Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez smiga bez wiekszego problemu ten Eurosport z 12227/H jeszcze dla pewnosci wyciagnalem karte z tunera.

 

Znaczy nie masz tego transpordera?

Powinien być jako 53 12227 H

Jeśli nie, to go dodaj...

A najlepiej zrobić wszystko od początku. Znaczy załadować soft, przeskanować niebo i zabierać się za układanie kanałów.

Wtedy wspomniane przez ciebie problemy nie powinny wystąpić. Kanały możesz układać w ArivaEditor. Będzie szybciej.

 

12227 a nie 12226. To co innego. 12227 mam. Ale problem polega na tym że nie mam na nim sygnału. Jest na 52 - 12207, 54 - 12246 (siła 90, jakość 73), a na 53 - 12227 spada do 45/10 i wskaźniki są szare. Skanowałem niebo na różne sposoby, nawet usuwałem i dodawałem ten transponder - nic

a masz w USTAWIENIACH ANTENY polaryzacje ustawiona na auto ? Jak nie to ustaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,zakupiłem dekoder Arriva 200,chcac ogladac programy hd i nietylko z platformy Cyfry+,jednak od momentu włozenia karty wszyskie kanały są zakodowane,, wiecie moze co mozna w tej kwesii zrobic,,dodam iz zaktualizowałem ten dekoder najnowszym softem ze strony Ferguson.pl i nadal nic,,poprostu kanały ciagle zakodowane,,moze ktos mi pomóc?z gory dziekuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska działa. Co więcej - RebelTV działa już od jakiegoś czasu (dla mnie zawartość lepsza choć jakość już nie).

 

Co do Eurosportu, to u mnie działa tak:

TV: Astra1 - 12227MHz, pol.H, 27500KS/s - obraz+dźwięk niemiecki

radio: Hotbird - 11278MHz, pol.V, 27500KS/s - dźwięk polski

Fajnie by było aby to się dało połączyć, ale podejrzewam, że na jednym tunerze to raczej nie jest możliwe.

 

Inna sprawa:

zauważyłem błąd w działaniu wskaźnika EPG, który czasem mylnie wskazuje 100%. Przykładowo program nr 1 trwa 20:00-20:35, program nr 2 trwa 20:35-21:00, a o godzinie 20:40 wskaźnik EPG "wisi" na programie 1 i wskazuje 100%, podczas gdy powinien już "lecieć" po programie nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów użytkowników Arivy 200

 

Bardzo proszę o jakieś sprawdzone metody na:

-Przycinanie nagranych plików video (wycięcie reklam, itp)

-Jakich programów koledzy używają? (najlepiej Freeware lub GPL)

-Jak potem te filmy/programy oglądać na dekoderze?

-Jak ustawić opcje nagrywania (TS czy PS)?

 

używam modułu CAM Cyfrowego Polsatu i dysku 500 gb Toshiba StorE art z 2 partycjami NTFS. Z nagrywaniem nie ma generalnie żadnego problemu. Wszytko ladnei sie potem odtwarza. Zarowno SD jak i HD (DiscoveryHD i HBO HD)

 

Dodam, że testowałem juz TS doctor w najnowszej wersji 1.0.14 ale wyskakują błędy przy otwieraniu plikow .dvr

Konwertery nie czytaja .dvr i nie knwertuja ts'a do dvr czytanego przez Arive- przynajmniej te ktore sprawdzalem...

Na razie lece DVR-Studio HD 30 dniowa ale ona robi do TS'a a tego dekoder nie czyta...

 

Handbrake nie czyta .dvr a nie przerabia chyba .TS na dvr...

Coś innego?

 

Proszę o pomoc. może ktoś ma cały proces już opanowany - zaznaczam tylko - chce materiał po przeróbkach oglądać na TV z dekodera - o ile to możliwe...

Acha - może to ważne - preferowany system Win 7 ale może byc XP

 

DOBRA - sorki - w czasie nawet pisania tego tekstu bawiłem sie TS Doctorem no i doszedłem do czegoś... JAk dam najpierw "scalenie" plików od pliku info.dvr to potem ten plik mogę przycinać. Teraz tylko muszę to przycinanie poćwiczyć i zobaczyć co będzie efektem wyjściowym. Jak dvr - bomba - potem zawsze mogę to przekonwertowac do jakiegoś divx'a... czy mkv

 

Przydałby się poradnik jakiś co by czasu nie tracić...i nerwów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

TS_Doctor zle obrabia strumien foni z kanalu AXN SC FI

 

Nie dosc, ze pokazuje ze kanal jest german to pozniej wykazywane jest ze fonia jest uwalona.

