Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 27 października nowa lista kanałów dla dekoderów HD. Pojawią się na niej wszystkie zapowiadane kanały HD. Najpierw z planszą o terminie startu.

Najpierw Canal+ Sport 2 HD i Weekend HD, potem MiniMini HD, Planete HD, AleKino HD itd..., potem dojdzie TVN HD, a na początku grudnia TVN7 HD.

 

W dekoderach HD kanały HD będą w pierwszej kolejności na liście, tzn ich odpowiedniki w SD nie będą obok tylko znajdą się na wyższych pozycjach (z tego co pamiętam od 250.) Kanały tematyczne w HD (MiniMini, Planete, itp...) będą wszystkie po kolei od pozycji 14 do 19, ale też będą ich kopie ustawione tematycznie.

 

To tak w skrócie :]

a co z dekoderami SD? czy tam układ kanałów też się zmieni? jeśli tak to będzie najgłupsza lista programów jaką można sobie wyobrazić. Bo przecież dekoder SD nie odtworzy kanału HD więc jest nonsensem zmiana listy w dekoderach SD w ten sposób by na początku listy były kanały HD a np od kanału 200 duble w wersji SD. wiesz coś na ten temat również? dzięki za informacje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zatem po co w ogóle przenosić te kanały na wysokie pozycje, skoro będą ich odpowiedniki w HD. Czy ktoś zdrowy na umyśle będzie chciał oglądać kanał w SD gdy ma HD i to na niskiej pozycji? Łatwiej byłoby je całkiem usunąć, a dla właścicieli dekoderów SD zostawić wersję SD na obecnych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wonsik, dziwię się, że do tej pory tego nie zrobili - jaki jest sens umieszczać na liście kanały, których nie można odebrać na danym dekoderze?

 

Nie rozumiem zatem po co w ogóle przenosić te kanały na wysokie pozycje, skoro będą ich odpowiedniki w HD. Czy ktoś zdrowy na umyśle będzie chciał oglądać kanał w SD gdy ma HD i to na niskiej pozycji? Łatwiej byłoby je całkiem usunąć, a dla właścicieli dekoderów SD zostawić wersję SD na obecnych kanałach.

 

A nie przyszło Ci do głowy, że nie każdy kto ma dekoder HD ma wszystkie kanały HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy abonenci mogą mieć podłączoną np. samą opcje Canal+ albo HBO bez ich wersji w HD. Muszą mieć dostęp do tych kanałów przecież. Przenosząc ich wersje SD na dalsze pozycje zachęca się do przejścia na HD.

 

Dlatego kanały SD będą dopiero od pozycji 250 żeby nie wadziły tym, którzy chcą oglądać tylko HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie coś się kroi z kanałami HD. N ma swój Nad Geo. HD razem z Orange i pewnie zniknie z TP Cyfry - 11278 po dodaniu kodowania dla CP i C+ . Ostatnio N robiła jakieś próby na swoim transponderze z kopią HBO Comedy HD -10834 pewnie zniknie z TP Cyfry - 10796 na którym był tylko czasowo. HBO HD już dawno jest dublowane na transponderze - 10911 razem z Cinemax 2HD a na 12476 dublowany jest Fox HD a wszystkie na dawane są z na leżącego do CP sławnego z kiepskiej jakości tp 12265. Chociaż ostatnio Polsat wziął sobie do serca krytyką i zwiększył bitrate Polsatu HD i Polsatu Sport HD tnąc niemiłosiernie oprócz 3 trzech wymienionych jeszcze FoxLife oraz AXN HD jak by cieli ich wykurzyć . ( Może szykują miejsce na nowe kanały HD ? ) http://www.linowsat.de/cgi-bin/onlinech ... 2011-10-16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekbaj Nat Geo HD i HBO Comedy HD są od maja na tp. nki. To są dosyły dla n w ramach Orange. Kilka dni temu na Nat Geo HD z tp. Cyfry dołączono kodowanie Viaccess i raczej można się spodziewać wyłączenia Nat Geo HD z tp. nki za kilka dni jak dołączą nowe kanały TVNu w HD. HBO HD,Fox HD,Cinemax2 HD o którym wspominasz także jest dla Orange i tylko ta platforma korzysta z tych przekazów. Także gdyby miało być jak piszesz to by nie utrzymywali tych dubli od 5 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na dekoderach HD zdublowane kanały SD na wysokich pozycjach.

 

Po to, że nie wszyscy chcą dopłacać za kanały HD.

Mi np szkoda kasy na Eurosport HD czy NG HD. Mam je w wersji SD to po co mam jeszcze płacić drugi raz za dokładnie to samo, tyle że w HD?

A nie chcę szukać tych kanałów gdzieś daleko tylko żeby były tu gdzie są.

Ale i tak bardziej przeraża mnie dublowanie kanałów tematycznych C+, mam nadzieję że to nieprawda z tymi kanałami 14-19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram...kto ma opcje canal+ to zapewne ma w domu tv HD i taki dekoder..a reszcie dekodery mozna wymienic...zysk dodatkowego miejsca na tr. jest wiekszy niz wymiana tym niedobitkom tych dekoderow... na dosyl Canal+ SD do kabla mozna wykorzystac innego tanszego satelite.

 

Tomo21-jesli Ci nie zalezy na jakosci tego co ogladasz to oczywiscie zadnej ronicy nie masz...ja natomiast nie wyobrazam sobie by zamaist na HD mial patrzec na SD to to niebo a ziemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd wiesz jakie ma odczucie większość abonentów. Prorok jakiś czy coś? Chyba każde dodatkowe prawa do wydarzeń sportowych podnoszą atrakcyjność oferty, prawda?

NBA ma sporo zwolenników, więc i zadowolonych tą decyzją pewnie będzie sporo. Problem tylko w tym, że NBA znów nie gra i nie wiadomo kiedy grać zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, prawa do NBA na kolejne lata byłyby super. Nadal też liczę, na F1 w HD czyli wiadomo o jaki kanał mi chodzi :) No i FOX też może być. Co do nowego dekodera to chyba jednak będzie coś innego niż 500 bez DVB-T bo te już od jakiegoś czasu są w punktach wydawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...