Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem tuner i podłączyłem go z obrotnicą (przez USALS), ale chcąc przeskanować transponder np.(12,284 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4), po ustawieniu w/w danych wyskakuje mi 45% dla siły i 10 % dla jakości, czyli tak jakby nie było w ogóle zasięgu. Z drugiej jednak strony inne transpondery, czy satelity działają bez problemu.

 

Btw czy jest ktoś w posiadaniu dokładnie odwzorowanej listy kanałów Cyfrowego Polsatu (tak jak w dekoderach Polsatu)? Ściągnąłem listę ze strony Fergusona, ale jest jakaś felerna, ponieważ nie mogę jej wgrać przez usb. Ściągnąłem też listę "samoróbkę", ale kolejność kanałów jest inna niż w dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić arive 200 do cyfry+, posiadam w domu pioneera 1430, chciałbym rozdzielić sygnał na 2 tunery, możeci mi podać nazwe,a najlepiej linka do jakiegoś sprawdzonego i niedrogiego splitera przewodowego z dwoma kartami klienckimi, nie znam sie na tym ,ale znalazłem coś takiego do np arivy :

:censored:

ta karta pozwala na zamknięcie klapki czyli bedzie estetycznie wyglądać, do pioneera może być zwykła, bo tuner bedzie u dziecka w pokoju czyli może taka:

:censored:

no i do tego spliter :

:censored: (tu jest akurat z kartami)

czy taki zestaw zapewni bezproblemowe działanie, bez zacieć , zawieszeń na kanałach hd cyfry?

prosze o jakąś podpowiedz od kogoś kto tak rozdziela sygnał, bo sprzedawcy zawsze powiedzą ,że bedzie działać bez problemu itd.

i jeszcze kolejne pytanie laika, czy w drugim gniezdzie/slocie na karte zadziała TNK (chodzi mi o samą karte) czy musi być jakiś moduł (chyba tak to się nazywa)

jeżeli tak to prosze o jakiś link / nazwe

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tuner i podłączyłem go z obrotnicą (przez USALS), ale chcąc przeskanować transponder np.(12,284 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4), po ustawieniu w/w danych wyskakuje mi 45% dla siły i 10 % dla jakości, czyli tak jakby nie było w ogóle zasięgu. Z drugiej jednak strony inne transpondery, czy satelity działają bez problemu.

 

Btw czy jest ktoś w posiadaniu dokładnie odwzorowanej listy kanałów Cyfrowego Polsatu (tak jak w dekoderach Polsatu)? Ściągnąłem listę ze strony Fergusona, ale jest jakaś felerna, ponieważ nie mogę jej wgrać przez usb. Ściągnąłem też listę "samoróbkę", ale kolejność kanałów jest inna niż w dekoderach.

 

Ok, lista już wgrana, ale trzeba będzie jeszcze spędzić trochę godzin nad personalizacją listy o kanały z innych satelit.

 

Mam natomiast problem z odbiorem Polsatu HD, Polsatu Sport HD oraz Discovery HD (12265.00 V DVB-S2 SR:27500, FEC:2/3). Czy może mieć to związek z tym, że podczas wyszukiwania transponderów nie można ustawić parametrów FEC? Podobnie jak w poprzednim przypadku, po ustawieniu pojawia się 45% dla siły i 10% dla jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Kupiłem dzisiaj Arive 200 , odnośnie kanałów HD z Astry np: ZDF HD , Anixe HD , Arte HD działają bez zarzutu .

Problem pojawił się po wyszukaniu kanału Eska Tv z Hot Birda . Kanał tuner identyfikuje jako FTA , jest dzwięk ale brak obrazu .

Jaka może być tego przyczyna ?

 

Mam to samo i nie wiem również co z tym robić.

Myślę, że tak nie do końca go odkodowali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu nietypową sytuację kanał nadawany w MPEG-2 a reszta transpondera w DVB-S2.Tuner nie rozpoznaje tutaj parametrów kanału tylko transpondera.Niestety nie idzie tego zmienić z poziomu odbiornika.Jedyną szansą na poprawny odbiór jest ściągnięcie listy z odbiornika do komputera i tu poprawienie błędu w edytorze Ariva200Editor.Kasujemy cały kanał i dodajemy go ponownie wtedy automatycznie będzie on w MPEG-2.Wczytujemy poprawioną listę do odbiornika

Uwaga kanał zachowuje parametry tylko do czasu programowania.Jeśli się zapomnimy i załączymy szukanie kanałów na tym satelicie wrócą błędne parametry.

