Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny luty w CANAL+.

Mnóstwo filmów do obejrzenia.

 

Z tego co widzę w lutym będą cztery filmy z Kino Świat w CANAL+: "Zimna wojna", "Podatek od miłości", "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" i "Nasze najlepsze wesele". Mam nadzieję, że to oznacza, że filmy Kino Świat wracają na dobre na antenę CANAL+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arkon napisał:

Rewelacyjny filmowo luty. Wbrew narzekaniom niektórych, premiery wybranych filmów nastąpiły dość szybko, choćby "Zimnej wojny", czy "Wyspy psów". Jedyne, co odrobinę dziwi to brak szeroko zakrojonej akcji reklamowej. Tu niestety Canal+ został daleko w tyle za HBO i szczególnie za Netflixem.

Tutaj problemem nie tyle jest akcja reklamowa, co model dystrybucji. Mogą się chwalić bardzo dobrą ofertą, tylko, że trudno mi sobie wyobrazić nowych klientów, którzy będą chcieli podpisywać długoterminowe umowy z kablówkami czy operatorami satelitarnymi. Mam nadzieję, że rozdzielą wreszcie film od sportu i podejdą poważnie do streamingu.

 

4 godziny temu, kamil2505 napisał:

Z tego co widzę w lutym będą cztery filmy z Kino Świat w CANAL+: "Zimna wojna", "Podatek od miłości", "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" i "Nasze najlepsze wesele". Mam nadzieję, że to oznacza, że filmy Kino Świat wracają na dobre na antenę CANAL+.

Część z nich to koprodukcje, ale wszystko na to wskazuje. Uważam, że HBO za te 20 zł miesięcznie nie jest już w stanie więcej zaoferować (sukcesem będzie jak wróci do nich MGM), a Netflix stawia na produkcje własne i te, które może pokazać prawie na całym świecie. Kino Świat to dystrybutor wielu polskich filmów, więc Canal+ raczej na pewno nie odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Conan napisał:

Tutaj problemem nie tyle jest akcja reklamowa, co model dystrybucji. Mogą się chwalić bardzo dobrą ofertą, tylko, że trudno mi sobie wyobrazić nowych klientów, którzy będą chcieli podpisywać długoterminowe umowy z kablówkami czy operatorami satelitarnymi. Mam nadzieję, że rozdzielą wreszcie film od sportu i podejdą poważnie do streamingu.

 

 

Nie do końca się z Tobą zgodzę- już były próby rozdzielenia  filmu od sportu i niespecjalnie to im się udało. Zresztą ja osobiście bym tego nie chciał. Zobacz choćby na HBO, gdzie reklamy, choćby filmu "Najlepszy" lecą od dłuższego czasu. O Netflixie w ogóle nie warto wspominać, bo oni są mistrzami marketingu.  PR w Canal+ leży i kwiczy mimo naprawdę ciekawej oferty. Z tego co się orientuję dość tanio można zamówić C+ w Playerze, ale niewiele osób o tym wie. Dziwne, że nie ma filmu "Jestem najlepsza. Ja, Tonya.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na ramówkę C+ to mam wrażenie jakiś przyglup ją ustawia.. 

HBO zdecydowanie do modelu premium się wpisuje nie oferując łapu capu co chwile itp.

Powinni rozdzielić film i sport tylko ze to powinno mieć sensowną ofertę.

Jakoś w największej platformie Europy to się udaje..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Nie do końca się z Tobą zgodzę- już były próby rozdzielenia  filmu od sportu i niespecjalnie to im się udało. Zresztą ja osobiście bym tego nie chciał. Zobacz choćby na HBO, gdzie reklamy, choćby filmu "Najlepszy" lecą od dłuższego czasu. O Netflixie w ogóle nie warto wspominać, bo oni są mistrzami marketingu.  PR w Canal+ leży i kwiczy mimo naprawdę ciekawej oferty. Z tego co się orientuję dość tanio można zamówić C+ w Playerze, ale niewiele osób o tym wie. Dziwne, że nie ma filmu "Jestem najlepsza. Ja, Tonya.".

40 zł za paczkę Canal+ w Playerze bez umowy jest jak najbardziej w porządku, ale wkurza mnie ta aplikacja i fakt, że oferują filmy w 720p. Nie jestem jakimś wielkim maniakiem jakości i nie oczekuje w tej cenie 4K, ale filmy w 1080p powinny być jednak podstawą. Pozostaje liczyć na to, że rosnąca konkurencja wymusi na Canal+ nie tylko promocje, ale i nowe rozwiązania.

 

"I, Tonya" pewnie pojawi się w marcu. Musieli coś zostawić później, bo luty i tak jest mocno wypełniony hitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 20:22, kamil2505 napisał:

Z racji tego, że w tym roku nie została przygotowana przez @lukas_k rozpiska premier filmowych według dystrybutorów na rok 2019 (TV) - postanowiłem sam takową przygotować. Oczywiście mogą pojawić się błędy, ale mam nadzieję, że większość się zgadza.

 

Oczywiście rozpiska ma tylko charakter orientacyjny i widoczność danego filmu nie oznacza, że będzie on emitowany w TV.

 

KINO ŚWIAT - ?

Taxi 5 - maj 2018

 

Czyli ten film będzie ten wolnym strzelcem dla nadawców premium? Pamięta ktoś może gdzie miały miejsce premiery poprzednich odsłon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla osób które myślą że nie będzie już filmów Disneya w HBO ,na czeskim,rumuńskim i na węgierskim HBO 3.03 o 20:00 premiera filmu "Han Solo:Gwiezdne Wojny - Historie. Dowód:https://www.hbo.hu/movie/solo-egy-star-wars-tortenet_-106897 i https://www.hbo.cz/movie/_-106897 Nie wiem jaka będzie pierwsza megapremiera marca na naszym HBO ale wiadomo tylko tyle,że film trwa 120 min.

Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałoby nie być "Hana Solo", skoro to film z 2018 roku, tak samo jak ostatni "Avengersi"?

 

Netflix w USA, który ma na tamtym rynku wyłączność na Disneya także go pokazuje i będzie miał wszystkie premiery Disneya, które były do końca 2018, z prawami do pokazywania ich do końca 2019 roku.

To samo dotyczy zapewne naszego HBO, czy Netflixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

@Pawop @umek

 

Nie macie racji, gdyż zazwyczaj premiery filmów Disneya, czy WB, w HBO Bulgaria, czy Romania, zazwyczaj zgadzały się z polskim oddziałem. Ta sama sytuacja miała miejsce, gdy HBO Polska straciło prawa do Disneya, te produkcje nie znalazły się w ramówce m.inn. czeskojęzycznej stacji. Warto zauważyć, że oferta HBO GO w regionie CEE, praktycznie niczym się nie różni. Wyjątkiem są produkcje Foxa.

Myślę, że właściwie ubrałem moją myśł w słowa.

Edytowane przez Solderowy123
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...