Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A o co ta operacja?

Odpowiedź na Twoje pytanie.

 

Rozumie więc punkt opisany :

 

7) Wgrywamy naszą listę kanałów: typ aktualizacji userdb, plik plik DumpFile.abs (ten z punktu 2)

 

trzeba rozubudować do tego co napisałeś: "Dump file i potem ariva editor , otwierasz plik dumpfile.abs i zapisujesz - export jako userdb, wgrywasz po usb jako userdb". Tylko nie wiem po co mam ariva editorem otworzyc plik i zapisac go bez zmian. Jaki w tym sens? czy plik DumpFile.abs stwozony prze tuner jest zly i nie mozna go wprost wgrywac? W punkcie 7 autor tej procedury nie wspomnial o tym.

 

Poza tym mam Viste a ten programik działa tylko na XP :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie więc punkt opisany :

 

7) Wgrywamy naszą listę kanałów: typ aktualizacji userdb, plik plik DumpFile.abs (ten z punktu 2)

 

trzeba rozubudować do tego co napisałeś: "Dump file i potem ariva editor , otwierasz plik dumpfile.abs i zapisujesz - export jako userdb, wgrywasz po usb jako userdb". Tylko nie wiem po co mam ariva editorem otworzyc plik i zapisac go bez zmian. Jaki w tym sens? czy plik DumpFile.abs stwozony prze tuner jest zly i nie mozna go wprost wgrywac? W punkcie 7 autor tej procedury nie wspomnial o tym.

 

Poza tym mam Viste a ten programik działa tylko na XP :(

 

Ja robię właśnie tak jak piszę.

Być może faktycznie da się wgrywać plik dumpfile.abs ( soft wraz z bootloaderem i listą) w aktualizacji jako userdb , ale w/g mnie nie jest to bezpieczne.

Lista wyciągnieta z pliku programem ArivaEditor_2.1.0E - to jest najnowsza wersja ze strony fergusona, to nie ten sam plik co dumpfile, mimo, że ma tę samą wielkość!

Aby się o tym przekonać wystarczy spróbować czy tuner widzi ten plik przy aktualizacji softu - odpowiedź nie widzi.

 

Co do programu to chyba powinien chodzić na viście, ale tu nie odpowiem na 100% - mam XP.

 

 

@lewiatan

Ferguson Ariva 200 (soft V1.03B9)

Tools->Interfejs wspólny CI -> SLOT1: Not availabile - żadnego dodatkowego menu, informacji...

 

Tools->Czytnik kart CA-> menu z wyborem zegara karty (6 lub 3,6 MHz) i informacje: Card status... tak jak pisałem -- dodam, że po wyjęciu modułu CAM menu Tools->Czytnik kart CA jest niedostępna.

 

Jakiś pomysł?

Może ktoś z modułem CP by to dla mnie sprawdził i dał znać co tam u niego pisze.

 

Pozdrawiam

Nie mam niestety modułu CP, ale moim zdaniem sam moduł powinien po włożeniu być widoczny w menu, nawet bez karty.

Po włożeniu karty , jeśli jest nieaktywna to trzeba ją aktywować przez wysłanie aktywacji przez iCOK lub CTA i chyba ustawienie tunera na "kanale dla abonentów".

O już mam :

Ważna informacja dla abonentów Cyfrowego Polsatu, którzy zdecydowali się na zakup modułu dostępu warunkowego CAM. Zmieniła się częstotliwość, z której następuje ich aktywacja, w związku z czym należy zmienić parametry przy próbie jego uruchomienia. Dla ułatwienia z nowej częstotliwości nadawana jest specjalna plansza z napisem "Aktywacja modułu CAM".

 

Do tej pory klienci często skarżyli się na problemy z aktywacją modułów CAM w opcji prepaid, która cieszy się dużą popularnością. Można mieć nadzieję, że obecnie będzie to łatwiejsze, zwłaszcza dzięki przygotowanej planszy, która nie pozostawia wątpliwości z którego miejsca należy aktywować moduł.

