Skocz do zawartości

SkyShowtime


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, czerstwy napisał(a):

Mam nadzieję że to naprawią bo to nie do przyjęcia. Wszezie działa to i tu powinno.Nie mam zamiaru pamiętać gdzie dokładnie zakończyłem oglądanie.

Jak widać nie u wszystkich ten problem jest i nie na wszystkich urządzeniach. U mnie w telefonie po włączeniu wyskakuje baner z zapytaniem czy oglądać dalej czy od początku. Tak samo w tablecie. Na tv LG  nie wiem, bo nie mam jak sprawdzić, ale jak by był problem to już bym miał telefon z domu😃

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MiBoxie z AndroidTV brak problemów ze wznawianiem. Zawsze zaczyna tam gdzie skończyłem oglądać.

Co do napisów to jak widać wszystkie aplikacje żyją własnym życiem, ale skoro na WebOS działają poprawnie, to jest nadzieja, że może kiedyś i Androida ogarną.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adiq22 napisał(a):

Na MiBoxie z AndroidTV brak problemów ze wznawianiem. Zawsze zaczyna tam gdzie skończyłem oglądać.

Co do napisów to jak widać wszystkie aplikacje żyją własnym życiem, ale skoro na WebOS działają poprawnie, to jest nadzieja, że może kiedyś i Androida ogarną.

Może to tylko wybrana wersja androida lub tylko na tej marce tv. Nie wiem nawet dokładnie jaka tam mam wersję tego androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Delta21 napisał(a):

@kowalmisiek nic specjalnie pod skyshowtime nie zmieniałam czy przestawiałam

Kolejny raz, na przykładzie Mavericka

Nvidia shield TV pro 2019

 

Gdy polska ścieżka:

B771918-D-9574-4-AE8-82-E9-014-A77-EB466
gdy oryginalna:

 

7280-B1-F5-9615-41-BE-B301-5-BC6454746-D


D5-E107-EC-5315-4365-9395-0-FC372234-F80
 

B9-BB3-D14-B2-A3-4-EB4-AD27-466-CD496-B1

 

U mnie jak rozwinę opcję audio są tylko 2 wersję English a tej English 5.1 niema która jest widoczna u Ciebie na zdjęciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wam powiem, że po kilku dniach całkiem mi się ten Showtime podoba. Ten ich obraz chociaż fullHD jest jakiś taki ładny, plastyczny, z dobrym bitrate. No i procek mojego telewizora bardzo ładnie go obrabia i podbija jakość :)  Oglądam Yellowstone, fajna historia, w kolejce jeszcze te "dodatki" do niego oraz parę porządnych filmów i seriali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w HBO MAX tych filmów w 4k jest dość mało.  Naprawdę mi się wydawało że HBO Hd jest gorsze. Ale w w sumie to dobrze bo 12 zł więcej w portwelu będzie. Bo po 3 godzinnej analizie oferty to rezygnuje. Chociaż pewnie jak kiedyś będzie w canal plus to pewnie dopisze do rachunku. Narazie to tylko cena jest konkurencyjna i to tylko wtedy ja subskrypcja będzie ciągła. Niestety wolę Disney plus. Chociaż 2,5 razy droższe to ma te elementy uzależniające. A HBO Max mam w abonamencie za dychę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO Max ma średnie bitrate dla HD ~8 Mbps, podobnie jak SkyShowtime (dokładnie 7,8 Mbps maks. dla wideo) lecz HBO Max ma nieładny zwyczaj dostarczać w Europie kopie z klatkażem 25 FPS zamiast oryginalnego i zmienionymi proporcjami obrazu. Natomiast SkyShowtime tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pawop napisał(a):

HBO ma równie dobre HD jak SkySho

 

Niekoniecznie.

HBO MAX jako masterów często używa kopii telewizyjnych w 1080i, co po pierwsze zmienia tempo treści w natywnym 23.97 fps, a po drugie powoduje artefakty wynikające z konieczności użycia algorytmów usuwających przeplot. Nie mówiąc o tym, że efektywna rozdzielczość spada poniżej 1080p. (to dobry przykład efektu "Garbage in, garbage out")

 

SkyShowtime zdaje się zawsze używać źródeł zbliżonych oryginałowi, więc te avg. 8Mbps w AVC wygląda przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość idzie wg. szablonu z amerykańskiego Peacock, to akurat najlepsze co mogli wziąć z tego serwisu. Niestety przejęli również ten sam model zabezpieczania streamu więc mający przystawki linuksowe mogą zapomnieć o używaniu SkyShowtime pod tego typu urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile do jakości obrazu nie mam zastrzeżeń, o tyle audio - a przynajmniej ścieżki stereo, jest fatalnej jakości.

W sztandarowym tytule na debiut - Top Gun Maverick, ścieżka stereo ma potwornie skompresowaną dynamikę.

Scena otwarcia, która w wersji 5.1 powoduje za każdym razem wielkiego banana na twarzy tutaj mija niezauważona, a sceny gwałtownych manewrów samolotami, są pozbawione takiego charakterystycznego pierd****ęcia. Wielka szkoda, bo jak już ktoś wcześniej wspominał, ten film ma fantastycznie zrealizowany mix audio.

Kulminacją tego wszystkiego jest scena podziemnej eksplozji, którą na ścieżce stereo w SkyShowtime bardziej widać niż słychać/czuć. Jeśli u kogoś aplikacja SkyShowtime pozwala na oryginalną ścieżkę 5.1 to mam nadzieję, że jest lepiej, bo w pełnowartościowej ścieżce dźwiękowej ta scena trzęsie meblami w mieszkaniu, a w kinie niemal dzwonią plomby w zębach :)

 

W takim StarTrek The New Generation z kolei ktoś zaaplikował na sztywno normalizację dźwięku i głośność to wzrasta to maleje. Najbardziej to słychać dla dźwięków tła. Takich kwiatków jest pewnie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...