Skocz do zawartości

Czy 5 minut to wystarczający czas na edycję postu?


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Czy 5 minut to wystarczający czas na edycję postu?  

78 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy 5 minut to wystarczający czas na edycję postu?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 12/13/22 o 10:10

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, k05 napisał(a):

A jak nawet ktoś napisze jakąś błędną informację i inna osoba go poprawi poprzez kolejny post to chyba nic strasznego. Jesteśmy tylko ludźmi i jak każdy - czasami się mylimy.

Tutaj jest pole do dyskusji. W ferworze emocjonalnej dyskusji, są osoby które czekają na potknięcie dyskutanta i możliwość wytykania palcem, żeby użyć najłagodniejszego określenia.

1 minutę temu, bgmnt napisał(a):

Serio piszesz, że ktoś ma czekać z odpowiedzią godzinę, bo masz problem z napisaniem składnego posta i musisz robić tak długo korekty? ;)

Serio piszesz że zabraniasz mi edycji postów? Mogę Ci wrzucić taką samą piłeczkę. Skoro 80% osób jest niezadowolonych z tak krótkiego czasu, to podyskutuj z tymi 80%.

Macie problem z kilkoma użytkownikami i proponujecie jakieś śmieszne restrykcje. Czemu moim kosztem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, dvbtowiec said:

Serio piszesz że zabraniasz mi edycji postów? Mogę Ci wrzucić taką samą piłeczkę. Skoro 80% osób jest niezadowolonych z tak krótkiego czasu, to podyskutuj z tymi 80%.

Większość postów w temacie mówi o potrzebie edycji posta przez 10-30 minut (i z tym nikt nie ma problemu), a nie przez godzinę albo więcej, co usilnie tutaj powtarzasz, w dodatku podając naprawdę absurdalną argumentację.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anita Kaźmierska A może po prostu przedstawcie z góry swoje propozycje, które mogłyby zastąpić aktualne ograniczenie 5-minutowe na edycje postów? Łatwiej nam będzie się odnieść do tego co może zostać niebawem wprowadzone.

 

Na ten moment wygląda na to, że większość wypowiadających jest w stanie zaakceptować ograniczenie około 15-minutowe.

 

16 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Jeśli ktoś z użytkowników ma takie doświadczenia i obawy że po jego wpisie, wpis pierwotny na który odpowiada zostanie przez edycję zmieniony, może się wstrzymać przez godzinę z dawaniem odpowiedzi

 

Skoro tak proponujesz, to daj nam przykład tu i teraz, że potrafisz przez godzinę powstrzymać się przed udzieleniem odpowiedzi na dany wpis. Zobaczymy czy i jak długo wytrzymasz (póki co w tym konkretnym temacie odpowiadasz z reguły po kilku minutach). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bgmnt napisał(a):

 a nie przez godzinę albo więcej, co usilnie tutaj powtarzasz

Propozycja czasu na edycję z mojej strony padła raz. Więc nie imputuj mi czegoś czego nie powiedziałem. Twierdzę że 5 minut to zdecydowanie za mało.

 

  

6 minut temu, grreg2084 napisał(a):

(póki co w tym konkretnym temacie odpowiadasz z reguły po kilku minutach). 

Gdyż nie mam problemu jaki macie (w kilka osób) że się obawiam zmiany postu wcześniejszego.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postawie tego, co już było tutaj napisane i naszych wewnętrznych rozmów, wstępnie skłaniamy się ku 30 minutom. Głosowanie potrwa tydzień i oczywiście nadal można wyrażać swoje opinie, a ostateczna decyzja zostanie podjęta dopiero po zakończeniu głosowania.

 

Zastanowimy się jeszcze wspólnie nad tym pokazywaniem wszystkim historii edycji postów, co zasugerował @Krzysiek11:). A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

Edytowane przez Anita Kaźmierska
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje zdanie:

1) czas na edycję posta:

* w większości postów na forum - 30 minut;

* w postach z wykazami czy listami kanałów poszczególnych operatorów w odpowiednich wątkach (tak się składa, że od jakiegoś czasu wpisuję i co jakiś czas aktualizuję na forum listę kanałów w Orange IPTV) - domyślnie 1 godzina, aczkolwiek z możliwością edycji na dodatkową 1 godzinę w późniejszym czasie po konsultacji z administracją forum w wyjątkowych sytuacjach, które wydarzyły się w przeciągu max. tygodnia względem napisania pierwotnego posta (jaka w przypadku Orange IPTV wydarzyła się przy okazji usunięcia kanałów rosyjskich i wejścia do oferty dodatkowego kanału ukraińskiego [wtedy była to Ukraina 24] oraz TVP World).