 

Naprawde ten stumien nie jest uwalony i da sie to naprawic ale nie ts_doctorem.

 

Rozwiazalem ten problem

'

1. Wczytuje ts_doctor-em i DRV i robie TS-a

2. Uruchamiam TSSniper-a i wciagam "rzekomo" uszkodzony TS (fonia)

Ustawiam polska fonie i zapisuje jako docelowy TS

 

3.Dalej to obrabiam DGIndex a pozniej reszta w VirtualDubie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa:

zauważyłem błąd w działaniu wskaźnika EPG, który czasem mylnie wskazuje 100%. Przykładowo program nr 1 trwa 20:00-20:35, program nr 2 trwa 20:35-21:00, a o godzinie 20:40 wskaźnik EPG "wisi" na programie 1 i wskazuje 100%, podczas gdy powinien już "lecieć" po programie nr 2.

 

 

Dokładnie to samo zauważyłem i miałem o tym pisać. Dodatkowo mam jeszcze tak że np. o godz. 10:00 oglądałem Tv1, później przez kilka godzin oglądałem Tv2 i po przełączeniu się na Tv1 np. o godz. 14:00 to oprócz "zamrożonego" paska, info co aktualnie "leci" jest dalej z godziny 10:00. (Prawidłowo EPG działa tylko jak włączy się na pilocie funkcje EPG) Mam zainstalowany najnowszy soft czyli 1.03B9

 

Denerwuje mnie jeszcze jedna sprawa, a mianowicie mam cyfrę i polsat. I czasami przy przełączaniu kanałów z polsatu na jakiś z cyfry wyskakuje komunikat że danego programu nie ma w moim abonamecie(choć obraz i dzwięk idą normalnie). Dopiero naciśnięcie przycisku OK lub Exit skutkuje że komunikat znika z ekranu. Ten problem występuje u mnie cały czas na obecnym i pozostałych wersjach oprogramowania.

 

A jak się już rozpisałem to przydała by się jeszcze jedna rzecz:

Sortowanie lub wyszukiwanie kanałów wg. transpondera. Chciałbym przykładowo sprawdzić jakość wszystkich kanałów z jednego transpondera i teraz muszę wiedzieć jakie kanały tam nadają (znać nazwy) aby sprawdzić wszystkie (przyzwyczajony jestem z tej funkcji z mojego pierwszego dekodera Samsung S305G jaki miałem w Cyfrowym Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie jeszcze jedna sprawa, a mianowicie mam cyfrę i polsat. I czasami przy przełączaniu kanałów z polsatu na jakiś z cyfry wyskakuje komunikat że danego programu nie ma w moim abonamecie(choć obraz i dzwięk idą normalnie). Dopiero naciśnięcie przycisku OK lub Exit skutkuje że komunikat znika z ekranu. Ten problem występuje u mnie cały czas na obecnym i pozostałych wersjach oprogramowania.

 

Wygląda na to że tuner stara się dekodowac na początku sygnał z modułu potem dopiero z karty,choc to trochę dziwne bo powinno byc inaczej,karta jako pierwsza bo dekodowanie z poziomu modułu odbywa się w nim i jest raczej wolniejsze,sama karta jest szybsza,choc na przykładzie Arivy jest inaczej.Soft niedopracowany należy truc Fergusona w tej kwesti,w innym przypadku oleje ten tuner tak jak olał model FX 7600 Uci.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@col.flagg

Jeśli chcesz oglądać materiał na dekoderze, to tylko mpeg2, a jeśli tak to jak rozumiem pytanie dotyczy tylko SD czyli nagrań w mpeg2, tak?

A wiec sprawa jest prosta - w zasadzie może słuzyć do tego jeden program VideoReDoTVSuite. Tym programem, którym łyka TS'y i DVR'y można przyciąć dany materiał z dokładnością do klatki, a także i połączyć, choć do łączenia można użyć króciutkiego programiku linboxpvr_dvrtools.exe, który przerabia na dvr'y na jeden TS. Przerobiony materiał można nagrać jako mpeg2, a także i TS.

Program jest niestety płatny, ale wersja demo tez działa, ale ma ograniczenie (działa tylko na 15 min mpegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Sybic serdecznie- będę badał.

 

Nie wiem dlaczego niektóre materiały można edytować bez problemu a niektóre TS doctor po "scalaniu" przez plik info.dvr robi nieotwieralne w żaden sposób (TS doctor, DVR-Studio HD, TSCutter - na dekoderze pliki źródłowe odtwarzają się bez problemu...

