Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam .mam pytanko ?? nagrałem na pamiec program w HD pózniej chciałem go odtworzyc i mi pokazuje ze za mało mam pamieci a nagrałem tylko minute, inne programy nie w hd nagrywa i odtwarza ok . pamiec mam 8 G .

Witam

Oprócz podpowiedzi powyżej to sprawdź jeszcze w ustawieniach, czy masz timeshift wyłączony w menu.

Czasem również mogą być błędy plików na dysku/penie, które uniemożliwiają nagranie - albo sprawdzanie dysku albo formatowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy

 

Dwie sprawy bo przeczytalem caly temat i widze ze strasznie meczycie sie z tym kodowaniem nagran. Ja mam tak apropozycje - zmiencie sobie w menu w opcjach DVR kodowanie z TS na PS (o ile dobrze pamietam). Zamiast plikow .dvr otrzymacie .mpg a to sobie odtworzycie praktycznie na kazdym playerze.

 

Druga rzecz to ten pilot. Tez mi sie rozkodowal. nie moglem sterowac tunerem. W tym celu przytrzymajcie przycisk STB (ten pod wlacznikiem) az zaswieci sie wlacznik. wprowadzcie kod 6000 i ... to wszystko zacznie wam dzialac poprawnie

 

ja kupilem zestaw Ariva 200 i do tego cyfrowy polsat z modulem CA (czy jak to sie tam nazywa). Faktem jest ze byly motywy ze nie chcial sie wlaczyc tuner trzeba bylo go pstryknac z tylu. Wczoraj wgralem nowy soft B9 i problemoz z wlaczeniem nie ma (wgralem tez liste kanaow dostepna na stronie producenta + reset do ustawien fabrycznych). Sprzet ten kupilem mojej mamie na gwiazdke - uzywa go dwa dni - wiec nie wypowiadam sie na temat jego stabilnosci - jak bede mial jakies spostrzezenia to sie nimi podziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgrywania:

 

I. TS Doctor

1. Na początek łączymy pliki utworzone przez dekoder do jednego pliku *.dvr - Tools -> File Merger.

2. Wczytujemy go i możemy przyciąć - na dole jest przycisk Cut. Tam wybieramy początek i koniec tej części pliku, którą chcemy pozostawić i wciskamy OK.

3. Na koniec wybieramy na dole Fix i wskazujemy miejsce do zapisania pliku *.ts. Taki plik można odtworzyć Media Playerem Classic, ale zajmuje on dużo miejsca i jest mocno niepraktyczny. Proponuję więc go przekodować do jakiegoś lepszego formatu.

 

II. Handbrake

1. Wczytujemy plik: Source -> Video File.

2. Kiedy plik się załaduje wybieramy miejsce do zapisu pliku i parametry. Ja polecam kontener MP4, kodek x264, 2-Pass Encoding i Turbo First Pass i Target Size w zależności od długości pliku - dla pełnometrażowych plików 90 min. 700MB, dla seriali po około 45 min. 350MB.

3. Aby upewnić się, czy dobrze wybraliśmy możemy kliknąć Preview i podejrzeć, czy wybraliśmy dobre ustawienia kodowania.

4. Jeśli jesteśmy pewni wciskamy Start. W ustawieniach programu możemy włączyć opcję wyłączania komputera po skończonym zadaniu. Na moim komputerze (dwurdzeniowy Pentium D 2.8GHz, 2GB ramu, Windows 7) zajęło to (dla 45min. odcinka serialu) około 1h 20 min.

5. Aby zaprogramować kilka plików do zakodowania po wybraniu opcji klikamy Add to Queue. Na koniec wybieramy Show Queue i w okienku które się pojawi Encode.

 

Miłego oglądania :)

 

Jeśli zauważyłeś błąd, napisz prywatną wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w opcjach dvr zmieniam na ps, zatwierdzam i właczam nagrywanie, to i tak nagrywa w ts :shock:

 

edit 1

po sprawdzeniu na kompie odtwarzam te pliki bez problemu :roll: tylko nie wiem czy to przez tą zmiene w dvr która niby nie niz nie zmieniła

czy to wina kodeków, jeszce potestuje

 

edit 2

odtwarza pliki sd

hd nie moge otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowy soft do Arivy 200 - A200_1.03B5.zip

 

 

Uwaga: przypominamy, że po aktualizacji zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych oraz, że listy kanałów stworzone na wcześniejszych wersjach oprogramowania niż 1.02B9 nie będą działały prawidłowo z bieżącym oprogramowaniem oraz mogą powodować błędy w pracy odbiornika!

