Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

1.TS_DOCTOR_ENG (SD, HD)

 

Tym programem konwertuje z *.DVR na *.TS

Program sklada (takze naprawia strumien) z wielu *.DVR-ow jednego *.TS-a.

 

Mozna tym programem wycinac reklamy i laczyc inne TS-y.

(material nie jest przekodowywany i operacja trwa szybko)

 

Tak utworzony *.TS-y... mozna odczytywac na POPCORN A110 ;)

 

2.AVS_Video_Converter 6.3 (SD i HD)

 

Plik *.TS konwerujesz na MPG2 czy inne formaty i rozdzielczosci ;)

Ten program swietnie konweruje material i bardzo go polecam

(mozna tez edytowac i wycinac i decydowac co ma konwertowac a co nie)

 

 

Wszystko LADNIE I PIEKNIE jak FERGUSON nie nagra Ci... z TIMERA jako

kanal zakodowany (masz na wykazie nagranego materialu znak DOLARA (z lewej strony spisu) )

 

Rzecz jasna jak MASZ DOLARA... na wykazie nagranych pozycji to mozesz zapomniec to... konwersji tego materialu i odtwarzaniu poza FERGUSONEM ;)

 

Mialem jeszcze TAK, ze nagrany program z DOLAREM na wykazie... Po jednym dniu... Nie chcial sie odtwarzac na FERGUSONIE z uwagi na jakies

zmiany w systemie kodowania i wtedy masz komunikat ze blad kodowania ;)

 

 

POZOSTAJE CZEKAC KIEDY TEN BAG... ZLIKWIDUJA ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko 1 ścieżka :| , a z tego co wiem to na HF są wszystkie...

 

edit.

Nie mogę edytować - wkleić tekstu ??

 

 

@darekw1967x thx

 

Na pewno spróbuję tego 2 programu, tylko z TS doctorem mam kłopot :| nie działa mi, mimo uruchamiania na koncie usera, ale z hasłem pod admina :/

 

I jeszcze pytanie co do tego timera, bo jeszcze tak nie nagrywałem - tzn. piszesz o zakodowanych nagraniach np. z C+ - że nie da się ich odtworzyć poza arivą ?

 

pzdr

 

P.S. Tego nie mogłem wkleić wyżej do postu - ciekawe dlaczego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie mam C+ ale mam zainstalowany modul CI z CYFROWEGO POLSATU.

 

Nagrywanie z TIMERA powoduje, ze tuner sie wlacza... i w tym trybie nie zostaje nawiazane calkowite polaczenie z dekoderem polsatu i

po przelaczeniu sie na dany kanal... tuner za szybko nagrywa (przelaczanie programow + dekodowanie - proces... trwa 3-4 sekundy)

 

Byc moze bez "CI POLSATU" nie ma tego problemu (nie wiem bo nie testowalem na innych platformach)

 

 

Jak masz na nagranym materiale ZNACZNIK DOLARA to... sam material jest KRYPTOWANY (czysty strumien z satelity) czyli masz

na dysku... zaszyfrowany binarny ciag.

 

Praktycznie poza ARIVA taki material jest bezuzyteczny... a nawet po jakims czasie system NAGRAVISION 3 wprowadza zmiany i nagrany (zaszyfrowany)

material mozesz odczytywac przez JAKIS CZAS... a pozniej juz... nie bedzie AKTUALNE... to szyfrowanie co masz w materiale na dysku.

 

Wiec moze byc tak, ze nawet na ARIVIE nie bedziesz mogl odtwarzac ;(

 

STAD uwazam, ze to powazny blad... w sofcie ARIVY 200 bo przekresla mi to... korzystanie z TIMERA dla... kodowanych kanalow o ile

chcialbym z tego inny format zrobic i zapisac na plycie DVD ;)

 

Dobrze by bylo gdyby inni przetestowali te sprawe na innych platformach. (MAM wgrany najnowszy soft ....B9)

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekw1967x thx

 

I jeszcze pytanie co do tego timera, bo jeszcze tak nie nagrywałem - tzn. piszesz o zakodowanych nagraniach np. z C+ - że nie da się ich odtworzyć poza arivą ?

 

Ja używam od ponad miesiąca softu 1.02B1 i to jest b. stabilna wersja, wszystkie kodowane kanały zgrane na dysk kompa i potraktowani ALI DVR Export Tool odtwarzają się bez problemu na kompie. Nie mam też żadnych zwiechów w czasię ogladania kanałów. Softu z końcówką B9 ostatecznie nie wgrałem, bo nie jest on kompatybilny z moją listą kanałów z B1. Z tego co czytam, wersja B9 generuje sporo problemów, więc jak ktoś ma B1, to niech się wstrzyma z aktualiazcją lub wgra sobie wersję B1, jeśli ma już B9 i ból głowy z ową wersją.

 

Pozdr,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też myślę o zgrywaniu filmów do DVD.

