Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, jestem tutaj nowy.

Chciałem się dowiedzieć czy ma ktoś już jakieś doświadczenia z Emusoft_Ariva200_2009.09.15_1.01B5 i kartą TNK.

Czy występują jakieś problemy?, czy karta współpracuje normalnie.

Dzięki za odpowiedzi.

 

PS:

Tylko że jest pewna różnica, jak będziesz używał Arivę za granicą to są marne szanse na odbiór paczki TVP za granicą, potrzebna będzie bardzo duża antena bo wiązka jest punktowa a wtedy musisz zastosować drugi konwerter zezujący i przełącznik diseqc bo monoblock działa dla anten między 80 a 90 cm.

Będzie z tym problem, gdyż w okolicach Daun (blisko Nürburgring, tor wyścigów F1 w Niemczech) nie udało się odebrac sygnalu nawet na antenie o 180 cm średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie widzę możliwości zgrania listy kanałów poprzez USB na dysk- padaczka.

Można zrobić tak przez RS232 -> dump.abs -> potem kiedy chcesz ten plik nagrywasz na USB

Wchodzisz do aktualizacji z USB wybiersz ten plik i userdb -> czyli wgra ci tylko twoją zapisaną listę kanałów.

 

oczywiście dump.abs można zmienić mu nazwę oraz edytować userdb w edytorze list kanałów ;)

Zawsze to szybciej na kompie niż klikać...

 

//generalnie jak poprawią żeby dump.abs z menu tunera na USB też działał - to wszystko pójdzie z USB //

 

Nadal nie widzę możliwości suwania kanałami paczkami ( trzeba zaznaczać pojedynczo).

:P Jak to mówią to nie błąd to cecha, takie rozwiązanie i obawiam się, że się trzeba przyzwyczaić

 

Nadal przyciski numeryczne pilota są podporządkowane funkcji Time Shift gdy ta jest włączona. Czyli nadal klikamy sobie po jednym kanale przyciskami P+ i P-

To też kwestia przyzwyczajenia - jak korzystasz z TimeShift to znaczy że odbiornik nagrywa kanał i pod klawisze numeryczne podpięte są opcje "skakania" po nagraniu więc nie dziwota, że trzeba nacisnąć STOP jak nie chcesz używać TimeShift

 

Nadal nie rozumiem działania funkcji blokady rodzicielskiej. Jej działanie jest po prostu bezsensowne w tej formie.

W menu edycji kanałów wybierz knanał i przypisz mu kłodkę - blokuj

Póżniej w trakcie oglądania aby włączyć ten kanał będziesz musiał podać hasło i tyle ;)

 

 

A co do problemów z modułem Cyfrowego Polsatu - mojej ulubionej platformy! to ja bym go podełał do serwisu - bo muj działa bez problemu

więc pewnie masz jakiegoś babola :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wam działa ten tuner z kartą cyfry rozdzieloną poprzez splitter? U mnie dekoduje sygnał tylko wtedy, kiedy w czytniku jest karta cyfry. Jak włożę kartę klienta od splittera nie chce zdekodować sygnału.

Nie wiem czy to istotne, ale gdy włoże org. kartę cyfry do tunera, to jeżeli wyświetlę informacje o tej karcie to pokazuje "Seca Cyfra 10.0", zaś gdy włożę kartę klienta to pokazuje "Seca Cyfra 7.0"

Na tym splitterze chodzi normalnie instalacja w domu na 3 tunery.

Splitter przewodowy, na kartach pisze "Client Card Minipic Splitter Pic"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wystawić gdzieś nagrany plik *dvr?

Kilkusekundowy, SD i HD.

Chciałem sprawdzić jakie programy to łykają, a szczególnie czy łyknie to VideoReDoTVSuite, bo wg specyfikacji *.dvr powinien czytać. No ale chciałem sprawdzić.

Mam nadzieje, że nie wymagam zbyt wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to istotne, ale gdy włoże org. kartę cyfry do tunera, to jeżeli wyświetlę informacje o tej karcie to pokazuje "Seca Cyfra 10.0", zaś gdy włożę kartę klienta to pokazuje "Seca Cyfra 7.0"

 

Zaktualizuj oprogramowanie splittera ;)

Ten model dobrze sobie radzi z dzieleniem karty :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darksidedvb :

"Można zrobić tak przez RS232 -> dump.abs -> potem kiedy chcesz ten plik nagrywasz na USB

Wchodzisz do aktualizacji z USB wybiersz ten plik i userdb -> czyli wgra ci tylko twoją zapisaną listę kanałów".

 

-Bajer polega na tym, że nie chcę podłączać kompa bo to dla mnie zbyt duże przedsięwzięcie logistyczne dla takiej [beep]oły, a laptopy nie mają z reguły tego wejścia. Po to jest USB ,żeby gadało. To żadana filozofia przecież.

 

 

"To też kwestia przyzwyczajenia - jak korzystasz z TimeShift to znaczy że odbiornik nagrywa kanał i pod klawisze numeryczne podpięte są opcje "skakania" po nagraniu więc nie dziwota, że trzeba nacisnąć STOP jak nie chcesz używać TimeShift."

