pracuje nadal. Na mój rozum to nie działa to " Auto usuń urządzenie USB bezpiecznie".

Poczekam jeszcze 5 minut może to zadziała z czasem.

Dysk dalej hula... Wychodzi na to,że to nie działa.

Zauważyłem,że jeżeli nagrywamy z timera to nagranie rozpoczyna się z opóźnieniem 30 s.(czas jaki tur potrzebuje na wykrycie pamięci zewnętrznej). Warto nastawiać 1 minute wcześniej. I zwracać uwagę na aktualny czas jest na timerze. Panuje tu straszny rozgardiasz jeżeli chodzi o różne kanały. I tu ukłon w stronę nadawców.

Inne:

-zmierzyłem temperaturę dysku po intensywnej pracy 30st.C

-tuner 38st.C przy temperaturze 24st.C w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "bezpieczne usuwanie" polega na zapisaniu wszelkich danych zalegających w buforach RAM tunera na dysk zewnętrzny USB. Nie polega zaś na zatrzymaniu jego obrotów. Ciężko jest "na ucho" stwierdzić co się dzieje.

Na swoim przykładzie dodam, że w poprzedniej wersji softu tuner "załatwił" mi 2 nagrania, przypuszczalnie z powodu tego błędu, że wyłączanie nie usuwało bezpiecznie dysku z systemu. Niebawem wgram nowy soft i zobaczę czy się to zmieni.

 

Ciesze się, że opanowano błąd z restartem tunera, ale ciekaw jestem czy znany jest inny błąd z poprzedniej wersji, tj. taki, że gdy przełączy się ręcznie dźwięk podczas nagrywania (np. z MPEG na AC3), to dźwięk na ścieżce MPEG się nie nagra (będzie cisza). Póki co podczas nagrywania nie majdruję dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś robię nie tak albo coś mam uszkodzone.

 

Odczytywanie statusu karty w czytniku, a sprawdzanie karty w module to dwie różne rzeczy i inne pozycje w menu. Karta powinna być w module i po wybraniu w menu Tools-->Interfejs wspólny CI powinieneś mieć dostęp do dodatkowego menu, które nie zależy od softu tunera,lecz jest sterowane przez soft samego modułu, inaczej mówiąc, w różnych dekoderach to menu powinno wyglądać tak samo. Tam powinieneś znaleźć jakieś informacje o karcie, szukaj czegoś w stylu "Subscription status" - nie znam modułu Polsatu, więc tylko zgaduje na podstawie innych znanych mi modułów, że to mniej więcej tak powinno się nazywać.

 

Vochomurka

 

Ferguson Ariva 200 (soft V1.03B9)

Tools->Interfejs wspólny CI -> SLOT1: Not availabile - żadnego dodatkowego menu, informacji...

 

Tools->Czytnik kart CA-> menu z wyborem zegara karty (6 lub 3,6 MHz) i informacje: Card status... tak jak pisałem -- dodam, że po wyjęciu modułu CAM menu Tools->Czytnik kart CA jest niedostępna.

 

Jakiś pomysł?

Może ktoś z modułem CP by to dla mnie sprawdził i dał znać co tam u niego pisze.

 

Pozdrawiam

 

Czy ktoś z forumowiczów może mi pomóc i sprawdzić co u niego pisze w interesujących mnie miejscach menu? :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgraną na pendrive listę, ale ona jest razem z softem w postaci pliku DumpFile.abs - soft B5. Wgrywam nowy soft B9, ale po przesłaniu listy znowu mam B5, bo lista sama w sobie ma stary soft. Jak zrobić, żeby zgrała mi się do tunera sama lista?

 

 

Dajesz w rodzaju aktualizacji: "userdb"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...