Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a czy czasami C+ w tych godzinach jest niekodowane? i może wtedy tuner ma jakieś problemy i się resetuje

 

niestety na nowym sofcie tuner się resetuje na niektórych programach (szczególnie kodowanych) i po ponownym włączeniu (włącza się na ostatnim kanale na którym się zresetował i znowu resetuje i tak w kółko), pomaga szybkie przełączenie kanału na inny np P+ za nim tuner włączy się na dobre (napis ARIVA) i może w tym jest problem z listą z poprzedniego softu, że np włącza się kanale na którym się resetuje (to moje przypuszczenia) i dlatego niektórym działa stara lista a niektórym nie

 

znalazłem jakiś czas temu coś takiego na necie "Tak, nadal są niekodowane okienka w przekazie cyfrowym. Jest to około godziny 20:35 do 21:00. Programy odkodowane to "Łapu-Capu" i "Nie Przegap".

 

Pozdrawiam!"

 

ale nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie napisów na programach Canal+.

 

Podczas oglądania na żywo napisy się dobrze wyświetlają (zgodnie z dialogami i dobra czcionka) również w przypadku nagrywania na dysk lub pena nagrywają się i można je uruchomić podczas odtwarzania.

Problem pojawia się gdy chcę nagrany film obejrzeć kilka dni później bo przy próbie uruchomienia napisów pojawia się komunikat "brak danych" i napisów nie ma.

 

Miał ktoś coś takiego albo wie czym to jest spowodowane - używam softu 1B5, czy na innych softach jest inaczej (nie chce się bawić ze zmianą listy programów a na tym sofcie wszystko działa z wyjątkiem tych napisów)?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się raz tak zdarzyło w przeciągu miesiąca, na kilkadziesiąt nagranych filmów. Nie wiem, na czym polega problem z gubieniem napisów przez dekoder, gdyż taki film ze zgubionymi napisami zgrany na kompa i odtwarzany przez VLC Playera napisy wyświetla, więc z tego wniosek, że napisy nie znikają z pliku, tylko jakoś tak dekoder przestaje je widzieć. Proponuję napisać maila bezpośrednio do producenta.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki za głupie pytanie początkującego ,zamierzam kupić arivę 200 HD pod canal+

1) czy odpala na ww sprzęce opcja dodatkowa Canal+ -gry interaktywne /dla żony pasjans:)

Mam Konwerter Monoblock Twin,ale drugi kabel będzie podłaczony do Turbo N

Na razie nie zmieniam na Quada

 

Czyli na razie ariva na 1 kablu

 

2) Do jakiego wejścia podłączyć kabelek- ant 1,czy ant 2 czy to jest obojętne ?

 

3) Jakie opcje wybrać Setupie Arivy dla instalacji jedno-kablowej

konwerter ?,antena ? itp

 

4) kartę C plus,mozna uzywać w uniwerslnym czytniku bez konieczności nabycia dodatkowego modułu CI.czy stwarza to jakies dodatkowe problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pytanie na temat splitera. Posiadam splter przewodowy firmy GreenEightSystem. Dzisiaj zakupiłem Arive 200 jednakże tuner nie współpracuje z tym spliterem. Wcześniej działał bez zarzutu z tunerami Ferguson FX - 6600 i Strong. Czy po zaktualizowaniu oprogramowania splitera Ariva zacznie z nim współpracować? Próbował może ktoś połączenia tych dwóch urządzeń (Ariva200 i splter przewodowy GreenEightSystem). Proszę o szybką odpowiedź ponieważ mogę jeszcze tuner zwrócić do sklepu jeśli ten nie będzie współpracował ze spliterem. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tu: http://www.ferguson-digital.eu/pl/downl ... lect&id=95 , masz tu instrukcję oraz najnowszy soft do pobrania.