 

Plansza identyfikowana jako Aktywacja CAM jest nadawana z tp. 78 satelity Hot Bird 8 (13E) o częstotliwości 12,265 GHz, pol. V SR=27500 FEC=3/4 (DVB-S/QPSK).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie więc punkt opisany :

 

7) Wgrywamy naszą listę kanałów: typ aktualizacji userdb, plik plik DumpFile.abs (ten z punktu 2)

 

trzeba rozubudować do tego co napisałeś: "Dump file i potem ariva editor , otwierasz plik dumpfile.abs i zapisujesz - export jako userdb, wgrywasz po usb jako userdb". Tylko nie wiem po co mam ariva editorem otworzyc plik i zapisac go bez zmian. Jaki w tym sens? czy plik DumpFile.abs stwozony prze tuner jest zly i nie mozna go wprost wgrywac? W punkcie 7 autor tej procedury nie wspomnial o tym.

 

Poza tym mam Viste a ten programik działa tylko na XP :(

 

Ja robię właśnie tak jak piszę.

Być może faktycznie da się wgrywać plik dumpfile.abs ( soft wraz z bootloaderem i listą) w aktualizacji jako userdb , ale w/g mnie nie jest to bezpieczne.

Lista wyciągnieta z pliku programem ArivaEditor_2.1.0E - to jest najnowsza wersja ze strony fergusona, to nie ten sam plik co dumpfile, mimo, że ma tę samą wielkość!

Aby się o tym przekonać wystarczy spróbować czy tuner widzi ten plik przy aktualizacji softu - odpowiedź nie widzi.

 

Co do programu to chyba powinien chodzić na viście, ale tu nie odpowiem na 100% - mam XP.

 

Ariva Editor działa u mnie na Viście bez najmniejszych problemów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie więc punkt opisany :

 

7) Wgrywamy naszą listę kanałów: typ aktualizacji userdb, plik plik DumpFile.abs (ten z punktu 2)

 

trzeba rozubudować do tego co napisałeś: "Dump file i potem ariva editor , otwierasz plik dumpfile.abs i zapisujesz - export jako userdb, wgrywasz po usb jako userdb". Tylko nie wiem po co mam ariva editorem otworzyc plik i zapisac go bez zmian. Jaki w tym sens? czy plik DumpFile.abs stwozony prze tuner jest zly i nie mozna go wprost wgrywac? W punkcie 7 autor tej procedury nie wspomnial o tym.

 

Poza tym mam Viste a ten programik działa tylko na XP :(

 

Ja robię właśnie tak jak piszę.

Być może faktycznie da się wgrywać plik dumpfile.abs ( soft wraz z bootloaderem i listą) w aktualizacji jako userdb , ale w/g mnie nie jest to bezpieczne.

Lista wyciągnieta z pliku programem ArivaEditor_2.1.0E - to jest najnowsza wersja ze strony fergusona, to nie ten sam plik co dumpfile, mimo, że ma tę samą wielkość!

pzdr

 

Rozumie myslalem ze zgrany plik dumpfile.abs zawiera tylko liste kanalow a nie jakis soft. Troszke to dla mnie bez sansu. Czy wtakim razie wykonujesz ten punkt? czy pomijasz?

 

5) Wgrywamy fabryczną listę kanałów: Tools-->aktualizacja przez USB--> typ aktualizacji defaultdb, wybieramy plik z kanałami do Cyfry ze strony producenta "ch_list_Cyfra+_2009.10.27.abs"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva 200 (soft V1.03B9)

Tools->Interfejs wspólny CI -> SLOT1: Not availabile - żadnego dodatkowego menu, informacji...

 

Tools->Czytnik kart CA-> menu z wyborem zegara karty (6 lub 3,6 MHz) i informacje: Card status... tak jak pisałem -- dodam, że po wyjęciu modułu CAM menu Tools->Czytnik kart CA jest niedostępna.

 

Jakiś pomysł?

Może ktoś z modułem CP by to dla mnie sprawdził i dał znać co tam u niego pisze.

 

Pozdrawiam

 

Znalazłem jakiś stary dekoder z portem CI (PILOT...), włożyłem moduł i rzeczywiście mam dostępne menu z numerem modułu, wersją oprogramowania, wyborem języka, numerem karty, producentem, ...

 

chyba więc sam moduł CP jest sprawny. Z drugiej strony sam dekoder jest sprawny - działa z kanałami FTA, jest EPG, telegazeta, nagrywa przez USB...

 

Nie wiem może sam port CI jest uszkodzony? czy ktoś z was miał taki problem z Ariva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do was fachowcy, bo zamierzam sobie sprawić taki tunek.