 

A ciekawe - muszę spróbować , jak to jest z nagraniami zakodowanymi i zdekodowanymi kluczami - czy poza arivą będą czytane normalnie?

Dodam, ze jeśli chodzi o normalne nagrywanie z C+ i odtworzenie na kompie to materiał się odtwarza , czyli nie ma takiego zjawiska jak opisujesz w przypadku CP ( chyba, ze występuje to tylko i wyłącznie na nagraniach z timera , a ja do tej pory tylko próbowałem takich z pilota...)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

teraz jak tylko daje aktualizacja przez usb tuner sie resetuje i niechce mi wogole aktualizowac przez usb

 

Witam, spróbuj najpier zmienić nazwę pliku z listą na jak najkrótszą (zresztą z plikiem z softem też) - mi to podziałało. Gdzieś przeczytałem, że tunek nie radzi sobie z długimi nazwami plików.

 

 

Witam

dzieki za informacje rzeczywiscie pomoglo zmienilem nazwe listy kanalow na krotsza i poszla bez problemu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

Z pilota nagrywanie jest OK... Nagrany material z kodowanych kanalow jest w pliku juz ODKODOWANY do dalszych obrobek ;)

 

Z TIMERA jest... ZLE.... ale to wystepuje na MODULE CI POLSAT co nie oznacza, ze na C+ i TNK bedzie tak samo zle.

(podejrzewam ze na tamtych platformach bedzie ok)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Wlasnie kupiłem ten tuner podlaczam do tv i niby wszystko ok prócz jednego szczegółu bardzo istotnego... nie dziala pilot dioda pod przyciskiem power swieci ale tuner tak jakby nie otrzymuje instrukcji od pilota co mam zrobic w takim przypadku.. . kody na programowanie pilota nic nie daja... czyzby pozostaje tylko serwis i wymiana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to znalazłem thx, ale mi chodzi o dalszą konwersję do mpeg2 zwłaszcza materiału HD :)

Że tak zapytam... jaki jest cel konwertowania materiału HD, kodowanego w H.264 do mpeg2?

Przecież plik nie dość, że spuchnie ze 2 razy to jeszcze zaliczymy poważną utratę jakości, nawet jeśli przekonwertujemy w największym bitrate, czyli 16000.

2.AVS_Video_Converter 6.3 (SD i HD)

Plik *.TS konwerujesz na MPG2 czy inne formaty i rozdzielczosci ;)

Ten program swietnie konweruje material i bardzo go polecam

(mozna tez edytowac i wycinac i decydowac co ma konwertowac a co nie)

Jeśli go bardzo polecasz, to tak z obowiązku powinieneś napisać jaka jest jego cena, wszak to program płatny.

Wg mnie cena jest duża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20:20

 

Chyba rozwiązany problem resetu tunera na niektórych kanałach.

Zwyczajnie programiści tak się napocili, że nie tylko stara lista stożona przeze mnie gryzie się z nowym softem, ale ta udostępniona na stronie fergusona również.

Przywróciłem dekoder do ustawień fabrycznych i przeszukałem wszystkie transpondery i następnie ręcznie ułożyłem sobie listę.

Jak na razie nic niepokojącego się nie dzieje, a i timer nagrywa (odpukać w niemalowane).

Co prawda zabieg przeprowadzony wczoraj, ale minęła 20 i wszystko gra.

Jutro będę miał pewność w 100% :wink:

 

20:46

 

No i pochwaliłem dzień przed zachodem słońca.

Właśnie na C+ nastąpił reset :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Z tym TIMEREM i nagrywaniem jest dla mnie dosc nielogiczna sprawa... A mianowicie...

Jak ogladam film na tunerze i mam zaprogramowane nagrywanie to DLACZEGO bez mojej wiedzy i zgody

po nagraniu pierwszego programu z TIMERA - wylacza MI SIE TUNER !!! Jak ja nadal chce ogladac program po

NAGRANIU !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy swieci na czerwono dioda w tunerze ? To tryb czuwania.

 

Pilot powinien zadzialac ;)

 

Wlaczyles... Tuner przyciskiem na jego obudowie ? ;)

 

 

 

Ta odpowiedz to jakis zart w moim kierunku.. Ja nie jestem jakas blondynka.. odp na poziomie dziecka z 1 klasy.. bez komentarza ... Oddalem tuner i pilot do serwisu:( I jeszcze jedno ma ktos oryginalny soft ten ktory dziala stabilnie?? z gory dzieki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

Daj sobie na luz... ;)

 

Nikt sobie z Ciebie jaj nie robi.

 

Napisales... Bardzo niewiele... Skad mam wiedziec czy nie podlaczyles przed napisaniem

listu na grupe swiezo kupiony Tuner do sieci i zaraz chciales pilotem odpalic... i nie poszlo od razu to zdenerwowales sie...

 

Mozna roznie przypuszczac a czasem kazdy z Nas staje sie blondynka tylko malo kto sie chce do tego przyznac.