W instrukcji na stronie 28 masz jasno opisane, jak aktualizować soft (ustaw wszystko tak, jak pokazano na obrazku). W paczce zip z softem masz także zamieszczony szczegółowy opis aktualizacji.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki za głupie pytanie początkującego ,zamierzam kupić arivę 200 HD pod canal+

1) czy odpala na ww sprzęce opcja dodatkowa Canal+ -gry interaktywne /dla żony pasjans:)

Mam Konwerter Monoblock Twin,ale drugi kabel będzie podłaczony do Turbo N

Na razie nie zmieniam na Quada

 

Czyli na razie ariva na 1 kablu

 

2) Do jakiego wejścia podłączyć kabelek- ant 1,czy ant 2 czy to jest obojętne ?

 

3) Jakie opcje wybrać Setupie Arivy dla instalacji jedno-kablowej

konwerter ?,antena ? itp

 

4) kartę C plus,mozna uzywać w uniwerslnym czytniku bez konieczności nabycia dodatkowego modułu CI.czy stwarza to jakies dodatkowe problemy ?

 

Sorki,moze ktos pomóc i doradzić,jestem przed zaplanowaniem zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kupilem tuner FERGUSON ARIVA 200 i uzywam platformy POLSAT i jak zaprogramuje TIMER to mam takie sytuacje, ze

urzadzenie nagrywa mi material na HDD ale podczas tego nagrywania mam informacje na ekranie, ze KANAL ZAKODOWANY

i nie widze zadnego obrazu poza tym komunikatem.

 

Pozniej po nagraniu.... Okazuje sie ze urzadzenie nagralo caly material kilkanascie sekund jest bez obrazu na poczatku.

Calosc materialu jest ok nagrana z walnietym lekko poczatkiem.

 

Pytanie jest takie.

 

Czy inni maja tak samo z Nagrywaniem z TIMERA ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące nagrywania na zewnętrzne dyski twarde, ale z innej beczki. Czy jest mozliwość takiego skonfigurowania tunera, aby moiżliwym było nagrywanie na taki dysk, ale poprzez port LAN. Ewentualnie tak, aby dysk spełniał dwojaką rolę (obudowa z dwoma wyjściami - LAN i USB): 1. Na jednej partycji np. pierwszej poprzez USB nagrywanie aufycji TV z tunera. 2. Na innej partycji poprzez LAN dostęp z sieci (pliki, pisma itp itd). Co Wy na to? Oczywiście mowa o dyskach 3.5 cala - np model TREKSTOR 500GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że jak już wspomniałem na nowym sofcie tuner resetuje mi się na C+, TO W DODATKU FUNKCJA TIMER NIE DZIAŁA JAK NALEŻY.

Na wcześniejszym sofcie wszystko co zaprogramowałem zostało nagrane, a na nowym s[beep]onym już dwa razy mi nie nagrało.

Kilka dni temu miałem ustawione dwie pozycje, jedna po drugiej, pierwszy film nagrał się, a drugi już nie. Wczoraj znów nastawiłem nagrywanie i oczywiście nic nie nagrało się.

 

Oj, coraz bardzie żałuję, że wydałem te pieniądze na wątpliwej jakości sprzęt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie kupilem wlasinie Arive i cos Mnie podkusilo zeby zmienic soft i zmienilem soft przez usb i jest mam wersje maincode v1.02B9 ale niestety niemam listy kanalow wiec sciagnalem liste i wgralem na penka teraz jak tylko daje aktualizacja przez usb tuner sie resetuje i niechce mi wogole aktualizowac przez usb w czym jest problem ?? z gory serdeczne dzieki za porade

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ferguson Ariva 200 - przy wspolpracy z modulem CI (POLSAT) robi mi nastepujace numery.

 

1.Gdy nagrywam kodowany program z TIMERA (tuner byl na czuwaniu) to sie cale urzadzenie

uruchamia i dokonywany jest wybor programu z ktorego TIMER chce nagrywac.

 

Program nagrywa sie na komunikacie ze PROGRAM ZAKODOWANY i na ekranie podczas nagrywania

nie ma nic poza komunikatem.

 

2. Po nagraniu programu mozna ogladac nagrany material ale... jest wielkie ale - Nie mozna

tego materialu obrobic pod inny format bo strumien jest zakodowany

Ten strumien w tunerze daje sie ogladac bo... karta to dekoduje i jest ok.

