Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:D:D:D Witam mam problem i bardzo proszę o pomoc...mianowicie: chciałem wgrać nowy soft 1.02B9 i wszystko ładnie pięknie szło do momentu...no właśnie dojechało do ok.94% aktualizacji i nastąpił restart dekodera, ukazał się napis wellcome następnie stit(jakoś tak) i main page, no i niestety dekoder nie rusza, na ekranie tv nie ukazuje się nic!!!

Soft pobierałem z oficjalnej strony fergusona więc nie mógł być zły...proszę o radę. :read: ..DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich postach nikt nie napisał czy dzieje się to na wszystkich kanałach/transponderach czy tylko na niektórych i czy sprzęt był podłączony na test do innych instalacji atenenowych bo Fergusony, szczególnie Arivy i seria FK ma bardzo czułą głowicę i zbyt silny sygnał z niektórych transponderów po prostu "zatyka" głowicę i część odbiorcza nie dostaje zdemodulowanego sygnału więc wyświetlane są komunikaty o braku sygnału, już kiedyś cytowałem poradę ze strony Fergusona ale widać że nikt tego nie sprawdzał więc cytuję ponownie:

"... odbiorniki posiadają nowoczesne i bardzo czułe głowice. Niestety na bardzo nielicznych instalacjach antenowych przy zbyt silnym sygnale (powyżej 98%) mogą wystąpić problemy ......

Rozwiązania są dwa:

Jeżeli posiadamy multiswitch'a można na nim troszeczkę stłumić sygnał

Lub zastosowanie na kablu prostego regulowanego tłumika i zmniejszenie siły sygnału do ~80%" (koniec cytatu).

Przytoczyłem tą poradę ponieważ @AMAR64 kombinował z przewodem więc sygnał z konwertera mógł mieć przez chwilę słabszy poziom przez co Ariva "złapała" sygnał, być może się mylę ale to może być to bo odbiorniki prawdopodobnie z mniej czułą głowicą działały więc niekoniecznie jest to awaria Arivy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że wysyp postów rozpoczął się po wprowadzeniu nowego softu.

Wcześniej na forum w tym wątku wiało nudą, a teraz u większości są jakieś problemy.

 

Wczoraj o dziwo nie resetował mi się tuner, ale dziś gdy oglądałem Canal+ Film HD to w okolicach godziny 19 film zaczął mi się przycinać, wyskakiwały piksele.

Od razu pomyślałem, że pewnie C+ znów resetuje tuner. nie myliłem się, w momencie gdy coś znów się porobiło z C+, to rzutowało to coś na inne kanały, a to przecież inny transponder!

Schrzanili dokumentnie nowe oprogramowanie i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą ale Ty mówisz o resetach tunera a ja o komunikacie o braku sygnału a z oprogramowaniem to myślę że jest tak jak kiedyś było z TVN-ami, jak TVN wprowadził usługę MHP to Fergusony właśnie lubiły się na ich kanałach resetować, poprawili soft i pomogło, a zauważ że C+ chyba coś kmbinuje z EPG bo gdzie dawniej na niektórych kanałach były polskie czcionki teraz występują znaki łacińskie i wszytsko dużymi literami, być może ma to związek z tym że puszczają nowy tuner PVR i coś im nie działa jak powinno więc kombinują ale myślę że Ferguson dopasuje soft jak C+ przestanie mieszać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

U mnie sie nie resetuje.

 

Mam sile sygnalu na wejsciu 90% z Hotbirda i Astry ;)

 

Rozmawialem z czlowiekiem... od Fergusona i podobno za niedlugo ma wyjsc nowa wersja softu i

podobno ma lepiej tuner pracowac z modulem CI POLSATU (TIMER)

 

(chodzi wlasnie o to nagrywanie (TIMER) co... tuner nagrywa zakodowane kanaly z modulu CI

i zapisuje sie zakodowany strumien bo sie

nie zdazyl na czas zainicjowac CI i poczekac az tuner bedzie nagrywal zdekodowany strumien ;) )

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą ale Ty mówisz o resetach tunera a ja o komunikacie o braku sygnału a z oprogramowaniem to myślę że jest tak jak kiedyś było z TVN-ami, jak TVN wprowadził usługę MHP to Fergusony właśnie lubiły się na ich kanałach resetować, poprawili soft i pomogło, a zauważ że C+ chyba coś kmbinuje z EPG bo gdzie dawniej na niektórych kanałach były polskie czcionki teraz występują znaki łacińskie i wszytsko dużymi literami, być może ma to związek z tym że puszczają nowy tuner PVR i coś im nie działa jak powinno więc kombinują ale myślę że Ferguson dopasuje soft jak C+ przestanie mieszać. :mrgreen:

 

Sęk w tym, że resetuje się nie tylko na kanałach C+, ale również na Eska TV, a także na obcojęzycznych FTA z HB!

