Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z pilotem ,pilot włącza tuner za około 200 setnym do 300 setnym kliknięciem w przycisk power(baterie nowe)podczas klikania w power, dioda sobie miga lub się świeci cały czas przez kilka sekund (5-10s)i nic sie nie dzieje, gdy już kciuk od klikania w power boli, wtedy raczy zatrybic i włącza ariwe 200 i działa poprownie do czasu odłożenia go na kilkadziesiąt minut, po tym czasie by go zmusic do pracy trzeba swoje wyklikac i dopiero zatrybia ,miał ktos taki przypadek???programowanie nie daje rezultatu soft 1,04B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z pilotem ,pilot włącza tuner za około 200 setnym do 300 setnym kliknięciem w przycisk power(baterie nowe)podczas klikania w power, dioda sobie miga lub się świeci cały czas przez kilka sekund (5-10s)i nic sie nie dzieje, gdy już kciuk od klikania w power boli, wtedy raczy zatrybic i włącza ariwe 200 i działa poprownie do czasu odłożenia go na kilkadziesiąt minut, po tym czasie by go zmusic do pracy trzeba swoje wyklikac i dopiero zatrybia ,miał ktos taki przypadek???programowanie nie daje rezultatu soft 1,04B7

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... derem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie i marudzicie o odłączaniu dysków - jak już pisałem mam 2,5 cala WD Pass... bez zasilania i wszystko śmiga na najnowszym sofcie 1.05B1 także - nic nie strzela a dysk wyłącza się tak samo jak na innych wersjach. Więc nie mogę potwierdzić teorii że coś tam zepsuto ... Swoją drogą drogi @ArtS007 zaczynasz gadać jak pan i władca - tak jest! Nie nie prawda śledzę kilka for o Arivce i tylko w twoim wpisie znalazłem uszkodzenie MBR - poważna sprawa i poważne oskarżenie wątpię, żeby było to sprawką Arivy - raczej wadliwość dysku. Sam miałem 2,5 kieszeń którą nosiłem w plecaku i po roku miała ponad 200 bad sectorów :( Tak to jest z mechaniką dysku... A takie autorytatywne wypowiedzi mogą wprowadzić wielu w błąd co widać po kolejnych postach :(

Wracając do Arivki ... oprócz malkontentów narzekających na edytor list kanałów, który na bank się nie zmieni ...

(może niektórzy pamiętają do AFów też był Ariter przez całe wieki i nikt nie marudził bo to tzw. wartość dodana)

i rzekomych / choć nie potwierdzam / problemów z odłączaniem dysku

wydaje się, że żadnych poważnych problemów nie ma ... podam się zatem pod lincz i zaryzykuję stwierdzenie, że

1.05B1 to jak na razie najstabilniejsza wersja i polecam wszystkim aktualizację !!!

:mrgreen:P.S.

 