 

Czy lepiej nagrywać materiał jako TS czy jako PS - czy wyżej wymienionym narzędziom to bez różnicy?

 

Acha - jeszcze jedno - czyli nie ma możliwości odtworzenia poprzycinanego programu w hd? Nie ma takiego kodeka hd który odtworzyłby dekoder czy tez nie ma takiego narzędzia ?

 

VideoReDoTVS daje rade jeśli chodzi o sd ale hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HD jest gorzej.

W zasadzie do przycięć można wykorzystać TS Doctora i na tym koniec, bo z H.264 nie warto już nic więcej robić. Jednak można to odtworzyć już tylko w komputerze. Na Ariva można to odtworzyć, ale trzeba już przerobić na mpega2, co zawsze będzie się wiązało ze stratą jakości.

Można tez od razu przerobić na mpega2 i potem VideoReDoTVSuite edytować, ale znów ze stratą jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzyszkodnikow :D Arivy 200. W sobote stalem sie jednym z Was :). Tuner calkiem niezly, jednakze jest jedna rzecz, ktora mnie niepokoi. Po kazdorazowym wlaczeniu (pilotem, nie wlacznikiem z tylu), musze z przykroscia stwierdzic, ze caly EPG jest ladowany od nowa, tzn. znika ten, ktory naladowal sie podczas poprzedniego uzytkowania. Czy to normalne? W moim poprzednim tunerze - Rellok 400s - EPG bylo caly czas nawet w czasie uspienia. Bardzo prosilbym o Wasze opinie.

 

Pzdr

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HD jest gorzej.

W zasadzie do przycięć można wykorzystać TS Doctora i na tym koniec, bo z H.264 nie warto już nic więcej robić. Jednak można to odtworzyć już tylko w komputerze. Na Ariva można to odtworzyć, ale trzeba już przerobić na mpega2, co zawsze będzie się wiązało ze stratą jakości.

Można tez od razu przerobić na mpega2 i potem VideoReDoTVSuite edytować, ale znów ze stratą jakości.

 

 

Jak H.264 przekonwertujesz na... MPEG-2 (HDTV) z bitratem 30000 to nie zauwazysz utraty jakosci.

z MPEG-2 (HDTV) mozesz wyrzucic fragmenty materialu i tez bedzie super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kazdorazowym wlaczeniu (pilotem, nie wlacznikiem z tylu), musze z przykroscia stwierdzic, ze caly EPG jest ladowany od nowa, tzn. znika ten, ktory naladowal sie podczas poprzedniego uzytkowania. Czy to normalne? W moim poprzednim tunerze - Rellok 400s - EPG bylo caly czas nawet w czasie uspienia. Bardzo prosilbym o Wasze opinie.

 

Normalne - EPG jest aktualizowane po wejściu na dany kanał. Trzymane jest w tzw. pamięci ulotnej i pobierane na nowo po włączeniu odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem bo wgrałem soft z 200 na 100 pisałem o tym wcześniej. Po poakazaniu planszy i po następnych 2 sekundach tuner przechodzi w standby tak że nic nie można zrobić. Kupiłem kabel Null modem jeszcze sprawdzaliśmy w sklepie miernikiem czy ma skrosowane piny 3 i 2 więc na pewno jest skrosowany. Jednak jak próbuje wgrać nowy soft ciągle wyskakuje Synchronizing STBs.

Dane Portu:

Przepływność: 11520

Bity danych: 8

Parity: Parzyste

Bit stopu: 1

Sterowanie przepływem: Brak

Podłączony jest poprzez przejściówke USB-COM z chipem profilic a potem skrosowany kabel RS232.

Chyba że ta przejściówka nawala. Albo wina zwalonego dekodera. Albo nie wiem co. W każdym razie jest kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić jeszcze: prędkość 9600, bity danych 8, parzystość brak, bity stopu 1, sterowanie przepływem brak.

Jeśli jest to laptop to spróbuj odszukać instrukcję obsługi, być może na złączu dla drukarki (o ile je posiada) wyprowadzony jest port RS 232 i wtedy potrzebna będzie przejściówka DB25/DB9 i do niej zwykły kabel null modem. Interfejsy USB/RS232 sparwują się niezbyt dobrze gdyż mają zbyt niski poziom napięcia do wysterowania portu RS odbiornika. Można przy laptopach zastosować jeszcze adaptor wkładany do portu PCMCIA. Adaptory PCIMCA/Serial Card zdecydowanie lepiej się zachowują ponieważ korzystają z wyższego napięcia a nie jak te USB (5V). Jeśli i to nie pomoże, to pozostaje podłączenie do stacjonarnego PC z ustawieniami jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...