Mianowicie chodzi mi oto czy sharing na tym dekoderku dobrze śmiga, interesuje mnie to bardziej niż moduł + CP. Ewentualnie jak są jakieś problemy z sharingiem na Fergusonie Ariva 200 HD , to jaki inny tuner byłby dobry do sharingu, w podobnej cenie lub trochę wyższej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam ostatnio problem z pilotem od Arivy 200 , często gubi swoje ustawienia RCU 640 po naciśnięciu przycisku STB oraz MUTE wyszukuje ustawienia automatycznie tyle że funkcje na pilocie są pomylone np: EXIT przełacza kanały , 6 to 3 itd . Natomiast po naciśnięciu STB i wklepaniu kodu : 6000 funkcje na pilocie działają prawidłowo do momentu wyłączenia odbiornika z sieci . Póżniej znów muszę pilota stroić od nowa . Przy odbiorniku nie ma innych urządzeń które mogły by zakłócić pracę pilota . Wcześniej miałem AF 7318 UCI i też były problemy z pilotem , czytnikiem kart ( zacinanie obrazu ) , głowicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ale mi numer zrobil ARIVA 200 HD.

 

 

1. Mialem podlaczony dysk 640 Gb (FAT32) i nagrywalem bezproblemowo

filmy.

 

2. Zmienilem z FAT-32 na NTFS-a

 

3. Ariva mi zglasza ze nie ma wolnego miejsca na dysku pomimo

ze mam ponad 340 Gb wolnego.

 

 

4. Usunalem katalog ALIDVRS2

 

5. Ariva mi zalozyla nowy z data 1980-01-01 i

zglosila ze nie ma wolnego miejsca na dysku

 

 

Co sie dzieje ????

 

 

Skad te... idiotyczne daty i komunikaty ???

 

Co tutaj sie narobilo !!!

 

 

Druga niespodzianka... !

 

Darmowy program TS DOCTOR przestal

dzialac... bo minal czas testow i d...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany przeze mnie TS Doctor 1.0.8 działa do końca lutego. Byćmoże jest jeszcze nowszy ale nie chce mi się sprawdzać.

 

Z tym NTFSem faktycznie dziwne, ale byćmoże przyczyną jest sposób konwersji z FAT32 na NTFS. Dysk przekonwertowany na NTFS ma inną strukturę niż świeżo-sformatowany na NTFS. Może to jest przyczyna, że tuner nie bardzo "lubi" taki konwertowany. To tylko domysły. Ale warto sprawdzić formatując dysk w NTFS na nowo. Chyba, że nie konwertowałeś - to nie wiem (z pkt.2 nie wynika jasno jaki był sposób przejścia na NTFS).

Wiem. Jaki Masz dysk? Zrób to ręcznie to zobaczysz różnicę.

Mam Seagate IDE w obudowie z zewnętrznym zasilaniem. Sorry, ale ja nie zauważam żadnej różnicy. Dysk jest stosunkowo cichy i słychać jedynie obroty talerza (ciągłe buczenie o niskim tonie). Zasilanie odcinam ręcznie wyłącznikiem na obudowie po wyłączeniu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy program TS DOCTOR przestal

dzialac... bo minal czas testow i d...

Nie ma co tragizować ;)

Wyrzuć z rejestru

HKEY_CURRENT_USER\Software\Cypheros\TSDoctor

po prostu skasuj cały katalog TSDoctor

Po ponownym uruchomieniu pojawi się świeży wpis i znów będzie się można cieszyć dalszym

użytkowaniem TSDoctor'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem kolejny malutki felerek w naszym i tak całkiem fajnym tunerze.

Robimy tak: włączamy radio, podziwiamy wskaźnik equalizera (tak więc musi być on włączony w ustawieniach), potem wciskamy OK aby na ekranie ukazała się lista programów. Teraz wciskamy przycisk TV/Radio czym przechodzimy w tryb odbioru kanałów telewizyjnych i... no i już wiadomo... śmieci na ekranie.

