Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

U mnie przycisk "power" działa normalnie (najnowszy soft i włączony zegar).

Natomiast irytujące jest to restartowanie się tunera na niektórych programach. Przykładowo na kanale "RAI DUE" (HB, 11776). Ponowne przeszukanie transpondera spowodowało, że kanał zaczął normalnie odbierać, a następnego dnia znów tuner sie resetował...

 

Ale i tak tych kanałów, na których tuner się resetuje, jest mniejniż przy poprzednim sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać, czy jest możliwość odtworzenia w tunerze Ferguson Ariva 200 plików z rozszerzeniem *.ts, np nagrane wcześniej na Ferguson FK-6900CR ???

Jeżeli da się to proszę o opis jak to zrobić.

Nie ma takiej możliwości, by .ts odtworzyć, a czy da się dokładnie przekonwertować na .dvr to nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i ojciec mamy Arive 200 od października. Napiszcie jakie są objawy złego działania głowicy?

 

Porzednio mialem soft 1.02.B1, w instrukcji pisze, że można nagrywać i oglądać inny kanał z listy dostepnych klawiszem "OK". W tym starym sofcie nagrywał ale często przerywał nagrywanie i nagrywał zamrożony ekran. W nowym sofcie 1.03.b5 ta operacja odrazu kończy się komunikatem "czy przerwać nagrywanie" przy próbie zmiany dostępnego kanału więc poprawili na tyle, że komunikują, że się to nie uda. Jak to jest z tym nagrwaniem i oglądaniem innego kanału? instrukcja mówi, że można a realia są inne. czy to wina niedopracowanego softu czy tunera?

 

Kolejną niepokojącą sprawą jest nagrywanie na Pendrive (system plików Ntfs). Niby na poczatku działa, po jakimś czsie (kilku dniach czasem 2 tygodniach), nagle przestaje nagrywać a przy próbie odtwarzania podaje "ze ten pendrive jest za wolny". Poczatkowo stalo sie to na 16GB Kingstonie, wiec pomyslalem ze za slaby ale na SanDiscu Extrime Cruiser 16GB też to się zdażyło a on jest 25MB odczyt i 18MB zapis. Już szybszego to ciężko spotkać. Po zgraniu plików nagranych na notebook, formacie pendrive i wgraniu ponownie tych samych plikow nie ma problemu i znowu dziala. W czym problem z tym nagrywaniem ??? Miał ktoś już jakieś problemy z tym i ewentualnie jak zostały rozwiązane?

 

Dziękuje za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tez jestem szczesliwcem ktory ma Arive 200 no i w standardzie razem z nia dostalem problem z padajaca glowica.Potrafila chodzic z godzine i padala bez przyczyny jak i rowniez po wylaczeniu tunera i probie ponownego odpalenia go.Jedyne co przywracalo glowice do zycia bylo tylko wgranie starszego softu ale to i tak nie pomagalo na dlugo.

Dzisiaj juz mi siadla psycha i doszedlem do wniosku ze to musi byc jakas usterka mechaniczna wiec rozebralem Arivke ... i mym oczom ukazala sie zle siedzaca na pinach glowica,jeszcze dla swietego spokoju zdjalem scianki glowicy zeby sie lepiej wentylowala.Docisnalem ja na maksa,po zalozeniu obudowy konkretnie skontrowalem sruby zewnetrzne od glowicy dociskajac ja jeszcze do dolu i jak na ta chwile jest git. Gdzies 10 raz restartuje tunerek i wszystko wraca z normalnym sygnalem. Na ta chwile jade na edukacyjnym 1.03.b5, smiga mi fajna paczka do tego eska tv bez problemow.Zez na trzy satki 13.0 ,19.2, 28,5 bez zadnych problemow w tym BBC HD ze nie wspomne o niemcach :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@igorelectronics

Formatu *.ts raczej nie da się odtworzyć, ale pliki *.ts z tego Ferdka 6900 możesz przekonwertować w mgnieniu oka na mpg, na przykład darmowym programem TS to MPG convertor v.1.2. Ariva czyta pliki mpg bez żadnych zbędnych ceregieli, można je zapisać w dowolnym miejscu na dysku, penie, a następnie trzeba je znaleźć w menu PVR -> Media Player -> Video

 