 

-Kolejny raz pojawia się kwestia STOP. Ten przycisk nic nie zmienia, mogę się zaklikać na śmierć STOP-em, a żaden przycisk numeryczny nie zadziała.

To ulepszenie jest chore, mam Icorda i przyciski numeryczne są do klikania kanałów- ZAWSZE, a osobne przyciski do nawigacji po nagraniu.

 

 

"W menu edycji kanałów wybierz knanał i przypisz mu kłodkę - blokuj

Póżniej w trakcie oglądania aby włączyć ten kanał będziesz musiał podać hasło i tyle ;)"

 

-Każdorazowo mam klikać kod? Masakra! Na Canal+ raz leci bajeczka, a raz horror i co wtedy? W takim razie lepszym rozwiązaniem jest ustalenie bajek w powiedzmy pierwszej grupie ulubionych i trzymanie się tego. Po wyłączeniu i włączeniu tuner uruchamia się na tej grupie ulubionych. Reszty kanałów w ogóle nie widać. Ta funkcja dużo więc bardziej nadaje się na nazwanie blokadą rodzielską :)

 

Któryś z dekoderów, albo Hf 8800 HD albo Icord, albo oba rozpoznają granice wiekową i to jest wg mnie blokada rodzicielska, ale zwykła, ordynarna blokada kanału? Oj.

Zresztą nie wiem, może to nie soft jest niedopracowany, to ja mam zbyt wygórowane oczekiwania.

 

"A co do problemów z modułem Cyfrowego Polsatu - mojej ulubionej platformy! to ja bym go podełał do serwisu - bo muj działa bez problemu

więc pewnie masz jakiegoś babola"

 

-Teraz to mnie przestraszyłeś. Byłem przekonany po sprawdzeniu w sklepie innego egzemplarza, że to masowa niedoróbka.

 

 

@Bajerniak- nie zauwazyłem żadnej rewolucji, ale może słabo wnikałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Arive 200 od samego początku - całe (bite!) 8 stron i stwierdzam: Muniek 1410 - masz talent literacki :brawo::) Próbowałem tak samo przejśc przez Optkicum 9500 HD, ale tam napłodzili 53 strony. Nie do przejścia :sciana::) Może bym zagłosował nawet na Opticum, gdyby nie ten mus wykopania Conaxa dla Cyfry+. A tu w Arivie bedzie szafa, czyli Cyfra - sama grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest tak że jeśli kupisz powiedzmy Arivę to i tak masz parę dni na to żeby zwrócić sprzęt nawet nie podając powodu i jak ci się nie spodoba to oddasz tylko nie zrywaj folii ochronych przez parę dni zanim zdecydujesz się ją zatrzymać bo sprzęt nie może nosić śladów użytkowania. Gorzej jeśli kupisz na aukcji. Ale wiedz że nie ma idealnego sprzętu a tym bardziej softu bo większość bolączek wynika z softu a nie ze sprzętu a i tak ktoś się zawsze do czegoś przyczepi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Arive 200 od samego początku - całe (bite!) 8 stron i stwierdzam: Muniek 1410 - masz talent literacki :brawo::) Próbowałem tak samo przejśc przez Optkicum 9500 HD, ale tam napłodzili 53 strony. Nie do przejścia :sciana::) Może bym zagłosował nawet na Opticum, gdyby nie ten mus wykopania Conaxa dla Cyfry+. A tu w Arivie bedzie szafa, czyli Cyfra - sama grać :)

 

 

Dzięki :) Z ciekawości spojrzałem na owo Opticum i wygląda, że to bardziej zaawansowany sprzęt od Arivy. Tu jest test: http://laki.[beep]/warsztat/opticum9500hd.htm

Może nie jest piękny, nie wiem jak w sklepie różnica w cenach, ani jak z niezawodnością, ale na pierwszy rzut oka Opticum 9500 HD daje wyraźnie więcej.

 

 

p.s. zamiast odgórnego beep, trzeba będzie sobie coś wpisać, ale wystarczy wpisać w google "laki" i powinno być dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów ciąg dalszy :/

 

Ten model dobrze sobie radzi z dzieleniem karty :brawo:

 

Może najpierw napiszę zestawienie tunerów w domu: Ferguson Ariva 200, Ferguson FK 6900, ew. czasami zamieniam na FX 7600, Opticum 4060.

Jeśli karta Cyfry jest w tunerze/sama w splitterze chodzi to bez problemu, zero zwiech. Natomiast jeżeli podłącze przynajmniej 2 tunerki do splittera, to średnia długość oglądania czegoś kodowaniego wynosi ~1,5 min, po czym splitter się zawiesza i resetuje.

Tylko raz chodziło CAŁĄ godzinę na kanale Minimini.