"brain" Od grudnia 2009 jestem posiadaczem Arivy 200, od tego też momentu czytam to forum. Nigdy się nie wypowiadałem, ale dzisiaj się zarejestrowałem i postanowiłem napisać. Twoje wypowiedzi są prawie agresywne jak coś ktoś napisze żle, nie po Twojej myśli na temat producenta lub też samego produktu jakim jest Ariva 200. Uważasz się za znawcę, niby mentora i udajesz, że wszystko wiesz i wszystko przesądzasz i w obronie producenta gotów jesteś ośmieszać, tłamsić każdą inną wypowiedż. Nie tak się postępuje. Tak postępują na ogół osoby, które raczej marną mają wiedzę, a swoistym "krzykiem" próbują krygować innych. Telewizją sat zajmuję się ponad 20 lat i trochę wiem na ten temat. Miałem i mam styczność z większością odbiorników sat jakie pojawiły się na polskim rynku. Według mnie, to niestety odbiornik Ariva 200 właśnie przez "staroświecki" i co tu dużo gadać "archaiczny" w swojej strukturze soft jest odbiornikiem mniej niż miernym. W sumie jest to odbiornik może i nie drogi, ale i też poprzez ten strasznie skopany, nie zoptymalizowany soft, jest on stale odbiornikiem, który powinien być testowany u producenta, a nie u użytkowników. Poważny producent nie pozwoli sobie wypuścić takiego softu z takimi krytycznymi błędami jak to się działo ostatnio. To ze strony producenta typowy falstart i trochę "samobój". To, że ludzie mają pretensje, iż od kilku ostatnich wersji softu odbiornik nie może w sposób prawidłowy zapisać nazw list ulubionych, to kolego "brain" nie marudzenie, tylko fakt, że producent sobie nie potrafi radzić z bardzo prostymi niedoróbkami w sofcie. To, że ludzie narzekają nie może się Tobie wydawać dziwne. Co do tego niby edytora jakim ktoś nazywa ArivaEditor to powiem tak - ja tego nie używam, próbowałem raz, ale zrezygnowałem bo to nie współczesny edytor a namiastka tego ale tylko w nazwie. To też jak ktoś tutaj na tym forum wcześniej zauważył świadczy o podejściu producenta i traktowaniu użytkowników jego produktu. Na tym etapie kolego "brain" to niestety produkt raczej miernota :-) Co do ostatniej wersji softu to linczować Ciebie nie zamierzam, ale uważam, że nadal jest on nie dopracowany i do pełnej wartościowej w pełni zoptymalizowanej wersji sporo mu jeszcze brakuje. Uwzględniając dotychczasowe tempo usuwania usterek, niedoróbek i etc. to dobrze będzie jak taki dopracowany soft do Arivy 200 zostanie wydany na przełomie roku 2010/2011 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie i marudzicie o odłączaniu dysków - jak już pisałem mam 2,5 cala WD Pass... bez zasilania i wszystko śmiga na najnowszym sofcie 1.05B1 także - nic nie strzela a dysk wyłącza się tak samo jak na innych wersjach. Więc nie mogę potwierdzić teorii że coś tam zepsuto ... Swoją drogą drogi @ArtS007 zaczynasz gadać jak pan i władca - tak jest! Nie nie prawda śledzę kilka for o Arivce i tylko w twoim wpisie znalazłem uszkodzenie MBR - poważna sprawa i poważne oskarżenie wątpię, żeby było to sprawką Arivy - raczej wadliwość dysku. Sam miałem 2,5 kieszeń którą nosiłem w plecaku i po roku miała ponad 200 bad sectorów :( Tak to jest z mechaniką dysku... A takie autorytatywne wypowiedzi mogą wprowadzić wielu w błąd co widać po kolejnych postach :(

 

Wracając do Arivki ... oprócz malkontentów narzekających na edytor list kanałów, który na bank się nie zmieni ...

(może niektórzy pamiętają do AFów też był Ariter przez całe wieki i nikt nie marudził bo to tzw. wartość dodana)

i rzekomych / choć nie potwierdzam / problemów z odłączaniem dysku

wydaje się, że żadnych poważnych problemów nie ma ... podam się zatem pod lincz i zaryzykuję stwierdzenie, że

 

1.05B1 to jak na razie najstabilniejsza wersja i polecam wszystkim aktualizację !!!

:mrgreen:

 

 

 

P.S.

Jeszcze kąśliwa riposta do tych, co farmazony wypisują o zmianach w jakości obrazu. Soft się zmienia ale hardware pozostaje ten sam i nie ma mowy o żadnych zmianach jakości obrazu. Na każdej wersji obraz wygląda identycznie - ale po wgraniu softu - ustawienia wracają do domyślnych i tu macie problem koledzy - bo jak nie pomyślicie i nie ustawicie rozdzielczości, proporcji obrazu itp. ponownie - to się wam wydaje że jest gorzej.... wstyd, kupic odbiornik HD i nie ustawić obrazu HD albo na siłę podłączać go przez SCART ... źenada. WŁĄCZ MYŚLENIE :read:

 