Raczej winą nie obarczałbym C+, a informatyków Fergusona. W poprzednim sofcie nie miałem żadnych problemów.

Zresztą ich kombinacje z EPG zaczęły się zanim wgrałem nowy soft. Na starym jak już wspominałem usterek nie zaobserwowałem oprócz źle działającego Time Shift.

Teraz nawet Timer nie działa zawsze jak trzeba, jeśli chodzi o nagrywanie, a i funkcja dodana do timera, że gdy tuner nie jest używany przez 3 godziny (nie przełączane kanały itp.) nie działa.

 

Niby coś tam zrobili, postarali się, dodali nową funkcjonalność, ale co z tego, jak to wszystko skaszanione, a i to co funkcjonowało dobrze to s[beep]yli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam

na nowym sofcie ... B9 po wgraniu prawidlowej listy kanalow do tego softu zdarza sie ze kanal wywala caly tuner do gory nogami ...

wlaczam np na ZDF i znok reset, juz kilka razy tak mialem ze po pstryknieciu stacji TUNER sie resetuje

 

pomaga wymazanie calej listy z tunera

i wgranie na nowo tej samej listy ... choc nie zawsze to skutkuje :(

 

 

soft ...b9 skopany na ,maxa :( BUUUUUUUUUUUUU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje więc przy problemach powrócić do poprzedniego softu i czekać na nowszy z tym że Ferguson wg. mnie powinien wystawiać na swojej stronie 3 albo nawet 4 osatnie wersje (a w archiwum wszystkie dla wszystkich tunerów) a nie tylko najnowszą, choć dla HF wstawili dwie ostatnie wersje, są trochę niekonsekwentni albo powinni przypilnować tego który utrzymuje witrynę bo to może jego sprawka. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

napisu BRAK SYGNAŁU , pojawia się jeszcze ZAKODOWANE. Zmiana softów nic nie pomogła. Zacząłem więc kombinować na własną rękę z pozostałymi dwoma dekoderami /Ferdki 7318 i 6900/. Skoro pisze BRAK SYGNAŁU więc wywnioskowałem, że może coś nie tak z moją instalacją antenową albo z dekoderem. W miejsce Arivy dałem innego Ferdka i odwrotnie. Okazało się, że Ferdek grał w miejscu Arivy bezproblemowo, ale niestety Ariva w nowym miejscu nadal szwankowała, czyli często gęsto BRAK SYGNAŁU lub ZAKODOWANE.

quote]

Mialem taki problem i nie tylko ja.Dokladnie takie objawy. Niestety konieczna byla wizyta w serwisie. Napisali, ze naprawa glowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czyli glowice sa padlo-genne ;)

 

Moze wspomne o obrobce nagranego materialu filmowego -> Material *.DVR skladam do... TS-a TS_DOCTOR.

 

Naprawde bardzo fajny program, ktory umozliwia wywalanie niechcianych fragmentow z TS-a bez ponownego

przekodowywania materialu.

 

Na podstawie TS-a analizuje strumien

 

--- dla nie HD ----

 

dgavcdec109.zip -( dla materialow kodowanych x264 ) tworze plik *.DGA

dgmpgdec157 zip - (dla materialow kodowanych MPEG-2) tworze plik. *.AVS

 

Pozniej VirtualDUB (dwuprzebiegowo) dokonuje zamiany na postac XVID wysokiej jakosci ;) o malym rozmiarze.

Stosuje specjalna matryce kwantyzacji dajaca bardzo czysty i ostry obraz.

 

--- dla HD ---

 

Przy obrobce materialu HD postepuje inaczej

Strumien TS wysokiej rozdzielczosci po wycieciu zbednych scen zmieniam na MKV bez dalszego grzebania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam... jaki jest cel konwertowania materiału HD, kodowanego w H.264 do mpeg2?

Przecież plik nie dość, że spuchnie ze 2 razy to jeszcze zaliczymy poważną utratę jakości, nawet jeśli przekonwertujemy w największym bitrate, czyli 16000.