I na to jest wyjście jak przed momentem sprawdziłem kanał nie zniknie jeśli nie wpiszemy danych w Service ID.Będziemy po ponownym programowaniu satelity Hot Bird mieć 2 kanały jeden z poprawnymi parametrami i jeden błędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu nietypową sytuację kanał nadawany w MPEG-2 a reszta transpondera w DVB-S2.Tuner nie rozpoznaje tutaj parametrów kanału tylko transpondera.Niestety nie idzie tego zmienić z poziomu odbiornika.Jedyną szansą na poprawny odbiór jest ściągnięcie listy z odbiornika do komputera i tu poprawienie błędu w edytorze Ariva200Editor.Kasujemy cały kanał i dodajemy go ponownie wtedy automatycznie będzie on w MPEG-2.Wczytujemy poprawioną listę do odbiornika

Uwaga kanał zachowuje parametry tylko do czasu programowania.Jeśli się zapomnimy i załączymy szukanie kanałów na tym satelicie wrócą błędne parametry.

 

Możesz jaśniej wyjaśnić, co mam zmienić we wpisie aby program był widoczny?

-----------------

Już rozwiązałem problem, dzięki za podpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagrywaniem na zewnętrznym dysku USB w Arivie200. Podłączam świeżo sformatowany dysk IDE 80GB 7200rpm przez przejściówkę IDE-USB2.0, a ten wykrywa się... 7 minut, po czym przy próbie nagrywania pisze dziwny komunikat "za mało miejsca na usb, aby", aby po wielu próbach wciskania REC w końcu rozpocząć nagrywanie. Zatrzymanie nagrywania także nie jest łatwe. Jednak po przejściu do odtwarzania nagrania, wspomniany komunikat również się pokazuje i nie można odtworzyć nagrania. Czasem, gdy się udało coś nagrać i odtworzyć, okazało się, że nagranie jest bardzo pocięte. Sądziłem, że to problem z wydajnością sygnału HD, ale także na SD zdarza się "pixeloza". O co chodzi? Czy mam nietypową przejściówkę USB-IDE czy jest jednak coś źle w Arivie?

Na PC ta przejściówka działa prawidłowo. Ten sam efekt jest zarówno na mniejszym dysku IDE 7200rpm innego producenta.

 

Podłączałem także inny dysk (laptopowy, IDE) z inną przejściówką - ten wykrywał się szybko, ale także zdarzał się [beep] komunikat "za mało miejsca, aby" na nagraniu, które wcześniej na 100% mogłem z niego odtworzyć. Może ktoś poleci jakiś zewnętrzny dysk lub obudowę, która na 100% dobrze zadziała zarówno z sygnałem SD jak i full-HD? Chyba, że to jest błąd w firmware Arivy 200? Bo tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bym winił tą przejściówkę USD-IDE. Otóż sam posiadam dwie takie przejściówki, wraz z obudową. Jedna ATA - USB, a druga SATA/ATA - USB. Na tej pierwszej wykrywanie dysku trwa tak długo, że nie miałem nigdy cierpliwości by sprawdzić ile. Słowem nie działa. Na tej drugiej działa kapryśnie, w zależności jakim kablem to połączę. Ale nawet jeśli najlepszym to tez jest różnie. Ogólnie nie polecam tych wynalazków.

Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa jeśli podłączę oryginalny dysk, z zewnętrznym zasilaniem. Ostatnio testuje Samsung STORY HX-DU010EB i okazuje się urządzeniem bezproblemowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się kolejny update softu: 1.02B1 http://www.ferguson-digital.eu/pl/download.html?func=select&id=95

Uwaga: W nowej wersja oprogramowania dodano obsługę LCN (Logical Channel Number) głównie dla funkcji FastScan. W wyniku tej operacji zmianie uległa główna baza danych oprogramowania. Oznacza to, że listy kanałów stworzone na wcześniejszych wersjach oprogramowania nie będą działały prawidłowo! Należy wyłącznie używać list kanałów stworzonych na oprogramowaniu 1.02B1 lub nowszym!

