Skocz do zawartości

SkyShowtime


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2024 o 14:40, sebagit napisał(a):

To faktycznie słabo. A ten 5.1 podobno trzeba włączyć w systemie. Ktoś ma TV Philips na androidzie i ogląda z dźwiękiem przestrzennym?

U mnie działa bez problemu 5.1 na Philipsie. 

Może nie załączyć ale jak inaczej ustawić opcje to tak. 

Nie mam teraz soundbara z Atmos tylko zwykły zestaw 5.1 na  SONOS Beam + satelity i by działało 5.1 należało zmienić opcje dźwięku, nie pamiętam dokładnie na jaką. 

Oczywiście to przy HDMI, soundbar  przez optyka nawet działa bez zmiany. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wykrywa obecności sygnału 5.1. U mnie jak nie ma 5.1 działa tylko soundbar a  głośniki dodatkowe milczą. Niestety nie posiadam opcji wirtualizacji STERE do 5.1 jak większość dobrej jakości soundbarów, odtwarza tylko STEREO ( 2.1 dokładniej )  albo 5.1. 

 

W aplikacji sterującej i do konfiguracji wyraźnie mam zawsze podane kiedy jest obecny 5.1 a kiedy STEREO.

 

dolby.png

 

 

Teraz sprawdziłem, w TV Philips z Androidem by działało 5.1 na sprzęcie bez Atmos należy załączyć format wyjścia WIELOKANAŁOWY ( Z OBEJŚCIEM ). 

Mając sprzęt z Atmos należy załączyć  format wyjścia WIELOKANAŁOWY. 

 

Sprawdzałem na Transformers: Przebudzenie bestii jest 5.1. 

 

 

 

 

 

 

@dvbtowiec   jeśli mam stereo sorrund  wtedy wyświetla sie opis : Dolby Digital 2.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):
surround.
Dekoduje do 5.1 nawet dźwięk stereo. 

Oczywiście, że mogę włączyć dolby prologic 2. Ale mi chodzi o Dolby Digital 5.1

3 godziny temu, Ktosiu napisał(a):
U mnie działa bez problemu 5.1 na Philipsie. 
Może nie załączyć ale jak inaczej ustawić opcje to tak. 
Nie mam teraz soundbara z Atmos tylko zwykły zestaw 5.1 na  SONOS Beam + satelity i by działało 5.1 należało zmienić opcje dźwięku, nie pamiętam dokładnie na jaką. 
Oczywiście to przy HDMI, soundbar  przez optyka nawet działa bez zmiany. 

Ja mam amplituner z głośnikami. Też nie jest to soundbar. I mam tylko opcje wirtualizacji Dolby Prologic 2 i DTS Neo: 6. Ale to nie jest prawdziwy dźwięk 5.1.

40 minut temu, Ktosiu napisał(a):
Ale nie wykrywa obecności sygnału 5.1. U mnie jak nie ma 5.1 działa tylko soundbar a  głośniki dodatkowe milczą. Niestety nie posiadam opcji wirtualizacji STERE do 5.1 jak większość dobrej jakości soundbarów, odtwarza tylko STEREO ( 2.1 dokładniej )  albo 5.1. 
@dvbtowiec

Sprawdzałem jedną i drugą opcję. Niestety u mnie nie działa.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak go podpinasz, przez  HDMI czy optyk ? 

Miałem czasami problem z 5.1 jak podpinałem SONOS Playbar z satelitami  przez optycznie i dlatego zmieniłem na SONOS Beam z HDMI. 

W planach mam zmianę na SONOS Arc/Era  na 7.1.2 z Atmos jak dokupię dodatkowy soundbar  a starocie SONOS będą w sam raz dla dzieciaków do kompa czy laptopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sebagit napisał(a):

Oczywiście, że mogę włączyć dolby prologic 2. Ale mi chodzi o Dolby Digital 5.1

Ja mam amplituner z głośnikami. Też nie jest to soundbar. I mam tylko opcje wirtualizacji Dolby Prologic 2 i DTS Neo: 6. Ale to nie jest prawdziwy dźwięk 5.1.

Sprawdzałem jedną i drugą opcję. Niestety u mnie nie działa.

