Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Posiadam od dwóch dni takowe dwa tunery, mam jednak pytanie: czy gniazdo LAN da się użyć do czegokolwiek innego niż aktualizacja?

I drugie pytanie: jakie ustawienia (adres ftp, login i haslo) należy podać aby się aktualizowało? U mnie to niestety z domyślnymi danymi nie bangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego tunera cyfrowego który nigdy by się nigdy nie zawiesił, wystarczy zła pogoda (burza, silne zachmurzenie) lub niedokładnie ustawiona antena lub nawet chwilowe problemy z uplinkiem od nadawcy lub cokolwiek innego związanego z zasilaniem tunera (chwilowy spadek napięcia w sieci energetycznej) i tuner może się zawiesić więc jest to całkiem naturalne. Dla mnie to wcale nie dyskwalifikuje tunerów tym bardziej że Ariva jest nowa i ma nowy soft w którym jeszcze parę poprawek się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę o zakupie tego tunera, ale mam jeszcze kilka wątpliwości:

- co z sharingiem - komuś juz na arivie śmiga??

- ktoś wcześniej pisał, że epg obejmuje tylko kilka najbliższych pozycji programowych i nie ma możliwości np. nastawienia rano tunera na wieczorne nagranie, a to już jest problem. Czy możliwe jest zaprogramowanie nagrywania na konkretną godz z pominięciem epg??

- może ktoś polecić jakiś pewny sklep int, który wysyła także za granice??

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Moze ktos sprawdzic jak sie zachowuje tuner przy podlaczeniu

2-ch telewizorów w taki sposób:

pierwszy [TVh] po HDMI, drugi [TVc] po Componencie.

Oba full HD a sygnal 1080i

 

Wczesniej mialem n-ke i byly problemy z HDCP w przypadku kiedy

wylaczony byl [TVh] (nawet standby).

By móc ogladac [TVc] musialem odlaczyc fizycznie kabel HDMI od [TVh]

albo wlaczyc [TVh].

 

Ferguson Ariva 200 sprawia wrazenie calkiem fajnego tunerka a poniewaz

obecnie nie mam zadnego (czekam-moze jakies jesienne promocje)

to chetnie bym go kupil jesli nie byloby problemu j/w.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darksidedvb, ale czy zmieniałeś cokolwiek w swoim tunerze? Czy tak jak fabrycznie go kupiłeś, tak działa ze splitterem SmartWi ?? Natomiast mi sprzedawca splittera właśnie dał znać, że póki co mogą się zacinać kanały przy współpracy z owym splitterem, lecz dodał, że firma Ferguson niebawem uaktualni nowy soft z pewnymi poprawkami i nie powinno być wówczas już problemów...

Co Wy o tym sądzicie? Ponieważ nie wiem co myśleć i czy kupować w ciemno ten tuner, ponieważ nie ukrywam, że spieszy mi się, jednak widzę, że i sprzedawca splittera i tutejsi użytkownicy forum i tego tunera mają różne zdania w tej kwestii...

 

Proszę o pomoc, będę wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś będzie w stanie mi pomóc otóż mam taki problem: mając zestaw Ferguson Ariva 200 oczywiście, w czytniku uniwersalnym karta klienta z cyfry + (używam splitera SmartWi) do tego mam Moduł CI CONAX TechniCrypt CX z kartą TnK i gdy nie mam modułu CI to wszystkie kanały cyfry chodzą OK, gdy kartę TnK mam w czytniku uniwersalnym też kanały TnK chodzą aż miło gdy natomiast mam to razem (cyfra i moduł z TnK) to kanały TVP1,TVP2,TVP Info, TVN, TVN24, Siedem,Turbo,Style, Eurosport widnieją jako zakodowane choć takie nie są oraz paczka TnK także jest zakodowana. Dodam, że zaraz po resecie tunera wszystko przez pewien czas śmiga i z czasem się gubi. Soft w spliterze nie aktualizowany ale nie wiem czy to jest główny powód, w tunerze soft Ariva200_1.01B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SmartWi z softem 4.62 dział bez problemów na 3 box'ach

Pewnie, że warto :brawo:

 

