Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Ariva pracuje z kartą TNK. Pytanie do innych użytkowników, czy podczas nagrywania np TVN przejdziemy na inny kanał tego samego transpondera np Mango nagrywa bezproblemowo? U mnie po przełączeniu z kanału kodowanego na niekodowany nagrywanie trwa jednak obraz "zamiera" podczas odtwarzania od momentu przelaczenia na inny kanal niekodowany z tego samego tr. Czy cos nie tak może z moim semi twin tuner. Natomiast jeśli nagrywam niekodowany i przełączę na kodowany to jest ok. Czy to ma związek z karta TNK? Kolejna sprawa: czy po włączeniu tunera zanim złapie sygnał i godzinę z satelity ( czyli przed upływem 2 sek.) u innych użytkowników godzina jest prawidłowa? U mnie zawsze startuje od godz. 00.00 a po chwili wchodzi godzina z danego kanału. Tak jest jeśli używam GMT włącz. Jeśli GMT wyłączę i wpisze manualnie godz... wszystko jest ok do czasu wyłączenia tunera. Potem wraca do 00.00 i ... i samo się juz nie zmieni bo GMT czyli pobieranie danego czasu z satelity wyłączone. Jest to problem podczas nagrywania z timera. Bo jeśli zostawię na kanale nSport.. to oni zupełnie mają tam inny czas o pół godziny! I trzecia sprawa: W EPG czerwony trójkącik wskazujący teraźniejszy czas odtwarzania.. jest przesunięty o 15 min w stosunku do rzeczywistości. To samo zjawisko występuje z okienkami programów na danym kanale w stosunku do górnej belki czasu. To juz chyba wina softu... i niedokładności... tak mi się wydaje;) Poza tym… ani razu się nie zawiesił się jeszcze, a jest dość mocno testowany na sofcie najnowszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ariva pracuje z kartą TNK. Pytanie do innych użytkowników, czy podczas nagrywania np TVN przejdziemy na inny kanał tego samego transpondera np Mango nagrywa bezproblemowo? U mnie po przełączeniu z kanału kodowanego na niekodowany nagrywanie trwa jednak obraz "zamiera" podczas odtwarzania od momentu przelaczenia na inny kanal niekodowany z tego samego tr. Czy cos nie tak może z moim semi twin tuner. Natomiast jeśli nagrywam niekodowany i przełączę na kodowany to jest ok. Czy to ma związek z karta TNK?....

 

To normalne zachowanie - polecam lekturę instrukcji obsługi strona 40 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czytalem strojne 40 instrukcji... i co do podpunktu 2 z instrukcji czyli jesli nagrywam niekodowany i przelacze na inny jest ok. Natomiast podpunkt 3 jesli nagrywam kodowany i przalacze na dowolnie inny niekodowany... nagrywanie nie pracuje wlaściwie a z instrukcji wynika ze powinno być ok. Dzieje sie tak jak opisałem wyzej. To raczej nie jest normalne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje dekodera.

Obecnie posiadam Cyfre, Spliter SMART WI.

Na spliterze chodzi Philips HD PVR oraz Philips 3010.

Wszystko śmiga w miarę nieźle.

Nie chcę już płacić za wynajem dekodera i chciałem zmienić .

Obecnie potrzebuje dekodera HD z możliwością podpięcia dysku twarde do nagrywania działającego z moim spliterem.

ARIVA 200 teoretycznie spełnia wszystko ale jakie jest wasze zdanie?

Na allegro zapytałem 3 sprzedawców czy będzie współpracował.Dostałem 3 różne odpowiedzi

1.NIE 2.TAK 3.TAK PO KONFIGURACJI.

Teraz pytam się użytkowników czy mają coś podobnego i jak to chodzi?

Pozdrawiam wszystkich gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co doradzicie?

Jaką konfigurację złożyć na tym spliterze SMART WI?

1.Dekoder może być zwykły do odbierania TV (zamiast PHILIPSA 3010)

2.Dekoder wolałbym żeby był w HD i z możliwością podpięcia dysku twardego.

