Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od wczoraj ten dekoder, dzisiaj dokupiłem jeszcze do niego dysk VERBATIM zasilany tylko z USB i działa świetnie. Włącza się i wyłącza razem z dekoderem. Denerwujące jest to, że dekoder czasami potrafi się zawiesić i trzeba wtedy pstrykać tym guziczkiem z tyłu.... to zapewne wina modułu CP. Dodam, że na kanałach Eurosport HD i Eurosport HD2 dekoder automatycznie restartuje... całe szczęście, że nie oglądam tych kanałów i nie mam ich wykupionych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj ten dekoder, dzisiaj dokupiłem jeszcze do niego dysk VERBATIM zasilany tylko z USB i działa świetnie. Włącza się i wyłącza razem z dekoderem. Denerwujące jest to, że dekoder czasami potrafi się zawiesić i trzeba wtedy pstrykać tym guziczkiem z tyłu.... to zapewne wina modułu CP. Dodam, że na kanałach Eurosport HD i Eurosport HD2 dekoder automatycznie restartuje... całe szczęście, że nie oglądam tych kanałów i nie mam ich wykupionych :-)

 

Co do restartu tunera na niektórych kanałach to kilka postów wcześniej mam instrukcję , jak to naprawić.

 

 

Podaj z laski swojej i checi ta instrkcje jeszcze raz, albo numer strony, czy chodzi o reczne wklepanie czestotliwosci z transpordera i usunieciu kanalu??

 

Nawiasem mowiac mam ten tuner wyprodukowany po 9.11 i moj mial walnietego pilota oczywiscie w sklepie z miejsca wymienili na nowy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prawie od początku sledze ten wątek i w końcu zdecydowałem się na ariwke 200.rezygnacja z globo 9600hd na razie zero problemów smiga jak [beep]a ,obraz na mtv wymiata, tuner mam z datą w gwarancji 15 pazdziernik od 3 dni testuje,RS listy nie wgrywałem,ręczna robota soft najnowszy wgrałem po RS 232 . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z listami od r-r (samoczynne restarty tunera) polecam przeskanowanie ponowne wszystkich satelit.

U mnie po tej czynności wszystko działa poprawnie (soft 1.03B5 z patchem na ciekawe paczki).

 

Jak to działa u mnie - mam tuner w "nowym pudełku" - data produkcji 20-11-09. Załadowałem listę r-r, tuner restartował się całkowicie losowo na różnych kanałach. Dokonałem przeskanowania CAŁEJ satelity, problem zniknął. Domniemywam, że kanały w ulubionych się updateują również. Nie zauważyłem restartu na kanałach, które są co kodowane / odkodowane periodycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do restartu tunera na niektórych kanałach to kilka postów wcześniej mam instrukcję , jak to naprawić.

Jeżeli możesz go podać, to chyba wiele osób tutaj na to czeka (łącznie ze mną). Czytam forum od początku i skutecznego sposobu nie widziałem. Chyba, że chodzi o wymianę tunera na nowy.

Natomiast jeśli ten sposób polega na ponownym przeskanowaniu transpondera, to możesz nam go darować. Ja mam już dosyć codziennego przeskanowywania transponderów. Ktoś pisał, że usuwa kanał i ponownie skanuje. Ja nie usuwam. Kanał sam pozostaje na swoim miejscu. Ale i tak to jest u-p-i-e-r-d-l-i-w-e.

 

@sybic:

To kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie niewygodne byłoby podawać czas zakończenia. To takie nienaturalne.

Ja zazwyczaj programuję nagrywanie patrząc w program telewizyjny. A w nim nie ma przeważnie podanych czasów trwania, a godzina rozpoczęcia następnego programu. Tak więc dla mnie ten sposób jest bardziej naturalny. Ale oczywiście, jak kto woli. Najchętniej bym korzystał wyłącznie z programowania przez EPG, ale zaufania do tego nie mam, chyba wiadomo dlaczego.

 

@slawmik:

Ar200, jaką masz kieszeń i jaki dysk?

