Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wgrałem nowy soft i nie widzę żadnych nowych problemów. Lista zgrana z poprzedniego softu ładnie odtworzyła się na nowym. Tym razem nawet nazwy ulubionych grup kanałowych zostały odtworzone (byćmoże dlatego, że przed wgraniem zmieniłem nazwę pierwszej grupie). Żadnych problemów z działaniem FTA na Astra1+HotBird i żadnych problemów z TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy, pozdrawiam wszystkich na tym forum. Parę uwag co do tego sprzętu, Arive 200 kupiłem chyba ok. 2 m-ce temu i byłem zadowolony ale miarę upływu czasu coraz mniej a to za sprawą wgrywania coraz nowszego softu, nadmieniam że wgrywałem soft i listę programów dokładnie wg. instrukcji producenta, no i zaczęły się krzaczki szczególnie na programach HBO i restarty na canal+. Rekord pobił pod tym względem ostatni soft, brak głosu na HBO HD i zawieszenia na wszystkich HBO i Canal+ szczególnie wieczorem (też dziwne od czego to zależy może od fazy księżyca czy może od przypływów i odpływów oceanów). Tak się zastanawiam dlaczego wybitni informatycy z fergusona zamiast wydając nowy soft nie poprawiają poprzedniego tylko po prostu go psują, czy oni tego nie sprawdzają ? No ale już jest dobrze, udało mi się znaleźć w sieci stary dobry 1.02 B1 i znowu jestem zadowolony, swoją drogą dlaczego na stronie producenta nie ma jakiegoś archiwum z poprzednimi programami.

Co do nagrywania to nie mam żadnych uwag, ja po prostu nagrywam na zewnętrznym dysku z własnym zasilaniem, nie bawię się w żadne TimeShifty.

Jeśli napisałem coś nie tak, proszę o łaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną wadę w nagrywaniu, jeśli wybierzemy opcje nagrywanie codzienne.

Mianowicie chodzi o to, że jeśli podczas tego zdarzenia przerwiemy nagrywanie, no np. okazuje się, że jednak tym materiałem nie będziemy zainteresowani, to jest to równoznaczne z usunięciem tego wpisu z "ustawień timerów".

To jest błąd, bo innych modelach tego nie ma. Wpis 'nagrywanie codzienne' nie wyparowywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie kupiłem Arivę 200 więc podzieie się uwagami. Wgrałem najnowszy soft oraz liste kanalów ze sttrony fergusona, po podłączeniu przez hdmi nie zauważyłem poprawy jakosci obrazu w porównaniu z poprzednim philipsem 3010 na euro złączu (ale grubym nie takim z biedronki), no może na vivie no i oczywiście hbo hd- rewelka. (tv LG led). Natomiast na mini mini i planet nawet gorszy i przycina się co jakieś 1,5 minuty i wyskakuje komunikat brak sygnału na 2 sekundy. Może ktoś wie co z tym można zrobic? Zatrzymywanie i przewijanie super- na zwykłym pendrivie 2gb. Planuje zakup dysku lub większego pendriva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co marudza na obraz nie umia obslugiwac tunera i zostaja w domyslnych ustawieniach 576 zamias przeskoczyc na 720_50 lub 720_60. Ale do tego trzeba sie przyzywczaic ze czytanie boli a marudzenie niektorym sprawia radoche. Niech ktos napisze czy kanal History na nowym sofcie tnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o nadawanie poszczególnych programów.

Jest tak że mimo że tv jest ustawione na 16:9 to kilka programów nie rozciąga obrazu na cały ekran , a występują czarne paski, tak samo jest na kilku innych programach jak dam opcje auto dopasowanie ekranu.

Czy to zależy od nadawania danego programu czy od tv lub tunera tvsat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o nadawanie poszczególnych programów.

