Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega bat ma rację, że dla ciebie, tasba, najlepszy byłby zestaw Ariva 100 z TNK. Co do Globo, są to solidne tunery i mają liczne grono zwolenników, acz również nie są te urządzenia wolne od wad (takich z resztą nie ma chyba w ogóle :) ). Zajrzyj na stronę www Globo Polska, masz tam pdfy z instrukcją, zajrzyj też do działu prasa, znajdziesz tam recenzje nowej serii Globo.

 

Dla mnie największą wadą Globo, w porównaniu do Arivy, jest brak obsługi innych systemów kodowania niż Conax, a co za tym idzie, konieczność dokupienia modułu do Cyfry, żeby wszystko było zgodne z wytycznymi producenta - wiem, są alternatywne softy, acz niezalecane przez Globo i mnie one nie przekonują.

Weź też pod uwagę ceny, tu Ariva prezentuje się znacznie korzystniej.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano na 10719 przycinało się dalej, sprawdzone na Arivie 200 i Arivie 100, kanały z innych transponderów chodzą prawidłowo. Nie jest to więc przypadek, ale nie wiem, czy to ma związek z nowym softem, pisałem już prośbę (ponawiam ją) o sprawdzenie tego przez kogoś, kto ma starszą wersję softu.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...10719 wlasnie to sprawdzilem (...B9 edukacyjny) i rowniez u mnie sie tna,nie jest to jakas tragedia ale raz na jakis czas sie przycinaja.

 

Ale na 1.02.B9 czy na 1.03.B9 ?

 

Potwierdzę, ze na 1.03.B9 tnie na tym transponderze i to niezależnie od prędkości czytnika.

 

zapewne chodzi o wersje poprzednia czyli 1.02.Bx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...10719 wlasnie to sprawdzilem (...B9 edukacyjny) i rowniez u mnie sie tna,nie jest to jakas tragedia ale raz na jakis czas sie przycinaja.

 

Ale na 1.02.B9 czy na 1.03.B9 ?

 

Potwierdzę, ze na 1.03.B9 tnie na tym transponderze i to niezależnie od prędkości czytnika.

 

zapewne chodzi o wersje poprzednia czyli 1.02.Bx

Pewnosc zgubna jest... pisalem juz wczesniej na czym jade wiec analogicznie teraz jest to 1.03.B9 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informacje od Fergusona: "Tak problem jest już poprawiany. Cyfra+ wprowadziła zmiany w sygnale. Proszę zwrócić uwagę że EPG jest dużymi literami Co może oznaczać że jest pobierane z innego systemu MH i może powodować wspomniane zakłócenia."

 

czyli przypuszczenia kolegi post powyzej sa trafione w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie duze litery :shock: ( wlasnie ze sa male i poprawne), stream jest poprawiony przez c+ od miesiaca i epg nie ma nic wspolnego z tym , jaja sobie z was ferguson robi . poprostu albo czytnik nie wyrabia ( zle napisany soft) , albo cos pomieszane jest w transporterach ze tuner je zle dekoduje np wartosc lub predkosc ( wystarczy znac sie na programowaniu ) wada rtez moga byc listy przyszczepiane ( czyli nie zrobienie fabryki i przeszukanie satelity) .... po 3 ten tp ma slaby sygnal i nalezy miec skos konwektora okolo 3 stopnie skrecony i tez mozecie miec przez to ze ferguson zawyza sygnal miec problem

 

PS: u mnie nic nie tnie i gra poprawnie ( soft producenta ostatni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 5pkt. Do czego służy funkcja przeskok w meny DVR?

To służy do odtwarzania nagranych programów. Jak wiemy przyciskami 1..9 możemy przeskoczyć w 10, 20.. 90% nagranego materiału. Możemy też podczas oglądania przeskoczyć. Do tego służy chyba przycisk >>

To wszystko ma wyrównać tą niedogodność jaką jest zbyt wolne przeglądanie nagrań. Tylko x24. W takim Fergusonie FK 6900 jest x64...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie duze litery :shock: ( wlasnie ze sa male i poprawne) ... wada tez moga byc listy przyszczepiane ( czyli nie zrobienie fabryki i przeszukanie satelity)

 

U mnie są małe a lista jesli lista jest pusta gdy zjedziemy kursorem na kolejna pozycje wtedy sie zapelnia samymi duzymi literami bez polskich znakow czyli zle. Co miales na mysli rozwin to dotyczace listy przyszczepianej ??? o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 200 czy wystarczy Ariva 100?

