Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do rafaell68 ja Ci odradzam kupno tego tunera, jeżeli chodzi o oprogramowanie to z tym dochodzą do ładu, gorzej jak trafisz na tuner z usterkami technicznymi a jest ich bardzo dużo, czytałem na innych forach, rozglądnij się za czym innym niech Cię nie skusi cena, ja mam usterkę z wejściem HDMI, tak go oddam do serwisu tylko po świętach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym czytałem. Ponoć w wielu modelach padają głowice SAT - w tych produkowanych przed 9 listopada 2009r. Ktoś zauważył, że te nowsze modele można poznac po opakowaniu. Takie pudło http://media.vicam.pl/foto/tvsat/tunery/ariva200/pudelko.jpg to stara seria.

Natomiast te z białego pudełka z dużą żabą w lewym górnym rogu to te nowsze. Najlepiej sprawdź u sprzedawcy datę produkcji - jest wbita w gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przeszukałem sobie właśnie MDR Sachsen, z Astry, 12109/H/27500

i nic mi się na nim nie restartuje ??? Jakość sygnału mam około 76% ???

 

Przed chwilą sprawdziłem, że nadal MD Sachsen się restartuje, po czym przeszukałem ponownie ten transponder i okazało się, że po przeszukaniu MDR Sachsen przestał się restartować. Tak więc wydaje się, że coś się zmienia albo w nadawaniu albo w pamięci tunera, że skanowanie sprzed kilku dni się "wali". Mam tylko nadzieję, że to jest błąd w oprogramowaniu a nie np. feler pamięci tunera, w której są przechowywane listy kanałów.

 

Przejrzałem dziś prawie wszystkie kanały FTA na Hotbirdzie i Astrze i restartujących było zaledwie kilka (nie więcej niż 10 kanałów). Radiowe kanały nie zrestartowały tunera. Nie sprawdzałem kanałów płatnych (z "$"). Jakość sygnału chyba nie ma tu nic do rzeczy (ja też mam około 76%, a na HD ok. 85%).

 

Ktoś wcześniej opisywał podobny przypadek z Canal+, gdzie także ponowne przeszukanie transpondera (chwilowo) rozwiązywało problem.

Dopisane: No więc u mnie także po paśmie niekodowanym popsuł się Canal+ z Hotbirda. Ponowne skanowanie transpondera i ok. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tydzień temu zakupiłem Arive 200 (wcześniej miałem bardzo starego philipsa z cyfra+), jestem zadowolony z zakupu, bo w porównaniu do mojego poprzedniego sprzętu to jak przesiadka z malucha do mercedesa :D

 

Mam wgraną wersje softu nr. V1.01b5 i chciałbym zrobić aktualizacje na nową 1.03b5, która po wypowiedziach kolegów wydaje się być bardzo dobra

 

Na stronie Fergusona pisze że "listy kanałów stworzone na wcześniejszych wersjach oprogramowania niż 1.02B9 nie będą działały prawidłowo z bieżącym oprogramowaniem oraz mogą powodować błędy w pracy odbiornika!".

I tu moje pytanie, jak to prawidłowo wszystko zaktualizować żeby nić nie zepsuć ? Najpierw nowy soft i później wgrać liste kanałów ze strony fergusona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak trzeba zrobić.

 

Z tym softem to jest tak :

 

Najpierw był kolejno :

 

1.00B8

1.01B5

 

i potem pojawił się nowy soft 1.02B1 i nowy format listy kanałów.

Na stronie Fergusona pojawił się też nowy program do ich edycji.

Stara lista kanałów wgrana pod nowy soft rozsypywała tuner.

 

Potem wyszedł 1.02B9, ale i tu były problemy z zaaplikowaniem listy kanałów utworzonej pod softem 1.02B1, czyli już w nowym formacie.

Ja to sprawdziłem i rzeczywiście coś jest nie tak. Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa jeśli soft ładujemy z ArivaEditor z komputera przez RS232. Tu problemu nie ma żadnego. Wniosek z tego, że liste kanalów najbezpieczniej przesyłać z komputera.

Tym bardziej, że to czysta lista kanałów, a ta ze strony Fergusona ma coś w sobie wiecej, bo ma większa pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jeszcze nie wróciła z serwisu i na razie korzystam z Thomsona Cyfry+ na kablu Euro.

