Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do PC to kup lepsza karte dzwiekowa z wejsciem a nie tylko wyjsciem optycznym i powinno byc ok ,ale i tak tego nie rozumiem :)

 

Mi chodziło że może w jakiś sposob za pośrednictwem PC-ta tzn ze przez kompa mi leci dźwięk 5.1 a przejściówke zalezy jaka bym mial.

Jesli na 5xchinch z coaxial np to wiadomo wpinam coaxial do tunera a chinche do wzmacniacza mojego zestawu Geniusa 5.1 a jak odwrotnie to analogicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferguson:

U mnie ostatnio co jakos czas pojawia sie plansza, ze mam wlozyc karte bo... jej nie widzi.

Karta POLSAT... jest w CI a tuner sie co jakis czas odzywa, ze nie ma karty... i programy Polsatowe wtedy

nie dekoduje.

 

Wystarczy ze wyciagne i wsadze modul CI i na jakis czas jest ok... A pozniej POWTORKA Z ROZRYWKI.

 

Podejrzewam... ze modul CI Polsatu sie bardzo mocno nagrzewa.... w tym tunerze i zaczyna

fiksowac SLOT 1.

 

Moim zdaniem tuner Fergusona ma klopoty z chlodzeniem bo sie bardzo mocno nagrzewa i jest bardzo... bardzo... bardzo... goracy.

Teraz mamy zime a co bedzie w lato przy 40 stopniach C w cieniu !!!

Witam

Chyba to prawda- miałem podobny problem u siebie na 8900, już nie miałem pomysłu, wreszcie z przodu karty (czyli ten koniec co pierwszy się wsuwa do modułu) u góry nakleiłem 2 czy 3 warstwy cienkiej naklejki. Chodziło mi o to, żeby w tamtym miejscu sprawić, aby karta była grubsza, bo podejrzewałem, że pod wpływem temperatury sprężynki w module (pewnie ich podniesienie sygnalizuje modułowi, że karta jest włożona) wyginają się i przestają stykać. Od tamtego czasu minął rok i patent działa wyśmienicie.

 

Witam !

 

Zrobilem tak jak doradzales i musze powiedziec, ze od wczoraj modul CI POLSAT dziala

wzorowo... Naprawde jestem bardzo wdzieczny, ze wpadles na tak genialny pomysl i

napisales do mnie na priva i dzieki temu ARIVA nabrala wiekszej pewnosci w pracy

z CI.

 

Moge powiedziec, ze TERAZ !!! Tuner dziala BARDZO STABILNIE Z MODULEM CI POLSAT !!!

 

Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Właśnie dziś koło południa dotarła do mnie moja Ariva 200. Wyprodukowana w listopadzie tego roku. Soft: 1.02B1.

Używam Cyfra +.

Co prawda na początku musiałem wyciągać jakiś niedolutowany, bądź odlutowany mały kabelek przez kratki wentylacyjne.... poza tym, po 5 godzinach testowania wszystko działa jak należy.

 

Nie zanotowałem restartów na żadnych z wyżej wymienionych przez Was kanałach.

 

 

Porzednio mialem soft 1.02.B1, w instrukcji pisze, że można nagrywać i oglądać inny kanał z listy dostepnych klawiszem "OK". W tym starym sofcie nagrywał ale często przerywał nagrywanie i nagrywał zamrożony ekran. W nowym sofcie 1.03.b5 ta operacja odrazu kończy się komunikatem "czy przerwać nagrywanie" przy próbie zmiany dostępnego kanału więc poprawili na tyle, że komunikują, że się to nie uda. Jak to jest z tym nagrwaniem i oglądaniem innego kanału? instrukcja mówi, że można a realia są inne. czy to wina niedopracowanego softu czy tunera?

 

 

Co do nagrywania. Używam dysku 2,5` Freecom 250GB. Zasilany przez USB. Przy Timeshift, trochę zrywa odtwarzany obraz, ale bez ma tragedii.

Nagrywanie zakodowanych czy niezakodowanych programów i jednoczesne oglądanie dowolnych innych - DZIAŁA bez żadnych problemów!

Zauważyłem, że jest to możliwe jedynie po wpisaniu numeru kanału przyciskami numerycznymi. W przypadku próby zmiany kanału klawiszem "CH+/CH-" "ta operacja od razu kończy się komunikatem "czy przerwać nagrywanie".

To byłoby na tyle. Na razie bawiłem się nim tylko parę godzin, ale po kilku dniach na pewno wyjdą jakieś "ciekawe kwiatki". Mam taką nadzieję :twisted:

 

"Szczęśliwego Nowego Roku!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nowym Rokiem postanowiłem sobie popukać trochę kanałami. Trafiłem na taki kanał, w którym nastąpił reset tunera.

Coś czytałm o tym na forum, ale mnie trafił się po raz pierwszy (soft mam najnowszy).

Niestety to była taka pułapka, bo gdy tuner bootował się ponownie, znowu trafiał na ten sam kanał i znowu następował reset.

Próby szybkiego przełączenia kanału na inny nie powiodły się.