Skąd wytrzasnąłeś do smartwi soft 4.62 jak najwyższy jest 2.43T0 i beta 2.51 co można sprawdzić na stronie producenta smartwi. :shock:

 

@kosa_8 spróbuj zaktualizować soft w moduke CAM, najnowszy jest 26.1.5.0.13 a jak to nie pomoże to ferguson musi poprawić swój soft w Arivie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... czy poprawiona wersja oprogramowania, którą niebawem udostępni Ferguson, zostanie wysłana użytkownikom poprzez satelitę czy może trzeba będzie samemu wgrać najnowszy soft do Arivy ściągając go ze strony producenta?? I drugie pytanko... wiadomo już coś więcej, kiedy mniej więcej można się spodziewać najnowszego softu??

 

Właśnie się czaję by kupić ten tuner, jednak nie jestem pewien jak będzie działał ze splitterem SmartWi....? Może ktoś jeszcze potwierdzić, że działa bez problemów..? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon

 

Ja mam splitter smartwi, napisze tak: przez 3 dni posiadania arivy 200 obraz mi rwał głównie na tvn-ach, reszta byłą ok. Postanowiłem zaaktualizować oprogramowanie splitera ponieważ pojawiło się nowe z września 2009 (ostatnia aktualizacja fw na stronie była z 2007 więc ponad 2 lata temu, a u mnie mogła być wgrana nawet jeszcze starsza...)

 

Istotnie, przed aktualizacją splittera, ariva rozpoznawała kartę jako Seca 7.0, po aktualizacji pokazuję poprawnie jako Seca 10.0 (narzędzia->czytnik kart)

 

także w tym momencie mam super sprawną arive 200 ze spliterem smartwi i cyfra+ chula aż miło, domówiłem jeszcze moduł polsatu i będe z nim walczył... mam nadzieje że nie będzie problemów, soft w arivie aktualnie najnowszy czyli Ariva200_1.01B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzięki, czyli wygląda na to, że nie powinno być problemów... ;) A czy EPG śmiga bez żadnych problemów? :)

A gdybym miał takie sobie życzenie, aby w tym tunerze pojawiła się także TnK... Co w takim przypadku? Da radę pogodzić kartę od splittera i TnK w tunerze jednocześnie? Bo tak w ogóle jak to jest z tym slotem kart kodowych w tym tunerze? On jest uniwersalny tj. obsługuje każdy system kodowania - każdą z platform cyfrowych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sajmon

Chciałem ci przypomnieć i innym tak samo bo pewnie o tym bardzo dobrze wiesz że n-ka paruje kartę z dekoderem więc nic z tego, ruszą najwyżej kanały które mają w ofercie ale nie są ich autorstwa (czyli nic z nfilmów, nsportów itd. nie ruszy) więc nie ma po wpychać karty n-ki, to samo jest z polsatem, kartę z modułem CAM parują ale jak zdążyłeś już zapewne przeczytać na tym sofcie Ariva nie bardzo dogaduje się modułem, cyfrę możesz wkładać śmiało i tnk też ale myślę że soft dopracują bo to w końcu nasz produkt więc pod nasze platformy cale oprogramowanie zoptymalizują tak jak przykładowo w HF-ach bo i nawet listy kanałów pod naszch nadawców robią więc można się spodziewać że niedługo moduł polsatu będzie chodził od razu bez zbędnych kombinacji a tuner nowy i soft też więc coś się zawsze przytrafi. Na NDS nie ma się co na razie nastawiać bo TVP sama nie wie do końca jak będzie odkąd się p.o.prezesa zmienił.

@Sils

Na zwiększenie możliwości wykorzystania poru ethernetowego na razie bym nie liczył, później - jak najbardziej, lepiej niech najpierw poprawią to co działa nizebyt dobrze - lepiej chyba żeby CAM polsatu chodził bez problemów niż ethernet z którego tylko zapaleńcy będą korzystać, ale sprzęt nowy, soft rozwojowy więc tuner jest godny polecenia nawet już jeśli ktoś na dziś ogląda cyfrę lub tnk, jeśli posat - chwilkę trzeba zaczekać żeby nie psioczyć na soft. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...