 

3. Gdy recznie uruchomie nagrywanie na tym samym kanale material nie jest w pliku zakodowany.

 

Wyglada na to ze za szybko tuner chce nagrywac i sie tuner z karta CI Polsatu nie zdaza na czas dogadac.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcześniej pochwaliłem się, że aktualizacja softu mi się udała bezproblemowo.

Niby prawda, ale okazało się, że faktycznie coś w tym nowym sofcie B9 jest zrąbane.

 

Otóż na niektórych kanałach tuner mi się restartuje. Przykładowo, TVP INFO na Astrze: jedno działało, a drugie - powodowało restart. Na drugi dzień już było OK. Później znalazłem wiele innych kanałów, które powodowały restart (głównie z Astry, ale nie szukałem specjalnie długo). Dodam, że nie mam żadnej karty dekodującej, a jedynie "goły" tuner. Nie ma znaczenia czy jest podłączony HDD czy nie, nie ma znaczenia przestawianie nowo dodanych opcji, odłączenie HDMI, a także nie pomaga wyłączenie i włączenie dekodera przełącznikiem. Po prostu po wejściu na dany kanał natychmiast widzę na wyświetlaczu napis "WELCOME" i następuje restart. Dla mnie ten napis oznacza "witamy... w klubie niestabilnych odbiorników" :lol2:

 

Spróbowałem dodatkowo przeskanować transponder, na którym występuje restart i wydaje mi się, że ten feralny kanał przepadł z listy kanałów. Ale pewien nie jestem. Byćmoże restart następuje na kanałach, które są zaprogramowane, a satelita ich nie emituje w danej chwili. Będę to jeszcze badać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że jak już wspomniałem na nowym sofcie tuner resetuje mi się na C+, TO W DODATKU FUNKCJA TIMER NIE DZIAŁA JAK NALEŻY.

Na wcześniejszym sofcie wszystko co zaprogramowałem zostało nagrane, a na nowym [beep] już dwa razy mi nie nagrało.

Kilka dni temu miałem ustawione dwie pozycje, jedna po drugiej, pierwszy film nagrał się, a drugi już nie. Wczoraj znów nastawiłem nagrywanie i oczywiście nic nie nagrało się.

 

Oj, coraz bardzie żałuję, że wydałem te pieniądze na wątpliwej jakości sprzęt!

 

Witaj !

 

Zauwazylem, ze jak zaprogramujesz dwie pozycje zbyt blisko siebie czasowo... To TIMER pomija druga pozycje.

 

Zastanawiam sie dlaczego jak mam wlaczony TUNER i wezme zaprogramuje TIMER i sie program nagra to mi wylacza tuner !!!

 

Przeciez moze byc tak, ze z UWAGI na modul CI POLSATU jest dluga inicjalizacja tego modulu i stad lepiej jak tuner

jest wlaczony i nie trzeba inicjalizacji CI po wlaczeniu tunera.

Czyli niech sobie tuner.... pracuje a TIMER niech nagrywa i nie wylacza tunera.

Co innego jak zaprogramuje tuner i go przelacze w stan czuwania i wtedy niech wylacza... ;)

 

Nie znalazlem opcji aby mozna okreslic czy po... nagraniu wylaczamy zawsze tuner czy nie... ;)

 

 

Moze powinni panowie od FERGUSONA zajac sie TIMEREM i wspolpraca z CI i okreslic... dodatkowe parametry.

Mogliby dodac takie opcje...

 

1. Po nagraniu z TIMERA zawsze przejdz na OFF tunera (TAK, NIE)

2. Czas inicjalizacji kanalu przy zmianie czy starcie ........ ms

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

teraz jak tylko daje aktualizacja przez usb tuner sie resetuje i niechce mi wogole aktualizowac przez usb

 

Witam, spróbuj najpier zmienić nazwę pliku z listą na jak najkrótszą (zresztą z plikiem z softem też) - mi to podziałało. Gdzieś przeczytałem, że tunek nie radzi sobie z długimi nazwami plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...