Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nowe ustawienia są w zakładce INNE ! U mnie narazie chodzi na nowym sofcie, stworzyłem nowo listę kanałów i narazie działa jak potestuje dam znać innym jak sie sprawuje ale póki co nie wgrywajcie nowego bo nie warto ustawiac klika godzin wszystkiego na nowo dla głupiego zegarka i innych zbędnych szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bzdury wipisujecie, że aż głowa boli...

Co ciekawe nie wiem czy zwróciliście uwagę, że ciągle te same osoby marudzą ??

 

Wgrałem nowy soft 1.02B9 i przywróciłem ustawienia fabryczne.

Następnie wgrałem listę Cyfry+ ze strony producenta zrobioną na 1.02B1

i wszystko pięknie działa. Soft soft jest równie stabilny i ma kilka fajnych

nowych opcji -> np.

1. możliwość włączenia zegarka w standby

2. w końcu działające EPG tygodniowe dla kanału (naciskamy 3 razy INFO)

nareszcie można łatwo ustawiać timery :brawo:

3. funkcja AutoStanby - jak 3 godziny nic nie robimy z pilota to tuner się wyłączy

4. można wyłączyć equalizer który jest w trakcie słuchania radio (jak komuś przeszkadza)

5. w timerach jest nowa funkcja wyłączania odbiornika o danej godzinie (tego mi brakowało)

6. w blokadzie rodzicielskiej można wybrać poziom kontroli :)

7. lista kanałów jest szersza więc w końcu widać pełne nazwy

8. poprawili też listę satelit i częstotliwości -> Sirius jest nareszcie z 4,8 a nie jak był błędnie z 5,0

itp. itd.

 

Jedyny minus to widać soft trochę pośpiesznie wydany bo

większość nowych opcji jest po Angielsku - nie ma tłumaczeń :(

 

Jak ktoś pisze bzdury, że coś mu tam restaruje albo jakaś lista nie działa to znaczy że nie bardzo ma pojęcie co robi.

Jeśli macie 1.02B1 to wystarczy zgodnie z tą instrukcją postępować http://www.ferguson-digital.eu/pl/downl ... nfo&id=606

i nie ma żadnych problemów z listą kanałów jak i działaniem kanałów.

(jedynie Eska TV nadal nie działa po automatycznym przeszukaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bzdury wipisujecie, że aż głowa boli...

Co ciekawe nie wiem czy zwróciliście uwagę, że ciągle te same osoby marudzą ??

Wgrałem nowy soft 1.02B9 i przywróciłem ustawienia fabryczne.

Następnie wgrałem listę Cyfry+ ze strony producenta zrobioną na 1.02B1

i wszystko pięknie działa.

Ja zrobiłem tak samo, tylko zamiast listy kanałów ze strony producenta wgrałem własną, zrobioną pod softem 1.02B1 i tuner tego nie wytrzymał.

Ja w tym wątku niezmiennie wychwalam Arivę, tylko właśnie ten nowy soft w połączeniu z listą kanałów z poprzedniego zablokował mi tuner.

Spróbuję zrobić, tak jak piszesz, tylko na koniec, zamiast wgrywania własnej listy kanałów, wgram listę pod Cyfrę ze strony Fergusona.

Takie bzdury wipisujecie, że aż głowa boli...

Co ciekawe nie wiem czy zwróciliście uwagę, że ciągle te same osoby marudzą ??

Od tego jest forum, żeby sobie trochę ponarzekać :). A pisanie o tym, że niektórzy wypisują tu bzdury, było jednak niesympatyczne. Każdy orze jak może :).

Ja specem nie jestem, nie mniej staram się innym pomóc i podzielić się swoimi doświadczeniami, sam też wiele skorzystałem z rad innych forumowiczów. Jak ktoś ma problem, to chyba lepiej mu pomóc, zadać jakieś pytanie naprowadzające itp., a nie zarzucać pisanie bzdur. Mi się tuner zablokował, choć zrobiłem wszystko wg. zaleceń Fergusona. Prawdopodobnie problem polega na tym, że najnowszy soft jest kompatybilny z "fabryczną" listą kanałów pod Cyfrę ze strony Fergusona, a nie radzi sobie z listą ułożoną samodzielnie przez użytkownika w wersji 1.02B1. Może nie byłoby takiego zamieszania, gdyby na stronie producenta było wyraźnie zaznaczone, że należy wgrać listę z ich strony, tymczasem opis nowej wersji softu zawiera informacje, że wszystkie listy kanałów od 1.02B1 będą działały poprawnie.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bzdury wipisujecie, że aż głowa boli...