 

Może jakieś inne propozycje?Zbytnio niechciałbym wymieniać splitera ze względu na koszty.

 

Pozdórwka dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ten dekoder i cyfre, mam pytanie czy siła sygnału 90% i jakośc 75% starczą do odbioru kanałów HD (canal+ film i sport HD) czasza jest standardowa chyba 60, nie che niepotrzebnie brac te kanały jesli ta siła sygnału nie wystarczy, chyba ze da sie wycisnąć lepszą siłe sygnału ale próbowałem ustawiac antene i lepszych parametrów nie uzyskałem niz wczesniej wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze goracy od producenta

 

]A200_1.02B9

 

maincode 1.02B9
*	Clock In Standby - user can turn on front display clock in standby.
Warning - by turning clock on you will increase power consumpion in
standby. This opcion remain OFF by default due to below 1W power
requierment in standby mode!
* Radio Equalizer - now you are able to turn equalizer off
* Auto Standby - if you don't opeate any button on the RCu ,the receiver 
 will go to standby automaticaly 3 hour later
* New EPG weekly mode view - press INFO 3 times to see it
* Maturity Level control was added. By default set to View ALL
+ Delay "Scambled" info display
+ Information about signal moved to EDIT key
+ Wider OKlist
- TechniCrypt CAM still under progress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ten dekoder i cyfre, mam pytanie czy siła sygnału 90% i jakośc 75% starczą do odbioru kanałów HD (canal+ film i sport HD) czasza jest standardowa chyba 60, nie che niepotrzebnie brac te kanały jesli ta siła sygnału nie wystarczy, chyba ze da sie wycisnąć lepszą siłe sygnału ale próbowałem ustawiac antene i lepszych parametrów nie uzyskałem niz wczesniej wymienione

 

Spokojnie możesz zamawiać.

Siłę mam podobną do Twojej, a jakość mi skacze, raz 60, a to 70 i działa dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Półtora miesiąca uzytkowania arivy 200 z modułem polsatu i nagle zaczęło się coś chranić. Tuner działa jakieś 15 minut ok i nagle po 15 minutach wyskakuje komunikat "Prosze wlozyc karte abonenta" klikam 10 razy "ok" obraz wskoczy na minute i dalej to samo - miał ktoś podobne problemy? zaaktualizowałem do najnowszego softu i dalej lipa.

 

Dobrze ze chodziaż działa ze splitterem cyfry bo bym nie miał co oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wgrałem, listę trzeba nową, bo stara zawiesza tuner.

 

I to jest, k...a, skandal! Cała ta aktualizacja kosztowała mnie 17 zł. U mnie tuner zdechł po załadowaniu nowego softu i wgraniu listy kanałów z 1.02B1. Nie dało się go włączyć, kilka sekund chodził bootloader, a potem się wyłączał. Na stronie Fergusona jest ostrzeżenie, żeby nie ładować list kanałów sprzed softu 1.02B1, a tu się okazało że także kanały z 1.02B1 psują tuner. Musiałem skoczyć szybko do sklepu dla idiotów i nabyć za 17 zł kabel null modem. Łaska boska, że nie wyrzuciłem jeszcze starego kompa z portem RS232, postawiłem na nim system i z pomocą softu Ariva Upgrade wgrałem kabelkiem soft 1.02B1.

 

Tak więc trzymajcie się od softu 1.02B9 z daleka. 1.02B1 jest naprawdę dobry i bardzo stabilny - mi przez miesiąc tuner się nie zawiesił ani razu.

 

 

Zdravim,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz,

Czy to oznacz, że nowy soft niesie za sobą kolejną zmianę listy kanałów, ze względu na nowy format?

To już chyba trzecia...