@ace2

Z nagrywaniem na pendrive Ariva jest dość kapryśna. O ile na przenośne dyski nagrywa bez problemu (a np. tunery HD ze stajni Globo nie chcą z niektórymi dyskami w ogóle współpracować), to z pendrivem różnie bywa. Ariva sprawdza za każdym razem prędkość pendrive'a i "podejmuje" decyzje, czy da się na niego nagrywać. Zależy to bitrate'u danego kanału, a ten, jak wiadomo, jest zmienny. Ja mam taki pendrive, na który Ariva nagrywa kanały SD, ale raz ten sam kanał się nagrywa, innym razem pojawia się komunikat o zbyt wolnej pamięci. Jeśli traktujesz PVR poważnie i zamierzać często nagrywać, zainwestuje w dysk 2,5", mogę z doświadczenia polecić serię S2 Samsunga, u mnie 2 takie dyskie doskonale współpracują z Arivami 100 i 200.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś probował odbierac poprzez diseQc astre i hotbirda? Nie moge sobie z tym poradzic. Niby mam wlaczone port1 HOTBIRD i port2 ASTRA. ASTRE jeszcze jako tako złapie choc tez nie do konca bo na niektorych

kanalach brak sygnału, ale HOTBIDA juz nie ma szans, zero sygnału. Na Hotbirdzie chcę odbierac C+ a na Astrze takie tam wolne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam antene cacy ustawioną z uchwytem zez. i osobno jak sprawdzałem tzn pojedynczo pierwszy konwetrer(HOTBIRD) i (ASTRA) to nie było problemu i na jednym i na drugim jest ok sygnał. na HOTBIRD sprawdzałem na C+ i były wszystkie kanały, natomiast na ASTRZE wiadomo tylko te niekodowane. Problem pojawia sie jak łącze te konwertery DiseQc 2x1 i łącze z tunerem. Reszta tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś probował odbierac poprzez diseQc astre i hotbirda? Nie moge sobie z tym poradzic. Niby mam wlaczone port1 HOTBIRD i port2 ASTRA. ASTRE jeszcze jako tako złapie choc tez nie do konca bo na niektorych

kanalach brak sygnału, ale HOTBIDA juz nie ma szans, zero sygnału. Na Hotbirdzie chcę odbierac C+ a na Astrze takie tam wolne kanały.

Sprawdź na początek sygnał z dwóch satelit z pominieciem diseQc, tzn. najpierw kabelek bezposrednio do konwertera Astry a potem Hotbird. Jak to zadziała to podpowiemy co dalej ustawić.

Prawdopodobnie pomyliłeś kolejność konwerterów, a kolejność jest odwrotna niz uklad satelit na niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeśli traktujesz PVR poważnie i zamierzać często nagrywać, zainwestuje w dysk 2,5", mogę z doświadczenia polecić serię S2 Samsunga, u mnie 2 takie dyskie doskonale współpracują z Arivami 100 i 200.

Vochomurka

 

Czy ten dysk zasilasz tylko z USB ? masz go wlaczony caly czas w tunerze bez odlaczanie urzadzenia USB ? chodzi mi glownie o nagrywanie nocne bez ozostawiania wlaczonego tunera tylk tak jak powinno byc czyli po nagraniu tuner sie wylacza.

 

Wspominasz o tej serii: http://www.agito.pl/dyski-twarde/samsun ... 39566.html ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem kolejno. I Astra i Hotbird odbiera dobrze!

Tez mysle ze ten diseQc moze byc walniety, albo w tunerze cos trzeba przestawic,

tylko wlasnie nie wiem co. W ustawieniach sprawdzam ASTRA port 1, HOTBIRD port 2 i odwrotnie.

Zmienialem juz różnie. Tylko wlasnie nie moge wywnioskowac czy diseqc powinien byc 1.1 czy 1.0

Bo z tego co jest na nim napisane to nie wynika. Ale skoro nie hula ani na 1.0 ani na 1.1 wychodzi na to,

że DiseQc jest uszkodzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włączyłem wyszukiwanie kanałów i odziwo znajduje mi je cały czas.

Nie ma żadnego Failed. Dziwne, powinno mi nic nie znaleźć skoro nie ma sygnału...

Spróbóje zaraz jeszcze raz z tymi fabrycznymi ustawieniami. Jeśli to nieposkutkuje tzn,

że DiseQc do wymiany.

A tak z innej beczki: macie tez sporadyczne problemy z włączaniem tunera ze stanu StandBy?

Kilka razy mi sie zdarzyło, że nie chciał się uruchomić, zawiesza się i muszę restartować go prze-

łącznikiem z tyłu.. Restart występuje także gdy włączam Eurosport HD czy HD 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na blisko 2 miesiace czasu mialem ze 3 razy problem ze startem ze Stand By i jedynie odlaczenie z sieci go wracalo tj.magiczny przelacznik z tylu :D Eurosport HD itp- zadnych problemow.Mialem taki problem na innych kanalach i to byly jedynie kanaly testowe ale tez juz minelo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferguson:

U mnie ostatnio co jakos czas pojawia sie plansza, ze mam wlozyc karte bo... jej nie widzi.

