Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie planujesz w przyszłości używania Cyfrowego Polsatu, to nie warto dopłacać do Arivy 200. Mam obydwa tunery, tj. 200 i 100, koledzy różnice już podali. Ja mam i 200 i 100, bo 100 pojawiła się niedawo, a poza tym używam karty TNK z modułem Matrixa, ale jako drugi tuner w innym pokoju mam 100 (zastąpiła Fergusona 7900, niezłą porażkę z resztą).

Poza tymi detalami sprzętowo jest to dokładnie to samo, oba modele korzystają z identycznego oprogramowania.

 

Vochomurka

 

CP musialby przejąć canal+ i canal+ sport od cyfry zebym sie nim zainteresowal :) wieć nie, raczej nigdy nie bede potrzebował tego modułu.

Tylko boli mnie ten wyswietlacz bo przyzwyczailem sie na moim fx7600 ze mam nazwe kanalu na wyswietlaczu a nie tylko numerek. Jak leci reklama to nie widomo co to za kanal jest (brak logo stacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix jest niedrogim i przy tym dobrym modułem, ale jest za słaby (w sensie mocy obliczeniowej, nazwijmy to tak umownie) dla kanałów HD, choć czytałem na naszym forum, że komuś chodzi na nim Filmbox HD. W każdym razie aktualizacja softu nie pomoże, bo problem jest po stronie sprzętowej, a nie programowej. Ale czytnik Arivy dobrze sobie radzi z kanałami HD, więc nie muisz szukać po sieci softu "alternatywnego" :).

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nikt inny nie testował jeszcze nic innego albo nie chce się podzielić wiadomościami. Oczywiście biorę tylko pod uwagę tylko takie z własnym zasilaniem.

 

To ja się podzielę swoimi doświadczeniami - mam WD Passport 2,5" (bez własnego zasilania) i chodzi jak burza. Włączony PVR, nagrałem kilka programów z timerów. Programy zarówno HD jak i zwykłe.

 

Pojawiło się też pytanie o allegro - ja jak kupowałem swój tuner zapytałem sprzedawcę w jakim pudełku jest dekoder, jeśli z żabą to nowa seria :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś też obecnie (Ślask) problemy z odbiorem programów Eurosport 2 HD, Animal HD i Filmbox HD? na tych kanałach pojawia mi się napis "brak sygnału". Może to być wina Arivy (produkcja listopad) albo moze po prostu warunki, śnieg?

 

 

U mnie czyli Rybnik Animal HD i NG HD chadza bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pacz na pudełko, często sprzedawcy (zwłaszcza na allegro !!!) podmieniają pudełka żeby sprzedać te stare, których nikt nie chce kupić. Ważna jest jeszcze katra gwrancyjna z pasującym numerem seryjnym i napis HDTV z góry odbiornika.

 

Ja mam stare pudelko, data produkcji 20 pazdziernik a napis HDTV u gory. Tuner dziala wysmienicie, a jakie sa wogole objawy padajacej glowicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przyglądał się kwestii teletextu ? Na tunerze chodzi ale na TV po złączu HDMI już nie.

Teletekst nie przechodzi przez HDMI na żadnym ze znanych mi urządzeń. Ferguson nie jest tu wyjątkiem. Uważam to za bardzo poważny błąd projektantów tego złącza (czy chipów do jego obsługi), że "zapomnieli" o sygnałach VBI.

Teletekst z Arivy wychodzi jedynie po złączu analogowym. No i jest też możliwość przeglądania w tunerze, ale ładne to to nie jest :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stare pudelko, data produkcji 20 październik a napis HDTV u gory. Tuner dziala wysmienicie, a jakie sa wogole objawy padajacej glowicy ?

Ja miałem również w starym pudełku, ale z napisem HDTV z przodu tunera.

Niestety na drugi dzień po zakupie, tuner zaczął się ciągle wieszać przy uruchamianiu pilotem,

po odłączeniu z sieci włączał się normalnie. Musiałem niestety odesłać na gwarancję...

 

W obecnej chwili działa bez najmniejszych problemów.

(z jednym tylko mankamentem, zegarek w trybie czuwania musi być wyłączony

jeżeli chcę mieć możliwość wyłączania go przyciskiem na przednim panelu,

jeżeli zegarek jest włączony naciśniecie przycisku powoduje restart tunera)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawili, nie wymieniali na nowy, ale co naprawili niestety nie wiem, w opisie wykonanych czynności miałem wpisane T1, ale co to znaczy :woot:

W samym serwisie tuner był około tygodnia, na całość czekałem jednak prawie 4, ze względu że nie wysłałem go bezpośrednio do serwisu

tylko odniosłem do sklepu w którym kupiłem, przez co czas się znacząco wydłużył.