Znawco wspanialy co do zmiany softu a urzadzen dzialajacymi pod nim,powiesz mi po co zmiany w softach kart graficznych np.skoro nic nie wnosza ? Nie mowie ze soft nie jest stabilny , nagrywanie to mnie tyle interesuje co nic,ale wgralem ten sofcik ...5B1 dzisiaj przeskakujac z ..4B7 i mowie ze obraz to kibel na nowym sofcie i prosze tylko mi nie mow o zmianie ustawien bo mam trzy takie wynalazki jak Ariva w domu i ZAWSZE ustawiam 1080i/60 /Y/BS przez HDMI. Powiem Ci cos na temat softow... patrzac nawet na tematyke samochodawa to glupim softem mozesz zniwelowac spalanie i dodac i to czasami grubo kucykow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech tygodni posiadam Arive 200 z pilotem RCU640 V.2. Jak go kupiłem miał wgrany soft 1.04B7 który uważany jest na tym forum przez wielu za dość stabilny. Mnie w tym sofcie parę spraw denerwowało np. zbyt powolne zwiększanie lub zmniejszanie poziomu głośności czy brak samoczynnego wyłączenia tunera po zaprogramowanym nagraniu. Denerwujące też było to że niekiedy po włączeniu obraz był w formacie 16:9 i trzeba było poskakać po kanałach aby wrócił do ustawień automatycznych. Tak więc zdecydowałem się na wgranie najnowszego w chwili obecnej softu 1.05B1 i muszę szczerze powiedzieć że zostałem mile zaskoczony. Wszystkie te niedogodności o których pisałem zostały usunięte. Działanie poziomu głośności poprawione, tuner wyłącza się po nagraniu, kanał startowy działa bez problemu chociaż ta funkcja u mnie działała dobrze również w poprzednim sofcie, jakość obrazu między jednym a drugim softem niczym się nie różni, nie ma żadnego przycinania dżwięku czy obrazu. W tunerze tym używam na razie tylko karty TNK z którą współpracuje u mnie bez jakichkolwiek problemów.

Zdaję sobie sprawę z tego że są na pewno jakieś niedoróbki i w tej wersji ale dla przeciętnego odbiorcy który używa ten tuner do oglądania jak i od czasu do czasu do nagrania filmu lub innej audycji to moim zdaniem jest to dobry sprzęt za tą cenę.

Nie jest to przecież żaden kombajn multimedialny a w miarę prosty odbiornik HD który w moim wypadku i według moich oczekiwań działa powiedziałbym poprawnie.

Zauważyłem też że oczekiwania niektórych forumowiczów są takie jakby to był sprzęt z najwyższej półki za parę tysięcy zł.

Pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie czytałem i już miałem Ci radzić aktualizację, gdyż rzeczywiście wiele z tych bolaczek wyeliminowano. Jednak kanał startowy działa, póki co, tylko wówczas, gdy lista timerów jest pusta.

 

Obecny soft czekają jeszcze poprawki majace związek z nagrywaniem i symchronizacją czasu z satelity. Jak to zostanie zrobione myslę, że całość zaprezentuje się całkiem dobrze.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Na forum jestem nowy, ale wątek o Ariva200 śledzę od samego początku. Jestem zadowolonym użytkownikiem tego tunera od stycznia 2010 :) W porównaniu do wcześniejszego polsatowskiego Samsunga S305G jest to super sprzęt. Tuner kupiłem jeszcze z softem 1.03b9 (o ile dobrze pamiętam). Moim zdaniem wraz z kolejnymi wersjami softu jest coraz lepiej. Obecnie posiadam jego najnowszą wersję 1.05b1. Tuner działa pod TNK, nagrywam na nim sporadycznie (karta SD 8GB class 6 w czytniku uniwersalnym z AlleTuDrogo - działa bez problemu), timeshift wyłączony, podobnie jak zegar w trybie czuwania. Jedyna rzecz, jaka mnie obecnie trochę irytuje, to działanie EPG. Czasem po jednokrotnym wciśnięciu przycisku "i" na pilocie nie mam wyświetlanych danych o nazwie aktualnej audycji, natomiast po jego 3 krotnym wciśnięciu wyświetlana lista jest ok :/. Co do jakości obrazu i dźwięku nie mam zastrzeżeń (Ariva podłączona jest do LG 32LH2000 przez HDMI, 720p 60Hz). Pod tuner mam dodatkowo podłączone głośniki Logitech X230, całość brzmi świetnie. Moim zdaniem za takie pieniądze nie należy spodziewać się cudów. Tuner wraz z kolejnymi poprawkami softu działa coraz lepiej. Co niektórym może przeszkadza wgrywanie nowych softów co 2 tygodnie, ale nie zajmuje to nawet 5 minut - więc ja w tym nie widzę problemu. Ważne, że panowie z Fergusona nie olali NAS - użytkowników i starają się usuwać bolączki, które zgłaszamy. Mam nadzieję, ze już niedługo otrzymamy ostatnią, stabilną wersję softu, w której tuner będzie działał zgodnie ze specyfikacją i wszyscy będziemy zadowoleni ;)