Cóż... myślę sobie, załaduje soft przez RS232. Przeszło z powodzeniem, ale nie miałem listy satelit.

O ile sobie przypominam, gdy ładowałem soft przez USB, to wszystko było OK.

Postanowiłem, wiec załadować soft przez USB tym bardziej, że już miałem taką możliwość, bo mogłem dostać się do menu.

Tak też zrobiłem... niestety podczas ładowania softu pojawił się czarny ekran. Nawet nie wiem w którym momencie, bo sie zagapiłem.

Na tunerze było tylko main. Wisiało tak minutę, dwie, pięć... sam nie wiem ile... wiec wyłączyłem.

Postanowiłem wiec znów załadować soft przez RS232, ale tym razem dostałem piękny Noworoczny komunikat :

Burning flash is failed

:)

Znaczy coś zepsułem...

Może nie potrzebnie wyłączyłem z sieci, podczas ładowania przez USB?

Ale jak pisałem zawisł... i to jedyne co można było zrobić.

 

I pytanie - czy coś z tym można jeszcze zrobić, czy już można wyrzucić?

Przyznaje, że ten tuner traktowałem jako zabawę i moim flagowym zawsze był FK-6900

Z Nowym Rokiem zabawa się skończyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to przed wgraniem czegokolwiek zrobić ustawienia fabryczne. Po wgraniu nowego softu też zrobić ustawienia fabryczne. Nie wgrywać obcych list !!! Zrobić swoją lub wgrać tą ze strony producenta ,zawsze z najnowszym oprogramowaniem...Ja nigdy nie wgrywam list,robię swoją na posiadaną obrotnicę i wszystko śmiga bez problemowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem Arivy 200 od 6 dni. Wcześniej Ferek AF 7318 UCI + moduł Matrix Reborn. Wersja nowsza jak doczytałem się tu na forum, bo w opakowaniu z żabą. :D

Soft 1.03B5 wgrałem na dzień dobry, żeby nie robić dwa razy listy kanałów +skan Astry i Hot Birda. Ogólnie śmiga bez problemu-Canal+ .

Oczywiście natknąłem się na kilka kanałów które restartowały tuner ale były to jakieś "Araby' i od razu usunąłem. Na 7318 było to samo.

Oczywiście na dzień dobry numer z niedziałającym pilotem (należało zacząć od instrukcji obsługi). Następnie "zakodowany" - brak kanałów zakodowanych. I tu konia z rzędem temu kto w instrukcji znajdzie słowo, że kartę wkładamy odwrotnie niż do każdego modułu. Punkt 5.1. instrukcji obsługi, ale UWAGA: Niewłaściwe umieszczenie karty może spowodować uszkodzenie modułu.

Ostrzeżenie: Nie próbuj usuwać lub wkładać modułu i/lub karty gdy odbiornik jest włączony!!! A później bo mi padło to czy owo.

To tak po tym co tu się naczytałem, a przeczytałem cały wątek.

Powiecie, że nowy tu a się wymądrza. Otóż nie, my żądamy od programistów Fergusona idealnego softu a nie przestrzegamy podstawowych zasad czasem.

Minus zauważyłem jeden jak na razie podczas układania list ulubionych. Jeżeli w jednej liście np. mam na poz. nr 1 TVP 1 a na drugiej TVN to w innej liście nie może być odwrotnie. Jest to powiązane sztywno z listą wszystkich kanałów. W 7318 można było dowolnie układać.

Time Shift dział ok. puki co na penie 4GB bo większego nie mam.

Testuję timer teraz 3 zdarzenia po 10 minut co 5 i 10 minut.

Wyniki za chwilę...CDN...

Pierwszy test pozytywny. Nagrało się. Teraz nastawiłem znowu ale tym razem trzy zdarzenia po 5minut w odstępach 5 min. Nastawy przez menu nie przez EPG. Jakoś temu EPG nie wierzę a raczej nadawcom. Zauważyliście różnice w czasie? Cztery minuty pomiędzy Canal + a TVN. Powoduje to nakładanie zdarzeń na siebie. W menu timera też jest pułapka- "nagraj i oglądaj" - trzeba zaznaczyć nagraj. Tak na zdrowy rozum co to ma za znaczenie? Muszę sprawdzić to jeszcze.

Minus czas rozpoczęcia i czas nagrania. Prościej jest od - do... ale cóż.

Teraz pytanie chcę kupić dysk. Wiem pisało... Samsung S2 dobrze chodzi...jest jedno ale... instrukcja mówi wyraźnie: odbiornik obsługuje dowolny dysk twardy umieszczony w obudowie z własnym zasilaniem...itd...

Testował ktoś taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, było już wcześniej o tym. Trzeba wgrać alternatywny soft

maiłbym prośbę czy któryś z użytkowników tej arivy mógłby wrzucić jakieś zdjęcia jak wygląda EPG na tym tunerze (czy jest to rozkład tygodniowy?) dzieki

EPG w systemie tygodniowym działa na kanałach które go podają (jest ich coraz więcej).