Myślisz, że kolega skłamał, że po wgraniu swojej listy już w nowym formacie tuner mu się wysypał?

Nie sądzę...

Więc ja nie traktuje tego jako bzdury, a jako prawdę. Ostrzeżenie.

Od tego jest forum.

Tym bardziej, że każdy ma swoją listę i swoją listę chcę w swoim tunerze mieć. Po ch* mi lista ze strony fergusona?

Mam swoją i jeśli nie mogę jej zaaplikować to niech se w d* wsadzą ten nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki - czy ktoś się orientuje czy przy pomocy arivy 200 można korzystać z usługi VOD w cyfrze+? Pan w infolinii odpowiedział mi, że usługa ta działa tylko z philipsem pvr 7201 - ale nie do końca jestem przekonany

 

czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bzdury wipisujecie, że aż głowa boli...

Co ciekawe nie wiem czy zwróciliście uwagę, że ciągle te same osoby marudzą ??

 

Wgrałem nowy soft 1.02B9 i przywróciłem ustawienia fabryczne.

Następnie wgrałem listę Cyfry+ ze strony producenta zrobioną na 1.02B1

i wszystko pięknie działa. Soft soft jest równie stabilny i ma kilka fajnych

nowych opcji -> np.

1. możliwość włączenia zegarka w standby

2. w końcu działające EPG tygodniowe dla kanału (naciskamy 3 razy INFO)

nareszcie można łatwo ustawiać timery :brawo:

3. funkcja AutoStanby - jak 3 godziny nic nie robimy z pilota to tuner się wyłączy

4. można wyłączyć equalizer który jest w trakcie słuchania radio (jak komuś przeszkadza)

5. w timerach jest nowa funkcja wyłączania odbiornika o danej godzinie (tego mi brakowało)

6. w blokadzie rodzicielskiej można wybrać poziom kontroli :)

7. lista kanałów jest szersza więc w końcu widać pełne nazwy

8. poprawili też listę satelit i częstotliwości -> Sirius jest nareszcie z 4,8 a nie jak był błędnie z 5,0

itp. itd.

 

Jedyny minus to widać soft trochę pośpiesznie wydany bo

większość nowych opcji jest po Angielsku - nie ma tłumaczeń :(

 

Jak ktoś pisze bzdury, że coś mu tam restaruje albo jakaś lista nie działa to znaczy że nie bardzo ma pojęcie co robi.

Jeśli macie 1.02B1 to wystarczy zgodnie z tą instrukcją postępować http://www.ferguson-digital.eu/pl/downl ... nfo&id=606

i nie ma żadnych problemów z listą kanałów jak i działaniem kanałów.

(jedynie Eska TV nadal nie działa po automatycznym przeszukaniu)

 

Sam chyba jesteś chodząca bzdura!

Po wgraniu mojej listy tuner poległ, trzeba było soft kolejny raz wgrywać, a po załadowaniu listy ze strony producenta tuner resetował się na obu C+!@

Nie wymyśliłem tego, a taki fakt zaistniał.

Załadowałem tę listę przez USB, dopiero przez RS zadziałało!

Nie sądzisz, iż to nienormalne, aby po każdej aktualizacji mozolnie układać sobie ręcznie listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK postanowiłem temat listy kanałów dokładnie sprawdzić...

 

Wgrałem z powrotem soft 1.02B1 i przywróciłem fabryczne.

Przeszukałem sobie dwa TP i zapisałem przez USB DumpFile.abs

Otworzyłem w Edytorze userdb zmieniłem kolejność i zapisałem userdb.

Plik z nazwałem DumpFile_1.02B1.abs

 

Następnie wgrałem z powrotem nowy soft 1.02B9 i przywróciłem fabryczne.

Przeszukałem sobie dwa TP i zapisałem przez USB DumpFile.abs

Otworzyłem w Edytorze userdb zmieniłem kolejność i zapisałem userdb.

Plik z nazwałem DumpFile_1.02B9.abs

 

W efekcie mam 2 listy zrobione n 2 softach, każda edytowana w Edytorze.

 

Na nowym sofcie 1.02B9 wyczyściłem odbiornik przywracając fabryczne.