Karta POLSAT... jest w CI a tuner sie co jakis czas odzywa, ze nie ma karty... i programy Polsatowe wtedy

nie dekoduje.

 

Wystarczy ze wyciagne i wsadze modul CI i na jakis czas jest ok... A pozniej POWTORKA Z ROZRYWKI.

 

Podejrzewam... ze modul CI Polsatu sie bardzo mocno nagrzewa.... w tym tunerze i zaczyna

fiksowac SLOT 1.

 

Moim zdaniem tuner Fergusona ma klopoty z chlodzeniem bo sie bardzo mocno nagrzewa i jest bardzo... bardzo... bardzo... goracy.

Teraz mamy zime a co bedzie w lato przy 40 stopniach C w cieniu !!!

Witam

Chyba to prawda- miałem podobny problem u siebie na 8900, już nie miałem pomysłu, wreszcie z przodu karty (czyli ten koniec co pierwszy się wsuwa do modułu) u góry nakleiłem 2 czy 3 warstwy cienkiej naklejki. Chodziło mi o to, żeby w tamtym miejscu sprawić, aby karta była grubsza, bo podejrzewałem, że pod wpływem temperatury sprężynki w module (pewnie ich podniesienie sygnalizuje modułowi, że karta jest włożona) wyginają się i przestają stykać. Od tamtego czasu minął rok i patent działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość przejścia w jakiś sposób z poziomu coaxial albo toslink na 5x chinch aby uzyskać dzwięk 5.1?

Bo rozgladalem sie wlasnie za jakas przejsciówką ale nic takiego nie widze. Albo może w jakis sposob poprzez PC (choc watpie).

Czy jestem skazany na stereo?

a do czego chcesz to podlaczyc tj.ewentualna przejsciowke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość przejścia w jakiś sposób z poziomu coaxial albo toslink na 5x chinch aby uzyskać dzwięk 5.1?

Bo rozgladalem sie wlasnie za jakas przejsciówką ale nic takiego nie widze. Albo może w jakis sposob poprzez PC (choc watpie).

Czy jestem skazany na stereo?

Tylko coś co ma takie wejście - coax, lub toslink i przetworniki cyfrowe wraz z dekoderem AC3 plus wyjście 5.1 analog.

W praktyce - większość amplitunerów i zewnętrzne przetworniki DA.

Przez PC o ile masz kartę z wejściem w coax / opto i wyjściem 5.1 to oczywiście też się da.

Tyle, ze to wszystko to są straszne kombinacje - IMHO najprościej kupić używany amplituner na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywanie na Pendrive (system plików Ntfs)

U mnie działa bez najmniejszego problemu, z tym że Pendrive mam sformatowany pod FAT32 ...

 

Pozdrawiam

 

To juz na logike troszke partyzantka z tym FAT32 bo jak tuner wylczy ci sie podczas gdy nie wszystko zbuforowane sie nagra na pendrive to struktura plikow sie posypie. Ojciec wogole nie wyciaga go z tunera, nawet jak nienagrywa to pen jest dostepny i wlsnie pozniej odczasu do czasu wszystko sie wali. Ale dotyczylo to pracy tunera na sofcie 1.02.B5 a od wczoraj jest juz ten ostatni i moze sie to poprawi. Choc widze ze nie da sie nagrywac i ogladac innego kanalu z zakresu dostepnych w danym momencie a instrukcja wyraznie mowi ze mozna.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dotyczylo to pracy tunera na sofcie 1.02.B5

Nie ma i nie było takiego softu.

a od wczoraj jest juz ten ostatni i moze sie to poprawi.

Ostatni soft jest od 15 grudnia - 1.03.B5 , od wczoraj nie ma nic nowego

 

Choc widze ze nie da sie nagrywac i ogladac innego kanalu z zakresu dostepnych w danym momencie a instrukcja wyraznie mowi ze mozna.pozdr.

Można o ile nagrywasz niekodowany - tak mówi instrukcja.

 

Więc... -czytanie ma przyszłość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie literowka chodzilo mi o starszy A200_2009.10.27_1.02B1.abs a teraz mam A200_20091215_1.03B5.abs wiec sam madralo sie pomyliles pisac ...B9 :) a to ze napisalem "od wczoraj" znaczy ze dopiero wczoraj wgralem a nie wczoraj wyszedl nowy. I masz racje w 100% czytanie ma przyszłość -> zwłaszcza ze zrozumieniem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...