Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wstrzymałbym się z oceną do czasu ogłoszenia premier Cinemaxa. Zresztą będzie na przykład "Foxtrot" i pewnie kilka innych mniej znanych filmów z różnych zakątków świata, które mogą okazać się znacznie lepsze od tych blockbusterów.

 

Widziałem już "Najlepszego" i raczej nie mam ochoty obejrzeć go ponownie, ale rzeczywiście bardzo długo zwlekają z tą premierą.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deadpool 2 powinien być wiosną, wziąwszy pod uwagę, że Disney+ (teoretycznie) ma pojawić się w również w Polsce.

 

W związku z (teoretycznym) uruchomieniem w naszym kraju usługi Disney+, zastanawiam się, czy filmy Disneya dalej będą dostępne w HBO Go

 

@Barti napisałem to, jeszcze raz, bo wyciąłeś tekst zupełnie niepotrzebnie, gdyż odnosiło się to do PRAW FILMOWYCH PREMIUM, czyli do tego tematu. Powstał on po to, żeby pisać szerzej o prawach filmowych, nie tylko odnośnie jednego kanału czy serwisu.

Edytowane przez Pawop
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). O usłudze HBO GO jest inny wątek. Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery Cinemax na styczeń 2019:

4.01 20:00 Mutafukaz (2017) (francusko-japońskie anime)

5.01 20:30 (Cinemax 2) FOXTROT (2017) (Aurora Films) (film nominowany na shortliscie do Oscarów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny 2018)

5.01 21:20 INTERSTELLAR (2014) (Warner Bros) (w rolach głównych Matthew McConaughey,Anne Hathaway,Jessica Chastain i Michael Caine) (powrót do HBO GO)

6.01 20:00 ZNIKNIĘCIE SIDNEYA HALLA (2017) (w rolach głównych Elle Fanning,Logan Lerman,Michelle Monaghan,Kyle Chandler,Nathan Lane i Blake Jenner)

12.01 21:00 300:POCZĄTEK IMPERIUM (2014) (Warner Bros) (w rolach głównych Sullivan Stampleton i Eva Green) (powrót do HBO GO)

13.01 20:00 SPIDER-MAN:HOMECOMING (2017) (Columbia Pictures,Marvel Studios) (w rolach głównych Michael Keaton,Tom Holland,Robert Downey Jr. i Marisa Tomei) (powtórka z HBO)

20.01 20:00 Rebel in the Rye (2017) (w rolach głównych Nicolas Hoult,Kevin Spacey i Sarah Paulson)

27.01 20:00 GWIAZDY NIE UMIERAJĄ W LIVERPOOLU (2017) (Sony Pictures Classics) (w rolach głównych Jamie Bell i Annette Bening)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 19:32, Pawop napisał:

W związku z (teoretycznym) uruchomieniem w naszym kraju usługi Disney+, zastanawiam się, czy filmy Disneya dalej będą dostępne w HBO Go

Myślę, że licencja na produkcje Disneya, spokojnie potrwa do kwietnia. W lutym powinnna pojawić sie kolejna produkcja - " Han Solo. Gwiezdne wojny - historie". W lutym zapewne wygaśnie również licencja na "Ostatniego Jedi".

Edytowane przez Solderowy123
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawe, co dalej z umową na filmy Disneya i Marvela od HBO. Myślę, że "Venom" może być ostatnią produkcją MCU wyemitowaną na HBO. Pozostałe produkcje takie jak jak: Kapitan Marvel, Avengers 4, Spiderman: Far From Home, czy planowane seriale Marvela mogą być już puszczane na Canal+.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Aleksandra Maria (Natalia) napisał:

Myślę, że "Venom" może być ostatnią produkcją MCU

Venom nie jest z MCU. Jest to tylko film Sony, na licencji Marvela, niepowiązany z uniwersum.

