Skocz do zawartości

Polsat HD


Rafik14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfrowy Polsat, największa platforma telewizji satelitarnej w Polsce, zdradza pierwsze informacje dotyczące pojawienia się we wrześniu 2009 roku nowego kanału wysokiej rozdzielczości - Polsat HD.

Nowy kanał telewizyjny Polsat HD rusza 1 września 2009 roku - usłyszeliśmy w biurze prasowym Cyfrowego Polsatu. Od samego początku dostępny będzie w ofercie platformy Cyfrowy Polsat (ma także trafić do sieci kablowych). Potwierdzają się także nasze wcześniejsze informacje - dostęp do stacji Polsat HD otrzymają abonenci Cyfrowego Polsatu bez dodatkowych opłat.

 

[...]

 

Jak informuje Cyfrowy Polsat, kanał Polsat w jakości HD zostanie dołączony do pakietu Familijnego, a bezpłatny dostęp do niego i Ligi Mistrzów UEFA w wysokiej rozdzielczości będzie miał każdy posiadacz dekodera przystosowanego do odbioru HDTV.

 

[...]

 

- Od początku konsekwentnie budujemy ofertę sportową, będąc platformą cenioną przez polskich kibiców. Cieszę się, że wspólnie z Telewizją Polsat możemy teraz dostarczać jeszcze więcej sportowej rozrywki, dzięki kanałom z czołówek rankingów oglądalności - Polsat Sport i Polsat Sport Extra - oraz nowym produktom Polsat Futbol i Polsat HD, które, mam nadzieję, zyskają równie duże zaufanie widzów - mówi powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie.

 

Przypomnijmy, że Telewizja Polsat wygrała przetarg UEFA na pokazywanie wybranych meczów Ligi Mistrzów przez trzy sezony (2009/2010; 2010/2011; 2011/2012) na kanale otwartym. Mecze będą pokazywane także na antenie Polsat HD w jakości High Definition. Cyfrowy Polsat poważnie szykuje się do piłkarskiego sezonu - abonenci otrzymają takze dostęp do kanału Polsat Futbol oraz specjalne cztery serwisy dające dodatkowo dostęp do ośmiu różnych meczów każdego dnia rozgrywek.

 

Źródło: media2.pl

 

8289-450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie jeszcze nie widziałem ramówki tego programu. Ale nie usuwajmy tego topicu do 2-3 września kiedy to wszystko się wyjaśni. Jeżeli będzie ta sama ramówka w tedy można ten temat scalić z tematem o Polsace SD.

 

Moim wielkim marzeniem byłoby aby Posat HD byłby FTP i dostępny także w telewizji n :jupi: Ale wątpię aby było to możliwe. W CP mam dekoder Samsung oraz pakiet Mini Max i jakoś nie mam zamiaru zmieniać tego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nagle nikt nie ma problemu. A wszyscy nawalacie na TVN HD, że jest nędzną kopią głównej anteny TVN, a gdy Polsat robi swój kanał HD na tych samych zasadach to już nikt nic nie gada. Fakt, że Polsat HD pokaże więcej programów w wysokiej rozdzielczości jest związany wyłącznie z tym, że transmitować będą niektóre mecze LM no i LE na antenie otwartej. ITI ma lepsze prawa bo ma całą LM, także w HD i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka. ITI ma prawa do LM i puszcza ją w nSporcie i co to ma do TVN w HD albo do Polsatu w HD. TVN w HD to nędzny kanał HD i Polsat w HD pewnie też takim będzie. Ale lepsze takie HD niż żadne. A z resztą nic takiego jak TVN HD nie istnieje, to jest TVN z wybranymi programami w jakości HD. Jak w TVN w HD będzie co innego niż w TVN to wtedy zacznę używać nazwy TVN HD, Polsatu w HD też się to tyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie sobie komentarza na media2.pl jak ludzie wpadli szał kiedy usłyszeli że będzie Polsat HD. Tylko nie wiem dlaczego Polsat tym się pod jarał że ma Lige Mistrzów. Jakby chcieli to by upchali ją na Polsacie, PS oraz na PSE. I uważam że kanały byłyby wtedy dobre bo cały czas coś by leciało na nich na żywo codziennie. Oraz mogliby na czas Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej otworzyć kanał HD gdzie byłby tylko włączany na czas trwania meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Nie wiem dlaczego niektórzy tak narzekają na jakość Polsatu HD. Jeśli Polsat ma tylko odpowiedni materiał to puszcza go w dobrej jakości jak na polskie warunki. Np. wczoraj pozwoliłem sobie sprawdzić bitrate Polsatu HD podczas walki Włodarczyka i okazało się, że bitrate wahał się od 11 Mb/s z groszami do nawet 15 Mb/s z groszami.

Co innego to tzw. materiały SD typu starzy Graczykowie czy Kiepscy. Ale w tym wypadku bitrate na poziomie 15 Mb/s raczej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...