Skocz do zawartości

SkyShowtime


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audio jest niestety najsłabsze ze wszystkich serwisów VOD - ścieżka stereo niezależnie od formatu (MPEG, AAC itd) ma maksymalnie pod 100 kbps.

A wielokanałowe DD+ raptem 200, gdy np. Netflix ma ponad 600 kbps.

Tak więc niestety już taka duża kompresja sama z siebie sprawia, że dźwięk jest mocno wykastrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bgmnt napisał(a):

Audio jest niestety najsłabsze ze wszystkich serwisów VOD - ścieżka stereo niezależnie od formatu (MPEG, AAC itd) ma maksymalnie pod 100 kbps.

 

To fakt, przy lepszych głośnikach/słuchawkach od razu słychać "świszczenie" przy dialogach, ktoś przesadził z bitrate'em audio ;)

 

8 godzin temu, bgmnt napisał(a):

A wielokanałowe DD+ raptem 200, gdy np. Netflix ma ponad 600 kbps.

 

Disney+ na zbliżone audio w DD+ (wielokanałowe bez Atmosa) na poziomie 256Kbps.

Niewiele, ale DD+ dobrze sobie radzi w takich warunkach i zapewne te dodatkowe kilobity robią różnicę :)

 

1 godzinę temu, swordfish napisał(a):

Czy rzeczywiście jest dźwięk Dolby Atmos na YouTube? Na  pewno i tak brzmi lepiej niż ta sama scena w SkyShowtime.

 

Nie ma. Ten materiał ma dźwięk 2.0 Opus/AAC 128Kbps. Niemniej Opus przy takich przepływnościach zapewnia bardzo dobrą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wypowiedzi z jednym się zgadzam w 100% dźwięk z polskim lektorem jest mocno popsuty.

Pomijam już samą kompresję, ale także wielokrotnie jest raz ciszej, raz głośniej.

 

Sama platforma ma jeszcze jeden błąd, często podczas uruchamiania na Android TV sama się zamyka zaraz po wejściu.

Nie zauważyłem na razie problemów z brakiem zapamiętywania miejsca w którym skończyło się oglądać.

Natomiast podczas oglądania sporadycznie, ale jednak następuje zacięcie odtwarzania na 1s.

 

Te rzeczy najbardziej mnie na razie drażnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknęłam jak wygląda audio w Peacock, bo to dokładnie ten sam szablon i szału nie ma jeśli chodzi o ścieżki dodatkowe więc cudów w SkyShowtime raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 07:59, swordfish napisał(a):

Sprawdźcie stare tytuły, które powinny być w formacie 4:3. Czy są sztucznie rozciągane na cały ekran? Jak wygląda np. "Psychoza" Hitchcocka?

Nie ma czegoś takiego jak rozciąganie filmów. Są po prostu ucinane marginesy na górze i na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie subiektywno-techniczne co do tego serwisu

czy ktos z was odbiera ten serwis poprzez apke zainstalowana na np. canal plus box 4k i dalej przewodem hdmi na oled 4k korzystajac z upscallingu do 4k?

chodzi mi o to czy upscalling z jednego urzadzenia na drugie daje lepszy efekt wizualny niz sama apka zainstalowana na telewizorze bezposrednio?

(krzykaczy forumowych siedzacych w ciezarowce TIR na parkingu pod venlo uprasza sie o ominiecie tego postu do czasu az beda mieli dostep do oleda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czerstwy napisał(a):

Ponad tydzień od startu serwisu a serwis jak nie zapamiętywał  gdzie było zakończone oglądanie tak nie zapamiętuje. Apka na Android tv to dziadostwo a człowiek przez tych nieudacznikówn ogląda po dwa razy to samo.

U mnie nie ma z tym problemu zarówno na mi boxie jak i na tv LG. I zapamiętuje też bez problemu między nimi, czyli jak na tv LG skończyłem dany odcinek np. na 30 minucie i 30 sekundzie to na mi boxie bez problemu w tym momencie mi wznawia i na odwrót (testuje gdzie lepsza jakość ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lakiman napisał(a):

Wygląda na to, że praktycznie u wszystkich zapamiętuje 

Wygląda na to, że nie zawsze i nie u wszystkich. U mnie na C+Box jednego dnia działało w miarę ok i zapamiętywało, a wczoraj wywaliło mnie do początku odcinka z 5 razy. O ciągłym zacinaniu nawet nie wspominam bo jeżeli tak ma to działać to nie jest warte moich nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ronnie84 napisał(a):

U mnie na tel. czy na tv Sony zapamiętuje bez problemu. 

