Skocz do zawartości

Trendy TV/TV Market 24


Ama18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas pojawi się w Polsce nowy kanał z telezakupami:

Wniosek o koncesję dla TV Market 24

 

Swoją gotowość do uruchomienia swojego własnego kanału wyraziła spółka TV Market 24. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) złożony już został wniosek dla kanału telezakupowego o takiej samej nazwie - TV Market 24. Po otrzymaniu pozwolenia na nadawanie, spółka niezwłocznie uruchomi nawą stację.

 

W grudniu 2008 roku spółka TV Market 24 została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Powiązana jest z firmą TV Promotion Direct, właścicielem bloków telezakupowych TV Market, która miała być wcześniej nadawcą kanału.

 

Obecnie bloki telezakupowe TV Market można oglądać przede wszystkim w Polsacie.

 

źródło: satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że bardzo bym chciał, aby to był kanał telezakupowy z prawdziwego zdarzenia. Głównie chodzi mi o audycje na żywo tak jak w zagranicznych kanałach telezakupowych (jeśli takie coś można by było zobaczyć to nawet ja skusiłbym się na zakup jakiegoś produktu ;)) Zgadzam się, że Mango24 jednak nie spełniło wszystkich oczekiwań (każdy pamięta szumne zapowiedzi, część niestety nie zrealizowano). Myślę, że jeśli nowy kanał będzie reprezentował sobą coś znacznie więcej niż konkurent (bo na razie chyba można ich tak nazywać) to powinno być dobrze... szkoda, że na razie tak mało wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - jak to nie ma M24?

 

Po tej decyzji spodziewam się rychłego upadku Polonii1 i TopShopu, który zapewne straci widzów i klienta. Mango ostatnio się rozwija, wprowadzono sporo zmian po zakupie firmy przez TVN, podejrzewam, że teraz TV Market nawiąże współpracę z Polsatem i w pewnym momencie sprzeda się Polsatowi...

 

Ps. Zauważyliście, że wchodząc na stronę tvmarket.pl w nagłówku wyświetla się hasło "Mango" i "TopShop" ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo, że to potwierdziłeś. Powinieneś dostać specjalną rangę. :jupi:

 

@Kwiatek - a Ty mógłbyś się zastanowić za nim coś napiszesz. :]

 

Po tej decyzji spodziewam się rychłego upadku Polonii1 i TopShopu, który zapewne straci widzów i klienta. Mango ostatnio się rozwija, wprowadzono sporo zmian po zakupie firmy przez TVN, podejrzewam, że teraz TV Market nawiąże współpracę z Polsatem i w pewnym momencie sprzeda się Polsatowi...

 

Co do upadku Top Shopu i Polonii1 to jest jednak najbardziej wątpliwa kwestia. Co ciekawe każdy zapowiada im co miesiąc upadek a oni żyją i mają się dobrze. ;) I tak będzie. To kanały, które nie potrzebują dużych nakładów finansowych, a które przynoszą zyski. Świetny biznes.

 

A co do sprzedania się Polsatowi - każdy zna sytuacje Mango i powodu decyzji sprzedaży Grupie ITI. Jeśli TV Market 24 będzie kanałem rentownym i przynoszącym zyski to właściciel go nie sprzeda. Jeśli będzie odwrotnie - to wtedy będziemy mogli podejrzewać co będzie dalej. Nie mniej jednak pisząc, że to Solorzowi by się sprzedali - masz sporo racji. Obie firmy bardzo świetnie się uzupełniają i współpracują. No, ale to gdybanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upadek Polonii 1 z powodu uruchomienia całodobowego kanału TV Marketowego jest raczej nierealny. Przede wszystkim emisja spotów w Polonii 1 jest dość tania - w porównaniu do konkurencji, po drugie czemu wycofywać spoty z kanału, który dodatkowo ich promuje. Mango24 uruchamiając przekaz satelitarny nie wycofało się przecież z TVN, ba, pojawiło się nawet w TV Trwam. Z Polonii 1 wycofali się dużo wcześniej o ile mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł z tym Market 24,wystarczy że jest Mango 24.