Tu masz fotki

 

http://picasaweb.google.pl/mariuszsalerek/Epgferguson#

 

Odnośnie dysków - to ja używam 2,5 calowy Seagate FreeAgent 250 GB i nie ma z nim żadnych problemów. Zarówno podczas nagrywania, odtwarzania jak i TS.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje znajdziesz na str. 4 - Samsung Story Station 1T. Też taki posiadam i na razie (2 tygodnie) nie sprawia kłopotów.

Dzięki. Czytałem. Widać nikt inny nie testował jeszcze nic innego albo nie chce się podzielić wiadomościami. Oczywiście biorę tylko pod uwagę tylko takie z własnym zasilaniem.

Postanowiłem zaryzykować. TOSHIBA STORE alu 640GB. Puki co nie formatuje go na NTFS.W FAT 32 przewija płynnie od 2x do 24x.

Zobaczę czy sie zatrzyma po wyłączeniu tunera.

Aha EskaTV śmiga po przeskanowaniu transpondera. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów w najbliższym czasie planuje zakup Arivy 200 w związku z tym mam pytanie gdzie najlepiej nabyć model który został wyprodukowany po 9 listopada 2009 ??

Na allegro jest sporo aukcji w dobrych cenach aczkolwiek na moje pytanie mailowe do sprzedających jaka jest data produkcji pada odpowiedź że modele są z przed listopada 2009.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie czytasz tylko pytasz...

Pisałem wyżej ten w opakowaniu z żabą... i inni dali fotki wcześniej... :szukaj:

Nie za bardzo rozumiem jak się ma zachowywać - wyłącza się również :smile:

Masz z zewnętrznym zasianiem? Wyłączasz Tuner i gaśnie dioda na dysku od razu?

2,5 cala nie ma zewnętrznego. Więc o czym mowa...

Chodzi o to ,że 3,5 calowe maja zewnętrzne zasilanie i cała sztuka w tym czy dysk po jakimś czasie bezczynności się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdarek5w to widziałem i doczytałem.

problem polega na tym iż na allegro większość aukcji zawiera standardowe zdjęcia dekederów ze stron producenta.

Brak realnych zdjęć pudełek czy samego dekodera po którym łatwo poznać że to model po 9.11.

W związku z tym mam pytanie do posiadaczy dekoderka w nowym opakowaniu gdzie je kupiliście??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem przez wiekszosc watku ale nie zauwazylem porownania do arivy 100. Czy oprocz dodatkowego slotu na karte (gniazdo na moduly mnie nie interesuje) i lepszego wyswietlacza (z tego co widze ariva 100 pokazuje tylko numer kanalu) to nie ma żadnych roznic w tych tunerach ? Warto doplacac 100zl dla samego wyswietlacza ? może coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz w przyszłości używania Cyfrowego Polsatu, to nie warto dopłacać do Arivy 200. Mam obydwa tunery, tj. 200 i 100, koledzy różnice już podali. Ja mam i 200 i 100, bo 100 pojawiła się niedawo, a poza tym używam karty TNK z modułem Matrixa, ale jako drugi tuner w innym pokoju mam 100 (zastąpiła Fergusona 7900, niezłą porażkę z resztą).

Poza tymi detalami sprzętowo jest to dokładnie to samo, oba modele korzystają z identycznego oprogramowania.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli Cyfra nic nie wymyśli w przyszłości. Miałem ferdka 7318 i był problem z Eurosportem na module uniwersalnym. Dokupiłem Matrixa i było ok. Teraz matrix nie dyszy na kanałach HD. Nadaje on się w ogóle na kanały HD? Wymiana softu w Matrixie da coś? Jak to zrobić?

TOSHIBA NIE wyłącza się sama. Pozostaje wyłączyć tuner i potem wyłączyć dysk sieciowym. Zobaczymy ile wytrzyma. Jak padnie to będę myślał o SAMSUNGU STORE. Mądry polak po szkodzie. Tak swoją drogą zastanawia mnie co powoduje ,że jeden dysk sam się wyłączy a drugi nie. Instrukcja obsługi bardzo prymitywna, ani słowa o tym. Grunt,że nagrywa. Jakie znaczenie ma to czy dysk jest w FAT 32 czy NTSF(zalecane). Ale 640 GB za 260 zeta...

Wkurza mnie ten kabelek USB z przodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdarek5w to widziałem i doczytałem.

problem polega na tym iż na allegro większość aukcji zawiera standardowe zdjęcia dekederów ze stron producenta.

Brak realnych zdjęć pudełek czy samego dekodera po którym łatwo poznać że to model po 9.11.

W związku z tym mam pytanie do posiadaczy dekoderka w nowym opakowaniu gdzie je kupiliście??

Pozdrawiam

To inna sprawa, loteria. Ja kupiłem w Media za 549zeta. Przepłaciłem wiem, ale mam nowszy. Jutro jeszcze w Media bez VAT-u. :D

Napis HDTV u góry nie z przody na klapce. Ewentualnie xsero karty gwarancyjnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...