 

Zycze wiecej pozytywnego myslenia i zaluje, ze masz niesprawny sprzet bo to sie nazywa pechem... niestety.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to co powyżej doszedłem do wniosku, że wrócę do poprzedniego softu, do czasu aż producent wystawi coś poprawionego.

 

Że tak zapytam... jaki jest cel konwertowania materiału HD, kodowanego w H.264 do mpeg2?

 

Ja uważam, że czasem bywa taka potrzeba. Otóż często na kanałach HD nadawany jest materiał SD. Przekodowanie nagrania z HD na SD pozwoli na odtworzenie go gdziekolwiek (wszak HD ma pewne wymagania), a przy umiejętnym kodowaniu MPEG2/VBR plik wyjściowy nie będzie większy od pierwotnego H264. Także szukam najwygodniejszego kodera, ale z tych co próbowałem najwygodniejszy robił CBR, a inne były skomplikowane w obsłudze. Stare dobre sprawdzone oprogramowanie za to nie było w stanie otworzyć pliku HD.

 

Do wycinania reklam natomiast używam H.264 TS Cutter, a dla nagrań w MPEG2 - MPG2Cut2. Programem ProjectX można rozdzielić ścieżki video i audio (np. na MPV i MPA), dzięki czemu niektóre stare programy są w stanie je "chwycić" i zrobić z tego klasyczną płytkę DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym Fergusonem kupiłem go wczoraj i jak wejdę do menu i chce go zaktualizować przez portu usb to tuner mi się resetuje i tak jest za każdym razem , dopiero przez COM da się wgrać soft i listę .Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy z USB w moim tunerze . Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym Fergusonem kupiłem go wczoraj i jak wejdę do menu i chce go zaktualizować przez portu usb to tuner mi się resetuje i tak jest za każdym razem , dopiero przez COM da się wgrać soft i listę .Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy z USB w moim tunerze . Pozdrawiam serdecznie

 

Powtórzę się :/ bo nie czytacie "...Witam, spróbuj najpier zmienić nazwę pliku z listą na jak najkrótszą (zresztą z plikiem z softem też) - mi to podziałało. Gdzieś przeczytałem, że tunek nie radzi sobie z długimi nazwami plików..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

Daj sobie na luz... ;)

 

Nikt sobie z Ciebie jaj nie robi.

 

Napisales... Bardzo niewiele... Skad mam wiedziec czy nie podlaczyles przed napisaniem

listu na grupe swiezo kupiony Tuner do sieci i zaraz chciales pilotem odpalic... i nie poszlo od razu to zdenerwowales sie...

 

Mozna roznie przypuszczac a czasem kazdy z Nas staje sie blondynka tylko malo kto sie chce do tego przyznac.

 

Zycze wiecej pozytywnego myslenia i zaluje, ze masz niesprawny sprzet bo to sie nazywa pechem... niestety.

 

Pozdrawiam

 

Juz wymienili mi na nowy i wszystko jest ok.. Z mojej strony przepraszam za nerwy i dziekuje za chec pomocy pozdrawiam :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od jakiegos tygodnia mam pewien problem, co jakis czas pojawia mi sie "no signal" dopiero po kilkukrotnym restarcie tunera obraz wraca do normy, czy moze ktos miał cos podobnego lub wie z czym moze to byc związane ?? dodam tylko że na dekoderze od cyfry działa normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam podobny problem z Arivą 200 od ok. miesiąca. W moim przypadku oprócz napisu BRAK SYGNAŁU , pojawia się jeszcze ZAKODOWANE. Zmiana softów nic nie pomogła. Zacząłem więc kombinować na własną rękę z pozostałymi dwoma dekoderami /Ferdki 7318 i 6900/. Skoro pisze BRAK SYGNAŁU więc wywnioskowałem, że może coś nie tak z moją instalacją antenową albo z dekoderem. W miejsce Arivy dałem innego Ferdka i odwrotnie. Okazało się, że Ferdek grał w miejscu Arivy bezproblemowo, ale niestety Ariva w nowym miejscu nadal szwankowała, czyli często gęsto BRAK SYGNAŁU lub ZAKODOWANE.

Wniosek instalacja antenowa ok, tylko Ariva szwankuje. Ale skoro BRAK SYGNAŁU, to pomyślałem, że może faktycznie nie dochodzi on do dekodera. Chyciłem więc przewód antenowy przy wejściu /poruszając nim/ do Arivy w momencie gdy znów BRAK SYGNAŁU iiiiiiiiiiiiiiiiii ZAŁAPAŁO. Od tego czasu zawsze tak robię i zawsze skutkuje.

WNIOSEK : moja nowa miesięczna Ariva ma walnięte wejście antenowe. Jak tylko wezmę nową promocję Cyfry + z dekoderem, zaraz odsyłam ją do serwisu.

Może Forumowicze z BRAKIEM SYGNAŁU i ZAKODOWANE mają podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...