Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wgrałem nowy soft 1.03B5 a potem listę kanałów i niestety tuner umarł, przestał śmigać :(

Wyświetla się w kółko START potem WELCOME obraz powitalny Arivy i tak w kółko.

Da radę jakoś to naprawić czy trzeba gnać do serwisu z tunkiem?

 

Spróbuj wciskać przycisk menu na pilocie, jest jakaś szansa, że wejdziesz do menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z pewnym sprzedawcą dowiedziałem się, że nie pokaże mi ten dekoder kanałów HD w prawdziwym HD, tylko przeskaluje jakby PALa do HD (upscaling).

1. Czy to prawda?

 

Ale ci ciemnotę wciskał. Co za bzdura. To jest normalny dekoder HD, jak kanał nadaje w rozdzielczości HD, to tak dekoder prześle ten sygnał do telewizora przez złącze HDMI (lub component). Na przykład dzisiejsza transmisja ze skoków narciarskich w Eurosport2 HD - w rogu ekranu napis "Native HD" (bo Eurosport uczciwie zaznacza, które transmisje są w HD, a które tylko przeskalowane) i jakość obrazu na telewizorze Full HD doskonała.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wciskać przycisk menu na pilocie, jest jakaś szansa, że wejdziesz do menu.

 

Co prawda kolega konkordpl już sobie poradził, ale ja dodam, że wydaje mi się, że ten problem jest powiązany z tym, co ja zgłaszałem wcześniej. Mianowicie, kiedy miałem kilka resetujących kanałów na liście ułożonych po kolei, to tuner resetował się w kółko. Wtedy z pętli udało mi się wyjść wciskając przycisk zmiany kanału. Ale przypuszczalnie przyciskiem MENU można skuteczniej uniknąć włączenia "złego" kanału.

 

@MaclawPL:

 

Odnośnie pyt.1: z całą pewnością kanały HD na telewizorze Full-HD są Full-HD. Bez wykupionej żadnej platformy satelitarnej można to sobie sprawdzić choćby na Astrze. Jest tam kilka darmowych kanałów HD, w tym demonstracyjny kanał Astry gdzie szczegóły aż szczypią w oczy. Byćmoże ten sklepowy "znawca" nie przełączył trybu obrazu na 1080i-50, bo domyślnie po resecie mamy 576i. Mało kto czyta instrukcję, a warto.

 

@satowiec:

 

Lepiej zainwestować w nowy TV Samsunga z obsługą DivX. Przy tym nagrania z Arivy po przepuszczeniu przez TS Doctor także ten telewizor odtworzy. No chyba, że jakiś zewnętrzny odtwarzacz, ale to już dodatkowe koszty. Ariva nie ma specjalnie wyszukanego playera (choć własne nagrania odtwarza bezproblemowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, właściwie mam pełny pakiet Cyfry+, więc o kanały HD bym się nie martwił xD Dzięki za odpowiedź!

 

To jeszcze przypominam o 2 pytania, które zostały bez odpowiedzi:

1. Czy działa z Cyfra+ Multiroom?

2. Gdzie polecacie kupić?

3. Chcę podłączyć ten dekoder do mojego monitora 22" FullHD ze złączem VGA. Znalazłem taki kabelek Component -> VGA: http://www.everything2connect.com/image ... GA_RCA.jpg. Czy zadziała mi to z monitorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam kupić splitter „TURBO MULTISPLITTER” i podłączyć do niego tunery: Ariva 200 oraz Mediasat Thomson.

 

Czy ktoś używa ten typ splittera w konfiguracji z tunerem Ariva 200 i może podzielić się opinią na jego temat?

 

Czy ewentualnie ktoś mógłby polecić jakiś innych Splitter przewodowy, który działa poprawnie z tunerem Ariva 200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kunta, napiszę tak. Zastanawiałem się nad kupnem tego splittera, bo mam Arivę200, Thomson TS4P i 2 Globo. Po rozmowie ze Sprzedawcą zasugerował mi inny sprzęt, a mianowicie Splitter BIG II . Działa bez zarzutu, jest super, kanały HD działają. Działa zgodnie z każdym dostępnym softem na Arivę200. Jako, że nie można podawać linków do aukcji, to jak będziesz chciał to podeślę ci na PW. Ja polecam ten splitterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Arivą 200 doskonale sprawdza sie splitter Small III. Rewelacja, prosty montaż, chodzi bez przycięć, najlepiej kupując w sklepie internetowym, zamówić dodatkowo kabelki telefoniczne, sprzedawca przytnie na odpowiednią długość i zamontuje wtyki. Z tego co czytałem na forum, czasem ludzie mają problemy z działanie splitterów z powodu źle podpiętych kabelków do wtyków, więc myślę, że warto odżałować kilka złotych i dostać za to odpowiednio wykończony kabel połączeniowy. Jeśli ktoś ma możliwość poprowadzenia okablowania w mieszkaniu, polecam jako dobrą i dużo tańsza alternatywę do splitterów bezprzewodowych.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

soft 1.03B5 faktycznie poprawia kilka rzeczy, ale nie jestem w stanie wykorzystać publikowanych list do niego dedykowanych (np. autorstwa r-r, wrzucam jako userdb po USB). Dekoder restartuje się po kilku zmianach kanału, a na niektórych kanałach nawet "w kółko". Na taki problem pomaga ODŁĄCZENIE anteny i włączenie dekodera - można spokojnie wejść do menu i usunąć listę kanałów. Pytanie czy coś robię źle ? - gdyż po normalnym wyszukaniu wszystko chodzi OK.