 

Chciałbym zakupić sprzęt, na którym mógłbym w rozdzielczości HD oglądać kanały cyfrowej TVP (DVB-S2) oraz Telewizji Na Kartę. Sprzęt powinien obsługiwać NDS Videoguard (bo taka karta ma być do kodowanych programów TVP) oraz miał możliwość obsługi karty do TnK (chyba Conax?). Dobrze by było gdyby obie karty mogły być w urządzeniu jednocześnie,co by nie żąglować kartami...

W temacie TV-SAT jestem prawie zupełnym "lajkonikiem", dlatego proszę o pomoc. Czy tańsza Ariva 100 spełni moje oczekiwania?

Chciałem jeszcze zasięgnąć porady,jaki konwerter zastosować, aby z jednego talerza mieć Astrę do TVP i Hotbird do TnK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że platformy TVP nie ma i nie wiadomo, czy i w ogóle będzie :)

Jeśli będzie, no to potrzebujesz dwa sloty. Jeden do TnK, powiedzmy poprzez moduł, a drugi do platformy TVP.

Ja bym jednak nie liczył na TVP i kupił Ariva100 :)

Jeśli chodzi o konwerter, to najprościej monoblock, ale warto też rozważyć zeza. Czyli najpierw montujesz wszystko po kątem Hotbirda, a potem dostawiasz zeza i drugi konwerter na Astre. To drugie rozwiazanie jest precyzyjniejsze wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 200 czy wystarczy Ariva 100?

 

Chciałbym zakupić sprzęt, na którym mógłbym w rozdzielczości HD oglądać kanały cyfrowej TVP (DVB-S2).............

 

A skąd masz pewnosć ze cyfrowa TVP wogóle wypali ?? Na razie bym sobie to odpuścił

 

Skoroś 'lajkonik" to zapoznaj się z tematem od początku - wiele ci się rozjaśni jeśli chodzi o różnice pomiędzy nimi. Jaki konwerter dowiesz się z działu technicznego - szukaj hasła "diseqc" i "zez Astra + HB" - to jest temat o Arivie 200.

 

Ale wracając do sedna, nie wiem czy u was występuje także taki problem:

Przy odtwarzaniu z wbudowanego playera plikow mp3 z zewnętrznego dysku USB (u mnie Seagate FreeAgent) co jakis czas utwór zatrzymuje się na kilka sekund. Wsłu[beep]ąc się w dźwięki dysku zauważyłem, że on co jakiś czas parkuje głowicę i zwalnia obroty aż do tej przerwy, kiedy to ponownie się rozpędza.

Stawiam na to że tuner ma spory bufor i za rzadko zaczytuje dane z dysku, co dysk odbiera jako czas bezczynności i "parkuje"

Czy ktoś jeszcze tak ma ?

 

PS

Soft najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 200 czy wystarczy Ariva 100?

 

Chciałbym zakupić sprzęt, na którym mógłbym w rozdzielczości HD oglądać kanały cyfrowej TVP (DVB-S2) oraz Telewizji Na Kartę. Sprzęt powinien obsługiwać NDS Videoguard (bo taka karta ma być do kodowanych programów TVP) oraz miał możliwość obsługi karty do TnK (chyba Conax?). Dobrze by było gdyby obie karty mogły być w urządzeniu jednocześnie,co by nie żąglować kartami...

Jak bez żonglowania to tylko Ariva 200 plus moduł, ale generalnie z TVP to może być problem - nic konkretnie nie wiadomo, więc ten videoguard to nie wiadomo na czym pójdzie.

Z kolei TNK nie ma HD, więc na tym tunerze z tych rzeczy na dziś to tylko niekodowane HD z Astry.

 

...

W temacie TV-SAT jestem prawie zupełnym "lajkonikiem", dlatego proszę o pomoc. Czy tańsza Ariva 100 spełni moje oczekiwania?

Chciałem jeszcze zasięgnąć porady,jaki konwerter zastosować, aby z jednego talerza mieć Astrę do TVP i Hotbird do TnK?

Ja zawsze jestem za układem: 2 konwertery single i diseqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do was fachowcy, bo zamierzam sobie sprawić taki tunek.

Mianowicie chodzi mi oto czy sharing na tym dekoderku dobrze śmiga, interesuje mnie to bardziej niż moduł + CP. Ewentualnie jak są jakieś problemy z sharingiem na Fergusonie Ariva 200 HD , to jaki inny tuner byłby dobry do sharingu, w podobnej cenie lub trochę wyższej. Pozdrawiam.

 

panowie ponawiam pytanie jak śmiga sharing na Arivie 200. i jaki soft do tego potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...