Skocz do zawartości

SkyShowtime


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, gdy na HBO najpierw były premiery filmowe w HD, a następnie na Netflixie za jakiś czas ten sam film już był w 4K i HDR.

Jeśli film ma jakość 4K to jednak lepiej go obejrzeć w lepszej jakości w " pierwszym oknie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, aandin napisał(a):

To 4K to jakiś fetysz? w każdym temacie placz, ze nie ma 4K. 

A czy to jest najważniejsze? Mnie wystarczy dobry content i porządne HD.

 

Wiesz są ludzie którzy mają duże telewizory 4K i chcieliby w 2023 roku jak najwięcej oglądać w tej jakości.

A skoro mają kontent 4K no to wypadałoby zapodać co?

To nie jest rok 2010.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tracer10 napisał(a):

 

A skoro mają kontent 4K no to wypadałoby zapodać co?

 

Zaraz ktoś napisze, że chodzi o koszta, mamy kryzys a ceny prądu są wysokie itd..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być chociaż wybór na zasadzie planów w Netflixie..ale tego 4K i ogólnie kontentu  być może jest tyle co kot napłakał.. 😉

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aandin napisał(a):

W streamingu jeszcze długo nie uświadczycie w szerszym zakresie tej jakości. Niech lepiej się skupią na dobrym HD i dobrym kontencie. Jak mam wybierać to wolę aby serwis wypuścił 12 dobrych seriali w roku w HD niż 2 w 4K. Takie są realia.

No dawno szczegoś takiego nie czytałem.

To my mamy nie wymagać 4k skoro kupujemy tv z taka opcją ? 

Nie uświadczamy 4k u konkurencji? disney+, hbo max, netflix, apple tv, amazon ? Wiesz, że one mają 4k ?

Ok, nie wszystkie audycje, ale są.

 

Mamy 2023 rok. Dobre HD można było wymagać w 2013.

Żyjesz w innej epoce i sobie żyj, twoje zycie, ale nie mów innym, że też mają tak żyć.

 

Po to się płaci sporą kasę za tv i striming, żeby wymagać od nich takich rzeczy.

 

  • Popieram 5
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ircios napisał(a):

Nie udzwignie roku....z braku 4k 🤣


Może z tym rokiem to przesadziłem... bo nawet Showmax żył dłużej. Ale tu chodziło o to że nie wróżę sukcesu, bo moim zdaniem rynek jest przesilony już mocno. Sorry, ale czy ktokolwiek zna nazwę Sky albo Showtime? Chyba my tutaj tylko.

A co do 4K to trochę mnie źle zrozumiałeś. Już czytamy jak ludzie się sprzeciwiają na brak 4K, ale szczerze jak by było dobre FHD (gdzieś około 8-10 Mb/s) te ż było by dobrze. Patrząc na Viaplay które swoje FHD ma w bitrate około 4 Mb/s i ludzie oglądają to taki SkyShowtime z bitrate dwa razy więcej byłoby dobre. A z drugiej strony, widocznie nie maja wysokich aspiracji. Może chcą być pokroju właśnie Viaplay i nie inwestować w serwery aby uciągnęły 4K.

Jestem maniakiem 4K.... ale oglądam wiele filmów także z płyt BluRay. Jeśli FHD to tylko z takiej płyty. A jak już FHD z SVOD, to tylko w bitrate powyżej 8 Mb/s. Ale faktycznie większość materiału z SVOD oglądam w 4K... tak się już oko przyzwyczaiło.
 

51 minut temu, aandin napisał(a):

W streamingu jeszcze długo nie uświadczycie w szerszym zakresie tej jakości. Niech lepiej się skupią na dobrym HD i dobrym kontencie. Jak mam wybierać to wolę aby serwis wypuścił 12 dobrych seriali w roku w HD niż 2 w 4K. Takie są realia.


Netflix prawie cały nowy materiał wypuszcza już tylko w 4K... więc nie wiem skąd to określenie "W streamingu jeszcze długo nie uświadczycie w szerszym zakresie tej jakości." Tu chodzi o inwestycję w serwer'y/cdn'y aby móc oferować taką jakość. Praktycznie wszystkie materiały produkowane, czy to film czy to serial, są nagrywane kamerami 4K albo coś podobnie. Tylko kwestia serwer'ów/ cdn'ów hamuje ich udostępnianie.
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia pisała, że jest już ponad 500 pozycji w regionie PL - nie wiem jak Ona to sprawdza :) 

Ja w portugalskiej wersji serwisu, oczywiście w polskiej wersji językowej, oglądałam już: The Northman; seriale: Yellowstone (do sezonu 4, bo jeszcze nie ma lektora); Let The Right one in; Tulsa King; 1883; Halo; 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, danielpes5 said:

No właśnie skąd wiadomo co będą tam udostępniać ? Bo po wejściu na stronę https://www.skyshowtime.com/pl/streaming-soon jest tylko aktywacja newsletera.

 

Przy logowaniu są pewne parametry wskazujące język i terytorium jak ktoś się lubi bawić ;).

A i była możliwość założenia "normalnie" konta jakoś w grudniu, jest na początku tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Tu chodzi o inwestycję w serwer'y/cdn'y aby móc oferować taką jakość. Praktycznie wszystkie materiały produkowane, czy to film czy to serial, są nagrywane kamerami 4K albo coś podobnie. Tylko kwestia serwer'ów/ cdn'ów hamuje ich udostępnianie.
 

O to  mi chodzi. Firma ma okreslony budżet i albo zaoferują więcej w HD albo mniej w 4K.Ja wolę pierwszą opcję. Ciekawe co by się stało gdyby nagle np HBO wyskoczyło z planem wszystko w 4K za 100 zł albo po staremu 30 zł. Ilu z obecnych kleintów płacących 30 wykupiło by ten wyższy pakiet? Założę się,że w sumie by na tym mieli stratę. 

9 godzin temu, tracer10 napisał(a):

Wiesz są ludzie którzy mają duże telewizory 4K

Serio? Masz taki wypasiony telewizor? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...