Następnie -> aktualizacja z USB -> userdb: plik DumpFile_1.02B1.abs

DZIAŁA POPRAWNIE

Następnie -> aktualizacja z USB -> userdb: plik DumpFile_1.02B9.abs

TEŻ DZIAŁA POPRAWNIE

 

Podtrzymuję więc tezę, że trzech najbardziej aktywnych tu malkontentów

tj. vochomurka, koczisss, sybic albo robi coś źle albo celowo wprowadza

użytkowników w błąd ... sorki bez urazy ale inaczej tego nie umiem wytłumaczyć po testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podtrzymuję więc tezę, że trzech najbardziej aktywnych tu malkontentów

tj. vochomurka, koczisss, sybic albo robi coś źle albo celowo wprowadza

użytkowników w błąd ... sorki bez urazy ale inaczej tego nie umiem wytłumaczyć po testach.

 

Rozszyfrowałeś mnie. Celowo wprowadziłem forumowiczów w błąd. Tak naprawdę tuner mi się nie zablokował, wymyśliłem tę historię.

Mam nadzieję, że pozostali "malkontenci" też się przyznają do ściemy i okażą skruchę.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję więc tezę, że trzech najbardziej aktywnych tu malkontentów

tj. vochomurka, koczisss, sybic albo robi coś źle albo celowo wprowadza

użytkowników w błąd ...

Hola, hola...

Czy ja pisałem, że coś w ogóle robię?

Nie!

Wiec jak mogę coś robić źle, skoro nic nie robię?

Jedyne co tu stwierdziłem, to fakt, iż wierzę vochomurk'owi że przywrócenie jego listy kanałów nie powiodło się.

Z tego też względu od tego nowego softu trzymam się z daleka.

Tym bardziej, że ten zegar nie jest na stanie czuwania, tylko na włączonym tunerze.

 

Poza tym przyjmij do wiadomości drogi kolego, że to, że Tobie coś działa wcale nie oznacza,

że będzie działać innym. Gdyby tak było, softy pozbawione byłyby w ogóle błędów, wszak

programista z fergusona sprawdziłby wszystko, że u niego chodzi i że jest OK.

Tak jednak nie jest. Wychodzi soft, z pozoru dobry, bo testowany przez programistę,

a potem... okazuje się, że coś nie gra, bo użytkownicy wyłapali inne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wszystko to mi przyśniło się:)

Przyśniło mi się również to, że TimeShift u mnie działa poprawnie tylko na kanałach niekodowanych!

 

W ostatnią sobotę był odkodowany mecz na C+Sport, postanowiłem sprawdzić czy funkcja działa i co się okazało?

Działała wyśmienicie, mogłem do znudzenia cofać i oglądać jedną bramkę, a później sobie przewinąć mecz i oglądać dalej na żywo.

Ale gdy zakodowano sygnał, to znów przestało mi to funkcjonować.

 

Może niektóre modele tego ferdka są dobre, a inne mają ukryte wady?

U jednych działa wszystko fajnie, a u innych wynikają jakieś problemy.

 

Nie zauważyłem na tym forum tego, żeby ktoś miał z TimeShift'em miał podobne problemy, a coś nie chce mi się wierzyć, że wszyscy tylko oglądają niekodowane kanały i z tej funkcji nie korzystają.

 

Tak samo jest z softem, u jednego "mondrego" działa dobrze, a u innych "głupich" wszystko się wykszaczyło i trzeba było ślęczeć nad układaniem nowej listy!

Dodam, że przed zmianą softu miałem Eska TV uprzednio na edytowanej liście w kompie.

Po aktualizacji nie mogę edytować nawet nazwy kanału w ArivaEditor, bo gdy cokolwiek zmienię, to na danym kanale tuner mi się resetuje.

Żałuję, że kupiłem ten tuner w sklepie internetowym i nie poczekałem aż na miejscu się pojawią. Zaniósł bym złoma i inni w serwisie by się głowili dlaczego coś nie działa tak jak powinno.

A tak nie mam ochoty wysyłać sprzętu pod Poznań i czekać miesiączek aż łaskawie coś z nim zrobią.

 

Niestety, ale jest to niedopracowany bubel i tyle.

Nie ważne jaka cena, ale jak coś się sprzedaje to powinno funkcjonować przynajmniej to, co jest w specyfikacji, a tak nie jest!