Z chwilą wejścia Disney+ do polski, zapewne nowe produkcje dystrybutowane przez The Walt Disney Company, trafią wyłącznie na tę platformę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście odrobinę wyrosłem już z tych filmów, ale coraz bardziej chora jest sytuacja z rozdrobnieniem praw. Niedługo, żeby obejrzeć jakiś film czy serial trzeba będzie mieć dostęp do 10 kanałów typu Showmax czy Netflix. Do tego coraz więcej filmów nie ma premiery w kinie. Podobnie jest z prawami sportowymi. Dziwny jest ten świat, coraz dziwniejszy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon: Na szczęście usług streamingowych nie musisz wykupywać na stałe. Uzbiera Ci się kilka filmów w danym serwisie więc kupujesz na jeden miesiąc i wyłączasz. Ja tak teraz zrobiłem z Amazonem, za 13 zł mam 3 interesujące mnie filmy i 2 seriale. Obejrzę, wyłączę subskrypcję i poczekam aż znów się coś uzbiera. Z Canal+ też tak można, tylko że ze zobowiązaniem jest w miarę dobra cena i filmów jest sporo by oglądać na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jakie ciekawe filmy znalazłeś na Amazonie? C+ warte jest takiej ceny tylko ze względu na sport, jak Netflix wykupi prawa do meczów Legii, to wtedy uznam, że cena jest adekwatna do zawartości. Czy ten serwis jest dwa razy lepszy od HBO? Dla mnie wręcz przeciwnie. Dużo więcej ciekawych filmów i seriali jest w HBO i to nie tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon: "I Tak Cię kocham" (The Big Sick), "Don't Worry, He Won't Get Far on Foot", "W cieniu drzewa". Canal+ mam za 45 zł łącznie z pakietem start więc niby drogo ale co miesiąc jest kilka filmów do obejrzenia a do tego jest jeszcze Ale Kino. Sportu nie oglądam ale ze względu na same filmy jest to najtańsza opcją na oglądanie filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi na te filmy, ciekawe czy będą na wyłączność w Amazonie, czy tak jak te z Showmax potem będą w TV? Nie chce mi się dla trzech filmów zamawiać Amazona. Ja stety czy niestety jestem uzależniony od piłki i dlatego Canal+ jest dla mnie priorytetem. Tak przy okazji mam pytanie do znawców- czy film "Roma" będzie normalnie dystrybuowany w kinach, czy tak jak "Utoya, 22 lipca" tylko w wybranych, studyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może już się powtórzę, ale moim zdaniem, w polsce nie rzuci się na tą platformę jakaś wielka liczba abonentów. Nie wyobrażam sobie płacić osobno za niezbyt ambitne kino, jakimi zdecydowanie są produkcje Marvela, Lucasa, czy nawet Pixara. 

Ehh, wciąż marzę o tym, by wszystkie prawa filmowe powróciły do telewizji...  za kilka lat zapewne każda wytwornia z "wielkiej szóstki" stworzy własną platformę streamingową. A w tv premium pozostaną same seriale.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Arkon napisał:

Dzięki za zwrócenie uwagi na te filmy, ciekawe czy będą na wyłączność w Amazonie, czy tak jak te z Showmax potem będą w TV?

 

Film Van Santa może się gdzie indziej nie pojawić gdyż był współprodukowany przez Amazona. "I tak Cię kocham" to Gutek więc obstawiam ze Ale Kino. "W cieniu drzewa" to M2 ale tylko w kinach, więc pewnie prawa kupili bezpośrednio od producentów.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 2019 w Canal+:

1.01 20:00 KOBIETA SUKCESU (2018) (Next Film) (w rolach głównych Agnieszka Więdłocha,Tomasz Karolak,Bartosz Gelner,Mikołaj Roznerski i Julia Wieniawa) i 21:45 PLAN B (2018) (Next Film) (film Kingi Dębskiej autorki Moje Córki Krowy i Zabawa,Zabawa) (w rolach głównych Kinga Preis,Marcin Dorociński,Edyta Olszówka,Roma Gąsiorowska i Krzysztof Stelmaszyk) 