U mnie zapamięta raz na 10 lub więcej razy. Jest to jedyna apka która takie cuda wyprawia. Netflix trzyma pamięc i kilka miesięcy.

 

48 minut temu, diabeu napisał(a):

U mnie nie ma z tym problemu zarówno na mi boxie jak i na tv LG. I zapamiętuje też bez problemu między nimi, czyli jak na tv LG skończyłem dany odcinek np. na 30 minucie i 30 sekundzie to na mi boxie bez problemu w tym momencie mi wznawia i na odwrót (testuje gdzie lepsza jakość ;) ).

Tylko LG to inny system a ten mi box to zapewne inna wersja androida. Kolejna sprawa to kończę serial np Yellowstone 5 sezon odcinek ostatni po zakończeniu włącza mi jakiś inny serial. A gdy wchodze kolejny raz w ten serial to nie włączy mi na ostatnim odcinku który oglądałem czy najnowszym dodanym. Zawsze wchodzi w takim przypadku na sezonie 1 i odcinku pierwszym. I sam musze wybierać sezon 5 i czy jest nowy odcinek. Tu na szczęscie pokazuje na pasku które ogladałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, czerstwy napisał(a):

 

Tylko LG to inny system a ten mi box to zapewne inna wersja androida.

 

Bardziej chodziło mi o to że u mnie trzyma pamięć nawet pomiędzy urządzeniami pracującymi na innych systemach.

 

Ale niewykluczone że faktycznie masz jakąś konkretną wersję softu na której takie cuda się zdarzaja. Po doświadczeniach z Viaplay, gdzie na tym samym systemie u jednych wszystko śmiga a u innych kreci się kółko buforowania wszystkiego można się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, escapers napisał(a):

Na Apple TV 4K (2 i 3 gen) cały serial Yellowstone + 1883 + 1923..  obejrzane i żadnych tego typu problemów.. jakość jak na HD to bardzo dobra, dźwięk 5.1 w oryginalnej ścieżce dobry.. 

Jeśli ktoś preferuje oryginalną ścieżkę plus napisy, będzie zadowolony. Gorzej z lektorem, jak na razie w stereo i brzmi kiepsko. 

 

5 godzin temu, domin107 napisał(a):

Brakuje mi zakładki "nowo dodane" 

Interfejs wzięli za Peacock, a tam są jeszcze zakładki pokazujące co niebawem opuści serwis, co jest w planach do dodania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj jest strasznie kiepsko jeśli ktoś chce z lektorem.. w ogóle bardzo dużo się traci przy tego typu serialach jak yellowstone i 1883, gdy ścieżka dzwiękowa robi kawał dobrej roboty przy fabule.. dlatego tym bardziej nie polecam tutaj lektora, bo nie da się tego oglądać nawet.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

Jak masz aplikacje w TV powinna działać lepiej i jest zalecana bardziej. 

Jeśli jednak z boxa działa według Ciebie lepiej to też nie ma problemu. 

 

np.aplikacja canal plus online zainstalowana na TV  nie wyglada "subiektywnie" lepiej na moim ekranie od metody box(upscale)>kabel>TV(upscale)

dlatego pytam czy ktos ma jakies doswiadczenia z apka skyshowtime  i metoda upscallingu na 4K

nie wykupilem jeszcze subskrybcji ale chcialem zapytac bo widze ze budzi kontrowersje jakosc obrazu i dzwieku tego serwisu

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

Jeśli ktoś preferuje oryginalną ścieżkę plus napisy, będzie zadowolony. Gorzej z lektorem, jak na razie w stereo i brzmi kiepsko. 

 

Interfejs wzięli za Peacock, a tam są jeszcze zakładki pokazujące co niebawem opuści serwis, co jest w planach do dodania itd.

a kto dzis uzywa lektora?

ofkors oryginal sciezki dzwiekowe lepsze choc przyznam ze na amazon nie jest to regula 

5 godzin temu, ircios napisał(a):

Zadaj to pytanie w temacie o tym urządzeniu. 

tu moga miec ludzie rozne sprzety ktore tez ida pod ta metoda  np. sony ubpXXX czy inne playery

interesuje mnie ich zdanie dlatego pytanie w tym watku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...