Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – opcje dodatkowe


vattax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Włączyłem kanały eleven w promocji do końca października za darmo potem 14,90 PLN zobowiązanie na 6 miesięcy. Oczywiście nie doczytałem, że po październiku będę musiał płacić. 

Chciałem to wyłączyć, ale się nie da albo nie chcą. Jak to się ma do prawa konsumenta, że od umowy bez podania przyczyn można odstąpić do 10 dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzyszt0f Nie 10 dni, a 14 dni. Ale Ty zapewne zaakceptowałeś punkt "Wyrażam zgodę na uruchomienie sygnału przed upływem 14 dni i przyjmuję do wiadomości, iż w przypadku, jeżeli ITI Neovision S.A. uruchomi sygnał w tym terminie, nie będzie mi przysługiwało prawo do odstąpienia od niniejszego zamówienia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni? Jeśli dobrze zrozumiałem, ostatnio UOKiK uznał, że praktyka z brakiem możliwości odstąpienia od umowy zawartej na odległość jest niedozwolona (nawet jeśli klient został poinformowany). Jedynie wtedy zostanie policzona kwota do zapłaty za korzystanie z pakietu przez określoną ilość dni- pewnie po cenie standardowej.

 

W kontekście usług telewizji należy rozróżnić dwie sytuacje. Z jednej strony przedmiotem umowy może być zapewnienie konsumentowi dostępu do konkretnej audycji (np. wydarzenia sportowego) lub nagrania wizualnego (tzw. usługa VoD). Obejrzenie przez konsumenta np. zamówionego filmu prowadzi do spełnienia przez przedsiębiorcę świadczenia w całości. Wówczas prawo odstąpienia od umowy konsumentowi nie przysługuje. Z drugiej strony usługa telewizji może polegać na zapewnieniu konsumentowi stałego dostępu do określonego pakietu kanałów. Tego przypadku dotyczyło postępowanie prowadzone przez UOKiK. Tutaj istotą umowy nie jest dostarczenie pojedynczej treści, lecz zapewnienie ciągłości korzystania z usług oferowanych przez przedsiębiorcę. Odstąpienie jest zatem możliwe, wymaga jednak zwrotu kosztów usługi, z której konsument już skorzystał.

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13486

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją negatywnie rozpatrzoną reklamację dot. włączenia opcji MultiManPack wysłałem im właśnie powyższe cytaty z postanowienia UOKiK i udało się. Bez żadnych wyjaśnień po prostu uznali rację, że jednak mamy prawo w ciągu 14 dni odłączyć opcje akurat w moim przypadku z winy źle działającego ICA. Więc nie ma co się poddawać po ich pierwszej odpowiedzi tylko trzeba walczyć o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni? Jeśli dobrze zrozumiałem, ostatnio UOKiK uznał, że praktyka z brakiem możliwości odstąpienia od umowy zawartej na odległość jest niedozwolona (nawet jeśli klient został poinformowany). Jedynie wtedy zostanie policzona kwota do zapłaty za korzystanie z pakietu przez określoną ilość dni- pewnie po cenie standardowej.

 

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13486

 

Wyłączyli mi eleven po przesłaniu tego linka. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam taki problem. Jakieś 8 miesięcy temu kilkukrotnie zgłaszałem na infolinii wyłączenie TV Hustler i nc+ GO. Myślałem, że jest to wyłączone, bo żona zajmuje się płatnościami, a tu dzisiaj loguję się na konto, patrzę i dalej to włączone i co najlepsze, w ogóle nie było wyłączone! Razem za te przyjemność kasowali 19 zł/mies. Już pomijając to, że nikt tego nie włączał...

Czy mogę coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole sie upewnic. Np. na poczatku pazdziernika aktywujecie Eleven i pazdziernik za 0, listopad za 15.90 i kiedy dzwonicie aby wylaczyc? W listopadzie? Od grudnia juz nie dzialaja kanaly i znowu na poczatku grudnia dzwonicie aby wlaczyli i grudzien za 0? I tak caly czas?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO i HBO GO za 35 zł miesięcznie. No, chyba że samo HBO to wtedy faktycznie 25 zł, czyli 12,50 zł.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie C+ oraz HBO. W zasadzie tylko to. Wiem, że tak się nie da, dlatego

pytanie brzmi: Za jaką najniższą opłatę miesięcznie mógłbym mieć powyższe pakiety?

 

Ups! Nie ten dział. Idę sobie do ofert dla nowych klientów

Edytowane przez tumanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...