2) historia edycji - tu jestem przeciw, uzasadnienie takie samo jak @dvbtowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu karać natychmiast banem tych użytkowników, których post wywołał ostrą dyskusję, a po czasie z premedytacją dokonali oni zmiany treści postu na zupełnie inny? Takich kilku delikwentów stosowało regularnie takie praktyki zwłaszcza przy temacie dotyczącym Viaplay. Nieuchronność kary mogłaby przywrócić możliwość edycji postu po dłuższym czasie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):
Historia edycji, byłbym przeciw. To duża społeczność, mógłby to być pretekst do zaczepek ze strony niektórych.

Wiele forów tak funkcjonuje i nie ma problemu.

Szczerze mówiąc , jesteś dość egocentryczny. Możliwość edycji ma być dłuższa bo Ty robisz błędy i nie jesteś w stanie ich wyłapać.
Historia edycji - nie bo pretekst do zaczepek (argument podobnie z czapy jak to że nie można sprawdzić posta pod kątem błędów przed wysłaniem)

Za to innym radzisz żeby czekali godzinę z odpowiedzią.

Wracając do sedna tematu, jak dla mnie 30 minut to dobre rozwiązanie.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Serio?

 Czy egocentryzmem nie jest wniosek jednej osoby o nałożenie ograniczenia na 5 minut nie zwrając na opinie jak się okazuje przeciw 80% osób?

Bądźcie poważni w stawianiu takich tez, bo piłeczkę można odbić w drugą stronę bardzo prosto.

Godzinę temu, mingo napisał(a):

Za to innym radzisz żeby czekali godzinę z odpowiedzią.

Jak się pojedyncze osoby boją że im przedmówca treść zmieni, to nie mają wyjścia, jak poczekać, czy to będzie 5 minut, godzina, czy pół godziny. Ja takiej obawy nie mam. Jeśli ktoś edytuje, widać czas edycji i łatwo można wykazać że treść uległa zmianie.

Godzinę temu, mingo napisał(a):

Historia edycji - nie bo pretekst do zaczepek (argument podobnie z czapy jak to że nie można sprawdzić posta pod kątem błędów przed wysłaniem)

To już Twoja indywidualna z czapy opinia. Poważnie chcesz tak dyskutować? Wyraziłem swoje zdanie.

Może wniosek racjonalizatorski zabraniający wygłaszania opinii z czapy złożysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, dvbtowiec said:

@mingo Serio?

 Czy egocentryzmem nie jest wniosek jednej osoby o nałożenie ograniczenia na 5 minut nie zwrając na opinie jak się okazuje przeciw 80% osób?

Wniosek był podyktowany troską o forum.

Żeby było na odpowiednim poziomie i dyskusje miały jakikolwiek sens, potrzebne jest zamknięcie furtki dla tych, którzy z funkcji edycji zrobili sobie narzędzie do cwaniakowania (o czym napisała zresztą Anita Kaźmierska).

Tak samo jak np. potrzebne były utrudniające życie restrykcje, aby walczyć z COVID ;).

I naprawdę sprawdzenie posta przed wysłaniem, żeby nie robić baboli i nie edytować go co 10 minut, jest znacznie prostsze niż kontrolowanie czy jeden kolega 10 razy w ciągu 24 godzin nie zmieni posta na który już się odpowiedziało.

Naprawdę nie wiem dlaczego to jest takie trudne dla Ciebie do zrozumienia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek był troską o reputację osób które o to wnioskowały, takie argumenty czytałem. I ja to szanuję. 

Ale jednocześnie mam swój styl pisania postów i nie muszę się z tego tłumaczyć. Rozumiem argument dotyczący edytowania postów w celu zmiany sensu wypowiedzi. Ale jestem przeciwny drastycznemu ograniczaniu moich praw do poprawy własnej wypowiedzi, nawet chęci dodania kilku zdań po namyśle nie na zasadzie łączenia postów, gdyż jak wspomniałem czas edycji łączonego postu toczy się od momentu napisania pierwszego. 

Złotym środkiem nie jest 5 minut. 

30 proponowane obecnie przez moderację w moim odczuciu do zaakceptowania. 

Proponowałem godzinę, ale się przy tym nie upieram. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grreg2084 napisał(a):

 

Na ten moment wygląda na to, że większość wypowiadających jest w stanie zaakceptować ograniczenie około 15-minutowe.

Większość głosujących nie wyrażała takiej woli.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios - masz rację, dyskusja jest bezsensowna. Powinna być tylko ankieta, a dyskusja powinna być wyłączona. Na ten moment już wiemy, że ograniczenie 5-minutowe na edycję postu zostanie zmienione. 

 

Moim zdaniem inaczej powinna być skonstruowana ankieta, tj. zawierać pytanie: ile powinien wynosić czas na edycję postu? Do wyboru powinno być dużo opcji, co pozwoliłoby określić optymalne i zadowalające większość ograniczenie czasowe (oczywiście dyskusja powinna być wyłączona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...