Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

głowica ... ? Ja też to miałem,ale w moim przypadku zabawy w serwis były bezsensowne bo koszta wysłki przerosłyby wartość tunera.Za radą kolegi z wcześniejszych postów rozebrałem tunerek. 1. glowica źle siedziała na pinach , 2. jeden lut w głowicy był pęknięty ,raz łaczyło a raz nie :/

Taki tunerek typu Zrób to Sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów . Zastanawiam się na zakupem modelu ariva 100hd i chciałbym podsumowania wszelkich wad tych tunerów 100 i 200 .Chciałbym się dowiedzieć od was użytkowników tego nieszczęsnego sprzętu czy przyczyna wszystkich problemów opisanych na forum jest natury sprzętowej czy tylko soft-owej ...ps czy hbo digital to na tym uruchomię , oczywiście uprawnienia mam do tego kanału ...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów . Zastanawiam się na zakupem modelu ariva 100hd i chciałbym podsumowania wszelkich wad tych tunerów 100 i 200 .Chciałbym się dowiedzieć od was użytkowników tego nieszczęsnego sprzętu czy przyczyna wszystkich problemów opisanych na forum jest natury sprzętowej czy tylko soft-owej ...ps czy hbo digital to na tym uruchomię , oczywiście uprawnienia mam do tego kanału ...Pozdrawiam.

 

Podsumowanie to masz w całym tym wątku, tym bardziej, że każda opinia jest subiektywna :wink:

 

Co do HBO Digital - to nie będzie działać na żadnym tunerze innym niż PVR od operatora, to samo tyczy VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów . Zastanawiam się na zakupem modelu ariva 100hd i chciałbym podsumowania wszelkich wad tych tunerów 100 i 200 .Chciałbym się dowiedzieć od was użytkowników tego nieszczęsnego sprzętu czy przyczyna wszystkich problemów opisanych na forum jest natury sprzętowej czy tylko soft-owej ...ps czy hbo digital to na tym uruchomię , oczywiście uprawnienia mam do tego kanału ...Pozdrawiam.

 

Podsumowanie to masz w całym tym wątku, tym bardziej, że każda opinia jest subiektywna :wink:

 

Co do HBO Digital - to nie będzie działać na żadnym tunerze innym niż PVR od operatora, to samo tyczy VOD.

NIe jestem pewien czy nie bedzie dzialac bo te filmy po wlaczeniu tej opcji (jest promocja wiec teraz to mam) filmy tam nadawane mam jako osobne kanaly tylko oczywiscie zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: przypominamy, że po aktualizacji zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych oraz, że listy kanałów stworzone na wcześniejszych wersjach oprogramowania niż 1.03B9 nie będą działały prawidłowo z bieżącym oprogramowaniem oraz mogą powodować błędy w pracy odbiornika!

 

Więc do dzieła, trzeba robić nową listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie podniecac tym nowym softem bo wydaje sie ze zrobiony na szybko jako tymczasowe zastepstwo. "First improvement" czyli pierwsze udoskonalenie a nie rozwiazanie problemu.

 

Zastanawia mnie tez sens wykonywania wlasnych list bo ciagle nowe trzeba tworzyc. Nie wiem czy oni pisza aby wlasnych nie wgrywac ze starszych wersji tylko dla samej sztuki czy ma to jakis sens.

 

PS. wie ktos lub da wskazowke jak do podstawowaego softu wgrac kanaly RTL, ARD i ZDF tak aby nie przeszukiwac calej satelity i nie dodawac ponad 1400 kanalow sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie załadowałem 1.04B2 i ... jak kolega wyżej :nie mam głosu na HBO HD,10719 dalej tnie, ale pozytywnie widzi mi filmboxy.Sprawdziłem rówież dump-a zrobionego na 3b9.Po załadowaniu jako user db lista kanałow działa bez żadnych problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFan dzięki za odpowiedź , nie chce być nie grzeczny ale na forum to do tej pory jest wstęp i dłłuugie rozwinięcie a podsumowania nikt nie napisał .Może i jestem leniwcem ale jesteście użytkownikami i możecie ewentualnie odpowiedzieć czy jak byście mieli możliwość kupna na nowo odbiornika czy po tych doświadczeniach zdecydowali byście na ponowny zakup . Lubie oszczedzac pieniązki jak wy wszyscy za pewne ale nie chce sie wpiep... w kolejne bagno , bo stwierdziłem ze mój czas tez jest cenny więc wole teraz troche postukac w klawiatórke i napisac ze dwie trzy wypowiedzi a nizeli potem szukac rozwiązania niewiadomo gdzie .POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej FK6900, teraz Ariva (z nowej serii) i jestem zadowolony. Oprócz zacinania się Planete w ostatnim czasie, wszystko inne działa. A konkretnie:

- PVR - zatrzymuję, przewijam, cofam - chodzi jak marzenie

- timery z EPG - ustawiam nagranie i jestem pewien, że się nagra (no i jeszcze Cyfra przesyła EPG na tydzień w przód)

- kanały się nie zacinają (na 6900 co jakiś czas obraz się zamrażał)

 

Oczywiście jest też kilka minusów, na przykład bardzo przeszkadza mi mało opcji skalowania obrazu - mój telewizor nie ma opcji automatycznego dopasowywania obrazu więc muszę ręcznie przełączać tryby. Przeszkadzało mi też wyjście usb z przodu i otwarta klapka ale zrobiłem otwór na wtyczkę więc problem estetyki się rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupiłbym oczywiście jeszcze raz.

Stwarzał na początku problemy, ale nic nie jest doskonałe i nawet najlepszym noga się podwinie.

 

Jedyne nad czym bym się zastanowił to nad modelem 100, jest trochę tańsza,

(wtedy jak kupowałem A200, A100 nie była jeszcze dostępna)

a to praktycznie to samo tylko bez jednego Euro złącza i czytnika modułów, co w zasadzie nie jest mi do niczego potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzyku1

Moja odpowiedź nie była niegrzeczna.

Niestety zawsze jest tak, ze trzeba trochę czasu poświęcić, gdy dopiero "wgryzasz" się w dany temat i lepiej teraz poczytać, niż żałować czegoś po zakupie.

A opinie są skrajnie różne - może tutaj nie ma aż takich, ale wierz mi że jest wielu użytkowników bardzo :censored: tym tunerkiem, a inni są z kolei wniebowzięci zwłaszcza po przesiadce z jakiegoś innego badziewiastego.

Wszystko jest względne, toteż nawet zaleta w/g jednych wcale taka nie jest w/g innych.

Ja akurat nie narzekam, choć jest kilka poważnych mankamentów w porównaniu choćby nawet ze starszym bratem HF 8900, do dużych zaliczam kiepski czytnik, kasujące się napisy po 7 dniach w nagranych filmach, inne już zostały poprawione - np. podgląd uprawnień.

Na razie softy wychodzą, ale nigdy nie wiadomo jak długo bo niestety Telstar z reguły chce sprzedać jak najwięcej i potem klienci są bez suportu.

W porównaniu do każdego tunera dedykowanego przez operatora to jest jednak niebo a ziemia, gdyż nie cierpię być uwiązany.

Fakt - PVR można teraz mieć za 0 zł i nie ma co wybrzydzać, ale gdybym miał dać nawet 10 zł za wynajem to wolę kupić swój.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...