Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że serwis robi takie tajemnice ze swoich napraw.

Jak ja pracowałem w serwisie RTV przez ponad 8 lat, to wpisywaliśmy i w karcie i na FV symboje takie jakie były zaksięgowane w magazynie. Osoba wystawiająca FV w programie wpisywała dany symbol i automatycznie wychodziła cena i schodziła część z magazynu. Nikt wtedy nie podejrzewał, że my technicy robimy jakieś tajemnice z tych napraw. Jak tak bardzo Tobie zależy żeby wiedzieć, co było zadzwoń do serwisu, a napewno udzielą Tobie informacji. Z drugiej strony masz zrobiona naprawe gwarancyjną i dla Ciebie jako uzytkownika końcowego najważniejsze powinno być, że sprzęt działa i że masz wpis w kartę gwarancyjną, co kiedyś może, ale nie musi się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa obrotnicę z tym tunerem? Jak współpraca? Jaką polecacie?

 

Ja używam ogólnie jest ok obrotnicę mam Stab HH 90 - miałem problem z ustawieniem ale kabel antenowy coś szwankował i nie udawało się jej poprawnie ustawić. Poz wymianie kabla problem się rozwiązał. Za taką kasę możesz dokupić do ARIVY 200 obrotnicę.

 

Tu masz w Hollexie ofertę http://www.hollex.pl/silowniki-i-obrotnice/

 

lub na allegro zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że serwis robi takie tajemnice ze swoich napraw.

Jak ja pracowałem w serwisie RTV przez ponad 8 lat, to wpisywaliśmy i w karcie i na FV symboje takie jakie były zaksięgowane w magazynie. Osoba wystawiająca FV w programie wpisywała dany symbol i automatycznie wychodziła cena i schodziła część z magazynu. Nikt wtedy nie podejrzewał, że my technicy robimy jakieś tajemnice z tych napraw. Jak tak bardzo Tobie zależy żeby wiedzieć, co było zadzwoń do serwisu, a napewno udzielą Tobie informacji. Z drugiej strony masz zrobiona naprawe gwarancyjną i dla Ciebie jako uzytkownika końcowego najważniejsze powinno być, że sprzęt działa i że masz wpis w kartę gwarancyjną, co kiedyś może, ale nie musi się przydać.

Zgoda, właściwie Masz rację :D .

Jestem po prostu dociekliwy i lubię wiedzieć (tak dla siebie), ale dla przeciętnego Kowalskiego jest to faktycznie informacja zbędna, gdyż co by nie napisali i tak konsumentowi nie wiele powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z niektórymi transponderami. po aktualizacji softu załapały.

Rzecz w tym, że u mnie dzieje się to samo zarózno na ostatnim sofcie z serii 1.x, jak i z serii 2.x. Własnie się przesiadałem. Ponieważ siła sygnału pokazała się na 90% po zmianie parametrów w tunerze na inny konwerter, więc jest to raczej wina konwertera.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

 

1. Czy listy do nowego softu 2.15B5 mozna obrabiać na kompie i wrzucać przez USB?

Czy teraz tylko jest możliwość aktualizacji przez tunka?

Na stronie Fergusona piszą:

"...Prosimy nie wgrywać list kanałów stworzonych i zapisanych na wcześniejszych wersjach oprogramowania! Wgranie takiej "starej" listy kanałów może powodować błędy w pracy odbiornika lub nawet jego trwałe uszkodzenie! Zamiast wgrywania listy sugerujemy skorzystanie z funkcji FastScan jako podstawy do stworzenia własnej listy kanałów..."

 

2. Czy jest możliwość podłączenia przez LAN serwera zewnętrznego? Temat odtwarzania filmów, muzyki, zdjęć itp.

Czy tylko można odtwarzać z USB? Czy trzeba czekać na modyfikację softu, albo jest to nierealne i trzeba miec inny tunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z niektórymi transponderami. po aktualizacji softu załapały.

Rzecz w tym, że u mnie dzieje się to samo zarózno na ostatnim sofcie z serii 1.x, jak i z serii 2.x. Własnie się przesiadałem. Ponieważ siła sygnału pokazała się na 90% po zmianie parametrów w tunerze na inny konwerter, więc jest to raczej wina konwertera.

 

ArtS

 

Zalecam wymianę konwertera - jak wspominałem we wcześniejszym poście. Mimo iż jest to "nowy" roczny konwerter może czasami paść. Żadne ustawienia w menu czy wymiana softu nie pomoże. Skąd wiem - miałem dwa takie przypadki na dekoderach dedykowanych C+ i CP.

Polecam konwertery INVERTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale filmy z komputera są skompresowane najczęściej przez MPEG-4 z mocną kompresją xvid/Divx i są jednak w gorszej jakości niż filmy z satelity (kompresja MPEG-2, dość podobna do tej z płyt DVD). Więc jeśli myślisz o nagrywaniu filmów z satelity to lepiej zaopatrzyć się w dysk przenośny. Często też zależy to od bitrate z jakim nadaje dany kanał, ale na polskich kanałach filmowych jest za duży by zmieścić cokolwiek na 4 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam wymianę konwertera - jak wspominałem we wcześniejszym poście. Mimo iż jest to "nowy" roczny konwerter może czasami paść. Żadne ustawienia w menu czy wymiana softu nie pomoże. Skąd wiem - miałem dwa takie przypadki na dekoderach dedykowanych C+ i CP.