Jest tak że mimo że tv jest ustawione na 16:9 to kilka programów nie rozciąga obrazu na cały ekran , a występują czarne paski, tak samo jest na kilku innych programach jak dam opcje auto dopasowanie ekranu.

Czy to zależy od nadawania danego programu czy od tv lub tunera tvsat?

 

Stacje bardzo roznie nadaja a obraz na TV jesli masz ustawione Auto wyswietlany bedzie jak nadaja czyli np. 4:3 beda paski po bokach a obra od gory do dolu, w prostokacie czyli czarne psay na okolo i wtedy najlepiej na TV troszke rozciagnac "zoom2" w panasonicu. Ogole to super sprawa ze tuner nie robi tego z automatu jak w C+ Philipsie Pvr, ktory potem za bardzo rozciagal obraz i robil sie syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - lepiej jest kupować i nie mieć problemów

Przy dzisiejszym chińskim rynku jest to czasami wysoce mało prawdopodobne.

 

ten tuner jest cały czas NIEDOPRACOWANY

Proponuję w takim razie zakup modelu 3018, jest on no tyle dopracowany co rozpracowany z każdej strony.

U znajomego chodzi bez usterki juz któryś rok z rzędu...

 

Może zaproponujesz w takim razie coś co Twoim zdaniem jest idealne i pozbawione wszelkich wad...

 

Nie wiem po co tobie służy tuner skoro spodziewasz się problemów - mi miał służyć do ogładania TVSAT

Do tego samego co i Tobie kolego, ale staram się nie doszukiwać wad na silę.

Na drugi dzień po dacie zakupu jak mi się popsuł, miałem ochotę rozerwać go na strzępy.

 

W pierwszej kolejności poszedłem oddać go do sklepu, to mi go nie przyjęli (co jest dość dziwne bo towar można chyba oddać do 7 dni

bez podawania przyczyny, a już nie mówię o tym że popsuty)

Łącznie przez to że reklamowałem go przez sklep, na naprawę czekałem miesiąc, czyli można w smuie stwierdzić że zapłaciłem w sklepie z góry za tuner

który odebrałem po miesiącu. Między czasie jak był w serwisie wyszedł nowy soft więc po obiorze dokonałem aktualizacji.

Od tamtej pory chodzi bez problemów (poza możliwością wyłączenia go przyciskiem power na głównym panelu, w momencie kiedy na stanby jest ustawiony zegarek).

Jak na razie korzystam z TNK, bo te kanały za 10 zl bez zobowiązań jak na razie w zupełności mi wystarczają, ale kiedyś może kupię jakiś lepszy pakiet.

 

Co do oprogramowania, przecież nigdzie nie jest napisane że aktualizowanie jest obowiązkowe.

Mi na sofcie 1.03B9 działa bez problemów i nie zamierzam puki co dokonywać aktualizacji.

 

Swoją drogą przyznam rację że trochę za często ten soft wychodzi,

ale może w końcu dopracują go na dobre i będzie chodził wszystkim jak należy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności poszedłem oddać go do sklepu, to mi go nie przyjęli (co jest dość dziwne bo towar można chyba oddać do 7 dni

bez podawania przyczyny, a już nie mówię o tym że popsuty)

Można jeśli kupiłeś w internecie. Jeśli w sklepie to już nie. Nie ma takiego prawa. Jeśli jest uszkodzony sprzedawca winien zrobić wszystko by wymienić sprzęt na działający. Jeśli jest gwarancja producenta, bo to sprzedawca uruchamia procedurę reklamacyjną.