A port RS232 choć staroć cały czas jest w użyciu :)

 

Nie wiem, co niesie nowy soft, ale miałem pracowicie ułożoną listę kanałów w 1.02B1. Specjalnie przeczytałem uważnie opis na stronie Fergusona, czy można wgrywać listy kanałów. Napisali, że można od wersji 1.02B1 czyli powinno być ok. A nie było, uwaliłem tuner, nie mógł się po tym podnieść, kilka sekund pracy bootloadera, potem samoczynne wyłączenie i tak w koło Macieju. Dramat. Zdenerwowałem się, straciłem czas na szukanie na szybko kabla null-modem, przepłaciłem ze 2 razy w sklepie. Dobrze, ża Ariva ma port RS232. Sądzę, że ten wynalazek (tj. port szeregowy) jest starszy od niejednego z was :).

 

Daruję sobie przejście na nową wersję softu, bo jak już pisałem, niczego złego o wersji 1.02B1nie można powiedzieć, bardzo, bardzo stabilny software. W tym 1.02B9 to mnie skusiło to, że ponoć zegarek tam działa po wyłączeniu tunera (to była jedna z wad Arivy, że wyłączamy i mamy ciemny panel przedni bez zegarka).

 

Liczę na to, że Ferguson na swojej stronie zamieści chociaż ostrzeżenie, żeby nie wgrywać żadnych list kanałów z poprzednich wersji. Tyle tylko, że na stronie Fergusona wciąż jest wywieszona lista pod Cyfrę jest dla wersji 1.02B1 - wygląda to na niezłą pułapkę dla nieświadomych niczego użytkowników.

 

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym 1.02B9 to mnie skusiło to, że ponoć zegarek tam działa po wyłączeniu tunera (to była jedna z wad Arivy, że wyłączamy i mamy ciemny panel przedni bez zegarka).

Gdzieś na forach wyczytałem, że 'koszt' tego zegara do 10 W mocy. Zasilacz pracuje normalnie i głowica dostaje pełne zasilanie. Normalnie tuner ciągnie 16 W. Szkoda pieniędzy na ten zegar. Wyliczyłem, że to połowa miesięcznych opłat TnK :)

A dla mnie RS232 to podstawa. Normalnie SAT odbieram też przez komputer z kartą podłączoną do phoenixa, który jest podłączony do RS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Widzę że i tu są problemy z tym sprzętem i nie rozumie tych którzy tu wypisują że " za tak małe pieniądze to co wy tu chcecie" :brawo::brawo::brawo: wielkie brawa za takie rozumowanie a rzecz chyba nie na ty polega ze płacimy mało za to że w ofercie są niby wielkie możliwości a w rzeczywistości połowa z nich nie funkcjonuje. Ktoś tam wcześniej pisał odnośnie nagrywania i oglądania innego kanału z tego samego transpondera czego wynikiem jest zatrzymywanie nagrania co jest wielką porażką bo i po co miałaby być taka funkcja lipa. W Opticum 7300 wszystko było w taj sprawie chyba OK nie wiem jak z FK 6900i 7900 bo jeżeli jest tak we wszystkich Ferdkach to nie ma tłumaczenia że za taką małą kasę to nie ma co wymagać.Ja na COMAG nagrywam TVN a oglądam TVN7 i nie ma żadnych zatrzymań nagrywanego materiału. A wielką porażką nas konsumentów jest to że traktują nas jako króliki doświadczalne, poprawianie niedociągnięć w oprogramowaniu. Pierwsi konsumenci płacą duże pieniądze i czekają, włosy rwą i siwieją i zanim producent poprawi wszystko wymieniają na inny. :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Widzę że i tu są problemy z tym sprzętem i nie rozumie tych którzy tu wypisują że " za tak małe pieniądze to co wy tu chcecie"

 

Akurat mam porównanie Arivy i 7900. Ariva jest bardzo dobrym tunerem za nieduże pieniądze i do tej pory miała bardzo stabilny soft. Chyba sam producent się przestraszył tego, że jest taki stabilny i koniecznie chciał temu zaradzić :). Skoro piszecie, że ten zegarek żre tyle prądu i jeszcze dysk nie przechodzi w stan uśpienia, to tym bardziej nie warto zmieniać naprawdę przyzwoitego softu. A 7900 to naprawdę porażka, przez 3 miesiące było 7 poprawek softu i dalej nie jest idealnie. Dlatego jeszcze raz radzę nie robić update'u softu do najnowszej wersji.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...