 

Co może się przydać - A100 przyjmuje tą listę i zachowuje się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Mam Arive 200 już od miesiąca i doświadczam wielu problemów, które tutaj opisujecie. Wiele z nich udało mi się rozwiązac dzięki Waszej pomocy. Dziękuję! Jednak coś co mnie dręczy to problem z nagrywaniem z Timerem. U mnie, gdy zaprogramuję jakiś film aby nagrywał się z Timerem, zawsze przerywa nagranie tak po 1 godzinie i kilku minutach. Czy miał ktoś podobną przypadłośc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem Ariva200 i zauważyłem, że ma istotny defekt w oprogramowaniu . Mam telewizje na kartę w której nie można posortować numerycznie kanałów tzn: tVN ma przyporządkowany nr 1 klawisza na pilocie TVP1 ma nr 2 , TVP2 ma nr 3 itd i gdy chciałbym to zmienić to niemożna tego dokonać, że TVP1 ma 1, TVP2 ma 2 , TVN ma na przykład 3 zawsze TVN zostaje przy nr 1 na klawiaturze pilota. Problem ten dotyczy także kanałów ulubionych które sam sobie ustaliłem . Generalnie wszystkie stacje kodowane i niekodowane mają swój przyporządkowany nr na klawiaturze pilota który także wyświetla się na ekranie i którego nie można zmienić . Nie ukrywam , że jest to denerwujące troszkę bo w pozostałych tunerach satelitarnych których znam nie ma tego problemu. Chyba, że czegoś się nie dopatrzyłem ale wydaję mi się , że wszystko zrobiłem aby ten problem zniknął z mojego tunerka . Proszę forumowiczów o pomoc w tym temacie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Was wszystkich.

Po ogarnięciu całego tematu na tym forum, skonstatowałem, iż ten dekoder może dostarczyć niezłego ubawu w nudne zimowe wieczory!

Dlatego zamówiłem dziś owy. Nie mam pojęcia, czy będzie to jego stara czy nowa wersja. Jak tylko do mnie dotrze, podzielę się moimi spostrzeżeniami. O ile szczęśliwie otrzymam wadliwy egzemplarz, bądź na dzień dobry coś nakaszanie :brawo:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizje na kartę w której nie można posortować numerycznie kanałów

Nie mam pojęcia, o co chodzi, mam Cyfre i TNK (w module) i kanały sobie sortuję, przesuwam, dodaje i kasuję jak mi się tylko podoba. Czytałeś instrukcje, wchodziłeś w tryb edycji listy kanałów?

Czy istnieje pewne źródło zakupu arivy 200, bez wadliwej głowicy?

Bez przesady, większość egzemplarzy jest ok, na forum zgłaszano jednostkowe przypadki. Ja kupiłem właśnie drugi egzemplarz (pierwszy w październiku) i nie mam problemów. Kup i jeśli coś będzie nie tak, wymienisz bez problemu, przecież producent udziela gwarancji i nie zostaniesz na zawsze z uszkodzonym tunerem.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja ciemny jestem i nie potrafię tego zrobić ?, owszem da się w TNK posortować kanały poprzestawiać je ale nie da się przyporządkować np: do TVP1 numer 1 na klawiaturze pilota, bo ma na stałe w TNK przyporządkowany nr 2 , a TVN ma na stałe przyporządkowany nr 1 . Jeśli mógłbyś mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić także w opcji ulubione kanały to byłbym ci mocno wdzięczny bo czytałem tą instrukcje kombinowałem na wszystkie sposoby i nie darady tego dokonać . Chyba , że mam inną wersje oprogramowania niż ty ?

Pozdrawiam Robert

Wszedłem edytuj kanały, dalej lista kanałów TV, dalej podniosłem żółtym przyciskiem na pilocie żółtą zakładkę przesuń i przykładowo chciałem przesunąć TVN wyżej o parę pozycji ok przesuwa się ale zawsze z tym samym przyporządkowany numerem 1 a ja chciałbym aby TVN miał przyporządkowany nr 3 i tego nie mogę dokonać i nie wiem co jest grane z tym ? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy zaprogramuję jakiś film aby nagrywał się z Timerem, zawsze przerywa nagranie tak po 1 godzinie i kilku minutach. Czy miał ktoś podobną przypadłośc?

A czy te nagrywane programy nie kończyły się po godzinie pierwszej w nocy? Pytam, ponieważ ja się dałem raz nabrać z winy przyzwyczajenia do starej nagrywarki, gdzie przy programowaniu timera podawało się czas rozpoczęcia i czas zakończenia. W Arivie natomiast podaje się czas rozpoczęcia i czas trwania. Jest to moim zdaniem troszkę niewygodne, ale zdaję sobie sprawę z tego, że programiście było łatwiej.

Jeśli to nie o to chodziło, to nie wiem. Mi nagrywa się dobrze (po zakupie kompatybilnej kieszeni do dysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach Arivy 200. Wczoraj wstępnie go sprawdziłem :D. Dostałem ten model w białym kartoniku z żabą - czyli niby ta nowsza rewizja. Ogólne wrażenia po testowaniu są jak najbardziej pozytywne. Zaaplikowłem mu kartkę Cyfry+, wgrałem listę programów pod C+ ze strony fergusona i wszystko działa jak należy. Jakość w porównaniu do poprzedniego tunerka SD na kanałach SD jest delikatnie ciekawsza. Zastanawiam się teraz czy nie zrobić aktualizacji. Jeśli chodzi o listę to nie stanowi to problemu ponieważ na razie i tak mam standardowa dla C+. Priorytetem jest kwestia STABILNOŚCI, o której głośno w tym temacie. Czy soft 1.03B5 wykazuję taką samą stabilność jak 1.01B5 (albo 1.02B1), który mam obecnie? Czy są jakieś problemy i lepiej pozostać przy standardowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...