Skocz do zawartości

MUX L3 Częstochowa / Kisielewskiego


irdeto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na MUX L 3 trwa zabawa Właściciel MUXA L 3 wyłącza i włącza EPG być może EPG dzisiaj wyparowuje po dzisiejszym deszczu komin jest mokry i coś z niego paruje @canton i @PowerTV proponuje skończyć to gotowanie EPG😄

@maks27 Może STARS TV kończy źycie na tym Muksie 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym Muksie wszystko jest możliwe. Znam to odkąd MWE kupiło  NTL Radomsko i Muks L 3. Nic już mnie nie zaskoczy, to nie jest prawdziwy  nadawca tylko amator. 😅

Godzina na Muks L 3 teraz 03 11 znowu awaria 

Właściciel Muks  L 3 złożył skargę do UKE na Grupę Polsat za niekodowany  Kanal Wydarzenia 24  który jest niekodowany na Muks 4 @PowerTV proponuje ci najpierw zrób sobie porządek  we własnym gronie twoje wszystkie kanały na L 3 są denne obraz mydło i Epg które znowu paruje 😅

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie EPG jest w pełni w porządku na wszystkich kanałach cały czas, a po obejrzeniu przez kilkanaście minut Stars TV ani razu się nie zacięło nic 🤔 Owszem pokazuje się 4 luty i godzina 4 rano, ale reszta EPG pokazuje się prawidłowo, tj. filmy czy audycje z godzinami startu i zakończenia

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas powinien być już dobry. Dziwna sytuacja, identycznie zgłupiały dwa niezależne zegary sterowane z NTP - i to tego najlepszego, wzorca Głównego Urzędu Miar. To nie może być przypadek. Badamy sprawę.

@maks27 Nie było żadnej czkawki na Stars.TV, ani na innych programach. Ostatnio obserwuję mocno podniesioną propagację. Może przyleciały jakieś zakłócenia do ciebie i skutkowały przycięciami?

Edytowane przez canton
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Barney 24 napisał(a):

już 2 razy  przez wasz MUX znikała  w Radomsku TVP 1

No chłopie, teraz to już pojechałeś... Plujesz na nas od dawna, normalnie masz jakąś obsesję. Ale teraz to już sięgnąłeś szczytów.

Może wytłumaczysz, w jaki sposób nasz MUX miałby zakłócać TVP? I to w Radomsku, na skraju zasięgu nadajnika w Częstochowie?

Zastanów się. Pretensje powinieneś zgłaszać raczej do konserwatora twojej anteny zbiorczej.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barney 24dziwne bardzo, Stars włączam praktycznie każdego dnia, gra dłużej bądź krócej, czasem przygrywa mi przy jakiejś pracy, czasem oglądam chwilę i sprawdzam tylko poziomy sygnałów, przerzucam też na inne kanały, zarówno z tego jak i z innych MUXów, ani razu nie zdarzyło mi się usłyszeć żeby coś się w dźwięku przycięło na MUX-L3 czy w obrazie, no wiadomo jakość tego obrazu nie jest niesamowita ale nie zacina się nigdy... Może faktycznie jest to wina propagacji, sam u siebie zauważyłem że czasem poziomy sygnałów się lekko chyboczą, najlepiej chyba to widać po wskazaniach MUXów z Czech, gdzie są chwile że działają dość stabilnie choć z niezbyt mocnym sygnałem, by za jakiś czas nagle zaskoczyć silnym sygnałem. Zmiany propagacji najlepiej widać (według mnie i moich obserwacji) w śnieżnym klimacie i w nocy. Co do zakłócania TVP- tu już troszkę odleciałeś za daleko, wspominałeś gdzieś niedawno że jest u Ciebie instalacja zbiorcza? Radziłbym żeby przyjrzał się jej pracy dobry technik z miernikiem, bo jak znam takie wspólnoty i spółdzielnie to konserwację takich rzeczy wykonuje pan Mieciu konserwator złota rączka który nie wypuszcza wesołej flaszki z ręki nawet w czasie pracy, i może pod wpływem tej "wesołości" mu się ręka omskła przy ustawieniu ;)

@canton u mnie jak na razie sytuacja stabilna, troszkę ubolewam nad brakiem Nuty z Częstochowy ale Stars też daje radę ;) Zwrotnica też sobie bardzo dobrze radzi, tłumienia ma praktycznie znikome, także mogę śmiało polecić :) Na pewno nic się nie tnie ani nie znika ;) 

Tak spytam z ciekawości zawodowej, rozumiem że pobieracie czas z GUM do dwóch niezależnych od siebie własnych zegarów NTP i to one stanowią zegary wewnątrz sieci nadajników? To w takim razie po jakiemu EPG pokazywało się zgodne z czasem rzeczywistym? Może usterka miała coś wspólnego z dzisiejszą nocną zmianą czasu? Mogę od siebie dodać że sam mam dwa serwery linuxowe które pobierają sobie czas z GUM regularnie, na szczęście one nie stwierdziły nagle że dziś jest luty 😅 Więc to raczej nie wina GUM, może jakiś błąd w interpretacji odebranego pakietu albo błąd w sofcie? 2038 to jeszcze nie jest... ;)

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Barney 24 napisał(a):

Mamy godzinę 19 45 a na EPG  MUXA L 3 mamy godzinę 02 43. Znowu parodia. @maks27 która godzina ci się wyświetla w EPG MUXA L 3 ?

 

Spokojnie :) Na MUX-L7 gdzie operatorem jest BCAST, to kiedyś chyba przez ponad pół roku był zły czas ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2023 o 03:08, krrudn napisał(a):

Tak spytam z ciekawości zawodowej, rozumiem że pobieracie czas z GUM do dwóch niezależnych od siebie własnych zegarów NTP i to one stanowią zegary wewnątrz sieci nadajników?

Nie. To wszystko jest bardziej skomplikowane. Bez wchodzenia w szczegóły, czas nadawany w multipleksach i EPG to dwie różne sprawy.

W sobotę przez kilka godzin był nieprawidłowy czas w multipleksie, ale dane EPG były właściwe. Jeśli twój odbiornik nie synchronizuje swojego zegara z muksem, to pokazywał EPG dobrze. 

 

@maks27 W przypadku FILMAX, generator EPG nieprawidłowo zinterpretował dane po zmianie czasu. Już naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam brak odbioru MUX-L3 sprawdziłem 3 różne anteny w różnych lokalizacjach na terenie Radomska.

@krrudn w wolnej chwili sprawdź jak u Ciebie z sygnałem? Do wczoraj stabilny sygnał i nagle brak, a może @canton czy @PowerTV poinformują może jakieś zmiany w emisji były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, awaria ..

 

Cytat

Inżynier z Wrocławia jest już w drodze do Częstochowy i dziś naprawi system emisji.

Ma w samochodzie wszystkie zapasowe elementy, więc raczej nic go nie zaskoczy - zapewnia Winnicki.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/awaria-mux-l3-czestochowa-tomaszow-mazowiecki-brak-sygnalu-problemy-techniczne-awaria-multipleksy-lokalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w TVC jest Akademia Pana Kleksa zgodnie w EPG czyli dobrze ustawione 👍

Z innych źródeł sygnału sat, czy kabel już jest błąd i film będzie niby o 10:50.

@canton sygnał Ok, tylko szkoda że brak było info o awarii, niepotrzebnie sprawdzałem swoją instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...