Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam moduł cam cyfry plus jakość sygnału i moc powyżej 90% ale nie mam zadnego obrazu na test1 jedynie napis nie można wyświetlić usługi common interface spawdz czy moduł działa poprawnie czyżby moduł nie radził sobie dvbs2 fec 5/6 Pozostałe kanały odbieram nawet te dvbs2 z fec 2/3 i 3/4 Jaka może być tego przyczyna czy ktoś z Was też ma taki problem modułem dostępu cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. U mnie sytuacja wygląda tak. Na module Cyfry+ kanały leżą i kwiczą, a do tego jakby jeszcze było mało Ferdek zalicza zwiechę. Wyciągając CAM'a, przestawiając datę rok w tył, karta działa w czytniku i żeby było śmieszniej dekoduje test1 (Canal+ Film HD). Wnioski - dla fachowców.

 

Wiem to tylko testy, ale nie krytykuję, tylko opisuję stan faktyczny na dzień dzisiejszy w oparciu o parametry z FEC 8/9.

 

@wlodek10, ale FEC jest teraz 8/9, to nie dziw, że przy ustawionym 5/6 nie dekoduje ci sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o jakim fakcie chcecie informować dział techniczny. Po pierwsze czy te programy z tego transpndera są prowadzone jako TEST czy jako normalny przekaz? Jako TEST. Dajcie spokój już tym wszystkim spekulacjom i poczekajcie spokojnie bez wylewów na oficjalny start tych programów. Podniecacie się tym, że C+ zmienia, co godzine FEC i jakie z tego powodu macie nerwy. Po drugie te TESTY są prowadzone dla C+, a nie dla nas abonentów. Wczesniej juz pisałem, że C+ całkowicie zdaje sobie sprawę z tego, że spora część abonentów ma talerze 60cm i odbiór przy FEC 8/9 może być utrudniony i dlatego te wszystkie TESTY są prowadzone przed oficjalnym startem programów, żeby nie było potem niespodzianek. Chyba dobrze, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że to tylko testy i właśnie o to chodzi, żeby podawać informacje o możliwych problemach.

Poza tym opisywane tu problemy z dekodowaniem kanałów z tego tp. nie wynikają w większość z siły i jakości sygnału związanego z wielkością anteny. Są one związane z ograniczeniami modułów (Aston i C+) w zakresie obsługi FEC 8/9. Cyfra powinna wziąć to pod uwagę jeśli sprzedawała moduly, które nie radzą sobie z obsługą tego parametru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy wie że teraz są testy. Jestem jednak przekonany że będą niestety nadawać z FEC 8/9 lub wyższym - wynika to z ilości nowych kanałów HD - C+ Gol HD, C+ Weekend HD, Ale kino HD, Planete HD, Kuchnia HD, Domo HD, Mini Mini HD, teleToon HD/Hyper HD. Cyfra ma tylko 1 nowy tp. na te kanały a musi je gdzieś wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie sądzę, żeby ktos z C+ czytał te komentarze. No chyba, że całkiem prywatnie i nie ma to żadnego znaczenia. Niech ktoś z przeżywających to bardziej niż ja i inni zadzwoni do C+ i nie się spyta, co i jak i niech wtedy opisze całą rozmowę z konsultantem i będzie koniec spekulacji. Miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie w rzeczonej sprawie do C+. Zobaczymy co odpiszą.

 

Jeśli jednak tak ma już zostać na stałe to będzie spory problem - Aston, kolejny po PowerCam moduł, który trzeba będzie spisać na straty.

No ale poczekamy jeszcze tydzień i się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audib6, zapewniam Cię, że dział PR C+ czyta zapisy na tym forum i nie tylko na tym.

 

Ten portal jednak wygrywa tym, że ma charakter otwarty i można zapoznać się z treściami tu zawartymi bez logowania, dlatego każde zapytanie specjalizowane w wyszukiwarce Google, kieruje wprost tutaj. :)

 

To forum ma poza tym charakter dość opiniotwórczy, więc sprzedawcy mediów nie mogą lekceważyć głosu rynku i uwzględniają go w swojej polityce.

 

Zresztą to normalna praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...