Co by nie było, klient zawsze dostaje baty, a sprzedawca ma to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc chłopaki i dziewczyny. Od tygodnia testuje Arive 200, wczesniej kilka tygodni sledziłem wasze doniesienia na forum o jej plusach i minusach. O zakupie zadecydował fakt iż posiadam dvd fergusona i mozliwosc (ewentualana) korzystania z uniwersalnego pilota , bo mam juz ich kilka i zaczynał sie robic tłok na stol. Chciałbym sie z wami podzielić kilkoma spostrzeżeniami. I tak jesli chodzi o pilota działa co najmniej poprawnie, zdarza mu sie zamulic na chwilke , ale bardzo rzadko i wydaje mi sie , ze spowalnia dopiero gdy podłaczony jest przenosny dysk o którym kilka słow poniżej, posiadam lcd LG32lb2r który jest obsługiwany przez RCU640 bez zarzutu,programowałem na "piechote" ale procedura ta znudziła mnie dosc szybko i zapodałem opcje automatyczną która powiodła sie :)większośc potzrebnych opcji działa. Problemem było zacinanie sie HBO , było to bardzo irytujace , ale wczoraj zmieniłem sofcik na wersje A200_2009.10.27_1.02B1.abs i jak ręka odjął poprostu pikobelo. Dodam jeszcze ,ze korzystam z przenośnego dysku Toshiba PA4091E-1HA6 i tutaj wspólpraca z ariva układa sie bezproblemowo podobnie jak i z 4GB pendrivem także toshiby.

Moja Ariva została wyprodukowana 15 pażdziernika 2009 i bałem sie , ze beda problemy z głowica , ale puki co jest dobrze .

I jeszcze jedno ,mam takze Small Splitter II i ten sprzęt takze nie "gryzie" sie Arivą ,oba działają bez problemu

PS

Wczesniej korzystałem z tunera Linbox 7819CICR I powiem wam , ze ariva ma bardzo podobne menu w kazdym razie układ tego menu i funkcje sa bardzo do siebie podobne ot taka dygresja na koniec , Pozdrawiam wszystkich życząc wam i sobie jak najmniej problemów z Arivą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przetasowałem wszystkie mozliwe softy, listy. Zostaje przy 1.03B5. Zastanawia mnie ustawianie czasu lokalnego z GMT wylaczonym...po co mi to jesli tuner wyłącze a on czas wyzeruje i juz nie powraca do godziny. Chyba ze wlacze GMT ale rozne stacje rozny czas nadaja i mozna przy nagrywaniu dać ciała o kilka minut. Jakoś nikt nie pisze o telegazecie. Wsystkie softy oprócz tego 1.03B5 nie wyswietlaly prawidlowo np. na tr 11,393 TVN polskich znaków a na TVP1 czy TVP2 zawsze jest ok..i to nie wina nadawcy. Chyba ze zmienimy na jezyk Polski i zawsze jest ok do momentu..kiedy wyłaczymy tuner i wszystko powraca pomomo polskiego jezyka brak polskich czcionek. Angielskie kanały z satelity Eurobird 1 pomino ze nadaja telegazete, na Arivie jej nie odbiera. Po nacisnieciu przycisku EPG jest mały szczegół ale bardzo mnie irytuje ze nikt z Serwisu nie widzi czerwonego trójkącika wskazującego aktualna pozycje czasu programu i jego przesuniecie o 15 minut! Poza tym mam ją prawie dwa miesiace i dopiero wczoraj pierwszy raz sie zawiesila ale to chyba przez tasowanie softami i listami kanałow i katowanie tesując SAT-DX. Czy w głownym menu tak trudno jest przetłumaczyć nagłówki poszczególnych zakładek? Uzywam tunerka na TNK. Pozdrawiam i oczekuje kolejnego softu..za kilka dni z ulepszeniami bez pogorszenia tego co juz jest... :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne problemy z pilotem. Pilot coraz częściej wariował. Wyjmowanie baterii, wprowadzanie kodu czasem pomagało a czasem nie.

Aż w końcu...

...WYMIENIŁEM BATERIE NA NOWE.

I co? Jak ręką odjął. Pilot znów działa bezproblemowo.

Podejrzewam więc, że pilot ma pewne wymagania co do zasilania. Stosujmy dobre alkaliczne baterie a będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...