Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prawdopodobnie baza danych ma nowe rekordy,

których "powietrzem" nie zapełnisz po konwersji - dlatego nie można konwertować ze starego formatu

tylko trzeba stworzyć listy na nowo - wtedy te pola zapełnione zostaną LCN'am zgodnie z informacją

z sygnału dla każdego kanału.

(...)

Czy to tak trudno zrozumieć ???

 

Pewnie że trudno, bo dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, wszak wszystko się da zrobić tylko trzeba chcieć. Piszesz, że baza ma prawdopodobnie ma nowe rekordy. No to ty też inteligencją nie zabłysnąłeś...

A czym zapełnić po konwersji?

Ano właściwymi informacjami, np. z nowej bazy będącej wynikiem nowego przeszukiwania. Na tej podstawie można przełożyć układ kanałów starej bazy, na nowy format korzystając z informacji z nowego wyszukania. Przecież chodzi nam tylko o własciwy ukąłd, który mozolnie składalismy klika wieczorów.

Gdybym znał formaty tych baz, to ja inteligentny inaczej - tak jak piszesz, zrobił bym to bez problemu. Jeno pano z Fergusona sie nie chce, i wolą klientów w wała robić i każa im sie wypachać słodkimi słowami "Przepraszamy za powstałą niedogodność, zmiana ta zapewni jednak większą funkcjonalność i stabilność urządzenia w przyszłości".

Aż chciało by się zapytać, co ma LCN do stabilności... ale już mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mpega, przy okazji z odpowiednim przycięciem, pliki DVR które tak naprawdę są niczym innym jak zwykłym TS (Transport Strreaming) tyle że pod innym rozszerzeniem, na mpega zmieniam programem VideoReDoTVSuite. Czasem łączę tym programem pliki, ale ostatnio do łączenia używam króciutkiego programiku linboxpvr_dvrtools.exe.

 

Oczywiście mam na myśli mpeg2, bo z dvr'ami nagranymi w H.264 jest gorzej. Takie pliki to właściwie można już tylko zarchiwizować. Nie warto z nimi nic robić, a już konwertować na inny format na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z ARIVą po zaprogramowaniu timera np. na godzinę 22.00 nagrywanie 1godz nawet jeśli przerwę nagrywanie (program został przesunięty) włączam nagrywanie ręcznie powiedzmy 22.40 tuner wyłącza się o godzinie 23 (nawet jeśli nie włączę nagrywania) timer działa nawet jeśli przerwiemy nagrywanie??? poza tym jeśli po zakończeniu nagrania z timera tuner zawsze jest wyłączany bez względu czy wcześniej tuner był włączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i o ile na Philipsie PVR HD jest w 100% dobrze, o tyle na Arivie coś nie do końca. Tzn. przycina się co jakiś czas na sekundę.

kurcze troche mnie zmatwiłeś :( chcialem zakupic Arive 200 i spliter clone + do tego. Czyli lepszym rozwiazaniem bedzie ariva 200 i starszy rflink 100?? Z tym drugim spliterem nie ma problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i o ile na Philipsie PVR HD jest w 100% dobrze, o tyle na Arivie coś nie do końca. Tzn. przycina się co jakiś czas na sekundę.

kurcze troche mnie zmatwiłeś :( chcialem zakupic Arive 200 i spliter clone + do tego. Czyli lepszym rozwiazaniem bedzie ariva 200 i starszy rflink 100?? Z tym drugim spliterem nie ma problemu??

No właśnie nie wiem co z tym fantem zrobić... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bym winił tą przejściówkę USD-IDE. Otóż sam posiadam dwie takie przejściówki, wraz z obudową. Jedna ATA - USB, a druga SATA/ATA - USB. Na tej pierwszej wykrywanie dysku trwa tak długo, że nie miałem nigdy cierpliwości by sprawdzić ile. Słowem nie działa. Na tej drugiej działa kapryśnie, w zależności jakim kablem to połączę. Ale nawet jeśli najlepszym to tez jest różnie. Ogólnie nie polecam tych wynalazków.

Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa jeśli podłączę oryginalny dysk, z zewnętrznym zasilaniem. Ostatnio testuje Samsung STORY HX-DU010EB i okazuje się urządzeniem bezproblemowym.