 

Korespondowałem z serwisem producenta, wciskali mi kit, że to wina dysku, iż TimeShift nie działa poprawnie.

Ale nie potrafili mi wytłumaczyć, dlaczego na niekodowanych kanałach działa, a na kodowanych nie.

Wciąż wciskali kit, ze dysk musi być z zewnętrznym zasilaniem. Podłączyłem takowy i nic się nie zmieniło.

Ironicznie spytałem, czy do Pendriva też muszę podłączyć zewnętrzne zasilanie, bo na nim mi również to coś nie funkcjonuje. Wtedy kolejny kit, że prędkość przesyłu danych napędu zbyt mała, a na koniec po kolejnym mym mailu nie otrzymałem odpowiedzi.

Jaki sprzęt, taka obsługa klienta.

 

Polski szajs i tyle.

To móje pierwszy tuner tej marki i zapewne ostatni. Więcej nie dam się naciągnąć na takie [beep]o!

Soft s[beep]ony jest i to równo.

Oglądałem sobie Simpsonów na C+ i tuż po zakończeniu tuner zaczął się restartować na tym kanale.

Ot tak bez powodu.

Wszystkie kanały odbierają, tylko C+ nie!

Jedynym wyjściem jest ponowne przeszukanie transpondera z którego jest nadawany C+!

 

Staje się to już śmieszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez nerwów bo zaczyna się powoli robić flame war, mam prośbę, jeśli ktoś ma kłopoty z nowym softem na swoim tunerze no i jeśli ma czas i cierpliwość i nie boi się zmieniać softu na różne sposoby to niech zrobi tak jak opisał to krok po kroku @darksidedvb myślę że dość zręcznie to zrobił.

Chodzi o to, żeby się nie obrażać na siebie a sobie pomóc, też interesuje mnie czy to faktycznie kłopot z niektórymi egzemplarzami z początku produkcji tak jak kiedyś było z HF czy tylko drobny błąd w kolejności procedury zmiany softu. Oczywiście później o tym napisać.

PS. Flame War stanowczo :locked: (To tak dla rozluźnienia :lol2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przed wgraniem listy userdb zrobi się ustawienia fabryczne to tuner odpala się normalnie (przynajmniej tak jest u mnie), ale mam inny problem, w informacji Eska TV transponder jest 10834, jeżeli przeszukuję tylko ten transponder to nie znajduje mi eski, a jak wszystkie satelity to znajduje, po edycji ArivaEditor i ręcznego wpisania parametrów Eski tuner wyłącza się na tym kanale, na poprzednim sofcie było ok, może ktoś wie jak zrobić Eskę ta tym sofcie

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez nerwów bo zaczyna się powoli robić flame war, mam prośbę, jeśli ktoś ma kłopoty z nowym softem na swoim tunerze no i jeśli ma czas i cierpliwość i nie boi się zmieniać softu na różne sposoby to niech zrobi tak jak opisał to krok po kroku @darksidedvb myślę że dość zręcznie to zrobił.

Chodzi o to, żeby się nie obrażać na siebie a sobie pomóc, też interesuje mnie czy to faktycznie kłopot z niektórymi egzemplarzami z początku produkcji tak jak kiedyś było z HF czy tylko drobny błąd w kolejności procedury zmiany softu. Oczywiście później o tym napisać.

PS. Flame War stanowczo :locked: (To tak dla rozluźnienia :lol2: )

 

Popieram :brawo: , zróbcie rzetelne testy i napiszcie wyniki ... przepychanki, ironie i klepanie pustych postów nie ma sensu i nikomu nie służy.

 

@koczisss - problem z TimeShift'em na kodowanych jest i nikt temu ni zaprzeczał. Nowy soft go nie rozwiązuje :(

 

jeżeli przed wgraniem listy userdb zrobi się ustawienia fabryczne to tuner odpala się normalnie

Brawo to się nazywa rzetelna informacja! Może właśnie tego nie robiliście?