 

Legend:

 

* New feature

+ Improvement

! Software change requires modification of your configuration

x Bugfix

- Information only

 

 

Revision history: ------------------------------------------------------

 

 

maincode 1.03B5

x FastScan for Canal Digitall (NL)

x Seaching mpeg2 channels on dvb-s2 transponders (e.g. EskaTV)

* Current progress bar on infobar

+ OSD translations

x Fixed potentially serious bug in interlocked handling

x TimeShift on scrambled channels

+ Encryption information under EDIT key

+ EPG

 

Do pobrania na stronie producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chymmm moze ja niewyraznie napisalem. Zmienice w opcjach z TS na PS i bedzie plik MPEG - nie trzeba go przerabiac ani konwertowac. Boze widzisz i nie grzmisz.

W TS możesz wyłączać napisy i jako format jest ogólnie nowocześniejszy. Aczkolwiek Twoja instrukcja jest zapewne też dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie - nie ma jak marudzić i nic nie robić. Nawet jak trza nową to i tak warto, a malkontentom dziękujemy ;)

 

Nowy soft działa stabilnie listę z B9 wgrałem bez problemów. Czekam tylko z niecierpliwością do 21 czy z Canal+ będzie ok ...

 

Napisz proszę czy jest OK jak tylko się dowiesz, bo też czekam na tego bugfixa. Będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testrował już ktoś nowe oprogramowanie 1.03B5 ???

 

Sekwencja zdarzeń: nowy soft przez USB --> lista Cyfry ze strony Fergusona --> ustawienia fabryczne --> moja lista kanałów z poprzedniej wersji softu (1.02.B9). Sukces, wszystko działa, tym razem nie tuner nie powiesił się jak przy poprzedniej aktualizacji, wtedy dogranie własnej listy z poprzedniej wersji uziemniło Ferdka, a sprawdzałem całą procedurę 4 razy i za każdym razem musiałem wgrać soft przez RS232).

 

Time Shift na kodowanych kanałach działa, reszty nowości nie sprawdzałem.

 

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o informacje czy na nowym sofcie nie ma już problemów z modułami CAM Polsatu? Ponieważ zastanawiam się nad kupnem tunera, ale wciąż widzę że są jakieś problemy. Chciałbym oglądać cyfre+ z karty, a za pomocą modułu Polsat. Nagrywanie mnie nie interesuje, ale zależy mi na poprawnym działaniu modułu i kanałów HD z cyfry. Dzięki z góry za informacje.

 

P.S. Czy wciąż nie ma zegara w trybie stand by?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o informacje czy na nowym sofcie nie ma już problemów z modułami CAM Polsatu? Ponieważ zastanawiam się nad kupnem tunera, ale wciąż widzę że są jakieś problemy. Chciałbym oglądać cyfre+ z karty, a za pomocą modułu Polsat. Nagrywanie mnie nie interesuje, ale zależy mi na poprawnym działaniu modułu i kanałów HD z cyfry. Dzięki z góry za informacje.

 

P.S. Czy wciąż nie ma zegara w trybie stand by?

Zegar jest od softu 1.02B9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie - nie ma jak marudzić i nic nie robić. Nawet jak trza nową to i tak warto

Jak lubisz jak cię robią w wała to bardzo proszę...

Ferguson zapewniał, że na sofcie 1.02B1 będzie mała rewolucja w formacie kanałów i że w przyszłości będzie już tylko lepiej.

Jeśli na kolejnym sofcie znów trzeba układać nową listą kanałów, bo stara znów nie chodzi, to coś tu jest nie tak, nie prawdaż?

Nie jestem potulnym barankiem, który cieszy się z byle czego i idę tam gdzie mnie pognają.

Ale do rzeczy – niech ktoś napisze, że na tym sofcie pójdzie lista kanałów w nowym formacie, czyli ta która zaczęła obowiązywać od 1.02B1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...