1.01 Canal+Film 20:00 ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA (2017) (Monolith Films) (film Yorgosa Lanthimosa reżysera filmów Lobster i Faworyta) (w rolach głównych Nicole Kidman,Colin Farrell,Barry Keoghan i Raffey Cassidy)

4.01 21:00 Złe psy (2018) (Akson Dystrybucja) (w rolach głównych Karl Urban,Sofia Vergara i Andy Garcia)

5.01 21:00 Straż wiejska 2 (2018) (20th Century Fox)

6.01 19:30 GANG WIEWIÓRA 2 (2017) (Monolith Films) (w polskiej wersji językowej Cezary Pazura,Sonia Bohosiewicz i Agnieszka Warchulska)

7.01 21:00 W UŁAMKU SEKUNDY (2017) (Gutek Film) (w roli głównej Diane Kruger)

11.01 21:00 Zbrodnie niewinności (2016) (Monolith Films) (w rolach głównych Josh Wiggins i Bill Paxton)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń w Ale Kino (tylko premiery telewizyjne):

31.01 „NA WOJNIE” („En guerre”) w reżyserii Stéphane’a Brizé (Konkurs główny w Cannes 2018, brak polskiego dystrybutora w kinach, w Polsce premiera na Festiwalu Nowe Horyzonty)

 

Na razie podano tylko premiery cyklu "Kino mówi".

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń w C+

Kobieta sukcesu CANAL+, wtorek 1 stycznia

Plan B CANAL+, wtorek 1 stycznia

Złe psy (Bent) CANAL+, piątek 4 stycznia

Straż wiejska 2 (Super Troopers 2) CANAL+, sobota 5 stycznia

Gang Wiewióra 2 (Nut Job 2: Nutty By Nature) CANAL+, niedziela 6 stycznia

W ułamku sekundy (Aus dem Nichts) CANAL+, poniedziałek 7 stycznia

Zbrodnie niewinności (Mean Dreams) CANAL+, piątek 11 stycznia

Jak rozbić bank (Four Against The Bank) CANAL+, sobota 12 stycznia

Podwodna pułapka (47 Meters Down) CANAL+, piątek 18 stycznia

Jutro będziemy szczęśliwi (Demain tout commence aka Two Is A Family) CANAL+, sobota 19 stycznia

Dron (Drone) CANAL+, piątek 25 stycznia

Pacific Rim: Rebelia (Pacific Rim: Uprising) CANAL+, sobota 26 stycznia

Zabicie świętego jelenia (The Killing of a Sacred Deer) CANAL+ FILM, wtorek 1 stycznia

Los futbolisimos (Los futbolisimos aka The Footballest) CANAL+ FILM, wtorek 8 stycznia

Le doudou (Le doudou aka Looking for Teddy) CANAL+ FILM, środa 9 stycznia

Studniówk@ CANAL+ FILM, wtorek 15 stycznia

Szklany zamek (The Glass Castle) CANAL+ FILM, środa 15 stycznia

Demi soeurs (Demi soeurs aka Sisterhood) CANAL+ FILM, wtorek 22 stycznia

Abdel et la comtesse(Abdel et la comtesse) CANAL+ FILM, wtorek 29 stycznia

Photo de famille (Photo de famille aka Big Bang) CANAL+ FILM, środa 30 stycznia

 

Cześć z filmów wyżej (jak np. "Dron") to powtórki nocych premier z grudnia na C+ Seriale.

Oprócz tego seriale: Moscow Noir, Manhunt, A.B.C., Strangers, Jeźdźcy burzy 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
17 minut temu, Pawop napisał:

Chciałbym się mylić, ale coś mi się wydaje, że filmów Disneya już nie uświadczymy na HBO czy Netflixie.

Ta strona nie jest przez przypadek: https://preview.disneyplus.com/pl/

To raczej pewne, że w naszym kraju usługa wystartuje i Disney się skupi na swojej platformie.

Moim skromnym zdaniem ;) lekki powiew świeżości się przyda.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...