Ta kieszeń to 4WORLD 3.5" Hard Drive External Case na EIDE (była do kupienia np. w Komputroniku czy Vobisie), ale jakoś specjalnie jej nie polecam. Tyle, że tu chodzi raczej o chip przejściówki. Typ dysku jest mniej istotny. Gdybym kupował od podstaw (bez stosowania mojego starego dysku EIDE Seagate), zapewne wybór padł by na jakiś niewielki dysk przenośny Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Arivy 200 na tym forum jestem nowy.Posiadam Arive 200 0d 28 października- produkcja 9 październik- wiec przed początkiem magicznej daty 9listopad działa bez awaryjnie przy najmniej na razie.Nie jest to sprzęt idealny ale za niską cenę na ideał nie ma co liczyć.Z wgrywaniem softu czy kanałów nie miałem problemów.Jeśli chodzi o nagrywanie ja nie wiele nagrywam i nie miałem z tym problemów.Nagrywałem na Pena i dysk ze swoim zasilanie.Z restartowaniem na kanałach bywa różnie czasem skan pomaga a czasem nie na wszystkie kanały.Na koniec napiszę że dla mnie Ariva jest niezłym sprzętem oczywiście nie pozbawionym drobnych wad które mam nadzieje będą z czasem eliminowane.Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Po wgraniu jakis czas temu nowej wersji oprogramowania poprawiono

nagrywanie ze nie ma nagranego zakodowanego sygnalu z modulu CI POLSAT ale jest dalej inny

blad...

 

Pojawia sie od czasu do czasu biale okno z komunikatem, ze blad 01 modulu albo, ze jest blad ze dany kanal nie jest na liscie i

po paru sekundach znowu obraz sie odblokowuje...

 

Jest to dosc u[beep]liwe bo korzystanie z modulu CI POLSAT polega na tym ze jak wlaczysz tuner to

po zaladowaniu oprogramowania trzeba wyciagnac modul... POLSATU i wsadzic z powrotem.

 

Poprawia to prace bo komunikaty moga sie nie pokazywac wcale....

 

Ale jak wlaczycz tuner i modul CI bedzie bez wyciagania to gwarantuje, ze bedzie

sie pojawiala planasza z komunikatem a programy beda blokowane tymczasowo.

 

 

Nadal Ariva 200 HD nie radzi sobie z modulem POLSAT i najszybciej to przejscie na CYFRE+ albo TNK aby pozbyc

sie problemow.

 

Sprawa resetowania kanalow to najwiekszy blad w oprogramowaniu.

Tutaj... jest to naprawde wkurzajace bo skanowanie transpondera to dodatkowa robota w stylu ADAMA SLODOWEGO "ZROB TO SAM"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od trzech tygodni jestem posiadaczem ARIVA 200 ( do niedawna jeszcze miałem 5018 ) , za pomocą tego sprzętu odbieram to co na 5018 czyli cyfra + , oraz Cyfrowy polsat poprzez moduł CI . Stwierdzam , że Ariva 200 ma ten sam problem co 5018 czyli kanały cyfry + rozpoznaje bez problemu natomiast kanały Cyfrowego polsatu początkowo widzi jako zakodowane , a po chwili kanał sam się wlączy bądź trzeba zrestartować tuner. Wgrałem nowy soft ze strony producenta A200_1.03B5.zip i problem nie ustąpił . Najbardziej jest to widoczne wtedy gdy zaprogramuję timer na nagrywania np. w nocy i z Canal + wszystko się nagra natomiast z HBO ( platforma cyfrowy polsat ) mam tylko czarną planszę i zapis zakodowane .

Czy moż ktoś spotkał sie z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać ??

Będę bardzo wdzięczny .. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj próbowałem wgrac nowe oprogramowanie A 200 1.03B5 i przy 95% tuner sie wylaczyl .

Na wyswietlaczu pojawil sie napis ASH i od tego momentu nie moge nic zrobic . Próbowalem wylaczyc tylnym wylacznikiem ale bez zmian.

Czy ktos mial taki problem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferguson:

 

Witam

 

Niestety nic nie zrobisz na razie... Bo modul CI dla Polsatu niestabilnie dziala z Fergusonem..

 

U mnie ostatnio co jakos czas pojawia sie plansza, ze mam wlozyc karte bo... jej nie widzi.

Karta POLSAT... jest w CI a tuner sie co jakis czas odzywa, ze nie ma karty... i programy Polsatowe wtedy

nie dekoduje.

 

Wystarczy ze wyciagne i wsadze modul CI i na jakis czas jest ok... A pozniej POWTORKA Z ROZRYWKI.

 

Podejrzewam... ze modul CI Polsatu sie bardzo mocno nagrzewa.... w tym tunerze i zaczyna

fiksowac SLOT 1.

