Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuner potrzebuje wentylacji, szczególnie z lewej strony obudowy nie wolno ingerować w cyrkulację powietrza. Potrafi się zagrzać - wtykanie w tak małą obudowę dysku HDD- czyli dodatkowego źródła ciepła- może się źle skończyć. Jak już to proszę kupić obudowę komputera i tam sobie porozmieszczać komponenty arivy plus 30 twardych dysków skoro taki kaprys, albo kupić porządny sprzęt w którym HDD się mieści, a nie takie lepienie haj endu z baboli.

 

Tak gdzieś z 5-ty raz powtórze, że Ariva 200 doskonale działa na spliterach Smart Wi i nic nie trzeba aktualizować. Ja mam dwa lata i nic nie ruszałem. Dystrybutor u którego kupuje też ma i też sobie chwali to połączenie.

 

Jak Wam pracuje najnowszy soft od magików z Fergusona? Czytałem, że w końcu usunęli funkcje Time Shift z przycisków numerycznych? Chwalmy Pana!

Jakieś inne niesamowite historie? Czy komuś np nie wstawał, a teraz z nowym softem wstaje? ( oczywiście z modułem polsatowskim na pokładzie) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak gdzieś z 5-ty raz powtórze, że Ariva 200 doskonale działa na spliterach Smart Wi i nic nie trzeba aktualizować. Ja mam dwa lata i nic nie ruszałem. Dystrybutor u którego kupuje też ma i też sobie chwali to połączenie.

 

 

smart wi - bezprzewodowy

ja mówie o przewodowym, ze obraz się zacina na 2 włączonych tunerach,

cos jest na rzeczy bo nawet sprzedawcy na allegro mówią ,ze ariva dzaiała dobrze ale po aktualizacji splitera,

je jeszcze nie zrobiłem aktualizacji bo nie chce mi sie isc do sklepu po kabel 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy próbowaliście odtwarzać na Arivie jakieś filmy HD zaciągniete z netu ?

Producent podaje, że nasze tunerki działają z plikami .mpg zakodowanymi w h.264,

 

a na neci jest sporo filmów rippowanych z bluray'a, ale z kodekiem x.264.

i nie jestem pewien czy w .mpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda, że pilot arivy "potrafi" się rozstroić, potrzebuje (lub bierze) dużo prądu i co za tym idzie rozładowuje szybko baterie...

mój znajomy ostatnio miał z tym problemy (badał napięcia baterii, kontaktował się ze sprzedawcą,itd.) wszystko wróciło do normy po zastosowaniu baterii dobrej marki, ale boi się , że to na krótko... Czy może to po prostu felerny egzemplarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to na stałe,to chwała Fergusonowi za nowy soft.

 

Chwała! Ale z pewnością to nie jest ostatnia aktualizacja, bo parę babolków nadal widać, np.:

 

ferguson1.jpg

 

EDIT: to powyżej to dopiero dziś zrozumiałem. Jak się włączy timeshift, to ta wartość maleje. Ja myślałem, że to ma wskazywać przestrzeń zajętą przez nagrania. Cóż, chyba jednak najlepiej byłoby znać ile mamy wolnego miejsca na własne nagrania i ile możemy odzyskać wyłączając timeshift. Ale to drobiazgi.

 

ferguson2.jpg

Zresztą, literówek jest więcej, np. traw wgrywanie podczas wczytywania userdb.

 

Na kanale Das Erste HD i arte HD czasem mam dziwne zakłócenia obrazu zaraz po włączeniu. Pomaga jedynie ponowne włączenie kanału. Może to jest wynikiem słabej jakości sygnału, ale tak czy owak samo nie chce się naprawić. Na innych kanałach tego nie zauważyłem, a na tych wiele razy.

 

Raz mi przepadł dźwięk. Próbowałem wielu czynności (mute, volume, zmiana kanałów, wyłaczenie TV), ale pomogło tylko wyłączenie i włączenie tunera.

 

Przez HDMI zdarzają się czasem głośne trzaski przy przełączaniu kanałów. Chyba po SCART tego nie ma.

 

No i lista życzeń:

 

Chciałbym aby Ariva200Editor miał możliwość eksportu listy kanałów do jakiegoś pliku tekstowego lub Excela. Rewelacją byłoby gdyby był do tego jeszcze import.