 

Zaktualizuj oprogramowanie splittera ;)

 

Po rozmowie telefonicznej z panem, co mi ów splitter sprzedał, poradził mi on zmianę wsadu w karcie, co zresztą uczynił on sam. Ucieszyłem się, kiedy zdekodowało sygnał, lecz potem znów nastała nostalgia i ogólne "Co tu począć, droga Argentyno?", jak to mawiał Al Bundy. :P Próba Stara karta+Bloker skutkowała tym samym.

Test z mocniejszym zasilaczem do splittera - efekt taki sam, czyli zwiecha po 1,5 min i restart splittera.

 

Jakieś pomysły? Pewnie trza czekać na nowy soft...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrywanie listy kanałów przez USB

- tools/ aktualizacja przez USB - wybieramy dump i zgrywa nam się lista kanałów do pliku DumpFile.abs

 

Przywracanie listy

- tools/ aktualizacja przez USB - wybieramy userdb i podajemy plik

 

Na sofcie 1.01B5 , czy wcześniej tak było nie wiem i nie chce mi się sprawdzać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z prędkością przełączania kanałów i przejście ze stanu standby do odbioru? Inny tuner na procesorze Ali włącza się 15 sekund, nie wspomnę o tunerze ( nie na Ali ) TP który włącza się ponad minutę.

Jeśli w sofcie edu w menu w zakładce SYSTEM klucze są gdy na dole pojawi się czerwona kropka EDIT, to do czego ona (ta kropka) służy w sofcie oryginalnym bo widać ją w instrukcji ze strony producenta?

Dziękuję kol.darksidedvb za szczegółową odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z prędkością przełączania kanałów i przejście ze stanu standby do odbioru? Inny tuner na procesorze Ali włącza się 15 sekund, nie wspomnę o tunerze ( nie na Ali ) TP który włącza się ponad minutę.

 

Ze stoperem w ręku - od naciśnięcia Power na pilocie do uzyskania obrazu z ostatnio oglądanego kanału włącza mi się ~14 sekund :P

Dokładniej patrzyłem 3 razy czasy: 13:98, 14:03, 13:87

 

Przełączanie kanałów FTA ~1s a kodowanych ~3 sekund z modułu Polastu czasami nie zawsze ~4s - z reguły w 3 się mieści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie dzisiaj zeza na astre, niestety wszystkie transpondery przy wyszukiwaniu pokazywaly OK, a ten ktory mnie najbardziej interesuje FAIL. Jaka moze byc przyczyna ze nie mam sygnalu z transpondera 10862 - tam gdzie tvp hd i reszta? Pewnie chodzi o zmiane tego FEC, tylko, ze nie mam pojecia jak to zmienic na Arivie 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem tak jak mowisz juz wczesniej, ale to nic nie daje, ten transponder jako jedyny pokazuje brak sygnalu, pozatym jak wcisne opcje edytuj to nie ma tam zmiany FEC, jest tylko czestotliwosc, symbol rate i polaryzacja. Czy to jest mozliwe, zeby minimalnie zle ustawiona antena powodowala problemy z odbiorem tylko na jednym transponderze? Na reszcie kanalow mam sila 90% jakosc 80%, a wiec znosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły miernik niewiele ci pomoże bo pokaże tylko siłę sygnału którą zapewne masz dość wysoką, jakości sygnału nie pokaże, do tego jest potzrebne profesjonalne urządzenie które kosztuje dość sporo więc metodą prób powinieneś ustawić ale z tego co czytałem na stronie sat-kuriera, to TVP może jeszcze kombinować z parametrami ale mimo tego jeśli złapiesz teraz to później tuner powinien sam sobie parametry dobrać bez twojej ingerencji. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bzdur Panowie nie piszcie.

TVP zmieniło w nadawaniu jeden z parametrów na 8/9

Po zmianie jakosc sygnalu spadal mi z 95% na 75% czyli masakra masakra, a

na małych antenach może być w ogóle problem z odbiorem!!!

 

Na Arivie 200 wystarczy usunąć tą czestotliwość z listy, dodać ponownie i przeszukać.

Ot i cała filozofia. Pewnie nie raz jeszcze pogrzebią w sygnale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krytykuj innych bo to co poprzednio użytkownicy pisali to są ich obserwacje na dodatek w różnych warunkach i przy różnych instalacjach, wtedy taki sam tuner całkiem inaczej się zachowuje poza tym większość parametrów w Arivie dobierana jest automatycznie i usuwanie transpondera nie ma sensu chyba że przeszukujesz całego satelitę a nie jeden transponder, kanały owszem bo po przeszukaniu ręcznym w Arivie porównywane są identyfikatory znalezionych kanałów z identyfikatorami znajdujących się już na liście w pamięci odbiornika, jeśli taki nie występuje to zostaje po potwierdzeniu dodany na końcu listy z nowymi parametrami a instalacja antenowa musi być poprawnie ustawiona bo przy złej pogodzie sam nic nie odbierzesz z paczki TVP tym bardziej że mogą być zmiany. Jeśli zmienią fec albo pid-y a antena wraz z konwerterem będzie perfekcyjnie ustawiona, na Arivie nie zrobi to wrażenia a to było sednem dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...