Jakość sygnału na kanałach SD z tego Thomsona w prównaniu do Arivy jest bardzo kiepska. Generalnie kaszka na obrazie i kolory jakieś takie wyblakłe.

 

Szczerze mogę przyznać, że róznica w jakości obrazu na Arive poprzez HDMI na kanałach SD jest widoczna gołym okiem.

Mimo tej usterki z "głowicą" Arivy kupując ponownie tuner wybrał był ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba doszedłem, w którym momencie następuje problem z restartującymi kanałami w tunerze Ariva 200. Otóż wydaje się, że kanał "psuje się" w momencie, w którym z kanału niekodowanego przekształca się w kodowany (czyli gdy nadawca włącza kodowanie). Takie samo zjawisko nastąpiło u mnie na trzech różnych kanałach: Canal+ (po paśmie niekodowanym), jakimś arabskim na literę "B" (nie pamiętam nazwy) i ostatnio - na kanale TVP INFO.

Kanał TVP INFO jest na Astrze w dwóch miejscach, z czego jeden wieczorem się zakodował, natomiast drugi - nie. Ten zakodowany zaczął restartować tuner. No i co na to prodiucent tiunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy tegoż tunerka. Na innych forach wyczytałem że przy włączonym zegarze ariva ciągnie 15W na samym czuwaniu. Troszkę to dużo, wiec moja prośba do posiadaczy watomierzy o zbadanie tej sprawy z góry dzięki. :smile:

Jeszcze mam ciekawostkę związaną z tym: gdy w ustawianiach wyłączyłem pokazywanie zegara w stand-by, razem z dekoderem zaczął wyłączać się dysk pod USB. Wcześniej chodził all the time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem poważny błąd w sofcie.

Jeśli chce się bezpiecznie wyłączyć dysk przed wyłączeniem dekodera, to należy z menu usunąć bezpiecznie usb, ale gdy ustawię Timer na nagrywanie i po skończonym nagrywaniu tuner wyłącza się, to już nie usuwa usb, a wyłącza dysk na chama, czyli dysk jest wyłączony tak, jakby nagle zabrakło prądu, czyli podatny jest na uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach wyczytałem że przy włączonym zegarze ariva ciągnie 15W na samym czuwaniu. Troszkę to dużo, wiec moja prośba do posiadaczy watomierzy o zbadanie tej sprawy z góry dzięki. :smile:

Ciągnie 11W mocy czynnej...

Nie nazywajmy więc tego stanu stanem czuwania, a normalnego włączenia!

Tym bardziej, że na głowicy napięcie jest, a dysk w tym niby stanie czuwania, nie przechodzi w stan uśpienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem poważny błąd w sofcie.

Jeśli chce się bezpiecznie wyłączyć dysk przed wyłączeniem dekodera, to należy z menu usunąć bezpiecznie usb, ale gdy ustawię Timer na nagrywanie i po skończonym nagrywaniu tuner wyłącza się, to już nie usuwa usb, a wyłącza dysk na chama, czyli dysk jest wyłączony tak, jakby nagle zabrakło prądu, czyli podatny jest na uszkodzenie.

Dysk z zasilaczem masz? Jak masz zasilacz to dysk sam wykrywa, że nie jest do niczego podłączony (niczego = wyłączonego sprzętu) i się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem poważny błąd w sofcie.

Jeśli chce się bezpiecznie wyłączyć dysk przed wyłączeniem dekodera, to należy z menu usunąć bezpiecznie usb, ale gdy ustawię Timer na nagrywanie i po skończonym nagrywaniu tuner wyłącza się, to już nie usuwa usb, a wyłącza dysk na chama, czyli dysk jest wyłączony tak, jakby nagle zabrakło prądu, czyli podatny jest na uszkodzenie.

Dysk z zasilaczem masz? Jak masz zasilacz to dysk sam wykrywa, że nie jest do niczego podłączony (niczego = wyłączonego sprzętu) i się wyłącza.

 

Nie, dysk zasilany przez usb i gdy dekoder wyłącza się, jest charakterystyczny jęk dysku, taki jak przy odłączeniu na chama komputera od sieci.

 

Gdy resetuje się, choćby na C+ tego dźwięku nie ma, również jest dobrze, gdy uprzednio "bezpiecznie usunę urządzenie usb", zwyczajnie lampka na dysku gaśnie i już.

 

Jedynie dysk jest katowany w przypadku wyłączenia tunera przez timer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...