SkyShowtime w ogóle nie obsługuje Dolby Digital 5.1. Do tej garstki pozycji z dźwiękiem przestrzennym potrzebujesz sprzętu obsługującego Dolby Digital Plus. Wtedy zobaczysz w aplikacji na liście ścieżek audio np. English 5.1 zamiast zwykłego English. Jeśli Twój amplituner DD+ nie ma to potrzebujesz enkodera DD+. Pewnie każdy współczesny telewizor ma taką fukcjonalność, nvidia Shield z 2019, mibox (ale z jakiegoś powodu koduje do DD+ chyba tylko Netflixa i KODI - dla Skyshowtime to tylko PCM).

O ile pamiętam chyba jedyne VOD obsługujące zwykłe DD5.1 to Prime Video i HBO MAX (nie wiem czy nowy MAX też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm skoro mój amplituner obsługuje Dolby TrueHD to raczej nie problem ze sprzętem. No nic dla kilku filmów z dźwiękiem przestrzennym nie będę wyrywał sobie włosów z głowy Disney, Max, PrimeVideo nie ma problemu. I pojawia się Dolby Digital Plus. Może zmienią aplikację, wprowadzą 4K i skończą z tym dziadowaniem.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja mailowa: "Oferta limitowana: Zyskaj 35% rabatu na Standard Plus przez 6 miesięcy" (16PLN)

Wygląda, że plan z reklamami nie chwycił...

 

Cytat

Oferta kończy się 28/06/2024. 35% rabatu od ceny bazowej (obecnie 16 zł/miesiąc) za Standard Plus. Po 6 miesiącach subskrypcja odnowi się automatycznie w cenie bazowej (obecnie 24.99 zł/miesiąc) za Standard Plus, chyba że wcześniej ją anulujesz – co możesz zrobić w dowolnej chwili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Disney+ to przede wszystkim starsze produkcje, które kiedyś oglądałem (Lost, Prison Break, Alias, The X Files, Buffy itp) i teraz sobie chcę przypomnieć, albo które kiedyś oglądałem ale nie wszystkie sezony (Scrubs, Burn Notice itp) które teraz mogę sobie uzupełnić plus trochę produkcji aktualnych z Fox/FX. SkyShowtime też by mógł do tego kandydować ale albo dali po jednym sezonie klasyków typu The A Team i nie widać kolejnych, albo wręcz je usuwają (Battlestar Galactica, Star Treki serialowe czy Twin Peaks). Ale parę nowości mają ciekawych i jakość obrazu mimo tylko HD całkiem dobra. Za 12,50 miesięcznie w promocji trzymam bo zawsze coś tam obejrzę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney stawia głównie na fantastykę i na dzieci + młodzież, Sky raczej na coś innego, Disney ma dużo pozycji w 4K HDR, za to jest droższy. Niedługo ma też dodać plan z reklamami i pewnie osobno HD i plan z 4K, dojdzie możliwość dodania kolejnej osoby spoza gospodarstwa, więc jego opłacalność dla wielu się zmieni. W Sky pojawiają sie po trochu polskie pozycje, w Disney nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upflix podaje, że produkcji polskich jest po równo w SkySho i w D+. Całe dwie pozycje.

W SkySho jest Warszawianka i Kos, w D+ mamy W Niemieckim Domu i Opowieści z Narnii: Książe Kaspian.

Obecnie obydwie platformy kręcą po 1 serialu polskim. W SkySho ma być "Śleboda", a w D+ "Breslau".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał(a):

Cyba nigdy D+ nie miałeś. Oni mają więcej produkcji dla dorosłych niż SkySho. Oferta dla dzieci to mniejszość.
 

Mam cały czas D+. Córka 10 lat ogląda głównie D+, więc nawet jak mają dla niej mniejszość to i tak chyba więcej niż inne platformy. Choć taki Doktor Who oglądamy razem. Dział Marvela póki co przyjmuję, że jest zarówno dla dorosłych jak i nastolatków - oferta mieszana : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla subskrybentów SkyShowtime nic się nie zmieni. Po prostu subskrybenci Amazon Prime Video będą mogli kupić SkyShowtime bezpośrednio przez aplikację Amazon. Z artykułu wynika, że cena zakupu SkyShowtime

przez Amazon będzie taka sama jak wykupienie subskrypcji osobno, więc nie widzę sensu tej współpracy. Jeżeli nie będzie żadnej zniżki przy wykupieniu obu subskrypcji to raczej każdy będzie dalej opłacał je osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...