Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem i wiem o co Ci chodzi, tylko tak na "chłopski rozum", czym się niby różni przedpremiera od premiery w telewizji? W kinie ok, bo mają do niej (przedpremiery) dostęp powiedzmy tylko wybrańcy, ale w telewizji?! Jak dla mnie, to jedno przeczy drugiemu, bo skoro już była pierwsza emisja danego filmu i wszyscy abonenci mieli możliwość obejrzenia, to następna emisja jest i będzie już tylko i wyłącznie kolejną. W telewizji - nawet tej płatnej - nie ma podziału na wybranych i resztę, a pierwsza emisja filmu zawsze będzie premierową.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sytuacja. Zawsze noworoczna niespodzianka nie była traktowana jako premiera tylko swego rodzaju przedpremiera, a "oficjalna" premiera filmu będącego tą niespodzianką jest właśnie w styczniu.

 

Swego czasu na Canal+ też były "przedpremiery" emitowane na jednym z kanałów w godzinach nocnych, a dopiero później te filmy miały oficjalną premierą w prime time na głównej antenie Canal+.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że stosują takie praktyki, co wcale nie zmienia mojego zdania na ten temat.

Swoją drogą, to ciekawe co w takim razie z niedzielnym pasmem HBO i jego hasłem: "Niedzielna Megapremiera"? Czy ono jeszcze funkcjonuje? Jeśli tak, to jak wtedy nazwać trzecią już emisję filmu "Narodziny gwiazdy", która będzie miała miejsce właśnie w tym paśmie w niedzielę 5 stycznia o 20:10 - również "Niedzielna Megapremiera"?! Albo na przykład przerzucanie filmów z HBO do CINEMAX i na odwrót i nazywanie ich premierami, mimo tego że jest to w sumie "jeden grzyb"! Jak widać temat "rzeka".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arkon napisał:

Tak a propos tej dyskusji czy będą w tym roku przedpremiery w Canal+ w godzinach nocnych? Znane są już tytuły i gdzie będą emitowane?

Póki co o grudniowych nocnych przedpremierach cisza, ale wiadomo, że w styczniu 2020 w Canal+:

-"Misz masz czyli Kogel Mogel 3";

-"Tolkien";

-"Fighter";

-"Mia i biały lew";

-"Ciemno, prawie noc";

-"X-Men: Mroczna Phoenix";

-"Podły, okrutny, zły";

-"Johnny English: Nokaut";

-"To my";

-"Zabawa zabawa";

seriale

-„Jak zostać Bogiem na Florydzie”

-„The Twilight Zone”.

 

Źródło: twitter S. Sokół

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2019 o 13:22, bugmenot napisał:

Nie przypominam sobie takiego z ponad 30 premierami.

Ja tam widzę 28. Maria, królowa już była....

Zresztą nie tą drogą. Nie ilość....jakość, przyjemność ogladania O "sile" miesiaca stanowi 5-6 filmów do zapamiętanie, a nie tona śmiecia.

bo jeśli to maja być pozycje pokroju : Siostry czy Śmierć nadejdzie dziś.....to i 50 nie zmieni poglądu na słabość wysoko płatnego kanału premium.

Kanadyjska papka już obrzydza.

 

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń w C+

 

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3, 1.01

Tolkien (Tolkien), 3.01

Fighter, 4.01

Mia i biały lew (Mia et le lion blanc), 5.01

Ciemno, prawie noc, 5.01

Dom, który zbudował Jack(The House That Jack Built), 10.01

Zabawa zabawa, 11.01

Kartoteka 64 (Journal 64), 17.01

X-Men: Mroczna Phoenix (X-Men: Dark Phoenix), 18.01

Podły, okrutny, zły (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile), 24.01

Johnny English: Nokaut (Johnny English Strikes Again), 25.01

Ocalić i zginąć (Sauver ou périr), 26.01

To my (Us), 31.01

 

Serial Jak zostać Bogiem na Florydzie (On Becoming a God in Central Florida) od 2.01.

Serial dokumentalny Złombol od 6.01.

 

Mało tego jakoś, więc pewnie jeszcze lista do aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystkie tytuły to dni weekendowe + Nowy Rok. 

Z jednej strony mało, ale z drugiej w grudniu było więcej to teraz mniej. Już kiedyś tak bywało. 

Zobaczymy. 

 

W Canal+ będzie jeszcze polski film "Całe szczęście", ale pewnie dopiero w lutym na Walentynki.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conan Indeed ;). Chyba już pełna lista styczniowych premier w kanałach C+ poniżej.

 

 

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3, 1.01

Tolkien (Tolkien), 3.01

Fighter, 4.01

Fuks, szcześliwa Zebra (Lucky zebra), 5.01

Mia i biały lew (Mia et le lion blanc), 5.01

Ciemno, prawie noc, 5.01

Tajemnica Raoula Taburina (Raoul Taburin), 7.01

Miłość i miłosierdzie, 8.01

Dom, który zbudował Jack(The House That Jack Built), 10.01

Zabawa zabawa, 11.01

Moja córcia (Mon bébé), 14.01

Monument, 15.01

Kartoteka 64 (Journal 64), 17.01

X-Men: Mroczna Phoenix (X-Men: Dark Phoenix), 18.01

Via Carpatia, 22.01

Podły, okrutny, zły (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile), 24.01

Johnny English: Nokaut (Johnny English Strikes Again), 25.01

Ocalić i zginąć (Sauver ou périr), 26.01

To my (Us), 31.01

 

 

Serial Jak zostać Bogiem na Florydzie (On Becoming a God in Central Florida) od 2.01.

Serial dokumentalny Złombol od 6.01.

Serial Strefa zmroku od 6.01.

Serial Prawie rodzina od 7.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem - sporo potencjalnie ciekawych filmów. Z tej listy oglądałem tylko Kogel Mogel 3 i jego raczej nie polecę, bo był średni. Warto obejrzeć tylko jeśli masz sentyment do bohaterów z pierwszych dwóch części. 

Natomiast planuję obejrzeć na pewno: To my, Johnny English: Nokaut, X-Men: Mroczna Phoenix (ale nie spodziewam się po nim wiele), być może Tolkien i Ciemno prawie noc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 15:39, Tomo21 napisał:

[...] Z tej listy oglądałem tylko Kogel Mogel 3 i jego raczej nie polecę, bo był średni. Warto obejrzeć tylko jeśli masz sentyment do bohaterów z pierwszych dwóch części[...]

 

 

Ten film nie jest nawet średni. Dla mnie to istny paździerz, który nie powinien powstać. Właśnie przez sentyment do bohaterów, nie powinno się robić TAKIEJ kontynuacji. Lepiej jest po prostu kolejny raz obejrzeć sobie 1 i 2 część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Premiery lutego 2020 w HBO:

2.02.2020 20:10 Kraina Cudów (2019) (Paramount Animation)

6.02 20:10 Szczypta romansu (2019) 

9.02 20:10 ROCKETMAN (2019) (Paramount Pictures) (reżyseria Dexter Fletcher twórca Bohemian Rhapsody) (w rolach głównych Taron Egerton,Jamie Bell,Bryce Dallas Howard i Richard Madden)

Premiery Cinemax:

2.02 20:00 HOTEL MUMBAJ (2018) (w rolach głównych Dev Patel,Armie Hammer i Jason Isaacs)

9.02 20:00 NAJLEPSZI WROGOWIE (The Best of enemies) (2019) (Sony Pictures) (w rolach głównych Taraji P.Henson i Sam Rockwell)

 

Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...