 

changelog:

maincode 1.02B1

x fix Slovak, Dutch and a part of Polish translation

+ diable the numeral key function at timeshift mode

* the background of teltext subtitle is transparent

* display current channel druing playing Game :lol2:

+ Delay "Scambled" info display

! Add LCN support - by default off

! Add FastScan for TnK, Canal Digitall, etc.

+ The CA and CI am clash

- First improvement for TechniCrypt CAM, still under progress

x Fixed potentially serious bug in interlocked handling

x BBC channels bucket descrambling

 

------------------------------------------------------------------------

Legend:

 

* New feature

+ Improvement

! Software change requires modification of your configuration

x Bugfix

- Information only

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni i kurka zapętlił się.

Jest info, że nie będzie prawidłowo działały listy programów stworzone na innych programach. Zrozumiałem, że listy i po zaktualizowaniu dekodera spróbowałem jednak wgrać listę kanałów.

No i zonk, tuner zapętlił się. Włącza się plansza z napisem Ferguson, następnie na wyświetlaczu mam Welcome, później mam na ekranie tv brak sygnału, a następnie na wyświetlaczu STIT i sytuacja się powtarza.

Gdyby było jasno napisane, ze dekoder będzie źle działał, albo w ogóle, a nie listy kanałów, to bym tego nie robił.

Co mam z tym fantem zrobić?

Serwis, czy coś się da w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się kolejny update softu: 1.02B1 http://www.ferguson-digital.eu/pl/download.html?func=select&id=95
Uwaga: W nowej wersja oprogramowania dodano obsługę LCN (Logical Channel Number) głównie dla funkcji FastScan. W wyniku tej operacji zmianie uległa główna baza danych oprogramowania. Oznacza to, że listy kanałów stworzone na wcześniejszych wersjach oprogramowania nie będą działały prawidłowo! Należy wyłącznie używać list kanałów stworzonych na oprogramowaniu 1.02B1 lub nowszym!

 

Pliki *.udf faktycznie przez nowy program nie są widziane :(

W takim przypadkach winien się pojawić soft konwertujący starą listę kanałów na nową, jeśli Ferguson byłby solidną firmą oczywiście.

 

Panowie z Fergusona - może podajcie format pliku nowego i starego, a jak wam taki program błyskiem napiszę. Za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni i kurka zapętlił się.

Jest info, że nie będzie prawidłowo działały listy programów stworzone na innych programach. Zrozumiałem, że listy i po zaktualizowaniu dekodera spróbowałem jednak wgrać listę kanałów.

No i zonk, tuner zapętlił się. Włącza się plansza z napisem Ferguson, następnie na wyświetlaczu mam Welcome, później mam na ekranie tv brak sygnału, a następnie na wyświetlaczu STIT i sytuacja się powtarza.

 

Jak producent pisze, że zmienił główną bazę danych odbiornika i NIE wgrywać starych list - to po jakiego grzyba wgrywasz ?? Co za naród !! :read:

 

Rozwiązanie jest proste przestrzel tym nowym softem przez RS232.

Uwaga - ale zgodnie z instrukcją producenta bo znowu coś spier......

(instrukcja jest razem z upgraderem do pobrania)

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki *.udf faktycznie przez nowy program nie są widziane :(

W takim przypadkach winien się pojawić soft konwertujący starą listę kanałów na nową, jeśli Ferguson byłby solidną firmą oczywiście.

Panowie z Fergusona - może podajcie format pliku nowego i starego, a jak wam taki program błyskiem napiszę. Za darmo.

Ja bym po RS232 wgrał liste kanałów w nowej wersji. Obojętnie jaką, byle w tym formacie.

 

Kolejny inteligentny inaczej :( Sokor producent dodał LCN prawdopodobnie baza danych ma nowe rekordy,

których "powietrzem" nie zapełnisz po konwersji - dlatego nie można konwertować ze starego formatu

tylko trzeba stworzyć listy na nowo - wtedy te pola zapełnione zostaną LCN'am zgodnie z informacją

z sygnału dla każdego kanału. I pewnie dlatego też zmienili Edytor :/

I żadne wgrywanie przez RS232 nie jest tu obejściem bo stara lista NIE ma wartości LCN nadawanych przez nadawcę.

Czy to tak trudno zrozumieć ???

 

Zapomnieliście wkleić, że producent napisał też:

Przepraszamy za powstałą niedogodność, zmiana ta zapewni jednak większą funkcjonalność i stabilność urządzenia w przyszłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...