I zgadza się, że problem z Eską TV nadal nie został rozwiązany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@koczisss - problem z TimeShift'em na kodowanych jest i nikt temu ni zaprzeczał. Nowy soft go nie rozwiązuje :(

 

 

Na forum może nie, ale u źródła, czyli Twórcy Fergusona uważają, ze to wina dysku, czyli moja, a nie wadliwego oprogramowania i gryzienia się jego z systemem kodowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przed wgraniem listy userdb zrobi się ustawienia fabryczne to tuner odpala się normalnie (przynajmniej tak jest u mnie), ale mam inny problem, w informacji Eska TV transponder jest 10834, jeżeli przeszukuję tylko ten transponder to nie znajduje mi eski, a jak wszystkie satelity to znajduje, po edycji ArivaEditor i ręcznego wpisania parametrów Eski tuner wyłącza się na tym kanale, na poprzednim sofcie było ok, może ktoś wie jak zrobić Eskę ta tym sofcie

pozdrawiam wszystkich

 

To ja napiszę jak było u mnie. A było tak, że żadnych problemów nie napotkałem. W pierwszym kroku zaktualizowałem firmware z pendrive na USB. Po samoczynnym restarcie ustawiłem sobie język, konwertery, OSD i przeskanowałem satelity. Chwilę się pobawiłem (w tym momencie EskaTV była znów bez obrazu), po czym na tego samego pendrive wgrałem zapisaną wcześniej bazę userdb (listę ułożonych kanałów, łącznie z poprawioną EskąTV). Po wgraniu tejże listy do bazy userdb okazało się, że wszystkie kanały są tam gdzie miały być, a do tego EskaTV działa prawidłowo. Żadnych problemów.

I tu ważna informacja: na żadnym z tych etapów nie wykonywałem przywołania ustawień fabrycznych. Właściwe to samo się to chyba zrobiło zaraz po aktualizacji softu.

Szkoda jedynie, że w bazie userdb nie są zapisywane nazwy grup kanałów (favorites), bo wszystkie nazwy muszę wprowadzić na nowo (a miałem ich dosyć dużo). Widać także, że nie będzie to ostatni firmware, bo błędów w pisowni polskiej jest nadal sporo (np. dni tygodnia nie są przetłumaczone).

 

A propos nieznajdowania EskiTV, to próbowałem skanować ten transponder na prostszym odbiorniku z MPEG2 (także z chipem ALI ale innym) i pokazywał brak sygnału na tej samej instalacji antenowej. Ale dlaczego tak jest, to nie wiem. Na Fergusonie nie próbowałem skanować pojedynczego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eski TV na zwykłym tunerze nie odbierzesz bo pomimo że kanał jest w MPEG-2 to transponder ten nadaje w DVB-S2 więc chcąc go oglądać i tak musisz mieć tuner HD a że to nietypowe rozwiązanie trzeba wprowadzić parametry ręcznie chyba że tuner ma blindscan najlepiej sprzętowy bo w programowym ktoś mógł taki układ (MPEG-2/DVB-S2) pominąć, więc trzeba wpisać 10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK, a jak i autopid nie zadziała bo może tak być przy nietypowym nadawaniu to też trzeba wpisać PID V: 532 (MPEG-2/SD), PID A: 632, PID PCR: 532, SID: 3515, PID PMT: 1015 z tym że na Arivach większości parametrów nie da się z ręki wpisać i stąd te karkołomne kombinacje. Choć prawdę powiedziawszy na tym kanale jest 16:9 ale jakość średnia, od razu mówię że na moim sprzęcie bo zaraz ktoś mi skoczy na plecy że bzdury piszę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich postów nadal się zastanawiam czy warto kupić arivę 200..myślicie, że warto ją kupić? a może warto dopłacić i zakupić któryś z dwóch tunerów: GLOBO HD S1 czy Opticum 9500?...który jest Waszym zdanie stabilniejszy? posiadam cyfrę i chciałbym zakupić TNK..pomóżcie w wyborze?! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich postów nadal się zastanawiam czy warto kupić arivę 200

 

Moim zdaniem warto. To bardzo stabilny tuner w dobrej cenie. Jedyne, do czego można się przyczepić, to problem z funkcją Time Shift Viewing w przypadku kanałów kodowanych. Denerwuje mnie jeszcze umieszczenie gniazda USB z przodu. Co do pozostałych modeli, to się nie wypowiem, bo nie miałem z nimi styczności.

 

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Eską dałem już sobie spokój. Mam inny problem, a mianowicie jak już wspominałem, tuner restartuje mi na C+. Dzieje się tak codziennie w okolicach godziny 20.

Muszę później przeszukać transponder z którego jest on nadawany i jest dobrze.

Dokumentnie skopany soft!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...