 

Polecam w takim razie, tego typu sprzęty kupować w sklepach które tym handlują

i mają na stanie więcej niż jedną sztukę. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo,

że sprzedawca wymieni od ręki na nowy a tamten odeśle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów i od razu proszę o pomoc (mam tupet, co nie ;-)

Od tygodnia jestem użytkownikiem Arivy 200. Powolutku przyzwyczajam się do różnic między nią o poczciwym 7600 i... robię głupoty!!! Wpadłem na genialny pomysł, aby trochę poeksperymentować ze zgrywaniem i aktualizacją oprogramowania/ustawień użytkownika. Kilka dni temu zgrałem plik "dump" a dzisiaj chciałem go ponownie wgrać i cieszyć się swoimi ustawieniami z przeszłości. Wczoraj już to robiłem z oczekiwanym rezultatem a więc czułem się pewny swoich czynów... Moja pewność okazała się zgubna, gdyż po wybraniu "userdb" wybrałem z pendriva plik z... listą kanałów :-( Efekt jest taki, że tuner mi się uruchamia, ale niestety od razu woła o "input password", którego nie znam a wszelkie typowe kombinacje typu 0000 nie przynoszą rezultatu. Przez brak hasła nie mogę uaktywnić menu do, którego mogę wejść ale niestety nic poza tym. Tuner widzi mojego pendriva a więc z prawidłową aktualizacją nie powinno być problemu (przynajmniej żyję taką nadzieją). Co jednak z tym przeklętym hasłem? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stare pudelko, data produkcji 20 październik a napis HDTV u gory. Tuner dziala wysmienicie, a jakie sa wogole objawy padajacej glowicy ?

Ja miałem również w starym pudełku, ale z napisem HDTV z przodu tunera.

Niestety na drugi dzień po zakupie, tuner zaczął się ciągle wieszać przy uruchamianiu pilotem,

po odłączeniu z sieci włączał się normalnie. Musiałem niestety odesłać na gwarancję...

 

W obecnej chwili działa bez najmniejszych problemów.

(z jednym tylko mankamentem, zegarek w trybie czuwania musi być wyłączony

jeżeli chcę mieć możliwość wyłączania go przyciskiem na przednim panelu,

jeżeli zegarek jest włączony naciśniecie przycisku powoduje restart tunera)

 

Pozdrawiam

Po co używać przycisku na tunerze? Od tego jest pilot. A jak zegar jest załączony to tuner ma normalny pobór prądu. W stanie czuwania tylko 1W.

Kiniek- zostaje Ci chyba RS232. Trzeba czytać instrukcję obsługi. Stare listy nie chodzą na nowym sofcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile trwala naprawa gwarancyjna? bo rozumie ze tylko wymienili glowice a nie caly tuner.

 

Ja wysłałem kurierem bezpośrednio do serwisu w poniedziałek a tunek wrócił do mnie tym samym kurierem w następny czwartek, czyli po 10 dniach. Ariva po naprawie pracuje bezproblemowo. Pocieszające jest tylko to ze w "starych wersjach" tunera usterka glowicy wystepuje jeszcze w okresie gwarancji. Mam nadzieje, ze to bedzie jedyna "niespodzianka" z awaria tego tunka.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów i od razu proszę o pomoc (mam tupet, co nie ;-)

Od tygodnia jestem użytkownikiem Arivy 200. Powolutku przyzwyczajam się do różnic między nią o poczciwym 7600 i... robię głupoty!!! Wpadłem na genialny pomysł, aby trochę poeksperymentować ze zgrywaniem i aktualizacją oprogramowania/ustawień użytkownika. Kilka dni temu zgrałem plik "dump" a dzisiaj chciałem go ponownie wgrać i cieszyć się swoimi ustawieniami z przeszłości. Wczoraj już to robiłem z oczekiwanym rezultatem a więc czułem się pewny swoich czynów... Moja pewność okazała się zgubna, gdyż po wybraniu "userdb" wybrałem z pendriva plik z... listą kanałów :-( Efekt jest taki, że tuner mi się uruchamia, ale niestety od razu woła o "input password", którego nie znam a wszelkie typowe kombinacje typu 0000 nie przynoszą rezultatu. Przez brak hasła nie mogę uaktywnić menu do, którego mogę wejść ale niestety nic poza tym. Tuner widzi mojego pendriva a więc z prawidłową aktualizacją nie powinno być problemu (przynajmniej żyję taką nadzieją). Co jednak z tym przeklętym hasłem? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