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, taka idea jest niewykonalna. Zresztą po co, skoro saltelity i tak nadają czas? Gdyby można było pobierać czas z jednego kanału, wystarczyłoby to w zupełności. Niestety to podobno teżjest niewykonalne.

 

Clue problemu tkwi jednak nie w synchronizacji czasu, ale w błędach wywoływanych przez mało istotne różnice czasowe między kanałami. W koncu 3 minuty różnicy miedzy TVN, a resztą (poprawnie nadającą czas) nie jest taka radykalna. I one nie powinny mieć znaczenia dla poprawności procesu nagrywania. Oraz na resetowanie timerów, jeśli przydarzy się przypadek, że trafimy na kanał nadajacy "kosmiczny" czas, jak to się onegdaj przydarzyło Universalowi, na którym był rok... 2016. :)

 

Korzystałem wcześniej z Fergusona FK6900 i wygladało na to, że on synchronizował czas tylko po włączeniu do prądu i nastepnie wybudzeniu z trybu standby. Wnioskuję tak, ponieważ zdarzało się, że czasami po nagraniu czas mu głupiał i wówczas nie pomagały: zmienianie kanałów, a nawet wyłączanie do standby. Jedynym wyjściem było wyłączenie go z prądu, a nastepnie ponowne podłączenie i uruchomienie na dowolnym kanale. Po chwili zegar działał prawidłowo.

 

Dlatego nie rozumiem, dlaczego Ariva tak nie może.

 

Jeśli miałbym uzaleźniać poprawność czasu od ciągnięcia sieci do salonu, to ja dziekuję. Choć, jako opcja dodatkowa mogłoby to sobie jak najbardziej być.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie zanim to kupie: Prawie każdy z was narzeka że usb jest z przodu, czy próbował ktoś spróbować takim kablemusb90.jpg ? Cienki kabel powinien chyba wejść pod obudowę, a sam wtyk chyba za długi nie jest.

Linka nie daje bo regulamin, ale na tym serwisie gdzie są licytacje nazywa się to usb adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo::brawo::brawo:

Brawo, brawo Panie i Panowie właśnie takiego linczu się spodziewałem...

Taki naród bardziej się wam podoba marudzenie, narzekanie i oczekiwanie od Arivki funkcji mercedesa czy teź porządnego kombajna

multimedialnego, którym nie jest - niż choćby jedno zdanie pozytywne !!! Hitem jest zakładanie kont dla jednego wpisu ... byle dowalić ...

 

A ja i tak obstaję że to bardzo dobry sprzęt i spełnia oczekiwania większości !!!

 

Podobnie jak Wojewódzki z Figórskim w radiu Eska Rock promują "Radio Dobroć"

Przy świętach wielkiej nocy apeluję do wszystkich zadowolonych użytkownik o napisanie co wam się podoba w Arivce!!!!

 

- czepianie się edytora pc ? którego mogłoby nie być

- funkcji uruchamiania na danym kanale ? której mogłoby nie być

- itp. itd. to czysta demagogia, która nic nie wnosi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtS007: O ile sam wtyk usb ma ~1,4cm to na tym zdjęciu usbb36.jpg widać że plastik ma trochę więcej - jakieś 2cm.