 

Cel jest prosty - zrobić sobie normalny film DVD , po drugie plik się zmniejszy, a nie spuchnie - bo zmiana rozdziałki na 720x580 oraz bitratu na powiedzmy 9000 zmniejszy plik. ( wyjściowa to ok. 10000 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

Staram sie robic materialy SD w XVID tak aby miec bardzo dobra jakosc. (zajmuje mniej od DVD a utrzymuje wysoka jakosc obrazu)

 

Daje dla PAL okolo... bitrate 2500 i robie to dwuprzebiegowo.

 

Bardzo wazne jest uzycie odpowiedniej tablicy kwantyzacji specjalnie przystosowanej do bitrate 2000 i wiecej.

Niestety domyslna tablica uzywana w XVID to LIPA. (obraz jest mydelkowaty - dobry dla niskich bitrate)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam CYFROWY POLSAT (CI).

 

Wczoraj nagrywalem (z pilota) film "TORA TORA TORA" z kanalu POLSAT.

 

Jest to dosc dlugi film.

 

Po nagrywaniu ponad 1.5 godziny filmu tuner FERGUSON ARIVA 200 zaczal mi... co pare minut zglaszac ze ZAKODOWANO i jeszcze

mi jakas plansza zaczela wyskakiwac, z komunikatem, ze TEGO programu nie mam na wykazie odbieranych programow.

Pozniej po 4 sekundach modul POLSATU zaczal znowu wspolpracowac i sie pojawil obraz z filmem i nagrywanie trwalo dalej.

 

Koncowy Efekt byl taki, ze po kilkunastu takich zacieciach obrazu i wyskakiwaniu tych plansz nastapilo kompletne... zerwanie

pracy z modulem CI POLSATU i pojawil sie na stale komunikat "ZAKODOWANO".

 

Musialem zatrzymac nagrywanie i recznie przelaczac na inne programy i po powroceniu do POLSAT-u znowu

moglem nagrywac i... na reszcie filmu zadnych przestojow nie bylo.

 

Musze przyznac, ze TERAZ to juz... zaczynam sie BAC... z tym nagrywaniem i odpalanie... nagrywania NAWET NA WLACZONYM TUNERZE

CI POLSAT w FERGUSONIE ARIVA 200 jest dosc... niestabilna.

 

Dla sprawdzenia kupilem karte TNK za 49 zl i wkodowalem ich kanaly i nagrywalem na TVP-1 i TVP-2 czy nSport i nie mialem z tym zadnych...

problemow z pilota ani z timera (wszystko ladnie sie nagrywa bez... komunikatow "ZAKODOWANE")

 

Jak nie rozwiaza tego problemu z modulem CI POLSATU to bedzie kiepska sprawa bo bede musial z czegos zrezygnowac

 

1.Tunera

2.POLSATU

 

Na razie ratuje sie... TNK.... ;) ale co bedzie dalej czas pokaze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

1.Ulozylem spis i pozycje kanalow edytorem sciagnietym ze strony FERGUSONA

2.Sciagnalem to do tunera

 

3. Na niektorych kanalach wystepuje reset... i jestem zalamany ze to jednak zle dziala

 

4. Wczesniej zrobilem DUMP i ostatecznie przywrocilem poprzedni stan i jest ok

 

5. Wyleczylem sie z ulatwien... w ukladaniu programow ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam CYFROWY POLSAT (CI).

 

Wczoraj nagrywalem (z pilota) film "TORA TORA TORA" z kanalu POLSAT.

 

Jest to dosc dlugi film.

 

Po nagrywaniu ponad 1.5 godziny filmu tuner FERGUSON ARIVA 200 zaczal mi... co pare minut zglaszac ze ZAKODOWANO i jeszcze

mi jakas plansza zaczela wyskakiwac, z komunikatem, ze TEGO programu nie mam na wykazie odbieranych programow.

Pozniej po 4 sekundach modul POLSATU zaczal znowu wspolpracowac i sie pojawil obraz z filmem i nagrywanie trwalo dalej.

 

Koncowy Efekt byl taki, ze po kilkunastu takich zacieciach obrazu i wyskakiwaniu tych plansz nastapilo kompletne... zerwanie

pracy z modulem CI POLSATU i pojawil sie na stale komunikat "ZAKODOWANO".

 

Musialem zatrzymac nagrywanie i recznie przelaczac na inne programy i po powroceniu do POLSAT-u znowu

moglem nagrywac i... na reszcie filmu zadnych przestojow nie bylo.

 

Musze przyznac, ze TERAZ to juz... zaczynam sie BAC... z tym nagrywaniem i odpalanie... nagrywania NAWET NA WLACZONYM TUNERZE

CI POLSAT w FERGUSONIE ARIVA 200 jest dosc... niestabilna.