Pisząc to, pewnie chcesz, aby Polska była zacofanym krajem jeśli chodzi o rynek telewizyjny. W takim razie powróćmy do pięciu kanałów na krzyż i budujmy konkurencję na rynku. Haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry, jakie teledyski? Haha. :lol2: To będzie kanał telezakupowy. Opcji jak będzie wyglądać jest multum - audycje live z prezentacją produktów, coś na wzór RTL Shop. Może TV Market sam zbuduje jakiś inny sposób na tworzenie tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co? Pomarzyć zawsze można. :D

Opcja, którą nie wymieniłem to po prostu całodobowy kanał z ofertami produktów. Ciągle to samo. :P

 

A może coś w stylu Promocja.tv telezakupy na żywo! Było by super bo te reklamowanie ciągle sklepu co 4 kanał mnie do szału zaprowadza,

 

O tym już pisaliśmy. Nabijasz. :D

 

no, a promocja.tv była nie zła. :smile:

 

No. Była tak nie zła, że szybko zwinęła manatki, a ludzie brechtali się za każdym razem kiedy ją włączali. ''Ekscytujące aukcje'', hahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jeśli ten kanał pojawi się na satelicie to ma małe szanse na przetrwanie. Tak jak jego poprzednicy, niestety...Najgorsze jest to, że zamiast sprzedawać jakiś porządny sprzęt to sprzedają samą chińską tandetę(patrz promocja.tv), którą można kupić na bazarku :D A kogo coś takiego interesuję? Niewielu jest takich... Gdyby sprzedawali sprzęt wyższej klasy w okazyjnych cenach: komputery,tv itp. to wtedy była by większa szansa na przetrwanie tego kanału i może Polacy nauczyli się kupować towary w ten sposób. Ważna też będzie dostępność tego kanału i nie chodzi o to, że będzie FTA, tylko dobrze by było gdyby zadbali o to, by znaleźć się na listach kanałów platform satelitarnych. Wielu jest abonentów, którzy korzystają tylko z listy narzuconej przez operatora przez co automatycznie nie mieli by dostępu do tego kanału jeśli nie zostałby umieszczony na niej.

Ciężko będzie utrzymać się temu kanałowi...jeśli nie będzie w stanie sam na siebie zarabiać to lipa...ale życzę powodzenia, jak to się mówi: do trzech razy sztuka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kanały raczej nigdy na siebie nie zarabiają. Przykładem może być Mango24, które aby obniżyć stratę sprzedaje swój czas antenowy w godzinach wieczornych (reklamy towarzystw ubezpieczeniowych, sekstelefony). Nie należy zapominać także o tym, że płacą operatorom kablowym za obecność w ofertach - nie wiem tylko czy jest to stała opłata czy zależna od ilości abonentów danej kablówki. Przecież to oczywiste, że w normalnym przypadku taki kanał nie pojawi się w ofercie żadnego operatora kablowego, ponieważ nie jest to na tyle atrakcyjny produkt, aby utrzymywać go w pakiecie za darmo. Za to przy dobrej prezentacji programu firma może nadrabiać wyższą sprzedażą, dzięki czemu stać ją na dalsze utrzymywanie kanału, no i oczywiście dalsze inwestycje.

 

Kolego, piszesz o poprzednikach? To ilu ich było? Ja pamiętam jedynie Promocję.tv, która w żaden sposób nie przypominała kanału telezakupowego. Była to raczej kilkugodzinna, aczkolwiek codzienna, transmisja aukcji byle jakich przedmiotów, które można było kupić dużo taniej na Allegro korzystając z opcji Kup Teraz! :D Mimo to nie da się tego porównać z Mango24 czy wspomnianym wcześniej RTL Shop (aktualnie Channel21).

 

Generalnie kanały telezakupowe na zachodzie często generują straty. Same w sobie naprawdę nie mają szans na utrzymanie się. Za nimi muszą stanąć wpierw dość spore inwestycje w miejsce na satelicie oraz pokrycie kosztów produkcji spotów i ich emisji, a później wyższe wyniki sprzedaży, by wszystko się zwróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Z komentarzy pod artykułem na Satkurierze wynika, że niektórzy nie mogą się doczekać startu kanału :lol2:

ale czad normalnie tak mnie wciągnie, że nie odejde od telewizora, ta akcja, już mi sie gacie trzęsą na samą myśl

Niestety kanał może być na wyłączność w CP :lol:

(nick) chodzą słuchy że kanał będzie na wyłączność w CP. W n-ce to go na 100% nie będzie.

 

Tak na serio, to kanał może nadawać z tp CP. W końcu Cyfrowy Polsat ma całkowicie wolny transponder (10758 V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kanał może być na wyłączność w CP, to może jeszcze będzie kodowany :lol: ?

 

Skoro TV Market 24 dostał koncesję od KRRiT, to już za jakiś czas Mango 24 doczeka się (w końcu) konkurenta. Mam nadzieję, że nowy projekt będzie w miarę dobrze zrealizowany - wtedy może nawet go umieszczę w swej liście kanałów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...