Poza tym tą plastikową osłonkę można pewnie zdjąć (polak potrafi:) ) i wtedy na pewno by miała jeszcze mniej. Tak z ciekawości ile tam jest miejsca? - spróbuje ew. jeszcze coś innego poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czepianie się edytora pc ? którego mogłoby nie być

Popieram.

 

- funkcji uruchamiania na danym kanale ? której mogłoby nie być

Jednak ta fukcja jest i z tego powodu powinna działać. Pomogłaby, przy okazji, rozwiązać bieżące problemy z różnicami czasowymi.

 

- itp. itd. to czysta demagogia, która nic nie wnosi !!!

Jak widzisz, zależy od danego zagadnienia.

 

Ludzie krzyczą, piszą itp, dużo chetniej, gdy coś ich gryzie. Taka już ludzka natura. Z drugiej strony można byc na tak. A, jak wiesz, ja generalnie tak się nastawiam. Jednak nie oznacza to, że jesli zauważam coś niepokojacego, to nie mam prawa o tym napisać. Bo tak jakos mi to zapachniało tym, że mnie do tej grupki demagogów zaliczyłeś. :|

 

Czy mógłbys sie pochylić z uwaga nad wcześniej zadanym przeze mnie pytaniem?

 

Dlatego zastanawiam się, dlaczego u Ciebie podobny dysk zachowuje się inaczej. Mój dysk to WD Essential 2,5", 320 GB. Może to kwestia timeshiftu? Przy okazji, timeshift nie pomaga w wykrywaniu dysku przy zdarzeniu Chennel. Wersja 1.04B8 radzi sobie z tym świetnie. Od wersji 1.05B0 juz nie. Możesz napisać, jak jest u Ciebie?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czepianie się edytora pc ? którego mogłoby nie być

- funkcji uruchamiania na danym kanale ? której mogłoby nie być

To, że Ty nie korzystasz z tych funkcji nie oznacza, że inni z nich nie korzystają. Poza tym funkcja kanału startowego nie została zaimplementowana "po drodze" tylko była w sofcie od samego początku. A skoro była - niech po prostu działa.

 

Ariva nie odkodowuje programów na tr. 12188. Z pozostałymi tr. nie mam problemu.

Wyrzuć ten tp z listy transponderów, dodaj ręcznie i przeskanuj.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jakos mi to zapachniało tym, że mnie do tej grupki demagogów zaliczyłeś. :| Czy mógłbys sie pochylić z uwaga nad wcześniej zadanym przeze mnie pytaniem?

 

Spox - bez urazy w sumie to jesteś jedynym rozsądnie (acz rozwlekle) piszącym tu człowiekiem :lol: ... Z natury nie lubię malkontenctwa, niestety to nasza narodowa cecha :( Jak cieło na 10719 to też marudziłem ... ale jak soft wyszedł na prostą to się edytora list kanałów czepiają - dla mnie to już demagogia .... nie mam trochę racji ??

 

Dlatego zastanawiam się, dlaczego u Ciebie podobny dysk zachowuje się inaczej. Mój dysk to WD Essential 2,5", 320 GB. Może to kwestia timeshiftu? Przy okazji, timeshift nie pomaga w wykrywaniu dysku przy zdarzeniu Chennel. Wersja 1.04B8 radzi sobie z tym świetnie. Od wersji 1.05B0 juz nie. Możesz napisać, jak jest u Ciebie?

 

Tak jak pisałem ma WD My Passport 2,5 cala 250GB zasilany tylko z USB jedna partycja NTFS na całości zrobiona i sformatowana na PC - nigdy nie ufam formatowaniu z poziomu odbiornika. Ustawienia TimeShiftu domyślne = Włączony. Niezależnie od wersji softu wyłącza się zawsze cichutko/ gaśnie lampka nie ma żadnych klik/tarzsk/pstryk/puk itp o ktorych tu wspominacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva nie odkodowuje programów na tr. 12188. Z pozostałymi tr. nie mam problemu.

Wyrzuć ten tp z listy transponderów, dodaj ręcznie i przeskanuj.J.

Zrobiłem to co piszesz.

Dodałem i ponownie przeszukałem tr. 12188. Niestety nie dodał mi Discovery Channel (a na tym programie mi zależało) - dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...