 

Dla sprawdzenia kupilem karte TNK za 49 zl i wkodowalem ich kanaly i nagrywalem na TVP-1 i TVP-2 czy nSport i nie mialem z tym zadnych...

problemow z pilota ani z timera (wszystko ladnie sie nagrywa bez... komunikatow "ZAKODOWANE")

 

Jak nie rozwiaza tego problemu z modulem CI POLSATU to bedzie kiepska sprawa bo bede musial z czegos zrezygnowac

 

1.Tunera

2.POLSATU

 

Na razie ratuje sie... TNK.... ;) ale co bedzie dalej czas pokaze.

 

Pozdrawiam

Nie jest wina modulu tylko tunera , ten tuner firmy X zle dziala z kazdym modulem , sprawdzilem na kilku roznych sztukach od zwyklych modulow po pare PLN az po wielostrumieniowe , jak nie wieszal sie to sie grzal lub nie dekodowal kanaow , dopuki Ferguson nie poprawi oprogramowania tak bedzie a tak tylko czytnik kart dziala poprawnie i nic wiecej

 

Czytam rozne fora internetowe i kazdy ktory byl zapalencem na ten tuner tuner teraz zaloje kupna jego ............

 

Osobiscie ten tuner mialem okolo 16dni i wypadl ( w moich meczarniach) ponizej przecietnej zwyklego tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wina modulu tylko tunera , ten tuner firmy X zle dziala z kazdym modulem

 

Ja używam modułu Matrix Reborn do TNK (w czytniku Cyfra+) i nie mam żadnych problemów, więc nie mogę się zgodzić, że Ariva 200 nie współpracuje z modułami. Poza tym powiedz mi, co to są za moduły za kilka złotych? Ja nigdy nie spotkałem tańszego niż za stówkę :).

 

Moduł Polsatu jest dość specyficzny i wielu tunerom sprawa kłopoty, m.in. słynna sprawa z blokowaniem dostępu do kanałów, do których prawa są na innej karcie lub drugim module. Nawet na stronie Hollexu przy opisie modułu Polsatu jest zalecenie, aby sprawdzić, czy moduł będzie pracował z posiadanym przez nas tunerem. Są tunery, które zupełnie sobie nie radzą z Polsatem i drugą kartą, są takie, które sprawiają pewne problemy i w końcu jest grupa, niestety najmniej liczna, tunerów, które pięknie śmigają z modułem Polsatu i drugą kartą.

 

Ariva 200 jest niezłym tunerem, aczkolwiek trafiają się egzemplarze z uszkodzeniami, to ogólnie nie jest źle (porównując do na przykład naprawdę fatalnego Ferdka 7900).

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz do oglądania samego TNK albo samej Cyfry+, nie bawisz się ze splitterami i modułami CAM to sprzęt jest rewelacja, na pewno zdecydowanie lepszy od DSR-a HD oferowanego przez cyfrę więc nie widzę powodu żeby tak bardzo krytykować ten tuner bo wyposażony jest w odpowiednie złącza, EPG działa, można monoblocka podłączyć i bez kłopotu jeszcze astrę odbierać, pomijam tutaj fakt najnowszego softu ale o ile się dobrze orientuję to do sklepów z tym softem nie poszły więc nawet nie trzeba kombinować bo poprzedni soft chodzi stabilnie więc myślę że niektórzy będą bardzo zadowoleni. :mrgreen:

 

@grzesiek30

Zalecana przez Fergusona prędkość zapisu/odczytu pamięci USB nie może być mniejsza niż 20mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jaki pendrive byscie polecili do nagrywania z arivy 200 ?? podobno musi miec odpowiednia predkosc zapisu zeby nie bylo zawiech. za odp z gory dzieki :smile:

 

Taki na którym będziesz miał wgrany nowy lepszy soft od Fergusona. :D

A na serio - każdy "markowy" - tj SanDisk, Kingston, Emtec ..... będzie spełniał potrzeby tego nędznego tunera. No i pamiętaj zeby to było z 16 GB - bo szybko się zapełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal aktualny

 

programy poukladane w edytorze ze strony F nadal sie sypia w sofcie ...B9 czyli najnowszym

 

dekoder resetuje sie na niektorych kanalach a to STRASZNIE wkurrrrr :)

 

 

alternatywa powrot do softu ...B1 ale edycji kanalow nie mozna robic na kompie lecz tylko RECZNIE grrrr w dekoderze

 

czyli opcja 2500 kanalow poukladac w grupy

 

:brawo::brawo::twisted::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...