Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bugmenot

Zgadza się. Tylko przy 25FPS bez zastosowania uplynniaczy (które wg mnie do niczego się nie nadają) tv wyświetla po prostu każda klatkę 2x w 50hz, czyli w praktyce i tak masz 25 FPS. 25FPS nigdy nie będzie lepsze do sportu. Konwersja, która robi operator jest lepsza od 25FPS uplynnionych przez algorytm w tv do 50. Efekt jest dużo lepszy mimo że sam obraz trochę traci na jakości. Wiadomo że fajnie by było gdyby kowertalowali obraz bezpośrednio ze źródła (swoją drogą nie rozumiem dlaczego tak nie robią) a nie z tego co puszczają na satelitę, ale tego się chyba nie doczekamy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają wam na androidzie Event 2 i 3 ? U mnie na sony oraz Mibox mecz PL West Brom - Everton pokazuje się do oglądania w zakładce PL ale po naciśnięciu oglądaj jest czarny obraz. Eventu 3 z tenisem nawet nie było.

Natomiast w Kodi i mecz PL działa i była transmisja z tenisa na Event 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 16:37, praspp napisał:

U mnie na Fire TV Stick 4K też brak. Apk Canal+ 4.10.0

P.S.

Ustaw dodatek InputStream Adaptive w Kodi zgodnie z tym co opisałem na githubie w tym wątku:

Brak 1080p · Issue #443 · mbebe/blomqvist

Jakiej wersji Kodi używasz? U mnie na 18.9, wersja aplikacji 1.7.3 pokazuje tylko 5 kanałów na liście Kanały TV i żadnego nie da się odpalić. VOD działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Ktoś umie wytłumaczyć,  dlaczego aplikacja śmiga płynnie,  praktycznie bez zastrzeżeń na Play Box 2, natomiast troszkę rwie płynność obrazu ( i delikatne spadki jakości) na sportowych z 50 fps na telewizorze Sony xd9305.

Filmowe są ok bez zastrzeżeń.

Może to mieć związek z Android 9 na boxie, telewizor ma 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, perdos napisał:

Jakiej wersji Kodi używasz? U mnie na 18.9, wersja aplikacji 1.7.3 pokazuje tylko 5 kanałów na liście Kanały TV i żadnego nie da się odpalić. VOD działa normalnie.

Używam Kodi 18.9 i CanalPlus-VOD 1.7.3. Włączyłeś w ustawieniach wtyczki opcję "Logowanie w serwisie"? Sprawdziłem, u mnie C+OTT działa w tej chwili na Kodi (Win7 Professional 64bit, Amazon TV Stick4). Widzę wszystlie kanały i treści VOD. Odtwarzanie - OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lukimann napisał:

Ktoś umie wytłumaczyć,  dlaczego aplikacja śmiga płynnie,  praktycznie bez zastrzeżeń na Play Box 2, natomiast troszkę rwie płynność obrazu ( i delikatne spadki jakości) na sportowych z 50 fps na telewizorze Sony xd9305.

Filmowe są ok bez zastrzeżeń.

Może to mieć związek z Android 9 na boxie, telewizor ma 7?


Telewizor ma dużo więcej procesów "pod machą" odpal opcje programisty i powyłączaj niepotrzebne procesy może to coś da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Nie jest to taka płynność ruchu jak na w Play boxie i wtedy obraz trochę traci na ostrości.

Nie jest to uciążliwe bo korzysym z boxa, ale zastanawia mnie o co chodzi , bo podobnie było jak sprawdzałem Eleven 1 z 50 fps przez Iplę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czysto subiektywnie...

 

Nie znam się na technikaliach, procesorach, systemach itp. Mogę napisać to co dostrzegam. Całkiem fajnie ogląda mi się Canal+ online na telefonie i na laptopie - nawet sport. Widać że coś się ostatnio poprawiło. Niestety oglądanie na telewizorze (mam Phillips z androidem) przez aplikację android tv jest męczące. Na telefonie i laptopie obraz jest płynny i dobrej jakości a na telewizorze przycina. Nie wiem jak to działa ale aplikacja na android tez inaczej się wyświetla na telefonie i inaczej na telewizorze. Na tv nie ma wszystkich opcji, nie wyświetla się multiobraz i zauważyłem też że sama się nie aktualizuje. Już kilka razy ją odinstalowywałem aby zainstalować nowszą wersję. Nie wiem czy to wina telewizora że sobie nie radzi czy samej aplikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, praspp napisał:

Używam Kodi 18.9 i CanalPlus-VOD 1.7.3. Włączyłeś w ustawieniach wtyczki opcję "Logowanie w serwisie"? Sprawdziłem, u mnie C+OTT działa w tej chwili na Kodi (Win7 Professional 64bit, Amazon TV Stick4). Widzę wszystlie kanały i treści VOD. Odtwarzanie - OK.

Dobra znalazłem źródło problemu. Nie działa na hiszpańskim IP a potem muszę czekać około godzinę po przełączeniu na polskie żeby ruszyło. Dlaczego tak jest? Nie powinno działać w całej UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...