Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A sprawdź parametry transponderów, może masz listy nieaktualne bo lista to nie sama nazwa programu ale i jego parametry, co za kłopot zgrać listę, wywalić wszystko i od nowa przeskanować satelitę a jak nie to wnecie poszukać parametrów kanałów i ręcznie wpisywać, to nie tuner platformy że przy zamianach transponderów lub zmianch parametrów wszystko nadawca podeśle, trzeba od czasu do czasu samemu popracować i coś poustawiać. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać nie potrafimy...

 

Potrafimy, potrafimy... I pisaliśmy kilka postów temu, że potrafimy. Prosiłem tylko by ktoś w końcu jednoznacznie stwierdził czy działa C+ na 100% czy są jakieś problemy ponieważ po lekturze wątku mam jeszcze małe ku temu wątpliwości. Tak więc proszę bez takich uszczypliwości.

 

Na zdrowie!

 

Ano zdrowie, zdrowie panocku.

W każdym razie dzięki za wysiłek intelektualny i udzielenie wyczerpującej odpowiedzi. :]

 

AVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko... co zrobić, aby otworzyć nagrania na komputerze z Arivy? Ponieważ nagrałem na pendrive'a nagranie i podłączyłem do komputera i próbuję odpalić film ale nie czyta formatu jak się nie mylę .dvr. Szukałem po internecie kodeków jednak nic nie znalazłem. Jak odpalać te nagrania?? Proszę o pomoc. Dzięki z góry :]

 

Można wykorzystać oprogramowanie firmy GLOBO od opticum 7300 pvr - ALI DVR Export Tool który w tempie expresowym zapisze plik w postaci czytanej przez każdy odtwarzacz (ze strony globo.com.pl z instrukcja dla każdego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś Ariva 200 zrobiła jakiś numer, ze np. czegoś nie nagrała z zaprogramowanej listy?

 

Ja np. miałem sytuację, że miałem zaprogramowane dwa zdarzenia.

 

1. nagraj raz

2. codziennie.

 

i tak :

Zdarzenie 1 nie zostało nagrane, ale został włączony tuner.

Zdarzenie 2 zostało nagrane, ale codzienne zdarzenie znikło z 'ustawień timerów'

 

Znaczy coś musiało się stać, ale nie wiem z jakiego powodu.

Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darksidedvb jaki ty masz dysk?

 

Ja też miałem takie przypadki t.z. raz się uruchomił o podanej godzinie innym razem tylko się uruchomił i nie nagrywał. Mój Dysk to wd 2,5 cala 320G w formacie NTFS.

 

Dodam, że po kilku dniach użytkowania coś się chyba stało z głowicą (całkowity brak sygnału). Na tej samej instalacji inne dekodery dobrze działają. Tuner jest w serwisie, czekam na powrót.

 

To już drugi tuner który ma tą samą usterkę, może to wina dysku (zasilacz nie wytrzymuje), ale nie wiem czy to ma związek z głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatwierdziłeś ustawienia, bo jak nie to po wyściu z menu ustawienia znikną :lol2:

Codzienne nagrywanie miałem ustawione już od dawna, wiec znikły tak same z siebie.

A mój dysk to Maxtor 160 GB, oczywiście NTFS, podłączony do kieszeni USB2 Qoltec HD-135IS. Dysk pracował bez zarzutu z tunerem FK-6900 CR. Być może Arivie ten dysk nie odpowiada, ale to dziwne by było, bo dysk bez problemu pracuje z innymi urządzeniami.

 

Z tymi dyskami do Arivy to jest coś nie tak. Mianowicie wspomniany dysk podłączyłem przez inny kabel USB, chyba bardziej badziewny i co się okazuje - nie chodzi!

Z komputerem chodzi bez problemu, ba... nawet chodzi na jeszcze bardziej podejrzanym, bo 10 m kablu, a z Arivą głuchy jak pień.

Więcej powiem. Mam jeszcze inny dysk, a właściwie obudowę ten samej firmy i tu sprawa jest jeszcze gorsza. Ariva tego dysku nie widzi w ogóle! Dysk, który pracuje wszędzie także z tunerem FK-6900 CR.

Może nie dysk, a konwerter ATA/USB2, bo o to głównie tutaj chodzi.

