Skocz do zawartości

Polsat HD


Rafik14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze bedzie za jakis czas lepiej. Np tvn hd tez zaczynał słabiutko. Bylo mało co w hd i ludzie nie zostawiali suchej nitki na nich. Wielu ludzi do dzis uwaza ze jest tak jak było trzy lata temu. Ale tvn zainwestował w hd sporo kasy i od wrzesnia zaczał sie prawdziwy kanał hd doliczajac filmy ktore wczesniej były na nfilm hd a teraz leca na tvn hd. Choc im jest łatwiej niz polsatowi bo nagrywaja np dzien dobry tvn w studiu w hd i ze trzy kamery hd załatwiaja sprawe dla 2,5 godz programu hd codziennie ale juz seriale w hd takie jak na wspolnej Majka Usta i pozostałe to juz wydatek. Polsat musi zainwestowac co najmniej taka kase jak tvn zeby ten kanał był hd bo zeby nagrac godz serialu hd trzeba zdecydowanie mniej nakladu na sprzet hd niz godz tranmisji sportowej. Choc zakup sygnału hd np formuły to nie problem przeciez jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BBC, wczoraj. Dokładniej rzecz ujmując - Eddiemu Jordanowi, ekspertowi BBC.

Powiedział mu, że będzie w Polsacie w HD? Tak wynika z tego co kilka osób napsało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się i jesteś na tyle inteligentny, że wiesz o co poprzednikom chodziło. W tej chwili sygnał F1 nie jest produkowany w HD więc Polsat nie pokazuje F1 w HD bo niby jak miałby to robić. Raczej oczywiste jest, że jak sygnał z F1 będzie produkowany w HD to w Polsacie jakość HD też się pojawi bo raczej nie będą dziadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też pozwoliłem sobie sprawdzić bitrate Polsatu HD. Przeważał bitrate od ok 9,5 Mb/s do ok 10 Mb/s. Zdarzyły też się wartości ok 7.5 Mb/s, ale także około 12,5 Mb/s.

Nie ma rewelacji, ale nie jest aż tak źle jak niektórzy twierdzą. Łatwo można zauważyć, że bitrate jest wyższy przy własnych produkcjach Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym bitratem na Polsacie HD. Otóż zawsze gdy nagrywam Pierwszą Miłość zajmuje mi to na dysku około 2gb, nigdy nie więcej - materiał 50 minut. Wczoraj Mając 4gb wolnego zaryzykowałem nagraniem Stand up zabij mnie śmiechem i tu niespodzianka, przestało nagrywać po 40 minutach... Jakość naprawdę dużo lepsza od Pierwszej miłości czy siatkówki, ciekawe zjawisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polsat ma wiele umów na filmy przed czasu jak uruchomili HD, a wtedy nie kupowali praw na filmy HD, z czasem się to zminieni jak bedą nowe umowy, po zatem wiele filmów które lecą na Polsacie, ale jak równierz leca na TVP i TVN nie ma wersji HD, więc trzeba się przyzwyczaic do 16:9 albo 4:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku jak wnerwiały mnie reklamy tego programu. To była dopiero katorga!

A propos filmów to Polsat daje ciała, Bo dziś znowu film w formacie 4:3. Czemu? Przecież filmy są kręcone w formacie panoramicznym.

Pewnie po prostu kupili kilka lat temu w 4:3 ten film i tak nas raczą do dziś. Powoli się przyzwyczajam do tych kaszet, bo mord nie będę rozciągał. Zresztą na kanale HD to niemożliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...