 

I jeszcze pytanko do wszystkich: czy ktoś wie co należy zrobić aby przywracając kanały z dumpa po aktualizacji oprogramowania odtworzyły się nazwy grup kanałów? Kiedyś mi się udało je przywrócić, a od dwóch ostatnich aktualizacji nazwy grup pozostają domyślne. W pliku dump je widać, więc są zapisane ale się nie importują do userdb. Czy wobec tego konieczne jest zastosowanie ArivaEditor?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to przypadek ale po aktualizacji soft i wgraniu kanałów własnych zauważyłem że kanał History się przycina, co jakiś czas pixeloza a w info czyli programie gubione sa polskie czcionki i czesc jest dobrze a czesc programu nie wiadomo czemu jest cala z duzych liter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie myslalem ze zgrany plik dumpfile.abs zawiera tylko liste kanalow a nie jakis soft. Troszke to dla mnie bez sansu. Czy wtakim razie wykonujesz ten punkt? czy pomijasz?

 

5) Wgrywamy fabryczną listę kanałów: Tools-->aktualizacja przez USB--> typ aktualizacji defaultdb, wybieramy plik z kanałami do Cyfry ze strony producenta "ch_list_Cyfra+_2009.10.27.abs"

 

Pomijam jak pisałem już punkty 4, 5 i 6.

Wszystko chodzi OK za wyjątkiem, ze tuner nie rozpoznaje nazwy grup ulubionych, mimo, ze we wczesniejszych aktualizacjach i wgrywaniu list na poprzednie softy nazwy były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Zrobilem jak mowisz a z ciekawosci wgralem tez pkt. 5. Efekt ten sam. Jedyne co widze ze niektore kanaly zaczely sie co jakis czas przycinac, History najbardziej. Nie wiem co jest tego powoddem, bo pogoda raczej nie a czasze mam 90cm i zadko przez ostatnie lata cos przycinalo wiec mysle ze ten soft nowy ma jakas niespodzianke lub moj tuner w wersji starsze zaczyna mi robic niespodzianki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk jest dobry... Zalecany jest taki z zewnętrznym zasilaniem. Ja mam Toshibę i jest ok. Z tego co pisali to Samsung store jest lepszy bo sam przechodzi w stan czuwania po 5 minutach bezczynności. Widziałem 1Tera za 350 zeta.

Zobacz na 4 stronie , kolega opisuje, a Ty nie czytasz?

Ja za moja Toshibe 640GB dałem 278 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co widze ze niektore kanaly zaczely sie co jakis czas przycinac, History najbardziej. (

 

Z moich obserwacji wynika, że problem dotyczy kanałów z transpondera 10719 V i to chyba nie jest kwestia pogody.

Nie wiem, o co chodzi, może ktoś ma starszą wersję softu i sprawdzi u siebie np. MiniMini (jest we wszystkich pakietach).

 

Pozdr,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

od tygodnia jestem użytkownikiem 2szt. ariv200 i satki w ogóle, więc noob jestem total :)

 

jak dotąd:

1. zrobiłem total zwiechę dekodera przy aktualizacji softu, moja wina...wgrałem nie to co trzeba i dekoder się zapętlił (welcome, stit itd.). dzięki forum postawiłem go na nogi (kabel rs i poszło), więc wielkie dzięki za wasze wypowiedzi.

 

2. do sharingu na 2 arivy200 i starego AF7018UCI używam SmartWi (wgrałem najnowszy soft) i chodzi bez problemu. w arivie ustawiłem Card initial clock na 3,6MHz (przy 6 obraz się wieszał co jakiś czas)

 

3. aktualnie wgrałem najnowszy soft 1.03B9 i wszystko działa prawie bez problemu. dekoder nie wiesza się, nie restartuje, ale... mam straszną pikselozę na C+HD, NG HD i EurosportHD, nie da się oglądać (często pokazuje brak sygnału, zakodowane lub po chwili działa ale same piksele). może macie jakieś sugestie jak to poprawić.

btw. HBO HD, Ale kino HD chodzi bez problemu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy, zamierzam dokonać zakupu tunera który będzie mi współpracować z TnK.

Jak rozumiem Ariva 200 będzie pod tym względem odpowiednia, jednak mam kilka pytań, na które odpowiedzi dla Was są oczywiste, natomiast dla mnie oznaczają mnóstwo godzin przeszukiwania forum. Będę zobowiązany za wyjaśnienie następujących wątpliwości:

1) czy tuner odbiera i wyświetla kanały HD?

2) czy złącze HDMI umożliwi mi przyłączenie do telewizora w trybie 1080i?