 

Jak wyciagnalem modul CAM z CI i mi ostygl to jak wsadzilem ponownie to mi po 30 minutach znowy

wywalal znajome komunikaty tuner Ferguson.

 

Moim zdaniem tuner Fergusona ma klopoty z chlodzeniem bo sie bardzo mocno nagrzewa i jest bardzo... bardzo... bardzo... goracy.

Teraz mamy zime a co bedzie w lato przy 40 stopniach C w cieniu !!!

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio co jakos czas pojawia sie, ze mam wlozyc karte bo... jej nie widzi.

W ramach ciekawosci powiem ze problem nie tyczy sie tylko odbiornikow ferguson, ale ogolnie Polsatu.

Poza fergusonem mam jeszcze w domu 2 Dekodery Mini Polsatu.

Dzieje sie jak napisales powyzej, z niewyjasnionych przyczyn zrywaja polaczenie,

przyszly Swieta i nie bylo co ogladac poza ekranem zablokowany...

 

Z tego co slyszalem dosc ciekawa oferte ma C+ do ktorej

nie potrzeba zadnych modulow, poniewaz dziala na standardowym slocie kart...

 

Co do awaryjnosci fergusonow, niestety moj rowniez nie dziala prawidlowo.

Juz w dniu zakupu mialem problemy, uruchamial sie tylko po odlaczaniu od sieci,

przy probie uruchomienia pilotem ciagle sie wieszal.

Oddalem do serwisu, niby powyzsze ustapilo, ale pojawila sie nowa usterka,

poniewaz gdy probuje wylaczyc tuner na glownym panelu od razu sie restartuje.

Ma ktos moze podobny przypadek :?:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio co jakos czas pojawia sie, ze mam wlozyc karte bo... jej nie widzi.

W ramach ciekawosci powiem ze problem nie tyczy sie tylko odbiornikow ferguson, ale ogolnie Polsatu.

Poza fergusonem mam jeszcze w domu 2 Dekodery Mini Polsatu.

Dzieje sie jak napisales powyzej, z niewyjasnionych przyczyn zrywaja polaczenie,

przyszly Swieta i nie bylo co ogladac poza ekranem zablokowany...

 

Z tego co slyszalem dosc ciekawa oferte ma C+ do ktorej

nie potrzeba zadnych modulow, poniewaz dziala na standardowym slocie kart...

 

Co do awaryjnosci fergusonow, niestety moj rowniez nie dziala prawidlowo.

Juz w dniu zakupu mialem problemy, uruchamial sie tylko po odlaczaniu od sieci,

przy probie uruchomienia pilotem ciagle sie wieszal.

Oddalem do serwisu, niby powyzsze ustapilo, ale pojawila sie nowa usterka,

poniewaz gdy probuje wylaczyc tuner na glownym panelu od razu sie restartuje.

Ma ktos moze podobny przypadek :?:

 

Pozdrawiam

 

Na opticum też modół CP się cały czas wiesza i to jeszcze mocniej niż w ferdku. Co do restartów proponuję wgrać na nowo oprogramowanie. Po wgraniu oprogramowania najlepiej ułożyć listę kanałów na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wgranie najnowszego oprogramowania i ustawienie w menu wyświetlania zegara w trybie standby skutkuje złym działaniem przyciku Power na przednim panelu tunera, włączanie/wyłączanie z pilota jest ok. Osobiście nie polecam tego rozwiązania, jest to taki standby na niby, bo głowica i tak jest pod napięciem i tuner grzeje się cały czas, zużywając przy tym niepotrzebnie prąd.

 

Do kolegów, którzy skarżą się na nadmierne grzanie urządzenia - usunęłiście dokładnie cienką folię, w którą tuner jest owinięty fabrycznie? Mam Arivę 200 w konfuguracji karta C+ w czytniku i TNK w module i nie mogę powiedzieć, żeby się jakoś nadmiernie grzał, jest ledwo ciepły nawet na kanałach HD,temperatura w pokoju 20C.

 

Vochomurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie w menu wyświetlania zegara w trybie standby

skutkuje złym działaniem przyciku Power na przednim panelu tunera

Dokladnie tak jest, sprawdzalem w tym momencie.

Dzieki za info...

 

Na zegarku az tak bardzo mi nie zalezy, bo tuner stoi na tyle daleko ze zegarka nie widac.

 

Zobacze teraz czy tuner bedzie sie normalnie pilotem wlaczal i wylaczal.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...