Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kilka stron wczesniej pisze co nalezy zrobic i co sie dzieje jak wgrywamy listy nie znanego pochodzenia , o tym tez pisze w orginalnym oprogramowaniu producenta ( na temat list)

 

Na philipsie HD obraz będziesz mieć słabszej jakości. Nawet się nie zastanawiaj nad arivą 100HD tylko bierz, naprawdę warto za te pieniądze

chyba na philips 3010 , bo wiem ze PRV 7201 i 6201 ma obraz o 70% leprzy od Ariva ( koreanskiego bubla)

 

Nowy soft 1.04B2

* Subscription status for Conax and Irdeto cards

+ First improvement of handling frequency 10719

 

Dalej mi tnie na 10719 ale rzadziej ....

mam wrażenie że działa jak TV Rubin .... na początku tnie ....

im dłużej oglądam tym mniej tnie.... jakby się nagrzewał :lol2:

nic sie nie zmienilo , dalej ta sama spiewka ze strony Telstara

 

Na stronie producenta jest nowy soft do Arivy 100/200, ciekawe co nowego wnosi.

jak poczytasz ten temat to sie dowiesz

 

 

Witam serdecznie forumowiczów . Zastanawiam się na zakupem modelu ariva 100hd i chciałbym podsumowania wszelkich wad tych tunerów 100 i 200 .Chciałbym się dowiedzieć od was użytkowników tego nieszczęsnego sprzętu czy przyczyna wszystkich problemów opisanych na forum jest natury sprzętowej czy tylko soft-owej ...ps czy hbo digital to na tym uruchomię , oczywiście uprawnienia mam do tego kanału ...Pozdrawiam.

 

Podsumowanie to masz w całym tym wątku, tym bardziej, że każda opinia jest subiektywna :wink:

 

Co do HBO Digital - to nie będzie działać na żadnym tunerze innym niż PVR od operatora, to samo tyczy VOD.

jestes pewnien ze HBO digital nie dziala na zadnym tunerze :brawo::brawo: juz opisalem na tym forum jak mozna go odebrac na dowolnym tunerze ktory ma standard DVB-S2 i nagrywanie, co do VOD to jest przypisany do seriala tunera ( numeru seryjnego i ID) danego PRV z Cyfry plus

 

Mam problem z "rwaniem " na każdym kanale jak mam włączony spliter, jak kartę dam bezpośrednio do tunera to problem znika, nie wiem czy na "dalekich" kanałach jest wszystko w porzo bo tam nie zagladam.pozdrawiam ARIGVA 2000

splintery beda zle dzialac poniewaz czytnik Arivy pracuje na 6Mhz a karty klienta na 3.54 , a soft ktory dali mial to poprawic ale nic nie zmienil 1.03B9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie, kupujcie - za tydzień wrócicie tu z tekstem "kupiłem Arive i mam problem

Czyli Twoim zdaniem lepiej jest nic nie kupować i nie mieć żadnych problemów,

wydaje mi się że ta wypowiedź nie wiele wnosi...

 

Kupując każdą rzecz, zawsze jest ryzyko usterki, od tego jest gwarancja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, ale mam jedno ale: lista ze strony producenta.

 

Witam wszystkich.Nowa Ariva 100 z softem fabrycznym v1.03B9 . Proba patchowania poprzez USB spowodowala ,że tuner sie wyłacza sam po 3 sekundach .Jedynym ratunkiem było postawienie go poprzez RS co sie udało. Probowalem z wieloma patchami i to samo. Czy ktos mógłby łopatologicznie wskazac jak to sie robi . Ja wybieram opcję "akualizacja przez USB - rodzaj aktualizacji - "allcode+bootloader" i wskzuje plik (patch) który ma ok 4 Mb. Moze rodzaj aktualizacji jest nie tak, moze patchcos nie tak. Chcialbym uruchomić sharing domowy przez LAN. Moze ktoś to robił na Arivie 100. Moze ktos ma patcha dzialajacego na ariva 100.Pozdr AL

 

No i co teraz? Co to RS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko RS

Kupujcie, kupujcie - za tydzień wrócicie tu z tekstem "kupiłem Arive i mam problem

Czyli Twoim zdaniem lepiej jest nic nie kupować i nie mieć żadnych problemów,

wydaje mi się że ta wypowiedź nie wiele wnosi...