3) czy timer wbudowany w tuner działa gdy nie jest dopięty dysk HDD (mam własny rekorder, który zamierzam przyłączyć przez Euro i nagrywać na nim programy)?

4) czy podczas codziennej eksploatacji coś mnie może zaskoczyć (chodzi o to aby nie majsterkować przy tunerze, bo sam z niego korzystać nie będę)?

5) a może polecicie mi coś innego ze stajni fergusona?

 

Dziękuję i pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dysk formatowalem w WinXp komenda convert f: /fs:ntfs i dysk z FAT-32 przeszedl na NTFS.

 

Niestety... Ariva widzi dysk ale zero wolnego do zapisu na 640 Gb.

Dysk testowalem roznymi narzedziami i niby NTFS byl prawidlowy.

 

Zegralem material na inny dysk i zrobilem ponownie format ale softem od Arivy 200 i okazalo sie, ze

wszystko jest dobrze widziane i nagrywa.

 

Wiec widac ze NTFS i NTFS dla Arivy to nie to samo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy, zamierzam dokonać zakupu tunera który będzie mi współpracować z TnK.

 

Zalecam odwiedzenie strony Fergusona i poczytanie instrukcji obsługi Arivy, to wyjaśni wiele wątpliwości. A w skrócie, to

na wszystkie twoje pytanie odpowiedź brzmi TAK. Co do ostatniego pytania, to ew. polecam Arivę 100, zaoszczędzisz trochę złociszy, a jest to prawie to samo co Ariva 200, najważniejsza różnica jest taka, że nie masz tam miejsca na moduł, więc może pracować tylko z kartą w czytniku (pójdzie TNK i Cyfra, nie zadziała Polsat Cyfrowy). Pozostałe różnice to kosmetyka. I Ariva 100 weszła niedawno do produkcji, co pozwoli uniknąć ci ryzyka kupna egzemplarza Arivy 200 z początkowego okresu produkcji, gdzie sporadycznie trafiały się wadliwe egzemplarze.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy, zamierzam dokonać zakupu tunera który będzie mi współpracować z TnK.

 

Zalecam odwiedzenie strony Fergusona i poczytanie instrukcji obsługi Arivy, to wyjaśni wiele wątpliwości.

Vochomurka

 

Właśnie rzecz w tym, że instrukcja nie wyjaśniła moich wątpliwości może z wyjątkiem 1080i. Dlatego zajrzałem tutaj na forum. Poza tym dziękuję za wyjaśnienie pozostałych kwestii!

Jeszcze jedno pytanie: czy timer można programować "ręcznie" czy też oparty jest on na danych z EPG tak jak rzekomo jest to w Opticum 9600, gdzie nie daje się zaprogramować timera gdy dany kanał nie nadaje EPG :shock: ?

 

Pzdr

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dysk formatowalem w WinXp komenda convert f: /fs:ntfs i dysk z FAT-32 przeszedl na NTFS.

 

Niestety... Ariva widzi dysk ale zero wolnego do zapisu na 640 Gb.

Dysk testowalem roznymi narzedziami i niby NTFS byl prawidlowy.

 

Zegralem material na inny dysk i zrobilem ponownie format ale softem od Arivy 200 i okazalo sie, ze

wszystko jest dobrze widziane i nagrywa.

 

Wiec widac ze NTFS i NTFS dla Arivy to nie to samo.

 

Pozdrawiam.

 

Ja wczoraj robiłem format na NTFS i jest ok. Oczywiście robiłem format na Arivie, bo po co komplikować sobie życie i przepinać dysk pod kompa? Cała operacja trwała kilkanaście sekund. Fakt jest błąd w menu tunera pisze wolnego 596GB a nagranego 576GB. O tym już wcześniej ktoś pisał.

W nowym sofcie faktycznie czasem History się wiesza na kilka sekund. Zauważyłem, że czasem po zmianie kanału pojawia się napis "zakodowane". No i znowu krzaczki w EPG i w info( dodam,że owe krzaczki miałem również na AF 7318, tak samo wyskakiwał napis zakodowane).

Pytanie za 5pkt. Do czego służy funkcja przeskok w meny DVR?

Drugie kto testował automatyczne wyłączenie?

Bawiłem sie jedna i drugą funkcja i nie widzę rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...