 

Stawiam wiec tezę, że Ariva jest trochę kapryśna jeśli chodzi o dyski. Po prostu nie każde dyski chcą współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do USB 2.0 potrzeny jest bardzo krótki, dobrze ekranowany kabel najlepiej z filtrem ferrytowym w postaci cylindra na końcu kabla. Kable o małym przekroju i słabym ekranowaniu i dłuższe są do wersji USB 1.1. Takie nie nadają się bo występują problemy z dużą prędkością transmisji lub całkowity jej brak przez zakłócenia powodowane przez przetwornice napięcia w tunerach, telewizorach oraz inne zasilacze impuldowe (np. wtyczkowe). Dysk dobieramy o jak najniższym poborze prądu w przypadku kieszeni z dyskiem 2,5'' bez zewnętrznego zasilacza (poniżej 500 mA (0,5 A), informacja powinna być umieszczona na nalepce dysku). W przypadku zasilania z zewnętrznego zasilacza lub kieszeni z dyskiem 3,5'' które standardowo mają zasilacz będą mniejsze problemy. Gubienie ustawień Arivy może powodować "ciężki rozruch" dysku który przy normalnej pracy pobiera poniżej 500mA a przy starcie dużo więcej i zakłóca pracę zasilacza tunera co może powodować zawieszanie, kasowanie ustawień itp., z biegiem czasu i dysk "padnie". Można zrobić w razie wątpliwości prosty test podłączając pendrive o przyzwoitej prędkości i pojemności powiedzmy 8GB i potrenować nagrywanie. Jeśli nie ma kłopotu to przyczyna tkwi albo w kiepskim kablu albo dysk ma za ciężki rozruch albo ciągle zbyt mocno obciąża zasilacz który bardziej się nagrzewa. Jak wcześniej pisano, interfejs SATA/USB 2.0 przy zbyt niskim napięciu przy przeciążeniu zasilacza Arivy też nie będzie dobrze działał albo wcale nie zadziała ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do USB 2.0 potrzeny jest bardzo krótki, dobrze ekranowany kabel najlepiej z filtrem ferrytowym w postaci cylindra na końcu kabla.

Jasne, taki kabel mam i na takim mi chodzi, a na innym nie. Problem jednak w tym, że na tym innym (zresztą dołączonym do dysku) ten sam dysk bez problemu chodzi na Fergusonie FK-6900 CR i na komputerze. Czyli Ariva jest bardzo wymagająca. Trzeba uważać.

Mój dysk ma zewnętrze zasilanie, więc problem dużego poboru prądu z tunera i związane z tym problemy nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs interfejsowi nierówny, trzeba dobrać, często mi się zdarza że jeden dysk w kieszeni lub pendrive podpinany do jednego kompa chodzi bez zarzutu a na innym albo go wcale system nie widzi albo pokazuje komunikat że nie rozpoznano sprzętu lub nagle zniknie mimo że wcześniej poprawnie na nim zapsiywało lub odczytywało, podobnie będzie z Arivą i tu mamy tą "inną bajkę" z interfejsami. Ale po to mamy ten wątek żeby wiedzieć co podłączać albo co kupować żeby nie wtopić. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wypowiedzi ( cóż jest lepszego od testów userów ) powoli studzę zapał kupna tego fredka. 460 zł za HD już w tej chwili nie jest sporym wydatkiem. Jednak moje obawy dotyczą poprawnej pracy tunka z modułem CP. Nie chodzi o to, bym kombinował tak, by zaskoczył czy też nie. Ma być i koniec. Wiem, że to sprawka fw tunera, )podobnie jak w seriach SD AF cz FX) ale jako abonent nie mam jednak ochoty czekać na poprawki płacąc abonament. Na szczęście 9,90, ale zawsze jednak.

HD SAT mnie nie kusi jeszcze aż tak bardzo, mogę czekać. Mój TV odtwarza mkv i tym sobie rekompensuję jeszcze brak satelitarnego HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgłaszający kłopoty z nagrywaniem przez timer: Czy używacie- zgodnie z zaleceniem producenta- kabli prądowych do swoich dysków HDD?

Z tego co pamiętam Jack777 łączył swój tylko przez USB i teraz ma ...

U mnie Ariva 200 nagrywa bezproblemowo. Co do kabli USB to podłączałem różne szajsy do 1,5 m i nie było kłopotu. Dłuższych nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam cyfre + i od kilku dni nie mogę oglądać kanałów hd, zapewne jest to związane ze zmianą częstotliwośći FEC https://satkurier.pl/news/49883/cyfra-po ... e-fec.html czy wie ktoś jak ręcznie zmienić te częstotliwości? albo może ktoś ma liste kanałów z zaaktualizowanymi czestotliwościami to bym prosił o podzielenie się

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...