 

Kupując każdą rzecz, zawsze jest ryzyko usterki, od tego jest gwarancja...

jaka gwarancja na to cos , 2 razy robili mi glowice , a ze uzywalem modulu ( mam 2 i zmieniam je nieraz ) i wysiadl zasilacz to juz musialem za naprawe zaplacic iz to bylo z mojej winy ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na philipsie HD obraz będziesz mieć słabszej jakości. Nawet się nie zastanawiaj nad arivą 100HD tylko bierz, naprawdę warto za te pieniądze

chyba na philips 3010 , bo wiem ze PRV 7201 i 6201 ma obraz o 70% leprzy od Ariva ( koreanskiego bubla)

 

:lol2:

Akurat tak się składa że mam w domu Ferguson 6900 "fortepian teściowej" , Philipsa pvr HD z cyfry i właśnie arive, i obraz jest zdecydowanie najlepszy po hdmi na ariva, także kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. Chyba oddam tego Fergusona na gwarancję, nie podoba mi się także jego praca, kanały się zacinają przy spliterze Clone+. Długo trzymają sprzęt na gwarancji?

mi na smart wi z nowym softem chodzi ok. tnie na paru kanałach, ale to samo się dzieje przy jednym dekoderze (tp 10719 )...więc nie wina splitera.

 

btw. kabelek w MM 15 pln

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. wie ktos lub da wskazowke jak do podstawowaego softu wgrac kanaly RTL, ARD i ZDF tak aby nie przeszukiwac calej satelity i nie dodawac ponad 1400 kanalow sieci ?

 

Przeszukaj pojedynczy transponder a nie całą Astrę.

 

Tak tylko skad mam wiedziec ktory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie. Chyba oddam tego Fergusona na gwarancję, nie podoba mi się także jego praca, kanały się zacinają przy spliterze Clone+. Długo trzymają sprzęt na gwarancji?

mi na smart wi z nowym softem chodzi ok. tnie na paru kanałach, ale to samo się dzieje przy jednym dekoderze (tp 10719 )...więc nie wina splitera.

 

btw. kabelek w MM 15 pln

 

pozdrawiam

I co dalej, jak już będę miał kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma dzwięku na HB HD na C+ to przyczyną jest tuner czy może wina jest po stronie C+. Wszystkie inne kanały w moim pakiecie są ok. Brak dżwięku wystepuje po wgraniu najnowszego softu. Bardzo proszę o odpowiedź.

Jak moze byc wina C+ czy tunera skoro na wczesniejszym sofcie wszystko smiga bez problemu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne nad czym bym się zastanowił to nad modelem 100, jest trochę tańsza,

(wtedy jak kupowałem A200, A100 nie była jeszcze dostępna)

a to praktycznie to samo tylko bez jednego Euro złącza i czytnika modułów, co w zasadzie nie jest mi do niczego potrzebne.

 

no i wyswietlacza a to już duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie, kupujcie - za tydzień wrócicie tu z tekstem "kupiłem Arive i mam problem

Czyli Twoim zdaniem lepiej jest nic nie kupować i nie mieć żadnych problemów,

wydaje mi się że ta wypowiedź nie wiele wnosi...

 

Kupując każdą rzecz, zawsze jest ryzyko usterki, od tego jest gwarancja...

 

Moim zdaniem - lepiej jest kupować i nie mieć problemów :)

Moja wypowiedź może i niewiele wnosi, jak i twoje również - bo nie chce mi sie po raz kolejny pisać o tym ze ten tuner jest cały czas NIEDOPRACOWANY.

 

Kolego piszesz ze ryzyko usterki zawsze może wystąpić - oczywiście zgodzę się, tylko dlaczego w tak dużej ilości tunerów ??

Dlaczego Ferguson zmienił zasady nadawania wadliwych produktów w ramach gwarancji ?? Jeszcze niedawno wysyłałem kurierem na ich koszt, dzisiaj instrukcja wygląda inaczej: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytania-i-odpowiedzi/pytania-ogolne/57-jak-przessarzpdzenie-do-serwisu.html

Czyżby popłynęli na przesyłkach ?? Nie zdziwiłbym się - analizując ten temat.

 

I wku... mnie to ciągłe wgrywanie softów, aktualizacja ulubionych i list kanałów ... a nadal odbiornik nie jest tym czym miał być.

Czy tak trudno wyprodukować coś co od rozpakowania i podłączenia da o sobie zapomnieć na 2-3 lata ?? Nie wiem po co tobie służy tuner skoro spodziewasz się problemów - mi miał służyć do ogładania TVSAT !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniales ile ten tuner kosztuje. Moj poprzedni kosztowal 2x tyle i dawal jedynie w teorii troche wiecej, bo ciagle cos sie wieszalo cos przestawalo dzialac. Ariva 200 za smieszne pieniadze daje bardzo dobry obraz (SD i HD), mozliwosc nagrywania bez pikselozy(!), jest stosunkowo szybka i do tej pory nie zawiesila mi sie ani razu o mozliwosci uzywania softow alternatywnych i laczu LAN nie wspomne. Moim zdaniem w swojej kategorii cenowej nie ma ZADNEGO rywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...