 

Dzięki za odpowiedź. Rozważałem zakup tego Samsunga, ale postanowiłem jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy (w końcu kupiłem tani tuner HD, to będę konsekwentny, hehe) i zakupię obudowę do dysku IDE firmy 4World (69zł-74zł). Podłączałem takową i działała prawidłowo. Nie wiem czy się sprawdzi przy dokładniejszych testach, ale jeśli nawet nie, to zastosuję ją do innych celów (i wówczas wrócę do pomysłu z Samsungiem). W tym układzie przynajmniej wykorzystam posiadany starszy dysk IDE.

 

Co do konwersji plików DVR, to próbowałem różnych programów, ale odkąd poznałem TS Doctor (jest o nim wzmianka na stronie Fergusona), to stwierdziłem, że nic innego mi nie trzeba. Wynikowe pliki TS są odtwarzane i konwertowane przez każdy inny program w windozie. Są także odtwarzane przez multimedialne telewizory Samsunga (np. serii B65x). Do konwersji formatów polecam darmowy Format Factory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chłopaki, powoli rozwiązuje zagadke plików dvr, porostu laptok miał problemy z instalacją nowych programów, kodeków itd.

pomógł stary poczciwy pecet,

teraz mam kolejny poważny kłopot :/

kupiłem smard card spliter 2, połączyłem wszysko jak trzeba, pierwszy jest ferdek ariva 200, drugi pioneer 1430, na pionku wszystko śmiga jak trzeba ,

a na ferdku co jakiś czas pojawia się napis zakodowane i przycina obraz :? , pomaga wyłączenie pioneera lub wyjęcie wtyczki od pionka...

macie pomysł co z tym zrobic? czy może oddac ten splitter i szukac innego?

może ma ktoś sprawdzony model splitera , niech poda dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem smard card spliter 2, połączyłem wszysko jak trzeba, pierwszy jest ferdek ariva 200, drugi pioneer 1430, na pionku wszystko śmiga jak trzeba ,

a na ferdku co jakiś czas pojawia się napis zakodowane i przycina obraz :? , pomaga wyłączenie pioneera lub wyjęcie wtyczki od pionka...

macie pomysł co z tym zrobic? czy może oddac ten splitter i szukac innego?

może ma ktoś sprawdzony model splitera , niech poda dla potomnych :)

 

Ariva 200 + spliter = wielka lipa

czytałem na innym forum o tych problemach, myśle że nie znajdziesz zadnego splitera do arivy. byłem zainteresowany takim zestawem ale na dzis ..... szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem smard card spliter 2, połączyłem wszysko jak trzeba, pierwszy jest ferdek ariva 200, drugi pioneer 1430, na pionku wszystko śmiga jak trzeba ,

a na ferdku co jakiś czas pojawia się napis zakodowane i przycina obraz :? , pomaga wyłączenie pioneera lub wyjęcie wtyczki od pionka...

macie pomysł co z tym zrobic? czy może oddac ten splitter i szukac innego?

może ma ktoś sprawdzony model splitera , niech poda dla potomnych :)

 

Ariva 200 + spliter = wielka lipa

czytałem na innym forum o tych problemach, myśle że nie znajdziesz zadnego splitera do arivy. byłem zainteresowany takim zestawem ale na dzis ..... szukam dalej

 

na stronie producenata spliterów jest aktualizacja do arivy 200, kupie kabelek i spróbuje, na aledrogo sprzedawcy potwierdzają dobre działanie tego tunera z smart spliterem, ale własnie po aktualizacji splitera i kart klienckich, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś ma problemy z Time Shift na Canal+?

Korespondowałem z działem technicznym i twierdzą, że to wina dysku, bo nie ma zasilania zewnętrznego. Na kanałach niekodowanych wszystko dobrze, na kodowanych kicha.

Podłączyłem dziś dysk z zewnętrznym zasilaniem i mam to samo.

Coś mi się wydaje, że oprogramowanie jest skopane, a jak nie, to mam wadliwy strzep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ROS.SNK

 

Po sieci krążą fotki 'flaczków' tunera, wrzuć na google:

ARIVIE 200 HD Fotki wnetrznosci

i zajrzyj w 1 wynik.

 

Moje dwa grosze, pomyśl o cyrkulacji powietrza czy nawet dodatkowym wentylatorku. Ktoś już chyba wspominał o problemach z funkcjonowaniem tunera z kolejnym klockiem na grzbiecie. Wciskając jeszcze coś do środka na pewno nie poprawisz chłodzenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...