 

Sprawa załatwiona !!! Problem rozwiązała aktualizacja przez RS232 przy użyciu 'starego' programu do aktualizacji. Coś mi się wydaje, że problemy niektórych użytkowników, którzy po aktualizacjach nie mogli uruchomić tunera, który cały czas się resetował, spowodowane były, tak jak w moim przypadku, złym wyborem aktualizowanego pliku. Tak więc trzeba tę operację robić trochę wolniej i przed każdym wciśnięciem 'ok' chwilkę się zastanowić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy szanowni forumowicze mają doswiadczenia z wyjściem cyfrowym audio coaxial w Ariva 200?

W jednym z postów wyczytałem, że są z nim problemy (brak dźwięku stereo), a tunerek już zakupiłem na allegro...

Wyjście coaxial to dla mnie podstawa - łączę tuner z przetwornikiem D/A właśnie kablem coaxial (nie mam wejścia TOSLINK).

Dziękuję z góry za odpowedź,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona !!! Problem rozwiązała aktualizacja przez RS232 przy użyciu 'starego' programu do aktualizacji.

Mogę to potwierdzić. W moim przypadku tylko Stary program do upgrade po RS323 okazał się skuteczny podczas awaryjnego ładowania softu. Nie tak dawno wspominałem, że tak mi się tuner posypał, że nawet aktualizacja przez RS nie pomagała (błąd Burning flash is failed). Udało mi się to jednak zrobić innym, starszym oprogramowaniem.

Pora na wnioski :

Soft 1.03B5, ten najnowszy jest do bani, bo występuje na nim automatyczny restet, co objawia się na niektórych kanałach. U mnie nastąpił taki pat, że podczas resetu uruchamiał się ten trefny kanał i tak w kółko...

i żeby nie było wątpliwości, nie aplikowałem żadnej obcej listy kanałów. Srobiłem skan nieba i ułożyłem listę po swojemu.

Tak wiec osobiście nie polecam najnowszego softu 1.03B5.

Dużo stabilniejszy jest 1.02B1.

 

edit : patrzę na stronę fergusona i co widzę - nowy soft 1.03B9!

 

Opis nowego softu 1.03B9

 

Legend:

 

* New feature

+ Improvement

! Software change requires modification of your configuration

x Bugfix

- Information only

 

 

Revision history: ------------------------------------------------------

 

 

maincode 1.03B9

* MAC address change menu

* Card initial clock - by default is set to 6MHz but if you have any problems

with card splitter systems you can try to slow it down to 3,6MHz. Each change

require receiver reboot!

* Wav (LPCM only) file support

* Subscription status for Seca and Viaccess cards

+ Auto remove USB device safely before each power off

x So called "open window" rebooting problem

x Regional channel switching for ORF provider

 

 

maincode 1.03B5

x FastScan for Canal Digitall (NL)

x Seaching mpeg2 channels on dvb-s2 transponders (e.g. EskaTV)

* Current progress bar on infobar

+ OSD translations

x Fixed potentially serious bug in interlocked handling

x TimeShift on scrambled channels

+ Encryption information under EDIT key

+ EPG

 

 

maincode 1.02B9

* Clock In Standby - user can turn on front display clock in standby.

Warning - by turning clock on you will increase power consumpion in

standby. This opcion remain OFF by default due to below 1W power

requierment in standby mode!

* Radio Equalizer - now you are able to turn equalizer off

* Auto Standby - if you don't opeate any button on the RCu ,the receiver

will go to standby automaticaly 3 hour later

* New EPG weekly mode view - press INFO 3 times to see it

* Maturity Level control was added. By default set to View ALL

+ Delay "Scambled" info display

+ Information about signal moved to EDIT key

+ Wider OKlist

- TechniCrypt CAM still under progress

 

 

maincode 1.02B1

x fix Slovak, Dutch and a part of Polish translation

+ diable the numeral key function at timeshift mode

* the background of teltext subtitle is transparent

* display current channel druing playing Game

+ Delay "Scambled" info display

! Add LCN support - by default off

! Add FastScan for TnK, Canal Digitall, etc.

+ The CA and CI am clash

- First improvement for TechniCrypt CAM, still under progress

x Fixed potentially serious bug in interlocked handling

x BBC channels bucket descrambling

 

 

maincode 1.01B5

+ CA and CI descrambling

 

 

maincode 1.01B2

- Initial release.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...