Polecam konwertery INVERTO

Cóż, jak się dokopię do poprzedniego konwertera, to spróbuję, co na nim będzie. Dzieki za sugestię.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pendrive 4 gb wgrywa mi się tylko 1 godz.i 16 min.więc film z reklamami mi się nie mieści-co to znaczy że jest on za mały?[Z komputera tam wchodzą z 4 filmy].

Średni czas filmu na TVP to 3GB,na TVN od 5GB do z tego co pamiętam prawie 9GB,oczywiście w zależności od długości filmu i reklam,do tego dochodzi timeshift ok.1GB.Także 4 GB to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie moge polaczyc arivy 200 i Access Pointa tp linka?? prosze o pomoc. ping idzie ale nic poza. internet oczywiscie idzie kablem do kompa, ale po przelaczeniu kabla do tunera po prostu nici.

podejrzewam że masz źle skonfigurowany adres w tunerze

Adres IP podajesz w formie xxx.xxx.xxx.xxx a nie jak ruterach np xxx.xxx.xx.x lub xx.x.x.xx

tak samo podajesz maskę sieci i bramę (to ostatnie nie wiem czy akurat jest wymagane) Jak miałem ten tuner też się wkurzałem że mi nie chodził, aż w końcu wpisałem to co powyżej. Dodatkowo adres IP nie może być przydzielony tunerowi z DHCP-a. Poza tym IP i Maska muszą należeć do tej samej puli adresowej co twoja "sieć".

Mam nadzieję ze naświetliłem ci trochę sytuacje

 

WR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie moge polaczyc arivy 200 i Access Pointa tp linka?? prosze o pomoc. ping idzie ale nic poza. internet oczywiscie idzie kablem do kompa, ale po przelaczeniu kabla do tunera po prostu nici.
Ja bym dołożył jeszcze następujące uwagi nie wiem czy je spełniłeś:

-wpisać w odpowiednim miejscu adres MAC routera

-najpierw uruchomić router a dopiero potem tuner tak aby pokazał sie komunikat o wczytaniu IP

-wcześniej na tunerze trzeba wybrać usługę np Webradio (GBOX) co potwierdzi poprawność połączenia

Ja mam router Pirelli od Netii i niema z nim problemów.Router i tuner połączone są kablem ethernetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam wymianę konwertera - jak wspominałem we wcześniejszym poście. Mimo iż jest to "nowy" roczny konwerter może czasami paść. Żadne ustawienia w menu czy wymiana softu nie pomoże. Skąd wiem - miałem dwa takie przypadki na dekoderach dedykowanych C+ i CP.

Polecam konwertery INVERTO

Wracając do tematu. Jeśli mam konwerter twin i na dwóch jednakowych tunerach zachowuje się tak samo, to chyba nie jest uszkodzenie, a co najwyzej zła współpraca. Dobrze myslę?

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niekoniecznie. Może być faktycznie uszkodzenie konwentera lub złe ustawienie anteny. Jeśli na dwóch tunerach masz taki sam problem to kto wie. Mam jeszcze jedna propozycję. We wcześniejszym poście pisałeś że masz antenę 60 tkę C+. Doszły mnie słuchy że można w punkcie C+ nabyć antenę 80-tkę wraz konwenterem TWIN za 98 zł (co jest bardzo opłacalne) no i + jeszcze usługa instalatora za wymianę talerza.

W ten sposób zapewnisz sobie bardzo dobry odbiór kanałów również i HD oraz wyeliminujesz zakłócenia związane z wichurami itp; przy okazji wymienisz sobie konwenter na nowy z C+. No i jeżeli to nie pomoże to ja już się poddaje

Są to tylko moje sugestie co możesz zrobić

Reasumując:

1. wymiana konwentera na nowy,

2. sprawdzenie poprawności instalacji (luzy na "F"-kach)

3. ponowne - prawidłowe ustawienie "talerza",.

4. możesz (musisz się upewnić) nabyć nowy "talerz" 80-tkę wraz z konwerterem,

 

obstawiam dalej swoje pkt 1 no i teraz 4

 

rossini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port LAN w tunerze Ferguson ARIVA 200, od dłuższego czasu może być wykorzystany do aktualizacji softu przez sieć (z serwera ftp firmy FERGUSON). Możliwe jest też odtwarzanie stacji radiowych emitowanych jako SHOUTCAST (od wersji 2.x interfejs do obsługi stacji radiowych przeszedł jakąś ewolucję - na WebRadio). Całkiem od niedawna (chyba od softu 2.15B5) pojawiła się też funkcja prezentacji aktualnej lub prognozy pogody dla wybranych miast (niestety nie dla każdego większego). Dwie ostatnie możliwości (radio i pogoda) wymagają podłączonego stale nośnika pamięci do portu USB (może być pendrive lub zewnętrzny dysk twardy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossini, dziekuję za sugestie. Wariant z wymianą anteny biorę poważnie pod uwagę, gdyż kiedyś w innym miejscu zamieszkania miałem 90. i nie było problemów. Problem w tym, że obecnie musiałbym pomysleć o innym jej zamocowaniu, gdyż w miescu, gdzie wisi obecna, więkza już się nie zmieści.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się A200 sprawuje z Tunerem GreenEightSystem RFLink100? Ma ktoś doświadczenia? Trochę wypowiedzi czytałem, że będzie ok, Pych też mówi, że ok, ale to takie same ogólniki. Ktoś pracuje w takiej konfiguracji? Teraz mam w domu trzy Strongi 6860, ale w końcu chcę się przesiąść na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...