 

Wygląda na to, że nazwy grup ulubionych kanałów są wspólne dla TV jak i radia. Ja wolałbym mieć inne grupy dla TV a inne dla radia.

 

Dobrze też by było wychodzić z odtwarzania nagrania nie tylko klawiszem STOP, ale bardziej poręcznym EXIT.

 

Poza tym to fajny tuner jak na tę cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu nietypową sytuację kanał nadawany w MPEG-2 a reszta transpondera w DVB-S2.Tuner nie rozpoznaje tutaj parametrów kanału tylko transpondera.Niestety nie idzie tego zmienić z poziomu odbiornika.Jedyną szansą na poprawny odbiór jest ściągnięcie listy z odbiornika do komputera i tu poprawienie błędu w edytorze Ariva200Editor.Kasujemy cały kanał i dodajemy go ponownie wtedy automatycznie będzie on w MPEG-2.Wczytujemy poprawioną listę do odbiornika

Uwaga kanał zachowuje parametry tylko do czasu programowania.Jeśli się zapomnimy i załączymy szukanie kanałów na tym satelicie wrócą błędne parametry.

 

Możesz jaśniej wyjaśnić, co mam zmienić we wpisie aby program był widoczny?

-----------------

Już rozwiązałem problem, dzięki za podpowiedź:)

 

 

Jak możecie to dajcie krok po kroku, bo nie mogę sobie z tym poradzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak :

1. ściągnąć listę kanałów do komputera - ja to robię od razu z ArivaEditor (STB -> PC)

2. Poszukać Eska TV i skasować

3. W edytorze poszukać transporder 10834 i dopisać kanał

Nazwa : Eska TV

Service ID - taki jaki był, czyli 3515

Video Pid : 532

Audio Pid2 : 632

itd. generalnie to co było.

4 taką listę wrzucamy z powrotem (PC -> STB)

Wraz z dzwiękiem mamy tez i obraz :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej EskaTV jest napisane, że: Program ESKA TV można oglądać na platformie cyfrowej "n".

Ale... mi się również udało. Trzeba usunąć EskaTV z listy (funkcja jest dostępna na prawym przycisku myszki - "Delete Channel"), następnie rozwinąć z lewej strony listę HOTBID, transponder 10834 (u mnie ma numer 6) i tam dodać (także prawym przyciskiem myszki - funkcja "Insert Channel") wpisując dokładnie te same parametry co były. Zacząłem od Video Pid, a zakończyłem na Service ID, bo pola się wyłączały jak zaczynałem od Service ID. Zapisałem na pendrive, wgrałem do Fergusona i... działa. Kanał po tej operacji wywędrował na koniec listy tak więc numeracja kanałów się nieco przesunęła, ale to szczegół, bo można poradzić sobie z tym funkcją "Move Channel".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy komuś na dobrej jakości obrazu po HDMI na dużym tv, a zwłaszcza na projektorze, to odradzam ten odbiornik. Mam porównanie z Philipsem PVR. Obraz na Arivie jest gorszej jakości, jest jakiś rozmyty, nieostry. O ile na Plaźmie 42" (nie full HD) różnica nie jest duża to na projektorze Full Hd już tak. Jak bym wiedział, że tak będzie to nigdy bym go nie kupił. No ale za tę cenę chyba nie można wymagać zbyt wiele, zresztą jeżeli ktoś nie ma porównania to pewnie będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marl@ Czy przestawiłeś w pilocie Arivy obraz na 1080i ? Trzeba troszkę poklikać takim guziczkiem na pilocie, a w górnym prawym rogu będzie pokazywało aktualny tryb.

 

Co prawda, nigdy nie porównywałem bezpośrednio PVR, ale wielokrotnie widziałem, sporo czytałem i szału jakoś nie robił. Jakoś żaden redaktor, żaden sprzedawca specjalnie zachwycony obrazem PVR nie był. Tymczasem mój ulubiony lokalny dystrybutor się zarzeka, że widział obraz z Arivy 200 na jakimś 80 calowym ekranie i żaden dekoder nie podskoczy mu jakościowo w HD z tych co sprzedają ( a np sprzedają Humax Icord, któego również posiadam i uważam ,że Ariva 200 ma bardzo podobną jakość dla kanałów HD).

 

Dzidzius76@ co to jest C+ na kartę? Cyfra+ wprowadziła pre-paid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...